2017: ארמניה – מזניקים את עונת 2017

ב-1/10 הוזנקה באופן רשמי עונת האירוויזיון לשנת 2017, עם השקת ההליך הארמני לבחירת נציג המדינה לאירוויזיון, ריאליטי שירה בשם Depi Evratesil ("ל-אירוויזיון"). הפורמט מדגיש את התפוצה הארמנית ומציג מתמודדים מכל רחבי העולם, ממוצא ארמני כמובן.

להלן ה"קול הקורא" למתמודדים בשפה האנגלית כפי שנחשף לפני 3 חודשים:

רמת ההפקה היא כוכב נולד של לפני 12 שנים. האודישנים נערכים בסטודיו קטן עם קהל מועט. השפה הארמנית מקסימה ונשמעת נפלאה בפיה של מנחת הערב, גוהר גספריאן, אחת מהאנשים היותר חזקים בטלוויזיה הארמנית ומי שעומדת מאחורי בחירת רבים מהאמנים שייצגו את המדינה בעבר.

gohar

היא מציגה את השופטים, נציגי עבר ארמניה באירוויזיון, וכל אחד מקבל קליפ קצר עם הופעתו מהאירוויזיון ומוסר מסר למתמודדים. באיזה קטע לא ברור נאמר כי הייקו, נציג ארמניה ב-2007, הרשים את הפינים עד כדי כך, שהם קראו לאחד האיים שלהם על שמו (?)

השופטים יושבים בשני שולחנות נפרדים. בשולחן הראשון אנוש, נציגת 2009 עם אחותה, הייקו, נציג 2007, ואיווטה מוקוצי'אן, נציגת 2016, שהגיעה עטוית ראסטות לכבוד האירוע, סימכו עליה שהיא תראה טוב בכל מצב. בשולחן השני אראם, נציג 2014, אינגה נציגת 2009, עם אחותה ונציגת 2015 כחלק מהרכב, ואסיי החתיך הארמני-צרפתי, נציג 2015 כחלק מהרכב.

השופטים מצביעים בשלב האודישנים בדומה ל-The Voice רק בלי האפקטים של הכיסאות המסתובבים. כל מתמודד שר במשך 2 דקות, וצריך לקבל לפחות 4 קולות מבין 6 קולות השופטים. במידה ומתמודד מקבל 3 קולות ניתנת לו דקה נוספת לשיר אקפלה כדי לשכנע את שאר השופטים להצביע לו.

המתמודדת הראשונה היא Syuzanna. היא נראית כמו הלנה פפריצו. היא שרה את "A woman’s worth" של אלישיה קיז. היא נשמעת מצוין, אבל המבטא ניכר. היא מקבלת 5 קולות מתוך 6 ועולה לשלב הבא. אסיי משווה אותה לביונסה. הייקו הוא היחיד שלא מצביע לה כי לדבריו הוא רוצה להיות מחמיר…איווטה מרגישה מוזר כי היא התחרתה מולה ב-"Hay Superstar", הפופ איידול המקומי.

המתמודד השני הוא Saro Gevorgyan. הוא שר את "And I’m telling you", בצורה די מדויקת, אך די גנרית. הוא מקבל 6 קולות מתוך 6 ועולה לשלב הבא. הייקו מתלהב, אראם גם לא חוסך במחמאות.

המתמודדת הבאה היא Monika Manucharova, נציגת ארמניה לתחרות הג'וניור ב-2008. סליחה, אבל היא נראית זוועה. היא שרה את "Wild dances" ונשמע שהיא מחקה את רוסלנה יותר מששרה בעצמה. המון שטיקים בשירה. מקבלת רק 2 קולות, מהייקו ומאינגה ולא ממשיכה הלאה.

המתמודדת הרביעית היא Ofilya, ששוחטת את "The phantom of the Opera". אסיי טוען שהוא לא הצביע לה כי היא קלאסית מידי. נראה כי היא לא קיבלה אף קול מהשופטים.

הבאה בתור היא Litlith. היא שרה שיר בארמנית, שנשמע מוכר. לדברי אינגה הסגנון שלה לא תואם את האירוויזיון. גם היא נראה שלא קיבלה אף קול.

אחריה מגיע Mnatsakan Brsoyan. הוא שר את "Trouble" של אלביס פרסלי ולא מקבל אף קול. לדברי אראם בחר שיר לא מתאים וזה הפריע להם להעריך האם הוא מתאימה או לא לתחרות.

המתמודדת השביעית היא Mane Arakelyan. היא שרה גרסה מסורסת של "I feel good" של ג'יימס בראון. הייקו ציפה ליותר וגם אנחנו. עם 0 קולות היא לא ממשיכה הלאה.

השמינית היא Shaqe, המגיעה מצרפת. היא שרה את "Ne me quitte pas" של ז'ק ברל. אראם טוען שלא היה משכנע מספיק, גם היא לא ממשיכה הלאה, וככל הנראה לא מקבלת קולות כלל.

המתמודדת התשיעית היא Meri דוברת הרוסית וההריונית. היא שרה את "Who’s lovin' you" של חמישיית ג'קסון. שוב המון שטיקים בקול והמבט שלה כל הזמן למטה או שהיא עם עיניים עצומות. היא מקבלת 6 מתוך 6 קולות ועוברת לשלב הבא. איווטה ואינגה מביעות את שביעות רצונן מההופעה שלה.

להקת Only Girls עולה על הבמה והן נראות כמו שיבוט האחת של השנייה. הן שרות את "Help" של הביטלס, וזה נשמע חובבני וקריוקי מאד. מקבלות 3 קולות מתוך 6, אך עולות לשלב הבא לאחר שאסיי משנה את הצבעתו. אנוש מחמיאה להם על ההרמוניות הקוליות. הופעת האקפלה שלהן קסומה. הן מבצעות שיר ארמני וזה נשמע מקסים מקסים.

Hunan Hambaryan מגיע עם זיפים בחזה…הוא שר שיר מקורי, בלדה דרמטית. הוא מקבל רק קול 1 מתוך 6, קולה של איווטה. עוד אחד שהתמודד מול איווטה בריאלטי שירה "Hay Superstar". אנוש טוענת שהוא טוב יותר כמלחין מאשר כזמר.

Ijin מגיעה מרוסיה. היא מנסה לשיר את "Wrecking Ball" לא בחינניות רבה ועם המון מניירות קוליות וסטייל של פאשניסטה ממוסקבה. היא מזכירה את קים קרדשיאן, פינת ניקול ראידמן. מקבלת 5 מתוך 6 קולות רק בגלל היופי שלה. איווטה אכן מחמיאה לה על יופייה, אבל טוענת שקולית יש לה עוד הרבה על מה לעבוד. רק אראם עומד בפרץ ולא מוכן להצביע לה.

הבא בתור הוא Alexander Plato המפחיד משהו. הוא שר שיר שלא זיהיתי. הוא מקבל 6 מתוך 6 קולות. איווטה מחמיאה לו על הסגנון השונה, גם אינגה מתלהבת. לבחור יש ביצים, זה ברור.

Mariam Evroyan שרה "What is love?" של V. Bozeman ונוהמת כמו הקודמות לה, ללא טיפת חן. מקבלת 3 מתוך 3 קולות, אך עולה לשלב הבא לאחר שאנוש ואיווטה משנות את ההצבעה שלהן, לאחר שהיא שרה באקפלה את "House of the rising sun". אראם טוען שהיא התאמצה מידי, אנוש טוענת שהשיר הראשון פשוט לא היה מתאים והיא צריכה להקפיד על בחירת שיר טובה יותר.

Christina Avetisyan שרה את "Take me to church". חמודה מאד, אותנטית, אבל בוסרית מאד מבחינת נוכחות בימתית, ועדיין זה עובד. עוברת לאחר שמקבלת 4 מתוך 6 קולות. אראם טוען שהיא נשמעת כאילו הקול שלה עדיין לא התחלף. רק אינגה והייקו לא מצביעים לה.

Narek שר "Un amor vivir" של הגי'פסי קינגס. קול טוב, וגם אחד היחידים שעוד איכשהו אפשר לכנות "חתיך"….לצערו הפזמון סובל מהיעדר אנרגיה. מקבל קול 1 מתוך 6, הקול של איווטה. אראם מעיר על כך שבחר לשיר שיר בספרדית, וזה לא מתאים כי אי אפשר להתחרות עם שיר כזה באירוויזיון מול ספרד (?)

Mxitar Ghazaryan שר "Stay with me" או יותר נכון מזייף את נשמתו למוות. לא ממשיך לשלב הבא. הייקו מציין שיש לו עוד עבודה לעשות.

Hovhannes Demirjan הלבנוני שר את "Mistreated" של דיפ פרפל בחובבנות רבה. הוא מקבל רק 3 מתוך 3 קולות ולא ממשיך לשלב הבא, אחרי שמפשל גם בשלב האקפלה. הייקו חושב שזה לא מתאים לאירוויזיון

Alex Grigorian מגיע מצרפת ונותן הופעה מגוחכת ומביכה של כוכב ים תיכוני כושל. הוא מקבל רק את קולו של אסיי, שאומר שהוא בדרך הנכונה.

Lilith שרה את "Amazing grace" באנגלית לא ברורה. אראם היה שמח לשלוח מישהי כמוה לתחרות, בגלל המראה שלה, אבל קולית היא לא הייתה מדויקת. היא מקבלת רק את הקול של אינגה ולא עוברת לשלב הבא.

Eva Karapetyan מבצעת את "Take me to church" בחוסר חן. אסיי טוען שאין לה נוכחות בימתית, שרה לעצמה. ללא אף קול היא לא עוברת הלאה.

Amalya Margaryan מגיעה מאוקראינה, שרה את "Homeless" של ליאונה לואיס. מזייפת פה ושם, אבל שרה עם כל הנשמה ונשמעת כמו זמרת. מקבלת 3 מתוך 6 קולות וממשיכה הלאה, לאחר שאסיי משנה את הקול שלו כשהיא מבצעת את "The power of love" באקפלה. איווטה אהבה את הקול שלה, אבל רצתה יותר אישיות, שזה דבר הכרחי באירוויזיון. אסיי טוען שהייתה עצורה מידי בהופעתה.

Vahe Aleksanyan שר את "Listen" של ביונסה, עם חצאי מילים באנגלית. הוא מקבל 3 קולות מתוך 3, אך עולה לשלב הבא לאחר שכל 3 השופטים שהצביעו נגד משנים את הצבעתם, לאחר שהוא שר באקפלה גרסה די גרועה של "Rise like a Phoenix". אסיי טוען שהוא לא ציפה  למישהו ברמה כל כך גבוהה…למען האמת הוא נשמע מביך.

Anna Sedrakyan יושבת ושרה עם גיטרה שיר פולק אמריקאי באנגלית שאני לא מצליח להבין. כל האודישן היא יושבת ומסתכלת על הגיטרה או שהיא עם עיניים עצומות. היא מקבלת 5 מתוך 6 קולות ועולה לשלב הבא. אנוש מתחילה להיות פואטית, משווה אותה לשקיעה, מדברת על השלווה הפנימית שהיא משדרת. אסיי, היחיד שלא הצביע בעד, טוען שהסגנון שלה לא מתאים לתחרות. איווטה מהופנטת ממנה. בראיון שאחרי אנה בוכה מהתרגשות.

Artsvik מגיעה מרוסיה. היא שרה את "Gonna make it" של מרי ג'יי בלייג' בטבעיות גמורה וביטחון רב. היא מקבלת 6 מתוך 6 קולות. הייקו מודה לה על כל מה שעשתה ושהם שמחים לראות אותה כאן. מסתבר שהיא מוכרת במדינה כי השתתפה ב-"The Voice" הרוסי. יש מצב שיש לנו כבר זוכה בתחרות, היא מכניסה את רוב המתמודדים כאן לכיס הקטן, היא מקצוענית ונערצת בארמניה.

ברכות לממשיכים לשלב הבא:
Syuzanna Melqonyan
Mary Mheryan
Saro Gevorgyan
Only Girls
Egine
Alexander Plato
Mariam Yevriyan
Kristina Avetisyan
Amalya Margaryan
Artsvik
Anna Sedrakyan
Vahe Aleksanyan

14445106_762266577244718_7021505743685313728_o

לצפייה בפרק המלא:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.