2017: ארמניה – תכנית אודישנים אחרונה

ממה שניתן להבין מדבריו של אסיי, אחד השופטים, בשלב הבא 40 המתמודדים יחולקו לצוותים של 6, כאשר בראש כל צוות יעמוד אחד השופטים. מאחר ו-40 לא מתחלק ב-6, אני תוהה האם אינגה ואנוש יתפקדו כראש צוות אחד, בכל זאת מדובר במפלצת דו ראשית…

גוהר המנחה פותחת את התכנית וטוענת שהתכנית צוברת עניין במדינה ומחוצה לה (באמת?). לאחר הצגת השופטים, כולם נציגי עבר של ארמניה באירוויזיון, היא מזכירה את החוקים המאד פשוטים. כל מתמודד שר במשך שתי דקות. עליו לקבל 4 קולות מבין 6 קולות השופטים. אם מתמודד מקבל 3 קולות, כלומר ב-50% מקולות השופטים, הוא זוכה לשיר דקה באקפלה ולשכנע את השופטים שטרם הצביעו לו להפוך את החלטתם ולהעלותו לשלב הבא.

המתמודדת הראשונה היא Diana Digovski המגיעה מרוסיה. היא התמודדה בעבר ב-The Voice Ukraine. היא שרה שיר לא מזוהה באנגלית והמבטא שלה איום ונורא. היא לובשת שמלה מסמורטטת עם הדפס נמר שחר ולבן. היא מקבלת רק 3 קולות, מאינגה, אנוש והייקו, ועוברת לאקפלה. באקפלה היא שרה אתנו ארמני וזה מקסים, מה שגורם לשאר השופטים להצביע עבורה והיא עוברת עם 6 קולות. לטעמי לא עוברת מסך ומוגבלת מבחינת שפה, אבל אני מניח שזה מספיק טוב לשלב זה.

הבאים בתור לנסות את מזלם הם להקת Opera Viva. הרעיון של פופרה באירוויזיון מטעם ארמניה צובר תאוצה, שכן זה האקט השלישי ששר פופרה ועולה לשלב הבא. הם מקבלים 5 מתוך 6 קולות השופטים. אנוש טוענת שזה אמנותי והיא מודה להם על הופעתם האסתטית. הייקו אומר שלא רצה להצביע להם, אבל הצביע כי הפתיעו אותו בקולותיהם. רק אראם לא הצביע עבורם. שוב, רביעייה שלא עוברת מסך ונטולת כריזמה.

הבאה בתור היא Eva Kans ששרה את "הללויה" של ליאונרד כהן. עוד אחת שעברה שיזוף מחמיר בהתזה, חימצנה את השיער ונראית כמו קורבן אפנה. אראם אומר שהיו חלקים בשירה שנשמעו צעקניים, שהיא שרה מהגרון כאילו היא שרה רוק כבד. הוא מבקש שתיפטר מההרגל הזה. היא עוברת לשלב הבא עם 5 קולות, כל השופטים הצביעו לה למעט אסיי. לאחר האודישן מאחורי הקעים היא אומרת שהיה נחמד לראות חברים שלה שוב, ומובן מכך שהיא מכירה חלק מהשופטים אישית…

אחריה מגיעה Payla Kevorkian, שמגיעה מארה"ב. היא שרה את "You know I'm no good" של איימי ויינהאוס. עוד זמרת ששרה מהגרון ומהאף, לא נשמעת טוב בכלל. היא מקבלת 3 קולות ואראם מבקש ממנה לשיר משהו שונה לגמרי. היא שרה באקפלה את אותו הסגנון בדיוק. כל השופטים משנים משום מה את דעתם והיא עוברת לשלב הבא עם 6 קולות השופטים. הייקו מבקש ממנה שתבוא עם משהו יצירתי ותחשוב מחוץ לקופסה עבור הסיבוב הבא. אינגה אומרת שהיא רצתה להצביע לה כבר בהתחלה, אבל לא הצביעה כדי שהיא תשיר שוב…

Hovsep Abrahamyan שר את "The greatest love of all" של וויטני יוסטון בצורה חובבנית, מבטא כבד ועם גשר בשיניים. עם קול אחד מאינגה הוא לא עובר לשלב הבא. אראם אומר שההופעה הייתה צפויה ושהוא נעדר מקוריות, אבל שההופעה הייתה נהדרת. אינגה מסכימה וטוענת שלמרות שזו הייתה הופעה נהדרת הם מחפשים משהו יותר מקורי. מאחורי הקלעים הוא אומר שהוא מסכים עם דברי השופטים.

כעת אנחנו עוברים לרצף מתמודדים שלא עברו לשלב הבא:
Viktoria Adamyan, שהשתתפה ב-"The Voice Armenia" שרה את "Crazy" של נרלס ברקלי. Ardzrun Khangeldyan גם כן מאותה תכנית שר את "She" של Charles Aznavour, אך נעדר קול חזק ונראה זוועה באופן כללי. הייקו נראה מזועזע. אראם נותן לו קול רחמים והוא מסיים עם הקול הזה בלבד. לטענת אראם הוא לא מספיק מקורי, שזו כנראה המקבילה הארמנית ל-"אתה לא יודע לשיר". Ani Mikaelyan שרה את "I will survive", ונשמעת כמו זמרת קריוקי, הכל שם גרוע, החל מהקול שלה וכלה במבטא שלה. הפעם זה תורה של אנוש להיראות מזועזעת. אינגה אומרת לה שהיא לא מסוגלת לדמיין אותה בנבחרת שלהם (קשוחה בפעם הראשונה), איווטה מבקשת שכולם ייזכרו שמדובר במלחינה מוכשרת. Grizella Simonyan היא המתמודדת עם השם הכי מגניב בתחרות. למרות שהיא נותנת להם בתווים הגדולים כמו שהם אוהבים, היא נשארת מחוץ לתחרות. הייקו אומר לה שהם מחפשים משהו יוצא דופן. Emma Hovhannisyan צווחת את נשמתה ואיווטה מחמיאה לה על האנרגיה שלה, אבל השירה שלה לא שכנעה אותה.

Christine Mangasaryan עולה לשיר את "Euphoria" של לורין וכולם מתלהבים. היא מצליחה לשיר לא רע בכלל, אבל זה נשמע מעט כאילו היא מחקה את לורין. מהר מאד היא מקבלת 6 קולות ועולה לשלב הבא. למרות הקול החזק שלה והביטחון על הבמה עדיין משהו חסר. איווטה אומרת שמדובר באחת מהזמרות האהובות עליה במדינה, ומסתבר שהיא הייתה זמרת הליווי שלה באירוויזיון בשנה מוקדם יותר השנה. אראם מחמיא לה על המקצועיות שלה.

Rob Avalyan מגיע מרוסיה ושר את "Illuzia" של פיליפ קירקורוב. הוא מתאמץ מאד, אבל ניכר שהבמה לא זרה לו. הכל עדיין קצת למל"מי, השיר דרמטי מאד, כמו הכל בפופ הרוסי. למעט אראם ואסיי, הוא מקבל את קולות השופטים ועולה לשלב הבא. הייקו טוען שעליו לעבוד קשה ולהשתפר מאחר והיו חלקים בשיר שלא עבדו. אסיי אומר שהוא לא יודע איך לעבוד עם הקול שלו, אבל אומר שכנראה יש לו פוטנציאל אם האחרים הצביעו לו.

Karine Harutyunyan מגיעה אלינו מגיאורגיה השכנה. היא שרה את "I have nothing" של וויטני יוסטון, ולמרות בעיות מבטא קולות מצליחה להעביר הופעה ווקלית טובה. מיד עם תחילת הפזמון היא מקבלת את כל קולות השופטים ועולה לשלב הבא. לטעמי זה דרמטי מידי והיסטרי, אבל אין ספק שיש לה קול טוב. אסיי והייקו נותנים לה standing ovations. אסיי מחמיא לה על כך שעמדה בתווים הגבוהים. אינגה שרה לכבודה שיר בגיאורגית על הבירה טיבלסי וקרין משלימה את השיר. אינגה מקווה לעבוד איתה עוד בתכנית.

Margarita Igityan עולה לשיר שיר ג'אז "Your heart is as black as night" של Melody Gardot. זה קצת חסר צבע והיא לא עוברת לשלב הבא. הייקו אומר שיש לה עוד הרבה עבודה לעשות, למרות שיש לה קול נהדר ושהיא יפה…מאחורי הקלעים היא מודה על ההזדמנות לשיר בתכנית.

Narine Jinanyan מגיעה מרוסיה ושרה שוב את "Something gotta hold on me" של אטה ג'יימס. יש משהו לארמנים עם ג'אז, כמו עם הצבע השחור בבגדים. אני מחבב אותה, זמרת עם אופי, לא ילדה, שיודעת להשתמש בקול שלה ושרה באמת מהנשמה. היא מקבלת 3 קולות, מאסיי, אינגה ואנוש. אינגה אומרת שאם היא רוצה להיות זכירה יותר עליה לעבוד על איך שהיא נראית… איווטה ואראם מבקשים ממנה לשיר סגנון אחר בשלב האקפלה, והיא שרה את "I have nothing" של וויטני יוסטון. איווטה ישר מצביעה לה, ומצטרפים אליה אראם והייקו (או יותר נכון, אסיי, שרץ לכיוונו ומצביע במקומו). אסיי אומר שיש לה קול מדהים והיא חייבת להיות בנבחרת שלו, הוא רוצה לראות אותה באירוויזיון.

Stephan Hovhannisyan עושה ג'סטין טימברלייק עם "Can't stop the feeling". הוא מנסה לרקוד, וזה נראה מגוחך ומשעשע, גיק חמוד. יש בו משהו מאד שובה לב וראשוני. הוא שר בביטחון וזה מחפה על השירה הלא מדהימה. הוא עולה לשלב הבא עם 4 קולות השופטים, הייקו ואסיי היו היחידים שלא הצביעו עבורו. איווטה מציינת שהוא כריזמטי. אנוש אומרת שהאנרגיה שלו מדבקת, אבל עליו לעבוד על הקול שלו. אראם אומר שהצביע עבורו כי יש לו אנרגיה חיובית. הוא התחיל טוב, אך ההופעה התדרדרה וכנראה דעתו הוסחה מהריקוד שלו עצמו.

Zemfyra Fridon מגיעה מרוסיה, ושרה משהו שנשמע כמו שיר של אלה פוגצ'ובה, מאד דרמטי ומלא נשמה רוסית. יש לה קול עמוק וחרוך וכשהיא צורחת שמים לה שחסרה לה שן…המון כריזמה ושיער מטורף, בדיוק מה שאני צריך, מתמודדת מטורפת 3> היא מקבלת 3 קולות בלבד. אראם טוען כי לא הצביע כי רצה לשמוע אותה שרה משהו אחר. היא שרה שיר ארמני באקפלה ומקבלת את קולות שאר השופטים ועולה לשלב הבא. קיבוץ הגלויות בארמניה מעניין, המתמודדת עונה לאמירה של אסיי ברוסית, הוא מחזיר לה בג'יבריש רוסי, ואראם מחזיר לו בארמנית-מערבית מגו'ברשת. שמח.

Veronika Grigoryan שרה את "Shady lady" של אני לורק, שזה מצחיק, כי היא נראית כמו מורת בית ספר והיא שרה שיר עם מילים בוטות יחסית. אני חושב שהשופטים מתלהבים מכל שיר עם קצב, אבל אין פה משהו מיוחד, אולי כי השיר עצמו מחורבן מלכתחילה. מסתבר שגם היא הייתה ב-"The voice of Armenia". היא מקבלת רק 3 קולות בינתיים. אינגה שמחה לראות אותה כי היא מכירה אותה, אך לא פגשה בה שנים מאז למדו ביחד מוזיקה בקונסרבטוריון. היא רצתה לראות אותה זזה כמו אני לוראק על הבמה. היא שרה את "I will always love you" של דולי פרטון/וויטני יוסטון ועולה לשלב הבא עם 5 קולות.

Alexan Asiryan עולה לשיר את "Wicked games" של כריס אייזיק. זו פעם ראשונה שלו על הבמה וניכר שלמרות כישרון גולמי, הוא לא ממש יודע מה לעשות. מלבד עינים כחולות מהפנטות לא ברור מה יש לו למכור. אני הייתי מצביע עבורו רק כדי לראות עם מה יש לעבוד, זה מסקרן. באקפלה הוא שר את "Gitan" של Gorou לפי דעתי, אך לא מקבל אף קול נוסף ולא עולה לשלב הבא. אראם אומר שהוא שמע הרבה צעקות במקום שירה. אסיי אומר שיש לו הרבה חום בקול בתווים הנמוכים, אבל עליו לבחור משהו שיתאים לקול שלו.

שוב מקבלים תקציר של מתמודדים שלא עברו לשלב הבא. Sara Harutyunyan שרה "I surrender" של סלין דיון. אראם אומר שהיא ביישנית מידי. Angella Daletchyan שרה את "Make you feel my love" של בוב דילן/אדל. אינגה אומרת שהיא עדיין לא הגיעה לשיא הפוטנציאל שלה ושעליה להיפתח יותר. Satenik Enokyan שרה את "Oro" של ילנה טומשביץ'. איווטה אומרת שחוסר הביטחון שלה העפיל על ההופעה. Sona Grigoryan שרה את "Titanium" של דיוויד גואטה וסיה. אינגה אומרת שהיא צריכה להשתפר. Astghik Khochapaghyan שרה את "ניו יורק, ניו יורק". אסיי טוען שהסגנון הזה לא מתאים לאירוויזיון. Yana Karapetyan שרה שיר פופ-ג'אז ואסיי טוען שעלייה לשיר עם הקצב של השיר, מה שהיא לא עשתה.

Diana Adamyan מגיעה מנגורנו-קראבך. תתכוננו למופת של לאומנות ופטריוטיות….היא שרה את "Mama knows best" של ג'סי ג'י ומקבלת את כל הקולות השופטים. היישר לשלב הבא. האמת שהיא שרה נפלא ומדייקת בכל התווים וגם בעלת ביטחון רב. רק צריך להיפטר ממראה ה"בת של השכן" ומהעיגולים השחורים מתחת לעיניים. אנוש אומרת שהיא ניפצה אותה לרסיסים. הייקו אומר שהיא הציתה את הבמה, וש-Artsakh, חבל הארץ ממנו היא באה, חזק בהכל (אמרתי לכם!). אסיי אומר שהוא מהופנט מהקול שלה. מאחורי הקלעים דיאנה מאחלת בהצלחה לכל המתמודדים.

Hasmik Shiroyan מגיעה מאוקראינה ושרה את "Running" של ביונסה. היא נראית מצוין ושרה את השיר מדויק ועם המון כוונה. הסטייל שלה מדויק. הייקו אומר לה שהוא מעריץ אותה. אראם מעיר לה שהיא צעקה בחלק מהשיר. אסיי אומר שהכל עבד עבורה בהופעה ושיש לה את כל מה שצריך.

שלב האודישנים נגמר! גוהר מנחמת שגם אם הפייבוריט שלכם בבית לא עבר, לא נורא, זיכרו שאפילו בריטניה נתנה 0 נקודות ל-ABBA ב-1974.

אלו המתמודדים שעלו לשלב הבא מכל תכניות האודישנים:

Syuzanna Melkonyan
Mery Mheryan
Saro Gevorgyan
Only Girls
Egine
Alexander Plato
Maryam Yevriyan
Christina Avetisyan
Amalya Margaryan
Artsvik
Anna Sedrakyan
Vahe Aleksanyan
Lilith Harutyunyan
Aksel Paveyan
Jujo
Sona Dunoyan
Armenuhi Gasparyan
Albert Ghazaryan
Lucy
Arthur Abgar
Marissa
Anna Danielyan
Gevorg Harutyunyan
Martha
Diana Dikovski
Opera Viva
Eva Kans
Payla Kevorkian
Christina Mangasaryan
Rob Avalyan
Karine Harutyunyan
Narine Jinanyan
Stephan Hovhannisyan
Zemfyra Fridon
Veronika Grigoryan
Diana Adamyan
Hasmik Shiroyan

ולפניכם recap של 37 האקטים שעלו לשלב הבא:

מדובר ב-37 מתמודדים: 25 זמרות, 9 זמרים ו-2 הרכבים בלבד. כלומר חסרים לנו עוד 3 זמרים/ות כדי להשלים ל-40 מתמודדים כפי שהובטח לנו בתחילה. לא ברור כעת מאיפה יגיעו השלושה האלה, האם מבין המתמודדים שהודחו?

ניתן לצפות בפרק המלא כאן:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.