2017: ארמניה – הנבחרת מתגבשת לאיטה

אנחנו כבר עמוק בתוך תחרות הכשרונות הארמנית, שנראית יותר כמו פגישת מחזור, ובה מתמודדים רבים מציינים הכרות אישית עם השופטים וידוע כי רבים מהם השתתפו בתכניות כשרונות אחרות בהן חלק מהשופטים לקחו חלק כשופטים ואפילו התחרו…

גוהר מציגה את השופטים ומזכירה את החוקים של שלב זה. כל מתמודד שר שיר, במהלך 10 השניות האחרונות של הופעתתו מתחיל שעון עצר והשופטים צריכים להזדרז וללחוץ על הזמזם אם הם רוצים את המתמודד בקבוצתם. השופט שיילחץ ראשון יקבל את המתמודד לקבוצתו. אם אף אחד מהשופטים לא לחץ על הזמזם, המתמודד מודח. לכל שופט יכולים להיות עד 4 מתמודדים בקבוצה.

המתמודד הראשון להערב הוא Vahe Aleksanyan. הוא מקווה שאיווטה תבחר בו. הוא לבוש כמו דושבג ושר את "Tonight again" של גאי סבסטיאן. הוא לא יודע את המילים ופשוט מחצית מהשיר אם לא יותר הוא בג'יבריש, זה מביך, אבל השופטים כמובן עפים עליו. הקול שלו סביר, אבל אין לו כריזמה במילימטר. אסיי מוכן עם יד על הזמזם, אבל גם איווטה. היא מקדימה אותו ואף מגדילה לעלות לבמה ולחבק את Vahe. איווטה אומרת שהיא לא יכולה לחכות לעבוד איתו. יצוין כי הוא המתמודד היחיד שלו קשרים עם Duetro Studio, אחת מחברות התקליטים היותר גדולות בארמניה. התכוננו לראות אותו בגמר…

הבאה לעלות הבמה היא Payla Kevorkian האמריקאית-סורית. היא שרה את "Too close" של Alex Clare ונשמע שהיא שרה מהגרון. היא אומרת שהיא בחרה את השיר כי היא מרגישה קרובה לסגנון המוזיקלי של איווטה, היא מקווה להרשים אותה. האמת, אין שם כלום. היא עוברת מסך ולבושה בחן, אבל הקול שלה מעצבן וגרוני מאד. לא עוברת שום תחושה בשיר ויש רגעים מתים שפוגעים בה, לא מצליחה למלא את הבמה. מצד שני, היא לא ממש שונה משאר המתמודדים, הם כולם על הרצף הלמל"מי. אנוש ואינגה אומרות שיש לה פוטנציאל ומנסות לעודד אותה. פיילה אומרת לאחר האודישן שהיא מאוכזבת, אבל שהיא מודה לשופטים על הביקורת.

 Marisa עולה לשיר את "Sweet people" של אליושה. לפני ההופעה היא אומרת שלא איכפת לה להיות בכל קבוצה של השופטים. זו הפעם הראשונה שהיא שרה בתחרות שירה. היא מתחילה בסולם מאד נמוך מה שמקשה עליה לעשות רושם טוב על השופטים. ניכר שהיא מחוברת לשיר ומנסה להעביר רגש דרכו. תודה לאל שהיא לא שוגה באנגלית רצוצה, לפחות התכוננה לפני. הבעיה היא שהשיר הזה נורא דרמטי והוא רק מדגיש את חוסר הניסיון שלה על הבמה. לא שלאלו שלפניה היה חצי מהכריזמה שלה, פשוט זה שיר שדורש הרבה הצגה ועדיין אין לה את זה. אראם אומר שהיו לה כמה שגיאות בשירה. מריסה אומרת מאחורי הקלעים שהיא ילדה לא מזמן והתכוננה ווקלית רק בשבוע האחרון. לטענתה זו הסיבה שלא עברה לשלב הבא.

הבאה בתור היא Jujo. היא רוצה לעלות על הבמה כדי להרגיש את האדרנלים שהרגישה בהופעה הקודמת. היא מעדיפה להיות בקבוצה של אראם. היא שרה את "Virtual insanity" של ג'מיריקוואי, כשהיא לבושה עם נוצות של Native-American, א-לה ג'ואן פרנקה…. הופעה לא רעה, הרבה ביטחון ותנועה על הבמה. יש לה קול טוב ושוב, אני מעריך את העובדה שהיא שרה את המילים נכון. אראם לוחץ על הזמזם תוך שנייה מהפעלת שעון העצר. מסתבר שהם מכירים כבר 10 שנים. תחרות הוגנת כבר אמרנו.

לבמה עולה הפקיד הסובייטי Albert Ghazaryan. הוא אומר שהוא רוצה לשיר עבור Arno Babajanyan (מלחין ארמני מיצי מהתקופה הסובייטית) ולייצג את ארמניה. מהשופטים הוא מעדיף את אינגה או אנוש. הוא שר את "Pero te extraño" של אנדריאה בוצ'לי. זמר מיושן, שנראה ונשמע כמו משהו מלפני 50-60 שנים. חבל, ברור שהוא קיבל השכלה מוזיקלית, אבל ההתעקשות לשיר משהו כל כך מיושן ושמרני מכוון אותו לקהל מאד ספציפי, ובדיוק הפוך ממה שארמניה מחפשת. הצפייה בשופטים קשה, כי כולם עושים פרצופים עצובים כי יודעים איך זה ייגמר. השיר נורא והוא גם מזייף באופן בולט לקראת הסוף. אסיי טוען שמאחר וכבר בחר ב-Opera Vivo לא הצביע לו, אחרת היה מצביע לו (ממש). איווטה אומרת שאם הוא יופיע בארמניה היא תבוא לראות אותו. 

המתמודד הבא הוא Stephan Hovhannisyan הקופצני. הוא מעדיף להיות בקבוצה של איווטה. הוא שר את "Mama knows best" של ג'סי ג'יי. הוא חמוד, לכאורה אין לו מספיק מודעות, אבל נראה שהוא יודע מה לעשות. ההופעה הזו הרבה יותר טובה מהראשונה בה שר שיר של ג'סטין טימברלייק. הוא משתמש בשיר למשחקים ווקלים ומרשים את השופטים לדעתי בתעוזה שלו. הבנים לא מתרשמים ממש, אינגה מנידה בשלילה כשאחותה מסתכלת עליה, אבל אנוש נחושה בדעתה עם היד על הזמזם ולוקחת אותו לקבוצה שלה.

 Artsvik מגיעה מרוסיה והיא אחת המתמודדות הבולטות בתכנית. היא שרה את "Sweet dreams" של ביונסה. אחת ההופעות היותר נקיות ויפות הערב. היא לבושה חולצת כסף מנצנצת ושמלת מקסי כסופה שעושה לה מראה של דודה. מקצועית מאד ביחס לשאר המתמודדים. אפשר לסגור כאן גמר, אם הוא לא מכור לחברים ומכרים. כמעט כולם מוכנים עם היד על הזמזם, כולם מתלהבים ממנה, אפילו אראם, אבל דווקא אסיי הראשון ללחוץ על הזמזם. הבעיה היא שהיא מדברת רק רוסית ואסיי מדבר צרפתית וארמנית שבורה, אז לא ברור איך יתקשרו. 

הבאה בתור היא Armenuhi Gasparyan המעצבנת. היא שרה את "Feeling good" של נינה סימון. הבעיה היא שזה שיר ששרו אותו כל כך הרבה שהוא כבר מאבד מהיכולת שלו להרשים אם אתה לא מביא פרשנות אישית ושונה לשיר. והיא? היא שרה את זה הכי רגיל, ושוב מהגרון. זמרת טכנית מאד, שלא מצליחה להרשים, היא נראית כמעט עייפה. אנוש אומרת שהיא לא ראתה אותה כחלק מהצוות שלה ודוחקת בה להמשיך לעבוד. מאחורי הקלעים היא מצהירה שהיא לא עצובה, ובכלל משדרת אופטימיות כללית. 

Anna Danielyan היא המתמודדת הבאה. היא אומרת שהאודישן הראשון היה ההופעה השנייה בחיים שלה. היא מעדיפה להיות בקבוצות של אראם או איווטה. היא מזדהה עם אראם ומאד אוהבת את איווטה. היא שרה את "Dancing on my own" של רובין. היא החליפה סטייל לגמרי ופיזרה את השיער, ונראית קצת כמו תלמידת אולפנה ולא כמו ההיפסטרית שראינו בתחילה. היא עדיין מקסימה ואותנטית ואחת הפייבוריטיות שלי, אבל הסטיילינג מה איתו? יכול לדמיין אותה מופיעה בבר אפלולי אפוף עשן או במועדון קטן. זו מחמאה, היא נטולת מניירות. הייקו מפתיע ומצביע לה. בטיפשותו הוא מציין שהיא לא מתאימה לאירוויזיון, אבל לא יכל לתת לה לא להעפיל לשלב הבא. הוא מתחנן בפניה שתעבוד קשה ושתשקיע את כל האנרגיה שלה רק בתחרות. כנראה חושש שבחר לא נכון…. אראם אומר שהיא חשפה את הנפש שלה בפניהם. 

5 מתמודדים עברו לשלב הבא בתכנית הנוכחית. נכון לעכשיו זה מצב הקבוצות השונות:

צוות Iveta

 1. Christina Mangasaryan
 2. Vahe Aleksanyan

צוות Aram

 1. Lucy
 2. Saro Gevorgyan
 3. Jujo

צוות Anush

 1. Stephan Hovhannisyan

צוות Essai

 1. Opera Viva
 2. Artsvik

Team Hayko

 1. Ijin (Egine)
 2. Anna Danielyan

Team Inga

 1. Syuzanna Melkonyan

בינתיים אראם הוא הקרוב ביותר להשלים את הצוות שלו, בעוד לאינגה ולאנוש רק חברת צוות אחת. עוד שתי תכניות נותרו לשלב החלוקה לקבוצות.

ניתן לראות את הפרק המלא כאן:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.