2017: ארמניה – שלב הדו קרב

התכנית מתחילה כמו תמיד בדבריה של גוהר המנחה. היא מכריזה על פתיחתו של שלב 3 בתחרות, שנקרא "One out of two". או כמו שהיינו קוראים לו בישראל, שלב הדו קרב! הגברת מכריזה על חוקי שלב זה: שני מתחרים מכל קבוצה נבחרים להתחרות זה בזה. לאחר ששניהם סיימו להופיע, כל שופט, למעט השופט שעומד בראש הקבוצה של השניים, מצביע ונותן נקודה אחת לביצוע המועדף עליו. לאחר מכן, השופט שעומד בראש הקבוצה של המתחרים מעניק 3 נקודות לביצוע המועדף עליו. המתחרה שקיבל את מרב הנקודות עובר לשלב הבא.

הראשונים להתחרות הם שניים מקבוצת AramMp3, והם Saro Gevorgyan מול Lucy:
סארו מופיע עם "Cheating" של ג'ון ניומן. ההופעה לא טובה כמו שהוא חושב שהיא. הוא נראה כמו מישהו שבטוח שהוא זמר ופרפוrמר טוב, אcל זה מביך להביט במנייריזם המעושה שלו. רוב השיר הוא שר מהאף ומנסה להפליא ב-runs, כל האטיטוד הזה מיותר וזה די ברור שהוא הולך לעוף (כבר אוזכר כאן שהתחרות כבר סגורה ל-2-4 מתמודדים ולוסי היא אחת מהן). יצוין שהוא לובש מכנסי טיטול אפור-עכבר וז'קט בצבע חציל.

לוסי עולה להופיע עם "Euphoria" של לורין. טרם ההופעה אראם מציין שהיא כבר סוג של מפורסמת. ההופעה היא בגרסה הארוכה של השיר, כולל האינטרו הארוך. הוידאו ארט נראה כמו מתוך הקליפ המקורי של לורין (הוא לא באמת). היא מופיעה עם חליפה שחורה מלאה. האמת? ההופעה מזעזעת, המבטא שלה מחריד, אין לה מושג על מה היא שרה, היא מג'ברשת את עצמה לדעת והיא נשמעת כמו במופע קריוקי. יופי יש לה, ביטחון יש לה, היא יודעת להחזיק במה ואי אפשר להגיש שהיא לא יודעת לשיר, אבל היא חייבת לעבוד על המבטא ולהיות מודעת למגבלות שלה בתור זמרת. אפילו את המילה up היא לא יודעת להגיש כמו שצריך.

לשופטים יש שני כפתורים, הכפתור הימני הוא עבור הצבעה ללוסי, הכפתור הימני הוא עבור הצבעה לסארו. השופטים מתחילים בהערות למתחרים, כאשר כולם עפים על לוסי מסיבה לא מובנת (כלומר, כן מובנת, היא מקושרת בתעשייה) ומעירים על כך שסארו צעיר מידי, פחות מנוסה ויש לו עוד דרך לעבור. כל חמשת השופטים מצביעים ללוסי…. אראם מעניק את שלושת הנקודות שלו לסארו, ואומר שזה כדי לעודד אותו. סארו נראה מבואס.

דו הקרב הבא הוא מקבוצת Inga, והמתחרים הם Karine Harutyunyan מול Gevorg Harutyunyan:
קארין מופיעה עם "Think" של ארת'ה פרנקלין. בחירה רעה של שיר, שהרי את לא מצפה להיות כריזמטית כמו ארת'ה ולהעביר את השיר באותה צורה. ואכן, הבתים הם צווחות חסרות פשר של זמרת רקע, בפזמון היא כבר יודעת להשתמש בקול שלה ונשמעת מצוין, אבל היא צריכה ללמוד איך להישמע טוב לאורך כל השיר, ומה גורם לה להישמע פחות טוב. היא מקפצת על הבמה כמו קופה ומהר מאד ההופעה הופכת ל"תראו איך אני צורחת". השופטים ברובם מזועזעים.

גבורג המלחיץ מופיע בשיר המקורי "I am alive", שנשמע כמו גרסה משלו לשיר של אדל בעל השם הדומה. הדבר הראשון שרואים עליו זה שהוא מלחיץ. זה, ושיש לו אוזניים עצומות. הוא מופיע עם רהיט לא ברור (זה ששמים את הרגליים עליו, נו, איך קוראים לזה). השיר הוא שיר רוק, שכבר שמענו בעבר בקדמים של אוקראינה, בלרוס וכאלה. אה, והוא מופיע יחף ועם מכנסיים מקופלים. הוא פוצח בריקוד לירי בברייק של הגיטרה. הוא רוקד יפה יותר מאיך שהוא שר למען האמת, וכל הכבוד לו שהוא שר עם שיר מקורי. הייתי מצביע לו בשלב זה, אך יש לי תחושה שהשופטים השמרנים מידי יעדיפו את הצרחנית. הקהל, אגב, מת עליו.

הייקו מופתע מגבורג, אסיי כבר ממש עף עליו ונראה שהוא מעדיף אותו. בגדול, השופטים די מתעלמים מהצרחות של קארין ונוטים להחמיא לשניהם. הצבעת השופטים נחשפת: אנוש הצביעה לקארין, בעוד שאר השופטים הצביעו לגבורג! מפתיע, מודה. אנוש שוכחת מעט את החוקים וגוהר גוהרת בה מעט. אינגה מצביעה לגבורג והוא עולה לשלב הבא. קארין קצת בהלם ולא מאמינה שהם העדיפו את הבחור על פניה. יעבור לה. תצרחי בבית.

דו הקרב הבא הוא מקבוצת Hayko. המתחרים הם Amalia Margaryan מול Anna Danielyan:
אמליה שרה את "Jason's Song" של אריאנה גרנדה, ומזייפת את נשמתה כמו בהופעה הקודמת. כשהיא זזה על הבמה, היא עוצמת עיניים ומתקשה לתקשר עם הקהל. השירה שלה נשמעת לא מתואמת עם העיבוד הזול והנורא שעשו לשיר. עם זאת, המבטא שלה הוא שיפור קל מההופעות הקודמות. בחצי השני של השיר היא כבר משתפרת, למרות שבורח לה זיוף פה ושם. מישהו צריך להגיד להם שלצרוח לא מרשים אף אחד.

אנה הנפלאה עולה ושרה את "I see fire". כמו תמיד היא משנה סטייל ונראית ונשמעת כל כך טבעי. בלדת פולק שקטה והיא ניגשת אליה בצורה מרשימה. ביצוע שלא דורש ווקליות גדולה, אבל רגישות, ואת זה יש לה. הופעה סולידית ויציבה. זה יהיה פשע אם הם לא יצביעו לה. היא לבושה בשמלה ורודה קצרה סיקסטיזית וזר פרחים על ראשה.

אסיי אומר לאנה שיש לה קול קדוש. איווטה קוראת לאמליה "צימוק עדין". אראם מחמיא לאמליה שזזה עלך הבמה ומעביר ביקורת על אנה, שהיא לא מחייכת מספיק. אידיוט. הצבעת השופטים נחשפת: ארבעה שופטים מצביעים לאנה ורק אסיי מצביע לאמליה. הייקו צריך להחליט והוא בוחר באנה (יש!). אמליה בנאום הפרידה שלה מציינת שהיא לא הגיעה עם תכנית לתכנית ושהיא עדיין מחפשת את עצמה. יאללה, הביתה.

דו הקרב הבא הוא של צוות Anush. המתחרים הם Martha מול Stephan Hovhannisyan:
מרתה עולה בתלבושת מוחרוד ושיער של אורנג אוטנג. היא שרה את "Back in the day" של אריקה באדו, בחירה מצוינת של שיר. למרות שהיא עלתה לי על העצבים בהופעותיה הקודמות, אני חייב לציין שהיא עושה עבודה לא רעה הפעם. לא בטוח עד כמה בימת האירוויזיון מתאימה לה, אבל היא יודעת מה היא עושה, החל מבחירת השיר וכלה בהופעה בוטחת בקולות נמוכים וחושניים. היא משתמשת בקישוטים קוליים לקראת הסוף, ונראה שהיא קנתה את השופטים בהופעה הזו.

סטפן עולה לבמה בחליפה במראה סולידי של ז'קט שחור וג'ינס. הוא שר את "Say something" של A Great Big World. הוא יצטרך לצאת מגדרו כדי לתת הופעה טובה יותר מזו של מרתה. למרות מבטים מלחיצים פה ושם, הוא מתחיל לא רע ומגיש את השיר בצורה מפתיעה, אחרי שתי ההופעות הקופצניות שלו. אינגה נראית נחרדת, אסיי נראה כאילו הוא בעולם משלו. לצערו של סטפן ההופעה לא הולכת לשום מקום.

השופטים מחמיאים לשנים ולא חושפים את מי הם אוהבים יותר. אראם רק מזכיר לנו שהוא מכיר את מרתה ממקודם…. הצבעת השופטים נחשפת: 4 שופטים הצביעו למרתה, בעוד איווטה בלבד הצביעה לסטפן. אנוש נאלצת לקבל את ההחלטה בעצמה ומחליטה להעניק את 3 הנקודות שלה למרתה, שממשיכה לשלב הבא.

דו הקרב הבא הוא של צוות Essai. המתחרים הם Only Girls מול Artsvik:
ראשונות עולות הבנות חסרות הסיכוי. למרות שהם מראות התפתחות יפה מהופעתן הראשונה, הן לגמרי חסרות סיכוי מול ארצביק. הן שרות את "Arshaluyse nor er batsvel" של Anush Balbabyan. השיר באקפלה מלאה וזה מקסים, מקסים, מקסים. ההרמוניות הקוליות שלהן מעולות, הן לבושות בשמלות שחורות זהות ונראות כמו סירנות. אחת ההופעות המקסימות, העדינות. בלדה אתנית, מלודית מאד.

ארצביק עולה אחריהן ושרה את "If I ain't got you" של אלישיה קיז. השיר הוא קלישאת ריאליטי-שירה דלוחה. יש לה קול טוב, היא יודעת לשחק בו, אבל נראית משוחקת מידי לעתים והמבטא שלה דורש עוד קצת ליטוש. אובייקטיבית, היא זמרת טובה, היא עומדת בכל המכשולים שהשיר הזה מעמיד, זהה בביטחון רב, למרות שמלת האשת אוליגרך שהיא לובשת. אישית הייתי בוחר ב-only girls, אבל ארצביק בעלת קשרים ענפים בתעשיה המקומית, כפי שציינתי בפוסט של לפני שבועיים.

השופטים משפריצים על ארצביק. איווטה אומרת שחסר ללהקת הבנות את הבגרות שיש לארצביק. אראם אומר שהוא לא יכול להסתיר את הצבעתו הפעם, ושהוא הצביע למתמודדת המקצועית יותר. הבנות נראות שבורות כבר. שחררו אותן מזה. הצבעת השופטים נחשפת: כולם הצביעו לארצביק, כולל אסיי, והיא עולה בקלילות לשלב הבא. אחת הבנות בדברי פרידה לא מצליחה לעצור את הדמעות.

דו הקרב האחרון לתכנית זו הוא של צוות Iveta. המתחרים הם Christina Mangasaryan מול Hasmik:
קריסטינה מופיעה ראשונה, שרה את "I put a spell on you" של Screamin' Jay Hawkins. היא מופיעה בבגדי סאטן, לייקרה ותחרה שחורים ומנסה למכור הופעה סקסית. קולית היא מצוינת ומקצועית, אבל היא לא כריזמטית מספיק, ואף אחד לא קונה את התדמית הסקסית שהיא מנסה למכור. היא מזכירה קצת את ויקי ליאנדרוס במראה שלה.אחריה עולה האסמיק עם "Sweet Lovin'" של סיגאלה. עם כל תו שהיא שרה היא קוברת את קריסטינה וההופעה שלה. היא נראית נהדר, אפילו בקשקשת שהלבישו אותה בה, היא נשמעת כמו זמרת נשמה אמיתית, יש לה מבטא מצוין והיא פרפורמרית שיכולה לאכול את הבמה באירוויזיון. הכי טבעית, מקצוענית, מלהיבה את הקהל והשופטים. בחירת שיר צעירה ועדכנית. ההופעה נראית חסרת מאמץ.

השופטים מחמיאים לשתיהן, ודי בצדק, אבל אינגה לא מסתירה את בחירתה כשהיא אומרת שהיא בחרה את זו שמתאימה יותר לאירוויזיון, וכך אומר גם אראם. הצבעת השופטים נחשפת: אנוש ואסיי הצביעו לקריסטינה, בעוד הייקו, אינגה ואראם הצביעו להאסמיק. הכדור עובר לידיים של איווטה, שמצביעה להאסמיק, לא לפני שמתגרה בקהל ורומזת שהיא תיבחר בקריסטינה… קריסטניה מודה לכולם ומברכת את האסמיק, אך לא מצליחה להסתיר את אכזבתה.

התכנית הסתיימה ו-6 מתמודדים עלו לחצי הגמר. ביום שבת נדע מי הם ה-6 הנוספים שיצטרפו אליהם. למי ששרד עד כה את הפוסט נספר כי בגמר יהיה צוות שיפוט בינלאומי, שבראשו יעמוד לא אחר מאשר כריסטר ביורקמן/השטן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.