2017: עדכון – 95 ימים לאירוויזיון

eurovision_heart אירועי השבוע הקרוב (5-11/2/17)
5/2 – שווייץ: קדם
5/2 – לטביה: רבע גמר 1
8/2 – איטליה: חצי גמר 1
9/2 – גרמניה: קדם
9/2 – איטליה: חצי גמר 2
10/2 – הונגריה: חצי גמר 1
10/2 – איטליה: שלב הזדמנות נוספות
11/2 – הונגריה: חצי גמר 2
11/2 – ליטא: שמינית גמר 2
11/2 – שבדיה: רבע גמר 2
11/2 – אסטוניה: חצי גמר 1
11/2 – אוקראינה: חצי גמר 2
11/2 – איטליה: קדם

eurovision_heart כללי
* השבוע נערכה ההגרלה לחצאי הגמר. בנוסף, הוגרלו המדינות לחלק ראשון או שני של כל חצי גמר. ישראל לדוגמה הוגרלה לחלק השני של חצי הגמר השני, לקלות הצהלה של החובבים הישראליים. השמחה הייתה רבה גם כשהתברר שעם ישראל הוגרלו לחצי הגמר השני מעט מדינות "חזקות". מדינות אשר בגדר עולות בטוחות לגמר כמו שבדיה, יוון, ארמניה, אוסטרליה ואזרבייג'ן הוגרלו כולן לחצי הגמר הראשון. איתן הוגרלו גם פינלנד וגאורגיה שרבים מאמינים שיעפילו לגמר על סמך השירים שבחרו, ואיסלנד, לטביה, סלובניה ופורטוגל שצפויות לבחור בחירות קומפטטיביות. מסיבה זו חצי גמר זה נקרא בפי מעריצים רבים "חצי גמר המוות" ("סמי המוות"), שכן העפלה ממנו למדינות שהן לא המדינות הנ"ל תהיה קשה מאד עד בלתי אפשרית. להלן תוצאות ההגרלה:

ניתן לצפות כאן באירוע ההגרלה המלא:

* ה-EBU חשף השבוע את הסמליל והססמה שילוו את התחרות. הסמליל ניתן לצפייה מצד ימין בתמונת הנושא והססמה היא "Celebrating diversity". מדובר בהמשך ישיר לססמה של השנה שעברה "Come together". הססמה נבחרה מאחר והיא משדרת מסר של שיתופיות ושוויון, כמו גם את אופי האירוע, שבו חוגגים ביחד את הדומה והשונה בין המדינות והתרבויות השונות.
הסמליל מבוסס על שרשרת חרוזים אוקראינית מסורתית הנקראת Namysto. היא נחשבת קמע וסמל ליופי ולבריאות. השרשרת עשויה מחרוזים מסוגים שונים, בעיצובים שונים, אשר בכך מסמלים את חגיגת השונות והאינדבידואליות. המעצבים ניסו לקחת סמל מסורתי ולתת לו טוויסט מודרני, לשלב בין העבר לבין ההווה, על ידי שימוש בצבעים בוהקים וצורות דינמיות.

* נחשפה בימת אירוויזיון 2017:

* נחשף כי Jamala, זוכאת אירוויזיון 2016, אישרה את השתתפותה כ-interval act באירווזיון 2017. לא ברור אם בחצאי הגמר או בגמר. היא תשיר את שירה החדש "I believe in U", המוקדש לכל מי שתמך בה ובחר בה בדגש על האוקראינים שבחרו בה בקדם של השנה שעברה.
* מעניין לראות את הסמליל והסיסמה שנדחו, לטעמי – קצת קיטשי:austria אוסטריה
השיר האוסטרי צפוי להיחשף ב-28/02.

azerbaijan אזרבייג'ן
השבוע יצאה רשות השידור של המדינה בקריאה לקבלת שירים עבור נציגת המדינה לאירוויזיון 2017, Dihaj. כותבי ומלחיני השירים יכולים להיות מכל מקום בעולם.

croatia קרואטיה
מדווחים עולה כי HRT בחרה בזמר לייצג אותה. פרטים נוספים לגבי זהות הזמר והשיר שלו בקרוב.

cyprus קפריסין
Hovig וצוותו פרסמו רמזים לגבי שם השיר שייצג את המדינה באירוויזיון. לפי הרמז האחרון והמאד ברור, שם השיר יהיה "Gravity". השיר הוכרז כמשהו בין בלדה לדאנס (?). השיר צפוי להיחשף ב-01/03.

germany גרמניה
כצפוי חשפה רשות השידור הגרמנית פרטים על הליך בחירת הנציג והשיר השנה. הגרמנים קוראים למעריצי אירוויזיון מרחבי העולם להשתתף בהליך הבחירה המקומי. על מנת לעשות זאת יש להוריד את האפליקצייה הרשמית של האירווזיון. פיצ'ר חדש בשם Eurovision Vibes יאפשר למעריצים להצביע להופעות המועדפות עליהם אשר ישודרו באפליקציה. מדובר בחזרות ובמופע החי עצמו.
כל אחד מהזמרים ישיר 3 שירים, גרסת כיסוי אחת ואת שני השירים המעומדים לייצג את גרמניה באירוויזיון. 15 השירים/ביצועים יהיו זמינים החל מ-08/02.
בשלב הראשון הזמרים ישירו את גרסת הכיסוי שבחרו. 3 מועמדים ימשיכו לשלב הבא לפי הצבעת הטלווטינג. בשלב השני המועמדים ישירו את אחד השירים המועמדים לייצג את גרמניה באירוויזיון. 2 מועמדים ימשיכו לשלב הבא לפי הצבעת הטלווטינג. בשלה השלישי המועמדים ישירו את השיר השני המועמד לאירוויזיון. בשלב זה יוכרע איזה שיר ישיר כל זמר בגמר. ייתכן מצב בו שני הזמרים שרים את אותו השיר, תלוי בהצבעת הצופים. השלב הרביעי יהיה האחרון ובו ייבחר הנציג (והשיר, אם לא נבחר עד כה) לאירוויזיון.
שמות שני השירים המועמדים הם "Wildfire" ו-"Perfect Life". הראשון נכתב על ידי צוות בריטי-נורבגי והשני על ידי צוות אמריקאי. בין הכותבים Marit Larsen, זמרת נורבגית מוערכת, ומוזיקאים שהלחינו בעבר לדמי לובאטו, מריה קארי ועוד.

iceland איסלנד
הוכרזה החלוקה לחצאי גמר, כאשר שני הפייבוריטים Svala ו-Aron Brink ממוקמים בחצי הגמר השני.

ireland אירלנד
Brendan Murray הנציג האירי לאירוויזיון 2017, צייץ בטוויטר כי הוא נרגש לטוס לשבדיה לעבוד עם זוכה גראמי. הציוץ נמחק במהרה, וזה הספיק למעריצים להעלות השערות בדבר זהות הכותב: כמו תמיד מקס מרטין בין השמות שעולים, כמו גם RedOne, שכבר אחראי לכישלון של רוסיה באירוויזיון 2011.

latvia לטביה
כאמור חלק מההצבעה בקדם היא דרך ההאזנות לשירים בפלייליסט של התחרות ב-Spotify. כרגע ברבע הגמר הראשון מוביל Edgars Kreilis עם מספר ההאזנות הרב ביותר, כשאחריו נמצא Toms Kalderauskis. אבל הפייבוריטים האמיתיים נמצאים ברבע הגמר השני, שם שלושה שירים קיבלו כמעט פי 2 מ-Edgars. ראשון נמצא Markus Riva, כאשר צמודים אליו נמצאים The Ludvig ו-Miks Galvanovskis. כן, זה הולך להיות קדם גברי מאד. מי שכרגע נמצאת בבעיה היא Katrina Cirule, מכיוון שהשיר שלה לא זמין להאזנה ב-Spotify מחוץ ללטביה. עם זאת, יצויין כי לא ברור אם נספרות האזנות מחוץ ללטביה. במידה ולא, אין לה מה לדאוג, וייתכן כי זה ישנה משמעותית את התוצאות הנ"ל.

lithuania ליטא
השירים התחלקו לשמיניות גמר, כאשר שמינית הגמר שתשודר מחר צולמה כבר ביום רביעי. תוצאות הביניים בשמינית גמר זו מפתיעות: השופטים נתנו את מירב הנקודות ל-Ieva Zasimauskaitė ואת 10 הנקודות ל-Fusedmarc, שתי זמרות עם שני שירים בינוניים מאד בעיני. Edgaras Lubys שזכה בתכנית הראשונה בתמיכת השופטים, מוקם במקום השלישי. הדראג של Gytis במקום רביעי, בשוויון עם חביבת החובבים Paula. מוזר ומפתיע שבחרו לשים ברבע הגמר השני את 3 השירים אשר זכו בשמיניות הגמר, למעט Edgaras, אך ייתכן שזו פשוט הגרלה.

netherlands הולנד
שלישיית הבנות O'G3NE מורידה את האפוסטרופי לכבוד האירוויזיון והן יתקראו OG3NE כדי להקל על האירופאים בתחרות. מדווח כי הבנות כבר בחרו את שירן לתחרות, והוא יהיה למרבה ההפתעה (…) שיר שכתב אבי הבנות ביחד עם בן הזוג של אחת מחברות הלהקה. השיר ייחשף בתחילת מרץ.

norway נורבגיה
אנקדוטה שלא קשורה לעונה זו: נורבגיה הפכה השבוע למדינה הראשונה שפתחה את ההרשמה לשירים עבור הקדם….של שנת 2018.

poland פולין
חשיפת השירים שהייתה אמורה להיות ב-27/1 נדחתה. הקדם עצמו נידחה ל-18/2. הפולנים טוענים שעקב ההיענות הרבה, הם ממשיכים לקבל שירים עד ה-10/2, מה שבעצם נותן להם 8 ימים בין המועד הסופי להגשת השירים עד לתחילת הקדם עצמו. מקורות לא רשמיים מציינים כי הפולנים לא היו מרוצים מרמת השירים ובעצם מקווים לקבל שירים יותר טובים.

portugal פורטוגל
עקב תאונת הדרכים שעברה, אישרו כותבי השיר שלה, כי Elisa Rodrigues לא תשתתף בקדם. את מקומה תיקח Inês Sousa. תוך כדי כך פורסמה רשימת השירים המלאה בקדם הפורטוגלי. מבין 16 שירים, רק שלושה שירים באנגלית, השאר בפורטוגלית.

romania רומניה
Lora הייתה אמורה להיות הכוכבת המקומית הגדולה ביותר שתשתתף בקדם השנה, אך היא פרשה לאור הביקורות הקשות אשר קיבלה מהשופטים ומחובבי אירוויזיון בשלב האודישנים. השופטים הם כאמור לומיניטה אנגל, אובי ופאולה. השיר שלה נכתב על ידי המפקיים DaBeatFreaks.

russia רוסיה
המדינה אישרה ליון אולה סאנד, כי לא תבחר נציג מהרשימה השחורה של אוקראינה, של אמנים שלא מורשים להיכנס למדינה.

serbia סרביה
השיר והמבצע ייבחרו פנימית על ידי הטלוויזיה הסרבית, וצפויים להיחשף בתכנית מיוחדת במרץ.

slovenia סלובניה
RTSLO פרסמה את סדר ההופעות בחצי הגמר, כמו גם את שמות השירים. ניתן לצפות בפרטים כאן.

spain ספרד
בסקר שנערך בעמוד הפייסבוק של הטלוויזיה הספרדית, לגבי המועמדים לייצג את המדינה באירוויזיון, LeKlein נמצאת במקום הראשון למרבה ההפתעה. במקום השני נמצאת Mirela. זאת לעומת הסקר באתר החובבים הגדול Eurovision-Spain, שם ממשיכה להוביל Mirela, כאשר Manel במקום השני.
רשות השידור פרסמה את סדר השירים בקדם, שנעשה ללא הגרלה. Manel יפתח את הקדם, בעוד Mirela תסגור אותו. ניתן לצפות בסדר המלא כאן.

sweden שבדיה
הקדם המצופה של העונה מתחיל מחר. לדעת עיתונאים חובבים רבים, השיר של Nano הוא החזק ביותר בחצי הגמר שיתקיים בשבת. הוא גם מוביל בטבלאות ההימורים לחצי הגמר, כשבמקום השני נמצאת Ace Wilder. דוגמיות משירי רבע הגמר הראשון נחשפו, והם ניתנים להאזנה באתר הרשמי של התחרות. בבלוג Wiwibloggs ריכזו את כל הדוגמיות במקום אחד, והם ניתנות להאזנה כאן.

united_kingdom בריטניה
בראיון שקיימה לאחרונה, ציינה לוסי ג'ונס, נציגת בריטניה לאירוויזיון, שייתכן והשיר יעבור שינויים קלים לפני שיוגש ל-EBU.

תגובה אחת הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.