2017: הונגריה – רבע גמר שלישי ואחרון

עשרה שירים משתתפים ברבע הגמר, כאשר שישה מתוכם יתקדמו לשלב הבא, שלב חצי הגמר.

שלל רקדנים על הבמה, בעוד הכרוז מקבל את בואם של עשרת המתמודדים של הערב. המנחים עולים לבמה ומכריזים על בואם של שופטי הערב. השופטים הם: Caramel, Zséda, Károly Frenreisz ו-Miklós Both. אחרי כל הופעה, ארבעת השופטים יחוו את חוות דעתם ויחשפו את הניקוד שלהם לשיר. המנחה תחשוף מיד לאחר מכן את ניקוד הקהל. התחרות מתחילה….

KYRA Fedor – Got to be a day – בסקירת השירים כתבתי על זה "קירה אמונה על הלחן עם מוזיקאי נוסף. השיר מתחיל כבלדת פסנתר כשקירה עצמה שרה בקול Soul. ואז מגיע הפזמון, וחותך לפופ-קברטי מטופש למדי. אני מתחרט כשאמרתי שלא עושים מוזיקה גרועה בהונגריה… פופ דלוח ולא מעניין. היא מנסה לשדר fireceness, אך זה פתטי למדי. 2/5"  קירה עולה לבמה עם חליפת חתול אדומה ושרשרת עצבנית. שני רקדנים עם גלימות שחורות רוקדים מצד לצד. היא שרה בסדר, למעט המקרים שבהם היא נוהמת עלינו.

השופטים והקהל באולם מצביעים והשיר מסיים עם 34 נקודות.

Zävodi + Olivér Berkes – #háttérzaj – בסקירת השירים כתבתי על זה "השיר עם הכותרת הכי מעניינת בתחרות. "רקע" זה פירוש השם. השיר מתחיל כמו בלדת גוספל/RnB, מקבלת חיזוק אלקטרוני עם ההתקדמות של השיר ונותנת לשיר את הטייל האפשרי של בלדת גוספל מודרנית, אם יש דבר כזה. זה הכי לא הולך לכבוש את האירוויזיון, קצת צפוי מבחינה מוזיקלית, אבל נתמך על ידי זמר שיודע מה הוא עושה ובעל יכולות ווקליות מרשימות. אם יישאק בהונגרית אף אחד לא יבין את זה, אבל אני חיבבתי 3/5 על הבמה זה נראה נהדר. הופעה פשוטה ונקייה, אחד מהם מנגן על הפסנתר, באיזשהו שלב הפסנתר עולה באש, מהש מזכיר לי קצת את The Makemakers…

השופטים והקהל באולם מצביעים והשיר מסיים עם 41 נקודות.

TOTOVA – Hosszú idők – בסקירת השירים כתבתי על זה "חשבתי שנסיים את הקדם הזה בלי טראש, והנה היא מגיעה. בלדת אירופופ בהפקה מוזרה (זה נכנס להגדרה של בלדה אתנית?) אני לא יודע איך לאכול את השיר הזה. זה זול ולא במובן החיובי. מסוג הדברים שציפינו וחיכינו להם ב-2005 ועכשיו נראים קצת פתטיים. מיושן, נשמע כאילו נתפר לתחרות במיוחד בלי הבנה מרובה בתחרות 2/5". ההופעה גם היא נראית כאילו נלקחה מאירוויזיון 2005, עם רקדנים, גדלים, תנועות ידיים ולוק כללי של צוענייה ומכונת רוח. זול מטופש.

השופטים והקהל באולם מצביעים והשיר מסיים עם 41 נקודות.

Orsi Sapszon – Hunyd le szemed – בסקירת השירים כתבתי על זה "בלדת פסנתר עדינה ונעימה. כלי מיתר עוטפים את העיבוד, השפה ההונגרית והקול הרך של אורסי (?) גורמים לשיר הזה לבלוט לטובה. שיר ערש תהיה ההגדרה הכי טובה שניתן למצוא לשיר, מתחיל מאד ניינטיזי, מן טורי איימוס כזה. חמוד, עדין, אווירתי מאד, אבל גם מעט בלדת דיסני. נשמע קצת פיפטיז בפזמון. מיושן, אך מאד נחמד 3/5. ההופעה נקייה ופשוטה כמו שהייתם מצפים. הוידאוארט הוא של גינה באמצע הלילה, כאשר יש ירח גדול ברקע. מקסים מקסים.

השופטים והקהל באולם מצביעים והשיר מסיים עם 37 נקודות.

Soulwave – Kalandor – בסקירת השירים כתבתי על זה "נשמע ממש כמו One Republic ודומיהם. זה נחמד, מתכתב יפה עם מה שהולך בחוץ. לא מדהים ברמה המוזיקלית, אבל טוב מספיק, אכיל, קליט, ההונגרית עוברת מבלי לשים לב גם למי שלא מחבב שפות זרות. אז כן, זה לא הכי מקורי, אבל זה עובר בזכות מלודיה קליטה ועכשווית. 3/5". הסולן מזייף בלי זוף ומתקשה להעמיד הופעה ראויה. לא קורה יותר מידי על הבמה למעט וידאוארט של חזית חלונות בבניין מגורים, כשמאוחריהן צלליות של רקדנים. הסולן נראה כאילו הוא מת שההופעה תיגמר.

השופטים והקהל באולם מצביעים והשיר מסיים עם 34 נקודות.

The Couple – Vége van – בסקירת השירים כתבתי על זה "בלדה בהונגרית זה מאד מבטיח. בלדה קטנה, אקוסטית, מלאת רגש ועצובה, כך אני מנחש. זה נחמד ונעימי, אבל חסר לי האדג', שיוציא את השיר הזה מהופעת בית קפה לשיר סוחף, או לפחות לכזה שאני אוכל להתרגש ממנו. הסולנית שרה על סוף מערכת היחסים בצורה נוגה, עדינה וחלבית מאד. השיר לא ממצה את הפוטנציאל שלו 3/5." שוב היא עומדת לבדה בעוד הוא יושב על הפסנתר. וידאוארט של גלגלי שיניים והרגשה כללית של פספוס.

השופטים והקהל באולם מצביעים והשיר מסיים עם 38 נקודות.

 
Enikő Muri – Jericho – בסקירת השירים כתבתי על זה "מה אתם יודעים, יש לנו שיר שבדי ראשון. Joachim Persson שכתב ללנה, שרלוט, וולוט, דני ושאר כוכבי מלודיפסטיבלן, ולא רק, חוזר בשיר הפופ המרגיז הזה. שיר שמזיע ממאמץ יתר ורוצה לזכות בכל מכיר. יש בו את כל השטיקים שאנחנו מכירים מלהיטי המצעדים של השנים האחרונות, כולל חלקים שנשמעים כמו הונגריה 2014. נורא 1/5." זה השיר החלש של הערב. אניקו לא אשמה, היא עושה את המיטב והמרב. על הבמה הועמדו לבנים ענקיות וזוגות של רקדניות, מבוגרת וילדה, כנראה אפקט סיה את מה שמה.

השופטים והקהל באולם מצביעים והשיר מסיים עם 36 נקודות.

Benjámin Pál – Father's eyes – בסקירת השירים כתבתי על זה "מידטמפו למלמ"י להחריד, צפוי, כולל עיבוד שמדמה מחיאות כפיים ו-Millennial woop בפזמון, או שזה היה הפזמון עצמו. הבתים רפטטיבים להחריד והאווירה הכללית היא של שיר שנכתב בחטף ואחרי זה עבר מיקסינג כבד, כולל אפקט הגיטרה האקוסטית שממיס הרבה אנשים. מכוון להיות להיט אצטדיונים, אבל יוצא שיר מלודיפסטיבלן שלא עבר חצי גמר. 2/5." בנג'מין גבר נאה לכל הדעות, אל חסר כרזימה במיל. השיר אמור להיות אנרגטי לכל היותר, אבל הוא מצליח לנמנם אותו בהופעה מנותקת משהו. גם שאר חברי הלהקה החשים עצמם היפסטרים נראים ספק אדישים ספק מבוהלים.

השופטים והקהל באולם מצביעים והשיר מסיים עם 37 נקודות.

Gigi Radics – See it through – בסקירת השירים כתבתי על זה "תמיד פייבוריטת, אבל טרם הצליחה להגיע לאירוויזיון. האם השנה זו השנה שלה? מקום שלישי בקדם של 2013, בעוד ב-2014 הגיעה לחצי הגמר בלבד. השיר מכוון לסגנון הפאוור בלאד המעצימה. השיר יקום וייפול על היכולות הקוליות של ג'יג'י ועל הריוואמפ השבדי שהשיר הזה בוודאי יעבור אם יזכה. ההונגרים עוד עשויים לבחור בזה. לשיר יש רגע שיא, מה שלהרבה שירים בקדם הזה אין. זה בטוח בגמר לדעתי, ומשם הכל אפשרי 3/5." יש לה קול נהדר, אבל מבטא מורגש, שזה לא עובר בבלדת Soul שהיא מאד אמריקאית באופיה. זה תפור לבימת האירוויזיון, אבל כנראה תהיה הבחירה הפחות מוצלחת מאחר והליים אפ הנוכחי של התחרות מסתמן כרווי פאוור-בלאד מעצימות. ועדיין, זה עשוי ביותר class משאר הבלדות שנבחרו עד כה. לא מנסה להיות מודרני, מכוון לקלאסיקה נצחית.

השופטים והקהל באולם מצביעים והשיר מסיים עם 43 נקודות. שיא של כל התכניות שהיו עד כה!!

Joci Pápai – Origo – בסקירת השירים כתבתי על זה "השיר מתחיל מבטיח, כולל עיבוד אתני-ערבי כשהשירה היא באקצנט צועני לא מתבייש. הזמר מביא במאוולים בפזמון, שהם למעשה הפזמון עצמו. חלק אינסטרומנטלי כבד מלווה קטע ראפ, שעשוי לקבור את השיר אם יגיע לאירוויזיון. עד עתה מדובר בשיר המעניין ביותר בקדם, היחיד שיוצא מהשטנצים ומרענן את השורות. צליל צועני באירוויזיון יהיה נפלא 3/5". השיר הכי טוב בקדם הזה, על כל רבעי הגמר שלו, hands down. גם קטע הראפ אחלה לגמרי. השילוב בין תרבויות, זו ההונגרית, לזו השחורה לזו הצוענית, יוצרים פיוז'ן מוזיקלי ערב להאזנה. והכל עשוי ברגישות מוזיקלית מרשימה. אם יש צדק וטעם מוזיקלי להונגרים, זה נוסע לקייב.

השופטים והקהל באולם מצביעים והשיר מסיים עם 41 נקודות.

תוצאות הצבעת השופטים+הקהל באולם (מי שעלו לשלב הבא מודגשים):

  1. Gigi Radics – 43
  2. Zävodi + Olivér Berkes – 41
  3. Gabi Tóth – 41
  4. Joci Pápai – 41
  5. The Couple – 38
  6. Orsi Sapszon – 37
  7. Benjámin Pál – 37
  8. Enikő Muri – 36
  9. Kyra Fedor – 34
  10. Soulwave – 34
 הגיע הזמן למופע האמנותי החביב:
והמתמודד השישי שעולה בעקבות ההצבעות ב-SMSים הוא… הם! Soulwave, שהגיעו למקום האחרון בהבצבעת השופטים+הקהל! עצוב בשביל Orsi שהגיע לה לעלות לשלב הבא עם השיר המקסים לה.
63.png
אז יש לנו 18 שירים שנבחרו מתוך 30 על פני 3 שבועות. בשבוע הבא חותכים בבשר החי עם שני חצאי גמר, ערב אחד ערב, מתוכם יעלו רק 8 שירים לגמר שייערך בעוד שבועיים.

ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.