2017: אסטוניה – חצי גמר ראשון

בשבת, ה-11 בפברואר, 2017, נערך חצי הגמר הראשון של אסוניה, האסטי לאול.

אז מה היה לנו שם?

השנה, הפורמט השתנה מעט, ככל הנראה לאור הכישלון המוחלט של המדינה באירוויזיון 2016, לאחר שהגיעה למקום האחרון מכל המדינות המשתתפות. כן, המקום האחרון בחצי הגמר והכי מעט נקודות באותה שנה. אמנם ייבחרו ארבעה שירים מתוך עשרה, בחלוקה של 50%-50% בין השופטים והקהל, כמו בשנים הקודמות, אולם השיר החמישי ייבחר אך ורק על ידי בחירת הקהל.

השנה יש שירים יפהפיים באסטילאול, אז בואו ניגש לתחרות.

הערב נפתח בשיר היתולי בסגנון אופראי של המנחה, Elina Netšajeva, עבעוד המנחה השני, Marko Reikop, מנגן על הפסנתר. יש גם הופעת אורח (קצרצרה) של OTT LEPLAND, נציג אסטוניה באירוויזיון 2012. היא לא רעה בכלל כזמרת אופרה!

1. שיר ראשון – Elina Born – In or Out – ערן כתב על גרסת האולפן: "נציגת אסטוניה מ-2015 חוזרת. שיר שנכתב ע"י Stig Rästa, נציג 2015 והמלחין של שירי אסטוניה ב-2015 ו-2016. זה טיפה let down בהתחשב בשירים הנהדרים שהוא כתב בשנתיים האחרונות עבור המדינה, אבל אני סומך על אלינה שתעשה מזה את המיטב בלייב. פופ מודרני, רלבנטי. לא ווינר, אבל ייקח את אסטוניה לגמר. 3/5". אני חייב להסכים. בהופעה החיה, אלינה היא שואוגירל, מעין נערת וגאס סקסית שמשחקת עם אליפסה ענקית. זה עובד לא רע בכלל ונראה שהיא כבר מוכנה לקייב. 4/5.

גרסת האולפן:


ההופעה החיה:

2. שיר שני- Carl-Philip – Everything but You – ערן כתב על גרסת האולפן: "סתם. כותב שירים הולנדי עומד מאחורי זה, וזה מאד לא משכנע. פופ-רוק אמצע הדרך, חסר ייחוד ומקוריות. אם אסטוניה שולחת את זה, היא לא עוברת את הסמי לפי דעתי. זה פשוט זועק גלגל"צ. 3/5" אני לא מסכים. לדעתי, זה שיר פופ נהדר בגרסת האולפן, שממש עושה שמח. לי הוא מזכיר שירים בריטיים של סוף שנות התשעים. אהבתי מאוד. בהופעה קרל פיליפ מאוד חמוד וכריזמטי. משדר אותו וייב כמו דניאל לוי ב-2015. במלודיפסטיבלן בשוודיה זה היה מצליח מאוד, כי הוא משדר לקהל צעיר מאוד, אבל ההופעה לא מספיק ייחודית. נדמה לי שאחד המלווים שלו הוא רולף רוזאלו, שניסה אינספור פעמים לייצג את אסטוניה באירוויזיון. אני די אהבתי, אבל הגמר לא מובטח לו. 3/5.

גרסת האולפן:


ההופעה החיה:

3. שיר שלישי- Laura Prits – Hey Kiddo – ערן כתב על גרסת האולפן: "קודם כל היא הבחורה עם השיער הכי מגניב באסטי. סוף סוף שיר מגניב, מאד laid back. פופ-פולק קליל שלוקח אותי ל-"Hey, Soul Sister". סטלני, קליל. נכון לעכשיו הפייבוריט שלי, רק כי הוא יוצא מהשטנאץ הרגיל של כל השירים שהיו עד כה…. 3/5" אני מסכים שזה אחלה שיר סטלני וכיפי שתמיד גורם לי לחייך כשהוא מושמע בESCRADIO. מזכיר לי את הווייב של M.I.A. ההופעה מאוד מזכירה קליפים של M.I.A אף היא. הסולנית עם אפרו ענק ושתי הרקדניות מגיעות על אופניים ורודים. לצערי, לאורה מזייפת לא מעט וההופעה מריחה ממאמץ יתר. לכן, רק 3/5.

גרסת האולפן:


ההופעה החיה:

4. שיר רביעי-Leemet Onno – Hurricane – ערן כתב על גרסת האולפן: "לאאמט בעל המראה החנוני, בעוד שיר פופ-רוק אמצע הדרך, מאד סינגר-סונגרייטרי. ייאמר לזכותו שהשיר בנוי כמו להיט אצטדיונים, מלודיה פשוטה ונגישה, קליט, אך כל הזמן נשאר באנרגיות נמוכות ונשאר בגדר הבטחה לא ממומשת. לא מצליח לרגש, לא רואה את זה עושה איזשהו אפקט בקדם. 3/5" אני מסכים עם כל מילה. שיר שבטח הכותב שלו חשב שהוא מאוד מוצלח, אבל הוא לא מגיע לשום מקום. עובר ליד האוזן. חבל.
בהופעה, שנשמעת מאוד קאנטרי, הגימיק הוא זוג רקדנים שרוקדים בחושך על רקע מואר, כצללים. זה נחמד, אבל שום דבר שלא ראינו בעבר. הוא עושה את המקסימום עם השיר, ושר יפה, אבל אני לא רואה את השיר הזה הולך לאנשהו. 2/5.

גרסת האולפן:


ההופעה החיה:

5. שיר חמישי-Ivo Linna – Suur loterii – ערן כתב על גרסת האולפן: "נציג אסטוניה לאירוויזיון 1996 חוזר, ובקטן. הוא אמנם הביא לאסטוניה את הפריצה שלה באירוויזיון, אבל לא נראה שעם השיר הוא יתקדם מעבר לחצי הגמר. זה זועק לי קדמים סקנדינביים ואסטוניים של 1995-2002. חמוד, פשוט, אמצע הדרך כזה, כמו כל הקדם המשמים הזה. 3/5" אני לא מסכים, בעיקר כי זה לא קדם משמים בעיניי. לגבי השיר, הוא חמוד ולא מזיק, אבל לי בעיקר זועק "הפסקת שירותים". ברור שעשו לאיבו כבוד, לאור העובדה שהוא אחד מוותיקי הזמרים המפורסמים באסטוניה, ורצה כנראה לקדם אלבום חדש, ותו לא. זה מאוד כמו שרלוט פרלי במלודי השנה ויסיים כמוה, עמוק בתחתית. בהופעה, איבו נראה מתאים לאירוויזיון כמו אריק לביא בערך. לא עושה לי את זה אפילו בשביל הנוסטלגיה. ביי ביי. 1/5

גרסת האולפן:


ההופעה החיה:

6. שיר שישי-Lenna Kuurmaa – Slingshot – ערן כתב על גרסת האולפן: "אחד הפייבוריטים בקרב החובבים, בהחלט נשמע כמו להיט רדיו עדכני ורלבנטי. נציגת שווייץ 2005 כחלק מהרכב. יש בזה קצת מ-Sia בעיבוד, במיוחד בבתים, אך הפזמון מעט מאכזב, ונותן לי וייב של מלודיפסטיבלן 2006… שוב Millennial woop בלתי נסבל, שכנראה ייקח כמה שנים לאירוויזיון להיפטר ממנו. חביב, אך לא מפיל, עדכני, אך גנרי. 3/5" אני לא מסכים. אני עף על השיר הזה, כמו כמעט כל שיר שלנה השתתפה איתו באסטילאול, והיו לא מעט כאלה. השנה, לראשונה, לנה שרה באנגלית, וזה אומר שהיא באה עם רצון לנצח. בהופעה לנה מופיעה על חמישה רקדנים/זמרי ליווי, בהופעה שהזכירה לי מעט את בלגיה 2015 וזה נהדר. אני מעריץ. היא המנצחת של הערב הזה מבחינתי. 5/5

גרסת האולפן:


ההופעה החיה:

7. שיר שביעי- Karl-Kristjan & Whogaux feat. Maian – Have You Now ערן כתב על גרסת האולפן: "שיר מצעדים טיפוסי, מעובד לפי כל הכללים, בנוי לפי כל החוקים. עם ברייק כאילו מיוחד, אבל זה באמת מעצבן באופן קיצוני. עוד שיר שמנסה להיות מיוחד בכך שהוא נשמע כמו מאות שירים אחרים שמנסים את מזלם בעולם הפופ העכשווי. קרבן אופנה טיפוסי. 2/5" אני נאלץ להסכים עם ערן, אבל למרות שהוא נשמע כמו מאה שירים אחרים, הוא עדיין יכול להיות כיפי בפלייליסט בקיץ, בדרך לים. בהופעה, הצמד שרים עם הגב זה לזה, כאילו הם ההפך מסטיג רסטה ואלינה בורן מ-2015. גם להם זוג רקדנים/להטוטנים שמנסים ליצור עניין עם זוג רצועות גומי, אבל לא הצלחה יתרה. זה לא עולה לגמר. 2/5.

גרסת האולפן:


ההופעה החיה:

8. שיר שמיני- Janno Reim & Kosmos – Valan pisaraid ערן כתב על גרסת האולפן: "בריט-פופ, רוק אסטוני מגניב שמזכיר את הקדמים האסטוניים האלטרנטיביים והמיוחדים של תחילת העשור. זה קצת פופ פסיכדלי, קצת להקות בריטיות של שנות ה-90. אחד משירי הקדמים של 2017 היותר טובים ששמעתי עד שלב זה. אין שום סיכוי שזה זוכה בקדם. 4/5" אני לא עפתי על זה כמו ערן. זה מאוד מעניין ו"אמנותי", ומזכיר לי בעיקר את Kula Shaker, אבל הספיקה לי גיאורגיה 2016 ואני לא צריך עוד מזה השנה. ההופעה לא עוזרת – מדובר בנון-הופעה. הם סתם עומדים ושרים. זה כל כך משעמם. ביי. 1/5

גרסת האולפן:


ההופעה החיה:

9. שיר תשיעי- Ariadne – Feel me now ערן כתב על גרסת האולפן: "פופ דאנס חלומי מאדריאן, כזה שהייתם רגילים לשמוע במועדונים בתחילת עשור ה-00's. כרגע זה לא עושה כלום ונממע מעט מיושן. הפקה ניינטיזית עייפה. שיר שלא מתרומם לשום מקום. סביר, וגם זה בהגזמה. כמו כל דבר בקדם הזה, זה נעימי, נשמע בסדר, אבל בינוני מאד. 2/5" אני הייתי חסיד של הדרים מיוזיק ולכן מאוד אוהב את השיר של אדריאן. כמו שיר מס' 7, גם השיר הזה נפלא ליום קיצי על החוף, אבל פחות לאירוויזיון, אבל הוא נהדר לפלייליסט. אריאנדה ממש לא השקיעה בהופעה, כנראה כי היא יודעת שאין לה שום סיכוי. היא יפה, אבל זה מסתכם בזה. 2/5

גרסת האולפן:


ההופעה החיה:

9. שיר עשירי- Uku Suviste – Supernatural ערן כתב על גרסת האולפן: "אין ספק שאוקו, או איך שלא קוראים לו, הוא הממתק לעיניים של ה"אסטי לאול 2017". השיר הוא דיויד גואטה לעניים, או מונס זלמרלב לעשירים. ושוב, עוד שיר שחוטא בחטא המיינסטרים והבינוניות. הוא בנוי כמו כל להיט ונון-להיט שדייויד גואטה הוציא ב-5 השנים האחרונות. אני רואה את זה מגיע לגמר הקדם. אם זה זוכה, לא עלינו, זה מסיים בגמר בבוטם 5. 2/5" לצערי, אני די מסכים עם ערן. אוקו כל כך יפה וחתיך שזה כואב, אבל השיר הוא כמו בי-סייד שלא נכנס לאלבום האחרון של מונס. מסתבר שאוקו הוא מעריץ מספר אחת של מונס, כי הוא גם העתיק ממנו את ההופעה מ-2016, עם המסך והכל.. הלוואי והוא יגיע לגמר, כדי שנוכל לשטוף בו את העיניים, אבל באירוויזיון זה לא יכול להגיע לגמר, לדעתי. 3/5.

גרסת האולפן:


ההופעה החיה:

הפייבוריטים שלי בהתבסס על ההופעות הערב הם, לפי סדר יורד:
1. לנה.
2. אלינה בורן.
3. אוקו.
4. לאורה.
5. קרל פיליפ.
6. לאאמט.
7. קרל כריסטיאן.
8. אריאדנה.
9. יאנו.
10. איבו.

על מנת להפיג את המתח עד קבלת התוצאות, מופיע מערכון לא מוצלח באסטונית שמזכיר מיני שירים מוצלחים מתחרויות של שנים קודמות. למי שמוכרח, המערכון כאן.

העולים לגמר אחרי הצבעת הצופים הם:
1. Elina Born
2. Ivo Liina
3. Lenna Kuurmaa
4. Karl-Kristjan & Whogaux feat. Maian
5. Ariadne

ניתן לצפות במשרד כולו בשידור חוזר כאן.

3 תגובות הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.