2017: ליטא – שמינית גמר 2

8 שירים עלו משמינית הגמר השנייה. נותר לראות מיהם 8 השירים הנוספים אשר יעלו מתוך מתוך 12 השירים הנותרים בשמינית הגמר השנייה…. הפורמט ארוך ומייגע והחובבים עדיין לא יודעים הם מדובר ברבע גמר או שמא אנחנו בכלל בשלב שמינית הגמר. מה שבטוח הוא שהרמה לא כזו גבוהה המצריכה פורמט כל כך ארוך ומייגע והאזנה כל כך הרבה שירים לא מעניינים.

כמו בשבועות הקודמים הטלווטינג נפתח עוד לפני שהופיע השיר הראשון, והשופטים עצמם הצביעו בלילה בו צולמה התכנית (3 לילות לפני השידור). להלן ניקוד השופטים:

Aistė Pilvelytė-  12
Greta Zazza-  10
Sasha Song-  10
Alanas Chošnau – 8
Kotryna Juodzevičiūtė – 7
Mia – 6
Valerija Iljinaitė – 6
Neringa Šiaudikytė – 5
Vidas Bareikis & Ieva Zasimauskaitė – 4
Queens of Roses – 3
Golden Monkeys – 2
Evaldas Vaikasas – 1

כמו שניתן לראות, השופטים נתנו לשני שירים 10 נקודות ולשני שירים 6 נקודות. מפרגנים.

Sasha Song – never felt like this before – בהופעה הראשונה של השיר כתבתי: "השיר עצמו הוא פופ לא מזיק, אך גם לא מעניין. מבנה השיר פשוט ביותר. הסתים רפטטיביים, הגשר מרים לפזמון, שלא קיים, ובמקומו אנחנו מקבלים שוב את לופ ההאוס המצעבן הזה של "Lean on" את "Let me love you". זה אמור לשיר את השיר העצל הזה, שאף אחד לא התאמץ לכתוב לו מילים או מוזיקה 2/5." אני חייב לציין שסשה got his mojo back. ההופעה נראית הרבה יותר מהודקת והשיר פתאום לא נשמע כל כך נורא. יש משחקים בוידאוארט א-לה מונס זמרלב, ורואים כי יש מאמץ לתת לזה אפיל מעט יוצתר מקצועי. המלווים הולכים הלוך ושוב על הבמה לקראת הסוף וזה מחזיר לזה את האפיל החובבני. 3/5

 ובטלווטינג גרטה זזה מובילה ואחריה Queens of Roses. ולריה שלישית ואייסטה הרחק מאחור.63....png

Valerija Iljinaitė – You made me glow – בהופעה הראשונה של השיר כתבתי: "הדודה טניה הגיעה….. בלדת קיטש אירוויזיונית של הניינטיז, זו שגם אז הייתה נכשלת. זה כל כך בינוני והיא לא הווקליסטית הנכונה לשיר את השיר הזה, או כל שיר אחר, אי פעם. היא לובשת וילון גדול, אך ראויה לציון שהיא מוכרת את השיר בכל כוחה. היא זייפנית אש 1/5". ההופעה זהה לזו הקודמת, ההיא נשמעת מעט יותר טוב,  אאבל עדיין מזייפתת פה ושם, השיר עדיין מחורבן. היא מזייפת התרגשות בסוף השיר וחצי דמעה.

בטלווטינג גרטה עדיין מובילה, אך סשה סונג קופץ למקום השני. וולריה יורדת מהמקום השלישי לרביעי. 64.png

Alanas Chošnau – 7 days – בהופעה הראשונה של השיר כתבתי: "פופ-דיסקו סינתיסייזרי ואייטיזי. עוד זמר חסר חן. הוא מנסה לרקוד ואין לו מושג איך. אתה לא דוני מונטל/גיא סבאסטיאן/סרגיי לזרב, למרות שאתה נורא רוצה להיות. הוא אפילו רוקד כמו באייטיז. אני מציץ בתוצאות הסופיות ונחרד כמה גבוה זה הגיע אצל השופטים והקהל. אירוטראשי ועלוב, מבטא רע ונוכחות כללית של דוד מביך 1/5" אז למזלנו הקהל הפעם לא קנה את ההופעה המטופשת שלו, אבל השופטים כן. הוא מביך וסליזי כמו בראשונה עם חולצה פתוחה מידי וקולות כאילו חושניים. נורא ואיום.

בטלווטינג, QOR עולות למקום הראשון ואלאנס עולה למקום השביעי. אייסטה במקום השמיני.65.png

Greta Zazza – Like I love you – בהופעה הראשונה של השיר כתבתי: "אחד הפייבוריטים הגדולים של הקדם, לפחות בקרב החובבים. זה הפופ-אלקטרו עם הדרופים ברקע שאנחנו מכירים מ-MOO או ג'סטין ביבר. היא זזה קצת כמו דודה בחתונה, היא שרה את זה בסדר, אבל זה לחלוטין לא ממצה את הפוטנציאל שנשמע בסטודיו. זה קליט, פופי ויכול להיות follow-up טוב לדוני מונטל, אבל לא ככה. הפזמון סוחף ונתקע במוח 3/5". ההופעה השתנתה מאד ולא לטובה. גרטה מחליפה את המעיל הלבן השיקי והמראה הסופיסטיקייטד במראה זול ובורדלי. אליה מתלווי שני רקדנים וכשהיא מנסה לרקוד איתם זה יוצא מביך. עדיף היה להישאר בפורמט הקודם, השיר מתדרדר בזכות ההופעה מחרידה והזולה הזו.

בטלווטינג, אלאנס עולה למקום השישי.66.png

 Aistė Pilvelytė – I'm like a wolf – בהופעה הראשונה של השיר כתבתי: "השיר המדובר של הערב, בביצוע אייסטה למודת הקדמים (קרוב ל-20 שנים של נסיונות) עם שיר שכתבה לה אמינטה, נציגת לטביה באירוויזיון 2015 ..אינדי-פופ מופק כהלכה, מודרני, שראוי להופעה יותר טובה מהקשקוש הזה. אייסטה עולה עם שמלה וחולצת בטן שחורות, כשעל בטנה קעקוע עגול ולא ברור. זה נשמע כמו שילוב השיר של אמינטה מ-2015 עם השיר שהיא הלחינה ב-2016 עבור Justs. זה טוב, אך קצת underwhelming. השיר מסתיים בקטע אקפלה, זה קצת פלצני 3/5". ההופעה זהה לזו הראשונה. אייסטה שרה בסולם גבוה מידי לטעמי וזה נשמע צווחני. ראוי היה לתת את השיר לזמרת שתדע מה לעשות איתו. אבל אין מה לומר, השיר מעניין הרבה יותר ממה שיש בקדם הזה, אבל היא עצמה מלחיצה
בטלווטינג, וולריה עולה למקום השלישי, אייסטה למקום החמישי. קוטרינה יורדת לשישי. גרטה זזה חוזרת למקום הראשון.
67.png

Evaldas Vaikasas – Fire kisses – בהופעה הראשונה של השיר כתבתי: "אלבדס מגיע עם בלדת פופ סטנדרטית למדי גם אם מודרנית. הפזמון מלווה על ידי גיטרות חשמליות שלוקח את השיר למחוזות המוזיקליים של OneRepublic ודומיהם. הקול שלו קצת קשה לי, במיוחד בבתים, בהם הוא קצת מלחשש. לא הזמר הכי טוב, אבל גם לא מספיק גרוע. גם פה אמונים כל השיר שלושה זרים. האמת שהשיר לא מתרומם לשום מקום ובדקה האחרונה הוא כבר מתחיל להימאס 2/5." הוידוארט הוא של שובלי זיקוקים, מה שמתאים למוטיב של השיר.

 בטלווטינג, אייסטה עולה למקום הראשון בהפרש ניכר מגרטה זזה. 68.png

Neringa Šiaudikytė – One more night – בהופעה הראשונה של השיר כתבתי: "בלדת פופ חזקה. הבתים קצת גנריים ונשכחים, אבל הפזמון המנוני ומנצח. קצת בלדת דיסני, פרוזן פוגש טין-פופ, אבל זה מלודי ומהנה במידה. נרגינה יותר מעוברת מסך, אבל היא חייבת להיפטר מחליפת המנהלת האדמיניסטרטיבית שהיא לובשת. 3/5." אז הפעם היא עולה עם שמלה מחרידה בצוות ירוק בקבוק ובד אורגנזה שחור שמכסה את החלקים שהשמלה לא מכסה. זה שיפור קל, אבל עדיין דוחה. יש לה קול חזק והרבה ביטחון, אבל הריקוד והתנועה שלה על הבמה לא תמיד קשורה לשיר.

 בטלווטינג אין כל חדש.69.png

Queens of Roses – Fisherman – בהופעה הראשונה של השיר כתבתי: "שלישיית בנות בתלבושות תואמות ומזעזעות של שחור וכסף. הן שרות על דייג, ואני רוצה להטביע את עצמי עכשיו. מעניין אותי לדעת איך זה נשמע בסטודיו, כי בלייב זה קצת קשה ברמה הווקלית. זה פופ-דיסקו (מה יש להם שם מדיסקו?) מטופש למדי, עם חלקים נחמדים בעיבוד שנבלעים בהרבה קשקושים הפקתיים. הן קצת מופיעות כאילו הן במתנ"ס השכנותי, והאווירה הכללית מאד חובבנית וגם נשמעת רע מאד. Mahan Moin השבדית מכותבי השיר, מזועזע ממנה. 2/5." הן שינו לבוש, ונראות טוב בהרבה מכפי שנראו בהופעה הראשונה. לבושות בתלבושות שחורות תואמות. הופעוה במועדון לילה של הביוקר. השיר עדיין נוראי וזה נורא מוזר הם שרים על דגים ודייגים, אפילו אם זו מטאפורה לגברים.

בטלווטינג QOR עולות למקום השני. Mia יורדת למקום ה-11. 70.png

 Vidas Bareikis & Ieva Zasimauskaitė – I love my phone – בהופעה הראשונה של השיר כתבתי: "עוד שיר פארודי, זה מתחיל להימאס. שיר אהבה לסמארטפון, עם ליריקה מטומטמת ולחן לא קיים. העיבוד הכבד מנסה לכסות על חוסר השיר. אין גרוע יותר משירים שמנסים להיות מצחיקים בכוח, או להיות שירי מחאה, אבל הם פשוט כל כך שקופים וחסרי עידון, שהניסיון יוצא פתטי.  1/5." שמח שהליטאים החליטו לדבוק בבדיחה של גיטיס ולא ללכת על הקשקוש הזה. לצמד מצטרפים בהופעה זו רביעיית רקדנים שלא קשורה לשיר. כולם קופצים על הבמה בקקפוניה מוחלטת.
בטלווטינג אין הרבה שינוי. QOR קופצות בכמות הקולות, אך עדיין במקום השני. Mia במקום ה-23 והאחרון.
71.png


Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
– בהופעה הראשונה של השיר כתבתי: "שיר קומפטטיבי מאד, מנסה להיות אינדי-פופ, טבול בהפקה אלקטרונית סופר מודרנית. קוטרינה קצת הרבה מעצבנת ואליה מתלווים חמישה זמרי ליווי א-לה בלגיה 2015. היא עצמה לבושה בשמלה לבנה לא קונבנציונלית שלקראת סוף השיר מוקרנים עליה צבעי דגל הלאום. ניסיון ראוי להערכה, לפחות לשלב זה. היא נשמעת מצוין והשיר מאד אפקטיבי 3/5." הסטייל שונה לחלוטין בהופעה הנוכחית, כולם לבושים בבגדי גוף שחורים ועליהם קונסטרוקציה מכסף, המדמה מתכת. זה נראה כמו תחפושת פורים זולה וחבל. השיר טוב והיא מעבירה אותו נכון מבחינה ווקלית, אבל הסטייל הוא פשוט קטסטרופה. למה להרוס משהו טוב?

בטלווטינג, ווידאס ושיר הטלפון עולים למקום החמישי….. בעודסשה סונג יורד למקום השביעי. Mia חוזרת לטפס והיא במקום העשירי. נרגינה המסכנה במקום האחרון.

72.png

Golden Monkeys – Septyni dievai – בהופעה הראשונה של השיר כתבתי: "בלדת רוק-פופ עם דגש על הרוק. השיר מקורי והלחן נשמע מגובש וכזה שמכבד את מבצעיו ושומעיו. יש שם כנרית שבאמצע השיר מחליטה שהיא נכנסת לאמוק והופכת לרקדנית. השיר לא מתרומם יותר מידי לצערי. הסולן לוקח את הכינור והופך אותו לשטיק של ההופעה 3/5." ההופעה הנוכחית שונה, הסולן לבוש קצת כמו דארת' ויידר, כולל ה-hoodie. הרקדנית והכינור עדיין שם. אני מחבב את השיר, זה מקורי, זה מקומי, זה שונה מאד מכל הפופ, הדיסקו והאלקטרו שהיה עד כה. לטעמי הטוב ביותר של הערב. הסולן נותן הופעה טובה על רקע וידוארט של אש/גחלים בוערות.

בטלווטינג, קוטרינה עולה למקום החמישי, סשה יורד לשביעי. Mia יורדת למקום ה-11.73.png

Mia – Sacrifice – בהופעה הראשונה של השיר כתבתי: "זה נשמע כמו משהו שהליטאים בחכמתם הלא רבה עשויים לשלוח. אלקטרו-פופ, שהוא למעשה פופ סתם בעטיפה אלקטרונית, זמרת ששרה מאף במבטא לא מובן, פופ גנרי לחלוטין. הגברת יושבת על כסא מהודר במעלה גרם מדרגות, ממנו היא יורדת אט אט לאורך השיר, שתי רקדניות ושלוש זמרות ליווי מלוות אותה. איזה שיר מסריח באמא. 2/5." מיה מחליטה שהפעם היא עם שיער אסוף, כנראה כדי לשדרג את המראה המלכותי. היא עדיין על כסא מורם מעם, עליו היא יושבת לאורך רוב השיר. וידאוארט של אקולייזר של ווינדואוס מדיה פלייר ושל ספה.

 בטלווטינג מיה עולה למקום התשיעי….74.png

אלו תוצאות הטלווטינג הסופיות. כפי שניתן לראות קוטרינה עלתה למקום הרביעי, בעוד מיה קפצה למקום השישי. וולריה צונחת למקום השביעי, בעוד סשה סונג מתרסק לתשיעי.

75.png

קולות הקהל מתורגמים ל-1-8, 10 ו-12 ובשקלול קולות הקהל והשופטים מתקבלות התוצאות הבאות, כאשר העולים לשלב הבא מודגשים:

 1. Aistė Pilvelytė – 24
 2. Greta Zazza – 18
 3. Kotryna Juodzevičiūtė – 14
 4. Queens of Roses – 13
 5. Sasha Song – 12
 6. Mia – 12
 7. Valerija Iljinaitė – 11
 8. Alanas Chošnau – 9
 9. Vidas Bareikis & Ieva Zasimauskaitė – 8
 10. Neringa Šiaudikytė – 5
 11. Golden Monkeys – 5
 12. Evaldas Vaikasas – 1
בנקודה זו נראה כי אייסטה היא סוג של בלתי מנוצחת. גם בסיבוב הראשון וגם בסיבוב זה היא מקבלת 12 נקודות הן מהשופטים והן מהקהל. אף אחד אחר לא הגיע להישג זה. היא מסתמנת כ-The one to beat.

דירוגי האישי לשירי הערב הוא כדלקמן:

 1. Golden Monkeys – Septyni dievai
 2.  Aistė Pilvelytė – I'm like a wolf
 3. Neringa Šiaudikytė – One more night
 4. Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
 5. Greta Zazza – Like I love you
 6. Sasha Song – never felt like this before
 7. Evaldas Vaikasas – Fire kisses
 8. Queens of Roses – Fisherman
 9. Mia – Sacrifice
 10. Valerija Iljinaitė – You made me glow
 11.  Vidas Bareikis & Ieva Zasimauskaitė – I love my phone
 12. Alanas Chošnau – 7 days

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.