2017: עדכון – 74 ימים לאירוויזיון

eurovision_heart אירועי השבוע הקרוב (26/2-4/3/17)
26/2 – רומניה: חצי הגמר
26/2 – פורטוגל: חצי גמר 2
26/2 – לטביה: גמר
28/2 – אוסטריה: חשיפת השיר
01/3 – קפריסין: חשיפת השיר
03/3 – הולנד: חשיפת השיר
04/3 – אסטוניה: גמר
04/3 – ליטא: חצי גמר
04/3 – שבדיה: שלב ההזדמנות הנוספת
04/3 – איסלנד: חצי גמר 2

ניתן לקרוא על אירועי השבוע החולף בבלוג:
ukraine שלישי גמר אחרון באוקראינה
malta הקדם במלטה
sweden חצי גמר 3 בשבדיה
poland הקדם בפולין
hungary הגמר בהונגריה
estonia חצי גמר 2 באסטוניה
slovenia חצי גמר 2 בסלובניה
lithuania רבע גמר 1 בליטא
latvia חצי גמר בלטביה
portugal וחצי גמר ראשון בפורטוגל.
סקירות שירי הקדמים מ-norway נורבגיה ומ-romania רומניה.
ו-review על השירים שנחשפו השבוע: hungary הונגריה, poland פולין ו-malta מלטה

eurovision_heart כללי
* פחות משלושה חודשים לפני תחילת האירוויזיון, ה-EBU מודיע שלצוות הליבה של התחרות מצטרף לא אחר מאשר כריסטר ביורקמן, מפיק המלודיפסטיבלן, ראש המשלחת השבדית ומי שאחראי במידה כזו או אחרת לאיך שהאירוויזיון נראה היום. רבים מהחובבים נוטרים לו טינה על כך, אך ככל הנראה לאור נסיונו הוא מי שה-EBU מאמינים שיעזור להרים את הפקת האירוע, שבחודש האחרון נראה שאיבד כיוון, לאחר פרישת בעלי תפקידי מפתח בצוות המנהל של התחרות. ביורקמן היה המפיק האחראי של התחרויות האחרונות שנערכו בשבדיה ב-2013 וב-2016. עם זאת, היו שהדגישו את העבודה שביורקמן הוזמן לקחת חלק בצוות הליבה עוד בדצמבר, טרם החלו השערוריות בהנהלת התחרות. לצד מינויו הוכרזו גם מילוי התפקידים שהתפנו עם פרישת 21 מנהלים ועובדים בחודש שעבר. לבסוף, ה-EBU הודיע שמכר יותר מ-9000 כרטיסים לאירוע ויד עוד נטויה.
* בראיון לרשות השידור הנורבגית, יון אולה סאנד, המומנה על התחרות מטעם ה-EBU, מתח ביקורת על האוקראינים, אך עשה זאת בדרכו הסקנדינבית המאד מנומסת. הוא אמר שמעולם לא חווה דבר כזה מימיו, שהתרבות הארגונית באוקראינה לא הייתה מוכנה לאירוע בסדר גודל כזה, וכי האתגר הוא גדול שכן כמעט כל הדדליינים שה-EBU הציב עברו מבלי שיעמדו בהם.

au אוסטרליה
SBS רשות השידור האוסטרלית הודיעה כי האמן והשיר ייחשפו ב-7/3. השמועות מדברות על Isaiah Firebrace.

italy איטליה
השיר האיטלקי צובר מומנטום וכבר הפך ויראלי ברשת. ברשתות החברתיות רצות הוראות משעשעות לביצוע הכוריאוגרפיה של השיר:

estonia אסטוניה
נחשף סדר ההופעות בגמר. אחד הפייבוריטים, "Verona", של Koit Toome & Laura, מוקם שני בסדר ההשמעה, מה שלדעת רבים נועד לקבור את סיכוייו להגיע לאירוויזיון. פייבוריטית נוספת, Kerli, מוקמה אחרונה בסדר ההופעות.

belgium1 בלגיה
השיר של Blanche צפוי להיחשף ב-8/3.

denmark דנמרק
לאחר חשיפת השירים בקדם הדני, מוקמו Sada Vidoo, Ida Una ו-Anja כפייבוריטיות הגדולות. כאשר אתרים שונים נותנים את הבכורה לזמרת אחרת.

lithuania ליטא
מסתבר שהתכנית הבאה של ליטא, זו שתשודר מחר, כבר צולמה בשבוע שעבר. השופטים הפתיעו בהצבעתם המוזרה: את 12 הנקודות מהשופטים קיבלה Fusedmarc ואת ה-10 קיבל Gabrielius Vagelis. אחת הפייבורטית Paula, קיבלה רק 6 נקודות ו-Mia קיבלה 5.

montenegro מונטנגרו
באופן מפתיע למדי, Slavko, נציג המדינה לאירווזיון, מסר דרך חשבון האינסטגרם שלו, שהוא הקליט לאחרונה את שיר האירוויזיון שלו, "Space", בשבדיה בהפקתם של Stefan Öhrn, Jovan Radomir ו-Johan Kronlund. הראשון כתב כמה משירי אזרבייג'ן לאירוויזיון, כולל זה המנצח ב-2011. האחרון היה מהכותבים של אזרבייג'ן 2012.
בנוסף אמר סלבקו כי הוא משוכנע שהשיר יהיה להיט גם אחרי שהאירוויזיון יסתיים ושההופעה צפויה לזעזע את אירופה. השיר ייחשף ב-10/3.

malta מלטה
נחשפו תוצאות הטלווטינג המלאות במדינה. שני המקומות הראשונים קיבלו את מרבית הקולות, כאשר קלאודיה המנצחת סיימה עם 4,996 קולות וג'ניס במקום השני עם 4,544 קולות. עם 2000 קולות פחות הגיע קווין בורג למקום השלישי. למקומות האחרונים הגיעו שני שירים של אותם כותבים: Cyprian Cassar  ו-Muxu. ניתן לראות את התוצאות המלאות כאן.

spain ספרד
הדרמה נמשכת. עכשיו עולה הטענה מצד העיתונאי Alfonso Arus, שרשות השידור הספרדית בנתה על מירלה וסידרה לה ניצחון, אך הצבעת השופטים ביטלה את האפשרות הזו. העיתונאי הוא גיסו של אחד השופטים Javier Cardenas, שניתן למירלה את 12 הנקודות היחידות מצוות השיפוט, ואף אמר בתכנית הרדיו שלו ש-Manel צריך לפרוש ולתת למירלה לייצג את ספרד… אלפונסו עצמו אומר שההצבעה של השופטצ השלישית הפתיעה את TVE, שלא ציפו שהיא תתן את הניקוד המינמלי למירלה ואת המקסימלי למאנל. לדבריהם רשת תחנות הרדיו Los 40 "קנתה" את הצבעה. הרשת מעורבת גם כן איכשהו בקידום של מאנל עבור האינטרסים העסקיים של סוני ספרד. לבסוף, הוא מציין כ-RTVE מוכנים לתת למירלה אפשרות לייצג את ספרד בבחירה פנימית בעתיד הקרוב.
קוראל, מי שהפסידה ב-2008 בקדם המקומי למרות שהייתה חביבת הקהל ניצלה את ההזדמנות כדי להעניק ראיון  שבו היא מאשימה את Toñi Prieto, ראש מחלקת הבידור ב-RTVE, שידעה שרדולפו ניצח ב-2008 ובכל זאת ניגשה אליה ואמרה לה "את זוכה". לדבריה השנה היא בכתה בגלל מה שקרה למירלה, כמעט חטפה התקף לב ונכנסה להיפר-וונטילציה. רגועה בסך הכל. היא ציינה שלעולם לא תשתתף עוד בקדם. אותה Toñi Prieto זומנה להיעד בפני וועדה של רשות השידור הספרדית, על מנת להבהיר האם אכן ומה קרה בקדם. יש האומרים שמדובר בהופעה בוועדה לצרכי פרוטוקול בלבד.

serbia סרביה
השמועות האחרונות מדברות על Tijana Bogicevic כעל נציגת המדינה. האחרונה פרסמה צילום שלה מאולפן הקלטות באינסטגרם, כאשר בויאנה, נציגת 2015, מאחלת לה בהצלחה בתגובות, כמו גם זמרת ליווי מקומית שהשתתפה בתחרות מטעם סרביה 3 פעמים בשנים האחרונות.

portugal פורטוגל
4 השירים שעלו לגמר מחצי הגמר הראשון, הוגרלו לסדר הופעה בגמר. הפייבוריטים של הקהל מחצי הגמר הראשון, Viva la Diva, מוקמו שוב אחרונים בסדר ההופעה.
עם שידור חצי הגמר ביום ראשון האחרון, צופים זועמים רבים מילאו את עמוד הפייסבוק של התחרות בהערות וביקורות. אחד המועמדים שקיבל הכי הרבה ביקורת היה Salvador Sobral, שדווקא הפך לפייבוריט בקרב החובבים. Nuno Markl, אחד מהשופטים, הגן על סלבדור ואף חשף שנתן לו 12 נקודות בחצי הגמר, מה שגרר כלפיו ביקורת. עקב כך הוא הגיש את התפטרותו ל-RTP מתפקיד שופט, אך זו נדחתה. בחצי הגמר השני הוא לא ישפוט, מאחר ואחד מלכותבי השירים קשרי עבודה עמו.

czech_republic צ'כיה
סרטון קצר של הטלוויזיה הצ'כית נותן לנו טעימה מהשיר הצ'כי לאירוויזיון, ותוך כדי כך גם חושף ששם השיר הוא "My turn":

france צרפת
בדומה לשיר של עמיר בשנה שעברה, השיר הצרפתי השנה כנראה יכלול שילוב של אנגלית וצרפתית, אך האנגלית בו כנראה תתמצה בשתי שורות.

croatia קרואטיה
נחשף כי השיר שישיר ז'ק הודק, נציג המדינה, באירווזיון הוא "My friend". בין הכותבים ז'ק עצמוTony , Roberth Malm ו-Siniša Reljić (לחן), בעוד Arjana Kunštek, Ines Prajo ו-Fabrizio Laucella אחראים למילים. Malm, למתעניינים, הוא שבדי.
עוד נחשף כי 6 אנשים יופיעו על הבמה בקייב. יתלווי לז'ק כנר/ית, צ'לן/ית ושלושה זמרי ליווי. השיר עצמו ייחשף ב-2/3 ויכלול מילים באנגלית ובשפה נוספת.
ז'ק עצמו פנה ל-HRT כבר ביוני 2016 עבור התכניות לאירווזיון 2017. הוא וצוות המדיה החברתית שעובד עמו על האירוויזיון השיקו קמפיין בשם #Bemyfriend, שנועד לעודד אנשים לחדש קשרי חברות מהעבר.
עדכון: נחשפה דוגמית של 19 שניות מן השיר:

russia רוסיה
לאחר ששמו הוזכר בשבועות האחרונים כמועמד מוביל לייצג את רוסיה, מנהלו של Aleksandr Panayotov מסר שהוא לא ייסע לאירוויזיון השנה.

sweden שבדיה
חצי הגמר האחרון של המלודיפסטיבלן צפוי להיערך מחר, ואז כבר נכיר את כל שירי הקדם במלואם. כרגע Loreen מובילה בסיכויים לנצח את חצי הגמר הזה, ואחריה Wiktoria. מי ששמע את השירים טוען כי שירה של Wiktoria, אם יזכה במלודיפסטיבלן, יוכל לנצח באירוויזיון.

תגובה אחת הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.