2017: ליטא – רבע גמר 2

הזירה הליטאית מתחממת. 4 שירים העפילו בשבוע שעבר לשלב חצי הגמר (השלימו פערים על רבע הגמר הראשון). 4 שירים נוספים יעפילו הערב ויחתמו את רשימת המשתתפים בחצי הגמר. הליין-אפ המתגבש כרגע מאפשר לשמור על אופטימיות בכל הקשור למדינה ולסיכוייה באירוויזיון המתקרב. נותרו רק עוד שבועיים לסיום הפורמט המתיש בהיסטוריה לבחירת שיר אירוויזיון…

כמו בשבועות הקודמים הטלווטינג נפתח עוד לפני שהופיע השיר הראשון, והשופטים עצמם הצביעו בלילה בו צולמה התכנית (לפני שבוע וחצי, למעשה). להלן ניקוד השופטים:

Fusedmarc – 12
Gabrielius Vagelis – 10
Kotryna Juodzevičiūtė – 8
Alanas Chošnau – 7
Valerija Iljinaitė – 7
Paula – 6
Mia – 5
Queens of Roses – 4

ההצבעה של השופטים המקומיים מפתיעה במקרה הטוב. הם מנסים לקבור את Mia ואת Paula, שתיהן זכו במופעים בהם השתתפו בסיבוב המוקדמות. דווקא פאולה באה עם שיר יחסית קומפטטיבי. המקומות הראשונים שלהם מפתיעים. אני סבור כי Kotryna Juodzevičiūtė תרוויח מנוכחות צוות השיפוט הבינלאומי, ויכולה להפתיע.

צמד המנחות עולה בתלבושת הדבורה מאיה. והתחרות מתחילה!

Alanas Chošnau – 7 days – אחד השירים המביכים בתחרות. כתבתי על זה: "פופ-דיסקו סינתיסייזרי ואייטיזי. עוד זמר חסר חן. הוא מנסה לרקוד ואין לו מושג איך. אתה לא דוני מונטל/גיא סבאסטיאן/סרגיי לזרב, למרות שאתה נורא רוצה להיות. הוא אפילו רוקד כמו באייטיז. אני מציץ בתוצאות הסופיות ונחרד כמה גבוה זה הגיע אצל השופטים והקהל. אירוטראשי ועלוב, מבטא רע ונוכחות כללית של דוד מביך 1/5". הגיע לבוש בג'ינס וטי-שירט, כאילו הוא גורלו לא עומד להיחרץ הערב. הופעה סטלנית, זרקנית ומביכה. גם בראיון והערות השופטים שאחרי הוא מפגין חוסר מודעות מוגזם.

בטלווטינג, אלאנס שזה עתה הופיע מוביל בגדול. פאולה שנייה, QOR שלישיות. מיה אחרונה.  85.png

Paula Valentaitė – Never let you go – כתבתי על זה: "….הופעה ווקלית לא רעה…האמת? ציפיתי ליותר. השיר רוכב על ההצלחה של שירים כמו "Lean on" ו"Let me love youu" של ג'סטין ביבר. הלופ האלקטרוני הזה יצא מכל החורים. זה בולט ועוד יבלוט בקדם הליטאי, אך יילך לאיבוד לחלוטין על בימת האירוויזיון. חיקוי של להיט רדיו 2/5." אני עדיין דובר בדעתי שזה שיר לא טוב, אבל אני שמח שהיא צברה ביטלון והשתפרה מבחינת נוכחות בימתית. היא עולה על הבמה כמו מנצחת ומשקיעה בהופעה. תמיד כיף לראות הופעה כזו.

בטלווטינג, וולריה עולה למקום השישי.86.png

Gabrielius Vagelis – Feel myself free – כתבתי על זה: "לגבריאלוס קול מצוין, מלא נשמה, וויברטו מדויק ומבנה לסת מרשים. הוא עומד ללא ניע על הבמה, כאשר לצידו שני זמרי ליווי. זה נחמד ובוסרי, אבל אנטי-להיט מובהק. מושפע מאד מבלדות אדליות כאלה ואחרות, הצבע השחור חזק הערב. השיר ממצה את עצמו מהר מאד ולא מתרומם, זה קצת בלדת סינגר-סונגרייטר שקיבלה עיבוד גלומי משהו. הפזמון מזכיר לי מאד את הבתים של ליטא 2016…. 3/5". מבחינת הסטייל הוא התדרדר קצת. הוא לובש משהו שנראה כמו חיפת מנצחים. הוא נראה כמו פינגווין. הוא גם אוסף את השיער, וזה אמנם חושף את פניו היפות, אבל הסטיילינג הכללי מסיח לדעתי את הדעת מהשיר.

בטלווטינג, פאולה עולה להוביל כצפוי. קוטרינה הנפלאה, שטרם הופיעה, עולה למקום הרביעי. גבריאלוס עולה מקום אחר למשום השישי.87.png

Queens of Roses – Fisherman – כתבתי על זה: "שלישיית בנות בתלבושות תואמות ומזעזעות של שחור וכסף. הן שרות על דייג, ואני רוצה להטביע את עצמי עכשיו. מעניין אותי לדעת איך זה נשמע בסטודיו, כי בלייב זה קצת קשה ברמה הווקלית. זה פופ-דיסקו (מה יש להם שם מדיסקו?) מטופש למדי, עם חלקים נחמדים בעיבוד שנבלעים בהרבה קשקושים הפקתיים. הן קצת מופיעות כאילו הן במתנ"ס השכנותי, והאווירה הכללית מאד חובבנית וגם נשמעת רע מאד. Mahan Moin השבדית מכותבי השיר, מזועזע ממנה. 2/5". מחרידות. כל הופעה החליפו סטיילינג. הפעם הם באו בשמלות עור ורשת, כמה זול. נראות ונשמעות עייפות, כנראה הן לא מאמינות שזה השיר שהן צריכות לשיר.

בטלווטינג, גבריאלוס אולה למקום הרביעי. פאולה במקום הראשון מתחילה לפתוח פער. מיה עדיין במקום האחרון, כמעט בלי קולות (!!)88.png

Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow – כתבתי על זה: "שיר קומפטטיבי מאד, מנסה להיות אינדי-פופ, טבול בהפקה אלקטרונית סופר מודרנית. קוטרינה קצת הרבה מעצבנת ואליה מתלווים חמישה זמרי ליווי א-לה בלגיה 2015. היא עצמה לבושה בשמלה לבנה לא קונבנציונלית שלקראת סוף השיר מוקרנים עליה צבעי דגל הלאום. ניסיון ראוי להערכה, לפחות לשלב זה. היא נשמעת מצוין והשיר מאד אפקטיבי 3/5." שוב החליפו תלבושות. למה כל פעם התלבושות מתכערות. קוטרינה והלהקה לבושים בלבן, היא עצמה בעליונית בלבד וז'קט ארוך, ניינטיז סטייל. היא קמצ משוחקת מידי, הייתי מעדיף אם הייתה שרה באופן יותר טבעי, בלי כל המשחקים האלה. זה גם לא נשמע טוב עם המבטא שלה. המלווים עדיין חובבנים, והשיר מתחיל להיות חובבני ולחפור.

בטלווטינג אין כל חדש. 89.png

Mia – Sacrifice  – כתבתי על זה: " זה נשמע כמו משהו שהליטאים בחכמתם הלא רבה עשויים לשלוח. אלקטרו-פופ, שהוא למעשה פופ סתם בעטיפה אלקטרונית, זמרת ששרה מאף במבטא לא מובן, פופ גנרי לחלוטין. הגברת יושבת על כסא מהודר במעלה גרם מדרגות, ממנו היא יורדת אט אט לאורך השיר, שתי רקדניות ושלוש זמרות ליווי מלוות אותה. איזה שיר מסריח באמא. 2/5." היא כבר לא יושבת על כס רם ונישא, הכסא הוא כעת בגובה פני המים, כנראה שמישהו הבין שלא ייצא לליטאים טוב ממיה ודאג לשנמך לה את ההופעה. הופעה עייפה ווקלית. אחרי כל מה שנודע עליה, קשה להתחבר אליה.
בטלווטינג, QOR עולות למקום השני, קוטרינה לרביעי.
90.png

Fusedmarc – Rain of revolution – כתבתי על זה: "הזמרת מחליטה ללחשש במקום לשיר וחשה עצמה פאולה עבדול או זמרת מועדונים מהאייטיז. עיבוד זול זול זול לשיר פופ-ניו-וייב. באיזשהו שלב היא עובדת לצעקות, מנסה להפוך את השיר ל-Soull, ואז מבינים כמה בלאגן השיר הזה. מנסה להבין איך זה קיבל את 10 הנקודות של השופטים ומתקשה להבין, כאב ראש. שמישהו יביא לי אספירין 2/5". מה הסיכוי שהשיר הפעם לא יביא לי כאב ראש?

בטלווטינג, אלנאס מתרסק למקום החמישי. גברילוס עולה לשלישי. מיה עולה מקום אחד למקום השביעי.91.png

Valerija Iljinaitė – You made me glow – כתבתי על זה: "הדודה טניה הגיעה….. בלדת קיטש אירוויזיונית של הניינטיז, זו שגם אז הייתה נכשלת. זה כל כך בינוני והיא לא הווקליסטית הנכונה לשיר את השיר הזה, או כל שיר אחר, אי פעם. היא לובשת וילון גדול, אך ראויה לציון שהיא מוכרת את השיר בכל כוחה, לעומת שלושת הפרופורמרים שקדמו לה. היא זייפנית אש 1/5." היא חוזרת לזייף. הפעם בשמלה שחורה לא מחמיאה ומראה כללי קודר, בשיר שאמור להיות אופטימי.

בטלווטינג, פיוזדמרק קופצים למקום הראשון!
92.png

לאחר כמה דקות, גברילוס עולה למקום השלישי

93.png
השופטים המקומיים נותנים את ניקודיהם. מיה, שכנראה מודעת לכמה קיבלה, והשופטים קברו אותה בהצבעה, כבר לא בנמצא. במקומה עומד כס המלכות שלה. כמה מביך, כמה דיוואי ומיותר. טוב שהלכת. ניקוד השופטים המשוקלל:
94.png
השופטים הבינלאומיים נותנים את הניקוד שלהם: וויליאם האמריקאי שוב מתמקד בהופעה ובווקליות בלבד, מבלי להבין שבוחרים כאן גם שיר, וזה גורם מאד חשוב! הוא נותן את מירב הנקודות לגבריאלוס ופאולה. דניס הבריטי לא מפרגן לפולה. הוא גם נותן את מירב הנקודות לגבריאלוס, אך את המקום השני למיה. סשה שבדית, כנראה מחליפה את הבחור ההולנדי שהצביע בשבוע שעבר, נותנת גם היא את מירב הנקודות לגבריאלוס, ואת 10 הנקודות לפאולה. הניקוד של השופטים הבינלאומיים משתקלל עם ניקוד השופטים המקומיים והוא כדלקמן:
01 ניקוד שופטים כללי.png
קולות הקהל הסופיים, המתרגמים לניקוד:
02 קולות קהל.png
ובשקלול קולות הקהל והשופטים, התוצאה הבאה מתקבלת, כאשר המודגשים עולים לשלב חצי הגמר:

  1. Fusedmarc – 22
  2. Gabrielius Vagelis – 20
  3. Paula – 18
  4. Kotryna Juodzevičiūtė – 15
  5. Mia – 11
  6. Queens of Roses – 11
  7. Alanas Chošnau – 10
  8. Valerija Iljinaitė – 9

בניגוד לשבוע שעבר, יש תמימות דעים בין הקהל לניקוד השופטים המשוקלל. בגדול, כל הפייבוריטים של הקהל עלו. השופטים המקומיים רצו את אלאנס או וולריה בחצי הגמר, הבינלאומיים רצו את מיה. אז אחד קיזז את השני והשלושה לא שרדו. פיודמרק אמנם זכו בקהל, אבל גבריאלוס נראה ככוח העולה בקרב השופטים המקומיים והבינלאומיים.

אז יש לנו 8 בחצי הגמר, ונראה כי ליווינו אותם כבר תקופה ארוכה. בשבוע שעבר יתמודדו סשה, אייסטה, איווה, גרטה, פיודזמרק, גברילוס, פאולה וקוטרינה על 4 הכרטיסים לגמר!

3 תגובות הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.