2017: עדכון – 67 ימים לאירוויזיון

eurovision_heart אירועי השבוע הקרוב (5-11/3/17)
5/3 – רומניה: גמר
5/3 – פורטוגל: גמר
6/3 – יוון: גמר
11/3 – ליטא: גמר
11/3 – שבדיה: גמר
11/3 – איסלנד: גמר
11/3 – נורבגיה: גמר

ניתן לקרוא על אירועי השבוע החולף בבלוג:
ukraine הגמר באוקראינה
moldova חצי גמר במולדובה, הגמר במולדובה
sweden חצי גמר 4 בשבדיה
denmark הקדם בדנמרקסקירת השירים)
iceland חצי גמר 1 באיסלנד
estonia חצי גמר 2 באסטוניה
slovenia הגמר בסלובניה
romania  חצי גמר ברומניה
latvia הגמר בלטביה
lithuania רבע גמר 2 בליטא
portugal וחצי גמר שני בפורטוגל
וסקירה על השירים שנחשפו השבוע: slovenia סלובניה, latvia לטביה, moldova מולדובה, denmark דנמרק, ukraine אוקראינה, austria אוסטריה, cyprus קפריסין ו-croatia קרואטיה.

eurovision_heart כללי
* השבוע החלו להתמלא טבלאות ההימורים באתר ההימורים וויליאם היל. איטליה מובילה כרגע עם יחס דצימלי של 2.75, אחריה דנמרק עם 21 ופינלנד, צרפת ובריטניה עם 26 (מקור).
* לראשונה מאז 1956 לא תהיה מנחה אישה לאירוויזיון. האוקראינים הכריזו על שלישיית גברים כמנחי התחרות: Oleksandr Skichko, Volodymyr Ostapchuk ו-Timur Miroshnychenko. שלושתם מנחי טלוויזיה בעוד האחרון הנחה גם מספר קדמים מקומיים, וכנראה הפעם יהיה רק המנחה בגרין רום.

* הגלויות השנה יצולמו באוקראינה. בעוד המשתתפים יהיו במרכז, הם יצולמו באתרים שונים ברחבי קייב כמו גם צילומים מאחורי הקלעים.
* מסתבר שבשישי שעבר מספר חובבים קיבלו מייל לאחר שרכשו כרטיסים לאירוויזיון. המייל הוא מהאחראית על מכירת הכרטיסים ובו היא מתנצלת ומסבירה שנפלה טעות בכרטיסים שנרכשו ועליהם או לבטל עסקה ולקבל את כספם בחזרה או לעשות בוקינג לכרטיסים חדשים.

ukraine אוקראינה
השיר הנבחר יעבור מקצה שיפורים ויתווסף לו בית באוקראינית. נמסר כי המלווים של אוקראינה 2013 יהיו המלווים גם הפעם, לפחות חלקם.

italy איטליה
דזמונד מוריס, הזואולוג והאתולוג הבריטי, אשר כתב את "הקוף העירום" ב-1967 דיבר על פרנסיסקו ועל השיר האיטלקי לאירוויזיון. לדבריו השיר נפלא, והוא בהחלט מתכוון לשבת מול המרקע במאי ולהריע עבורו. הספר, שבו השווה מוריס את המין האנושי לסוג של חיה, היווה השראה לשיר של גבאני, לפחות שם הספר, שכן הגורילה המרקדת מופיעה לא רק על הבמה במהלך הופעת השיר, אלא גם מוזכרת בפזמון של השיר. לדברי מוריס זהו כבוד גדול עבורו. הוא אומר שגבאני משלב מסורות וציטטות שונות בהופעתו וכי התרשם עמוקות גם ממילות השיר. לדבריו, לא שמע דבר כזה מאז בוב דילן וג'ון לנון.
המטרו הבריטי ציין 5 סיבות שבגינן איטליה תנצח באירוויזיון 2017.
לבסוף, גבאני עדכן כי יביא עמו את הגורילה המרקדת לאירוויזיון וכי השיר יושר בתחרות באיטלקית מלאה.

bulgaria בולגריה
ההערכה היא שלפני כשבועיים נבחר Kristian Kostov מבין המועמדים לייצג את המדינה, אך ככל הנראה התעוררה בעיה בין הצוות שלו לבין רשות השידור הבולגרית. ייתכן שזו הסיבה לעיכוב ורשות השידור הבולגרית עשויה לבחור במועמד אחר אם לא יימצא פתרון.

belarus בלרוס
Navi הציגו בהופעה חיה, גרסה חדשה לשיר האירוויזיון שלהם:

united_kingdom בריטניה
נמסר כי הוקלטה גרסה חדשה לשיר של לוסי ג'ונס. נאמר כי הגרסה מעט יותר דרמתית וכי ההפקה מזכירה את Massive Attack.

germanyגרמניה
המלחינה וכותבת השירים הסרבית, Aleksandra Kovač, פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה שהמלחינים של השיר הגרמני כנראה הושפעו מהשיר "Young and Wild", שהיא כתבה לסרט הגרמני בעל אותו השם. קובאץ' עומדת מאחורי השיר של סרביה ב-2011. החליטו אתם האם השיר דומה או לא:

denmark דנמרק
הקדם הדני קיבל רייטינג של 68% צפייה. חייבים לציין שמבחינת כמות הצופים, זהו הקדם הכי פחות נצפה בעשור האחרון.

greece יוון
נחשפו שמות שלושת השירים בקדם הפרטי של דמי: "When The Morning Comes Around", "Angels" ו-"This Is Love". כולם בלחן והפקה של Dimitris Kontopoulos. השיר "This Is Love" דלף וניתן להאזנה כאן.

israel ישראל
נחשף כי אימרי זיו ישיר את השיר "I Feel Alive". את השיר כתבו והלחינו דולב רם ופן חזות, שהלחינו כמה מהלהיטים הישראלים הגדולים של השנים האחרונות, בין היתר לעדן בן זקן, שרית חדד ונועה קירל. נאמר כי שירו של דורון מדלי הגיע לישורת האחרונה, אך הוחלט, בין היתר, על מנת שלא ליצור מראית עין של תחרות סגורה, ללכת על השיר של רם וחזות.

lithuania ליטא
חצי הגמר שישודר מחר, צולם, כמו תמיד, ביום רביעי. ההפתעה רבה! Fusedmarc קיבלו את 12 הנקודות של השופטים המקומיים בעוד Aistė Pilvelytė הפייבוריטית הגדולה הסתפקה ב-10 נקודות. Paula ו-Ieva הגיעו למקומות האחרונים בשופטים המקומיים. ככל הנראה 6 שירים יעלו לגמר, ולא 4.

fyr_macedonia מקדוניה / סרביה
מסתבר כי השיר אותו תשיר נציגת סרביה לאירוויזיון הוצע תחילה לנציגת מקדוניה, אך "נחטף" על ידי הצוות הסרבי. לא ברור אם מקדוניה אישרה לכותבים כי הם הולכים על השיר, או שפשוט הכותבים קיבלו הצעה טובה יותר מסרביה. על על פנים, Jana Burčeska, נציגת מקדוניה לאירוויזיון הקליטה בחופזה שיר חדש…. השיר המדובר (זה שלקחה סרביה) נכתב על ידי צוות שבדי.

norway נורבגיה
בסיבוב ההצבעה הראשון 50% מההצבעה תהיה של צוותי שיפוט בינלאומיים מארמניה, אוסטריה, בלגיה, פינלנד, גרמניה, הונגריה, אירלנד, מלטה, רוסיה ושבדיה. 50% הנותרים יהיו של הקהל בבית. 4 שירים יעלו ל-Gold Final ושם ההצבעה תהיה 100% של הקהל.

slovenia סלובניה
נחשפו התוצאות המלאות של חצאי הגמר. Omar Naber הגיע בחצי הגמר הראשון למקום הראשון גם בקהל וגם בשופטים. KiNG FOO הגיעו בחצי הגמר הראשון למקום האחרון בקהל, אך היו בחירת השופטים לצד Nika Zorjan, שהגיעה רביעית בקהל. בחצי הגמר השני BQL זכו בקהל, ובגדול הארבעה שעלו היו הטופ 4 גם של השופטים וגם של הקהל, רק בסדר שונה. מסתבר כי BQL לא רק ניצחו בהצבעת הקהל, אלא ניצחו בגדול:
Tomaž Mihelič מלהקת סטסרה טען בראיון כי השופטים לא הצביעו בעד נאבר, אלא נגד Raay, מי שהלחין את השיר של BQL וחצי מהצמד Maraaya.
עומר נאבר גילה כי השיר שלו נכתב לפני כעשר שנים. מוזר, הוא נשמע כאילו הוא נכתב לפני שלושים שנים.

spain ספרד
מי שהיה ראש המשלחת הספרדית מ-2002 פרש מתפקידו. לדבריו פרש עקב סיבות אישיות ומשפחתיות, אך השמועות טוענות כי מדובר בתוצאה של השערורייה בקדם הספרדי. כדי לסיים את הסאגה פרסמה רשות השידור הספרדית הודעה לפיה הכל התנהל כשורה בקדם המקומי. האם הסתיימה הטלנובלה הספרדית?

serbia סרביה
השמועה שמסרנו בשבוע שעבר נתגלתה כנכונה, Tijana Bogićević הוכרזה כנציגת המדינה לאירוויזיון (ותסלחו לי שאני לא פותח בשלב זה פוסט נפרד, יש כרגע המון חדשות הרבה יותר מרגשות). הייתה זמרת הליווי של סרביה באירוויזיון 2011. מאחורי השיר עומדים Borislav Milanov, Bo Persson, Johan Alkenas ו-Lisa Ann-Mari Linder. כן, רובם שבדים. Milanov היה מהכותבים של בולגריה 2016. Persson כתב בעבר לשרלוט פרלי, קרולה, קונצ'יטה וורסט, נו אנג'לס, דארין, וולווט, קלי קלרקסון, אמילי דה פורסט, וגם הוא עומד מאחורי בולגריה 2016. כאמור השיר הוצע תחילה ליאנה, נציגת מקדוניה, ולפי השמועות "נחטף" על ידי סרביה.

portugal פורטוגל
בגמר, שייערך ביום ראשון, ישתתפו 7 צוותי שופטים מרחבי המדינה, במקום השופטים "המקצועיים" בחצי הגמר.

czech_republic צ'כיה
השיר צפוי להיחשף ב-6/3.

romania רומניה
"Yodel It" הוא הפייבוריט הגדול לניצחון בקדם. יחד עם זאת, מאחר ו-Maxim הם להקת בנים פופולארית והגמר יהיה 100% הצבעת קהל, יש סיכוי שהם ייקחו את הקדם. מעניין לציין ש-Maxim לא היו עולים לשלב הגמר ללא הצבעתו של Ovi בחצי הגמר. ל-Ovi יחסי חברות עם Adrian Sina, מלחין השיר של Maxim…

russia רוסיה
גוברים הקולות ברוסיה הקוראים למדינה לפרוש מהתחרות. פיליפ קירקורוב המליץ לטלוויזיה הרוסית לא להשתתף בתחרות שהפכה לדבריו לפוליטית מדי. חלק מנבחרי הציבור במדינה קוראים למדינה להחרים את התחרות מאחר והיא מתקיימת באוקראינה.

sweden שבדיה
מחר ייערך שלב ההזדמנות הנוספת לשירים שהגיעו למקומות 3-4 בחצאי הגמר. בינתיים השבדים נערכים לגמר בשבוע הבא. Wiktoria עומדת בראש טבלאות ההימורים עם יחס דצימלי של 2.15, אחריה Nano עם 3, Jon Henrik and Aninia עם 5.5 ולוריין, שעדיין צריכה להתמודד בשלב ההזדמנות הנוספת, עם 7. סוגר את החמישייה Robin Bengtsson עם יחס דצימלי של 8.5.

switzerland שווייץ
אושר כי השיר הרשמי לאירוויזיון עבר מקצה שיפורים הידועה בתור "גרסת אירוויזיון". לא ברור מתי תיחשף הגרסה החדשה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.