2017: איסלנד: חצי הגמר השני

הערב, שבת, 4 במרץ, 2017, נערך חצי הגמר השני, אשר ייקבע מיהם שלושת העולים הנוספים לגמר האיסלנדי, שייערך בשבת הבאה, ה-11 במרץ, 2017, ויצטרפו אל השלושה שכבר עלו לגמר שבוע שעבר.

למי שפספס את חצי הגמר הראשון באיסלנד, ניתן להשלים כאן. את סקירת השירים ניתן לקרוא כאן.

אחרי רבע שעה של ראיונות מאחורי הקלעים, מנחת הערב עולה לבמה בשמלה מוזהבת א-סימטרית ופותחת את הערב על אמת. השירים יושרו הערב באיסלנדית, בעוד לגמר עצמו כל מבצע יחליט האם הוא רוצה להופיע עם השיר באינסלנדית או באנגלית. ההצבעה בחצי הגמר היא 100% של הקהל. הבמה סתמית למדי, שחור על שחור, במה שהזכיר לי קצת את הבמה הגאורגית.

Linda Hartmanns – Ástfangin – בסקירת השירים ציינתי: "בלדה סקנדינבית מסורתית, שלא מפתיעה ולא מחדשת דבר, ולמעשה די צפויה מבחינת המבנה שלה. הקול של לינדה בסדר, אך לא מדהים ולא משדרג את השירר הזה כפי שהיה צריך לעשות. לטעמי השיר הולך לאיבוד בפזמון ומנסה לעבור מפאוור בלאד למן בלדה אלקטרונית קודרת במקצת. סתמי לחלוטין, גם אם לא מזיק. השיר נכתב והולחן על ידי לינדה עצמה, שזה סבבה. השיר נגמר בכלום, אני קליימקס מוחלט. 3/5 לשתי הגרסאות, והפתעתי את עצמיי שהעדפתי במקרה זה את גרסה האנגלית במקצת, נשמע מעט יותר טבעי, גם אם המילים לא יושבתת במדיוק על הפזמון של הגברת…" בהופעה חיה: לינדה מנגנת על פסנתר בשמלה אדומה לא מחמיאה כל כך ללא כתפיות ועם שובל שלא נגמר. מצטרפים אליה שני רקדנים לריקוד מסעיר. היא עצמה נשמעת ממוצע, הקול שלה קצת רועד והיא לא הכי מרשימה ווקלית, אפילו צורחת לפעמים.

באיסלנדית:


באנגלית:

ההופעה בחצי הגמר:

Daði Freyr Pétursson – Hvað með það? – בסקירת השירים ציינתי: "אז דאדי מחזיר לנו קצת צבע ללחיים עם אלקטרו-פופ שמזכיר קצת את השירים של פול אוסקר. הקול שלו מעט מוזר והמוזיקה הזכירה לי הרבה קטעי דאנס שבדיים, אבל זה קצת רזה מידי בשבילי. שיר חמוד, אל כזה שנופל בין הכסאות ומאכזב כי הוא לא בולט בשום אופן בתוך הז'אנר שאותו הוא מייצג. ועדיין, זה נחמד לקבל קטעי דאנס ניינטיזיים כאלה עם השפעות טכנו, בלי קטעי שיא ובלי יומרה. 3/5 לשתי הגרסאות עם ההעדפה לזו האיסלנדית." בהופעה החיה: הופעה היפסטרית מגניבה. איך שלא קוראים לו ולהקת הליווי לובשים סווטשרים ירוקים עם ציורים מפוקסלים שלהם עליהן. הם נעים מצד לצד כמו להקה אייטיזית טיפוסית. באמצע השיר יורד מהתקרה סינתיסייזר קטן. זה חמוד, שונה, מודע לעצמו מאד, הופעה משועשעת ומגניבה. ישר לגמר! הקהל מגיב בהתלהבות.

איסלנדית:


אנגלית:

ההופעה בחצי הגמר:

Svala Björgvinsdóttir – Ég Veit Það – בסקירת השירים ציינתי: "סינת'פופ מודרני בהפקה לא עמוסה מידי, שבפזמון חותכת לצליל אייטיזי מתכתי. השיר עדיין מצליח לשמור על קצוות של שלאגר והשיר לא הופך ל"קר מידי"" בעקבות האווירה המתכתית שלו. מזכיר קצת את הניסיונות האלקטרוניים של קיילי מינוג. שיר חמוד מאד, נעים ופריך. ההפקה המוזיקלית נהדרת ועדכנית. הגרסה האנגלית קצת פוגמת בקסם של השיר לטעמי. 3/5 לשתי הגרסאות, עם ההעדפה ברורה לזו האיסלנדית. שותף לכתיבת השיר הוא Lesterr Mendezz, מפיק אמריקאי שאחראי לכמה להיטים מהעשור הקודם, בין היתר של שאקירה ונלי פורטדו." בהופעה החיה: הפייבוריט הגדול של הערב, של הקדם כולו ואחד הגדולים בכל עונת הקדמים הנוכחית. היא עולה לבמה כמו מנצחת, לבדה עם חליפה לבנה וגוף מרובה קעקועים. שיקית בטירוף, נראית נפלא. כל ההופעה היא לבדה על הבמה כשאמצעי העזר היחיד הוא התאורה האגרסיבית. הופעה פשוטה, פשוטה, פשוטה, כמו שצריך. נותנת למוזיקה לדבר. נותנת לי וייבים של פאולה עבדול וג'נט ג'קסון בניינטיז המוקדמים. גם כאן הקהל לא חוסך בתשואות.

באיסלנדית:


באנגלית:

ההופעה בחצי הגמר:

אחרי כמה ראיונות מאחורי הקלעים, בו אפילו מוצג משחק מחשב שנעשה על Daði, אם הבנתי נכון, ממשיכים בתחרות.

Páll Rósinkranz & Kristina Bærendsen – Þú og ég – בסקירת השירים ציינתי: "עוד בלדת פולק-קאנטרי, מה יהיה? הקדם התחיל יחסית מודרני, אבל חומק למחוזות שמרניים ככל שאני מאזין ליותר שירים. זה ההולנד 2014 שלל איסלנד, בלדת פופ-קאנטרי חנפנית להחריד. זה מזכיר גם קצת את איסלנד 2013, זה זקן, עבש, מיושן ומתאים בדיוק לעידן הניאו-שמרני בו אנחנו נמצאים, כמו כפפה ליד. לשמחתי, אם זה יזכה, זה יתרסק, גם אם יעלה לגמר. 2/5 עם יתרון קל לגרסה האיסלנדית דווקא, כי הגרסה האנגלית נשמעתת אמריקאית נורא." הופעה יציבה, אך מיושנת ושמרנית כמו השיר עצמו. זה נראה שנלקח מתוך הקדם האיסלנדי של 1987. הם שניהם זמרים טובים מאד, אבל זה הכי בלדת קאנטרי-פופ אמצע הדרך. מיושן מאד. הם והלהקה נראים כאילו הם מופיעים באיזה דיינר בטקסס.

באיסלנדית:


באנגלית:

ההופעה בחצי הגמר:

Sólveig Ásgeirsdóttir – Treystu á mig – בסקירת השירים ציינתי: "בלדת פופ-פולק אקוסטית, קטנה וחסרת סיכוי. לסלוביג קול מתוק, שמאד אוהבים שם בסקנדינביה, מזכיר את הקול של בירגיטה נציגת 2003. השיר שמרני,, מחויך, קצת מזכיר את השיר שנבחר לייצג את בלרוס מבחינת הז'אנר, אבל יותר פופי. מאד אמצע הדרך, גלגל"צי, בטוח וחסר שיניים, סינגר-סונגרייטינג משנות השישים של העשור הקודם. 2/5 לשתיי הגרסאות, עם יתרון קל מבחינתי לגרסה האנגלית." סולביג לובשת שמלה כחולה מיושנת מאד, אליה מצטרפים שני רקדנים. ההופעה נראית חובבנית, למרות שהיא עצמה נראית מאד חמודה. היא עושה אהבה עם המצלמה, אבל לא נראה לי שזה יעזור לה בחצי הגמר המאד קשוח הזה. יש חלקים שהרקדנים מסיחים את הדעת ממנה ומהשיר. השיר עצמו חלבי נורא, סיקסטיזי מחוייך שכזה.

באיסלנדית:


באנגלית:

ההופעה בחצי הגמר:

1. Aron Brink – Þú hefur dáleitt mig – בסקירת השירים ציינתי: "מסתמן כחביב חובבים, ובשמיעה ראשונה לא הבנתי מדוע. נשמע זה נשמע לי נורא, טין-פופ, אפרו-פיוז'ן בהפקה ושירה של ילד לבן מקליפורניה. זה נשמע כמוו ג'סטין ביבר של לפני כמה שנים, לפני המהפך. זה יכול לעשות איזושהו אפקט בקייב, כי זה יחסית עדכני, הן מבחינת המלודיה והן מבחינת ההפקה המהוקצעת. יש אפילו key change. בשמיעה נוספת אני רואה את זה מרים את היורוקלאב בגדול, זה מרים ועושה שמח, יש מצב שמצאנו את הזוכה של הקדם. 3/5 לשתי הגרסאות, אבל די ברור שהגרסה האנגלית הרלבנטית יותר, לוקחת כאן, למרות שהרגאטוןן באיסלנדית זה דבר." בהופעה החיה: עוד פייבוריט גדול של הערב, עם אחד השירים היותר חזקים. מיד אחרי הגלויה, צרחות היסטריות של מעריצות. הוא חמוד  נורא ונראה כמו ג'סטין ביבר מקומי. הופעה טיפוסית לשיר מספר זה. הוא ועוד חמישה זמרי/רקדני ליווי מקפצים על הבמה בתיאום כמעט מושלם. הכוראוגפיה קצת מטופשת והוא לא ממש יודע לזוז כשלא נותנים לוצעדים מראש, אבל יש לזה את הקסם של זה. אין מצב שהוא לא בגמר, למרות הופעה ווקלית מוגבלת. 20 השניות האחרונות של ההופעה מבולגנות לגמרי, וזה נראה קצת כמו שווייץ 2004….

באיסנלדית:


באנגלית:

ההופעה בחצי הגמר:

אחרי ריקאפ של השירים וראיונות עם הזמרים מאחורי הקלעים, המנחה מראיינת מאחורי הקלעים גם את סליביה נייט (איסלנד 2006) ועוד איש שאינני מזהה. לאחר מכן, הצגת סרטוני יוטיוב של המתמודדים או שמא אלו סרטונים ביתיים (או גם וגם), ראיון עם קומיקאי מתיש והופעה של סליביה נייט, הפעם בלי התחפושת והדמות, אלא הזמרת עצמה, Ágústa Eva Erlendsdóttir, ששרה את בריטניה 1976, "Save your kisses for me".

הגיע זמן התוצאות. העולה הראשון לגמר הוא/היא:

Svala Björgvinsdóttir

העולה השני לגמר הוא/היא:

Daði Freyr Pétursson

העולה האחרון לגמר הוא/היא:

Aron Brink

שוב, כל השירים שחשבתי שצריכים לעלות אכן עלו. Two thumbs up לאזרחי איסלנד. נתראה בגמר במוצ"ש הבא.

רגע, הערב עדיין לא נגמר. המנחה מקבלת מעטפה נוספת, שחורה ומודיעה שב-Wild card זוכה…..

Hildur

אז יש לנו 7 שירים בגמר, ולא 6!

מי שרוצה לראות שוב את כל התכנית בשידור חוזר, יכול לעשות זאת כאן.

3 תגובות הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.