2017: שבדיה – שלב ה-Andra chansen (ההזדמנות הנוספת)

8 שירים העפילו לשלב הגמר, 4 מקומות נותרו בגמר, והיום הרשימה תיסגר! 8 שירים אשר הגיעו למקומות ה-3 וה-4 בשלב חצאי הגמר ייתחרו אחד בשני ב-4 סיבובי דו-קרב. המנצח בכל דו קרב מקבל מקום בגמר, האם לורין תצליח להעפיל לגמר? בגמר ם כבר החוקים שונים לגמרי. שם צוותי שיפוט בינלאומיים יכולים להפוך את הקערה על פיה. ניתן לקרוא את סיקורי חצאי הגמר בבלוג: חצי גמר 1, חצי גמר 2חצי גמר 3 וחצי גמר 4.

הערב מתחיל בתקציר הפרקים הקודמים, ולאחר מכן, כפי שהתרגלנו, מופע שיר וריקוד משלושת המנחים של הערב: Clara Henry, David Lindgren ו-Hasse Andersson. הם מציגים את המתמודדים ומי מתמודד מול מי בדו קרב.

הדו קרב הראשון הוא בין FO&O ל-De Vet Du. להקת בנים מול להקת בנים. אחת הלהקות המצליחות בשבדיה מול תופעת אינטרנט.

FO&O – Gotta Thing About You – בסיקור חצי הגמר כתבתי ש"הם היו הפייבוריטים הגדולים לניצחון של התחרות כולה, אבל אז נחשפו השירים וזוהרם עומם. השיר נוסחתי להחריד, ניסין לרקום המנון פופ-רוק א-לה OneRepublic. ובכן, הונגריה ויתרה על כמה שירים מאותו הז'אנר בשלבים הראשונים של הקדם שלה. שיר להקת בנים אמריקאי מאד, נדוש… אחרי דקה השיר ממצה את עצמו ואתה מבין לאן הוא הולך…. 2/5. בהופעה החיה: הופעת להקת בנים טיפוסית. לא להאמין כמה חיכיתי לשיר הזה וכמה זה מעצבן. השיר קל לביצוע,  פשוט נורא מבחינה מלודית. מלא פירוטכניקה ומעלית שלוקחת אותם למעלה. שוב הרבה הופעה ושואו על מעט שיר." הופעה מלוטשת במידה, הם מאד מקצוענים, אבל השיר פשוט לא טוב ובעיקר נורא בסיסי. הם ויתרו על המעלית הפעם והחליטו ללכת על הופעה פשוטה יחסית, כולל פירוטכניקה. לדעתי זה עובד.

De Vet Du – Road Trip – בסיקור חצי הגמר כתבתי ש"עוד שיר בשבדית, שזה אחלה, אבל מה זה השיר הזה? השיר מתחיל בראפ כשהפזמון זה פופ One Direction-ish. גנרי להחריד ועוד עם Millennial woopp כדי להביא את הקריזה. שיר זול, לא מקורי, מרגיז, אמריקאי מאד, חנפני. מוזיקה לקטרונית ילדותית בברייק אחרי הפזמון והרגשה כללית של "נמכור את אימא שלנו כדי להגיע לגמר". אני מהמר של יגיע לשלב ההזדמנות השנייה ושם זה כבר תלוי ברמה של שאר השירים. מקווה שזו הפעם האחרונה שאני שומע את השיר הזה 1/5 בהופעה החיה ה נראים כמו חברות דושבגים. הם מופיעים כשהם רכובים בתוך מכונית כתומה קטנה ולבושים מעילים של נהגי מירוצים. אחד מהם בלי חולצה, יש כמה רקדניות בתלבושות צהובות עצומות, וכולם מרעידים את הרכב ביחד….. זוועה." הם שומרים על הופעתם המחרידה מחצי הגמר ועל דושבגיותם המחרידה עוד יותר. הם לא יודעים לשיר במיל, ונתמכים בעיקר על ידי קולות הרקע המוקלטים מראש. אני מאחל לי שזו הפעם האחרונה שאני רואה את הטמבלים האלה.

הדו קרב השני הוא בין Axel Schylström לבין Lisa Ajax. קרב הדאנס-פופ של הערב.

Axel Schylström – När ingen ser – בסיקור חצי הגמר כתבתי ש"מתחיל מאד מבטיח כלהיט טכנו. המנוני, אנרגטי, מאד מקפיץ. לאקסל יש קול חזק וביט בפזמון שמזכיר מאד את "Everybody needs a man" של עופר ניסים. בהופעה החיה: אקסל עולה להופיע עם רקדנים, הם באמת היו חסרים לי הערב. הוא לא הכי יודע לזוז, אבל השיר הכי מרים שהיה הערב והוא חמוד מאד. גייזרים מתפרצים באמצע ההופעה וניכר שאקסל מאד מתרגש. שיר חמוד.3/5". השיר קליט מאד והביט שלו מדבק. אקסל לא השתפר מבחינת הביטחון העצמי, הוא עדיין נראה פחות מקצוען מהמתחרים מולו. ההופעה היא קצת מלודיפסטיבלן של לפני 10 שנים, אבל זה עובר.

Lisa Ajax – I Don't Give A – בסיקור חצי הגמר כתבתי ש"מוקדם יותר טענתי שליסה טוענת לכתר השנה, אני לא מתכוון לחזור בי. היא זמרת מצוינת עם כמה שירי פופ ממש טובים. הפזמון המנוני ורפטטיבי, כמו רבים מלהיטי הפופ בימינו (היי סיה!) הפקת אלקטרו-פופ עם ביטים כבדים ושיר שמצליח בתוך השטאנץ השבדי לבלוט כרלבנטי. היה במרכז שערורייה זוטא כי המילה F*ck חוזרת בו לרוב. 3/5 בהופעה החיה: ליסה לבדה על הבמה לבושה עליונית כסופה וז'קט שקוף-כסוף כעור. מאחוריה מסך גדול המקרין וידאו של קלוזאפים שלה. עבודת המצלמה מזכירה לעיתים את זו של איווטה נציגת ארמניה ב-2016. אין רקדנים וההופעה מינימליסטית ככל שהופעה במלודיפסטיבלן יכולה להיות." ליסה מקסימה ומלאת כריזמה. היא מחייכת יותר ומנסה להיות "חמודה", אם אני זוכר נכון את ההופעה בחצי הגמר. אני חושב שזה יעזור לה והשיר חביב מספיק כדי לגבור על אקסל, למרות שמבחינתי הייתי נותן לשניהם מקום בגמר.

הקווים עבור שני הדו קרבות הראשונים נסגרים ודויד לינדגרן במופע אמצע בו הוא שר את הציוצים והפוסטים שנכתבו על המלודיפסטיבלן ברשתות החברתיות.

הדו קרב השלישי הוא בין Boris René לבין Dismissed. קרב הסוסים השחורים של הערב.

Boris René – Her Kiss – בסיקור חצי הגמר כתבתי "פופ-RnB. חושב שהוא ברונו מארס, אבל זה יותר מידי דיסקו ניינטיזי או אלקזרי, ובעל הרבה פחות סוואג מברונו. זה שמח ונוסטלגי, לוקח למחוזות ניינטיזיים, אז לסגנון הזה הייתה עדנה….זה מסוג השירים שעוברים אותך מבלי להותיר רושם, קצת הזכיר לי את "The boy can dance" של אפרודייט מאחד המלודיפסטיבלנים הקודמים 2/5 בהופעה החיה: הוא קצבי מספיק כדי למשוך אנשים לצפות בתחרות, אבל הוא לא Winning material. הוא מופיע מצוין וגם נשמע נהדר, ומצליח לשלב בין הריקוד לשירה, אבל זה פשוט לא זה." בוריס נותן הופעה מצוינת ומאד מקצוענית, זה חמוד ורקיד, אבל עדיין גנרי מידי…. נראה שהוא לא להיט באפליקציה לפי פעימות הלב החלשות יחסית.

Dismissed – Hearts Align – בסיקור חצי הגמר כתבתי ש"פופ-גלאם עם הרגשה אייטיזית חזקה. הגשר והפזמון מזכיר לנו שהגענו לשבדיה, ויש להם את היכולת לקחת ז'אנרים חתרניים או מיוחדים ולהפוך אותם למוזיקה של להקת בנים. כמעט כמו כל שיר במלודי השנה, הבתים בונים הבטחה שהפזמון מנפץ. אני מהמר שהם יגיעו לאנדרה חאנסן ושם יסיימו את דרכם. 2/5. בהופעה החיה: השיר נכתב על ידי סולן להקת The Ark, הלהקה שייצגה את שבדיה ב-2007 באופן מחפיר. ככה זה גם נראה. שיר שרובו מתבסס על ההופעה והמראה הקווירי של חברי הלהקה, אבל הרבה שיר אין שם, זה נורא בסיסי ולמעט האלמנט הויזואלי אין בו כלום." ההופעה זהה לזו של חצי הגמר. לא זה ולא בוריס מרגישים לי פרשיים מספיק. אני מניח שזה לוקח בפוטו-פיניש.

הדו קרב הרביעי הוא בין Anton Hagman לבין Loreen. לורין שוב מקבלת את ה-pimp slot, וייתכן ששובצה מול מתמודד קל במיוחד, אך את זה לא נדע.

Anton Hagman – Kiss You Goodbye – בסיקור חצי הגמר כתבתי על זה: "הבחור מ-"A friend in London" בין מחברי השיר. פופ עכשווי, גנרי וסטנדרטי… הוא יקבל קולות כי הוא בחור צעיר ונאה, אבל אין בשיר הזה כלום והוא משאיר אותי אגיש וחסר רגש. יש מצב שזה הולך לאנדרה חאנסן, ושם זה ייעלם. בהופעה החיה: השיר מבדיל עצמו בהופעה, שבה עומד אנטון שמתהדר בתואר "כוכב יוטיוב" עם גיטרה ומעיל עור. השיר קצת משתדרג לדעתי בהופעה הפשוטה והנקייה הזו. 3/5" הוא חמוד וחביב, אבל לא נראה לי שהוא יכול על לורין. שר טוב ונותן הופעה זהה לזו שבחצי הגמר.

Loreen – Statements – בסיקור חצי הגמר כתבתי ש"השיר נפתח בזעקת שבר ועובר אחר כך לקול המאד ייחודי של לורין. החובבים עפים על זה, בעיני זה יומרני. ניסיון לקחת את הניצחון של ג'מאלה מהשנה שעברה ולשבד אותו בגרסה משלהם, כולל השפעות של סיה. מקווה שהשבדים לא ייפלו בפח הזה. זה לא שיר רע, אבל זה סובל מאובר-חשיבות עצמית. המלודיה לא מיוחדת כמו שעשו ממנה, שיר סטנדרטי בהפקה פלצנית.. בהופעה החיה: ההופעה נפתחת בילדה דמוית לורין מרקדת ועושה ליפסינק ללורין. נשמע לכם מוכר? בהחלט, כי זה טייק שבדי לסיה האוסטרלית. שוב, זה לא שיר רע, אבל למה שום דבר בשבדיה לא מקורי. הנושא של ההופעה הוא סמרטוטים. הפזמון חזק והמנוני, אבל לא מהודק מבחינת המלודיה. ההופעה תורמת ליומרנות של השיר. במקום להתמקד בפשטות. זה מרגיז יותר מקצת. 2/5." היא אמרה שההופעה תשתנה לכבוד השלב הזה, זה עדיין נראה לי יומרני מאד וחיקוי של סיה. היא נראית כמו מגבת רטובה, ונשים לבושות סחבות מתרוצצות על הבמה. זה לא אמנותי, זה סתם ניסיון שבדי ממסוחר לעשות פופ איכותי. אני לא קונה את זה.

ריקאפ של שמונת השירים אשר עלו לגמר מחצאי הגמר, ואחריהן פארודיה על אותם שמונה שירים… כריסטר ביורמן בשולחן עגול עם מנחת הערב ועוד איש שאינני מכיר. ומשם עוברים למופע האמנותי.

הגיע זמן התוצאות…העולים לגמר הם:

FO&O

מה שאומר שDe Vet Du האיומים הולכים הביתה.

הבא/ה שעולה לגמר הוא/היא:

Lisa Ajax

מה שאומר ש-Axel Schylström סיים את דרכו בתחרות, והוא נראה מאוכזב…

הבא/ים שעולה/ים לגמר הוא/הם:

Boris René

בצר להם Dismissed מסיימים את דרכם בתחרות.

האחרון/ה שעולה לגמר הוא/היא:

Anton Hagman

הוא בעצמו לא מאמין. וזה אומר ש-Loreen, זוכת אירוויזיון 2012 וההבטחה הגדולה והיומרנית של השנה לא עולה אפילו לגמר המלודיפסטיבלן. איך נפלו גיבורים.

להלן סדר השירים בגמר המלודיפסטיבלן בשבוע הבא:

 1. Ace Wilder – Wild Child
 2. Boris René – Her kiss
 3. Lisa Ajax – I don't give a
 4. Robin Bengtsson – I Can't Go On
 5. Jon Henrik Fjällgren feat. Aninia – En värld full av strider (Eatneme gusnie jeenh dåaroeh)
 6. Anton Hagman – Kiss You Goodbye
 7. Mariette – A Million Years
 8. FO&O – Gotta thing about you
 9. Nano – Hold On
 10. Wiktoria – As I Lay Me Down
 11. Benjamin Ingrosso – Good Lovin'
 12. Owe Thörnqvist – Boogieman Blues

4 תגובות הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.