2017: עדכון: מהפך בטבלת ההימורים! (13/5)

כמו תמיד, לאחר שני חצאי הגמר יש תזוזה מעניינת בטבלאות. וכמו תמיד, בימים שלפני הגמר יש תנועה דינמית; שירים עולים ויורדים, סיכויים מתקצרים ומתארכים, שירים שהיו בטופ נעלמים מהטבלה עקב אי העפלה לגמר בעוד שירים אחרים עולים מהמקום האחרון למרכז הטבלה ולפעמים אפילו לטופ 10. אבל למהפך, שכזה לא ציפינו! היום יתרחש גמר אירוויזיון 2017, להלן בעלי סיכויי הזכייה הגבוהים ביותר:

1. portugal פורטוגל – יחס דצימלי של 2.5.
מהפך כזה של הרגע האחרון לא קרה מזה שנים (ב-2014 אוסטריה עלתה למקום הראשון בהימורים אחרי חצי הגמר). סלבדור המשיך לצמצם את סיכויי הזכייה שלו בעוד פרנצ'סקו מאריך את שלו. ואז זה קרה, לראשונה מזה…אי פעם, פורטוגל כובשת את המקום הראשון בטבלת ההימורים, וזה קורה ברגע החשוב מכל, רגע לפני הגמר! סלחו לי על הדרמטיות, אך בעיניי הפורטוגלים וחובבים וותיקים מדובר בסנסציה של ממש. מעולם לא תלו הפורטוגלים בשיר שלהם כל כך הרבה תקוות. אם יסיימו מחוץ לטופ 5 זה ישאיר לפורטוגלים טעם מר, מאד מר. אם ישיג טופ 5, סלבדור יהיה באופן רשמי הנציג הפורטוגלי המצליח בכל הזמנים! עוד על השיר הפורטוגלי.

2. italy איטליה – יחס דצימלי של 2.87.
הוא כמעט הגיע לסיכויי הזכייה של סרגיי משנה שעברה, ואז החלו החזרות והוא נסוג, הסיכויים מתארכים והמהמרים נודדים לשירים מפורטוגל ומבולגריה, המצמצמת פערים גם כן. פרנצ'סקו מחזיק עדיין בהייפ מסוים, אך זה של סלבדור מעפיל על שלו. האם ההבטחה הגדולה של אירוויזיון 2017 תסתיים בקול ענות חלושה. האם מיקומו תשיעי בסדר השירים חרץ כבר את גורלו? להזכירכם שבדיה ואוסטריה זכו בתחרות בשנים האחרונות ממיקומים 10 ו-11 בסדר השירים, לא הכל אבוד. עוד על השיר האיטלקי.

3. bulgaria בולגריה – יחס דצימלי של 3.75.
ואז מגיע קריסטיאן, שגם אותו לא ניתן לפסול כזוכה פוטנציאלי. הוא מוקם 25 בסדר השירים, מה שנקרא Pimp slot. ההבדל בינו לבין סלבדור ופרנצ'סקו לא גדול בכלל. הוא קפץ בחזרה למעלה אחרי ההופעה המצוינת שנתן בחצי הגמר השני. החובבים משוכנעים שהוא ניצח את חצי הגמר וחלק משוכנעים שיש לו את מה שצריך על מנת לזכות באירווזיון. האם יביא את האירוויזיון לסופיה? בולגריה הופכת באופן בטוח למעצמת אירוויזיון מודרנית, אין לי ספק שהשיר הולך לסיים גבוה ולגרום גאווה למדינה. עוד על השיר הבולגרי.

4. belgium1 בלגיה – יחס דצימלי של 15.
לא מבין איך זה קרה, אבל בלאנש עלתה לגמר. עוד יותר לא מבין איך זה קרה, אבל היא חוזרת לככב בטבלאות ההימורים, והיא גם מצמצמת את סיכויי הזכייה. היא רחוקה מהטופ 3, וסיכוייה לזכות לדעתי לא קיימים. למען האמת אני לא יודע איך אירופה תאכל את זה. על אף שהעפילה לגמר, מישהו צריך לסיים נמוך, ואני לא בטוח בסיכויי ההצלחה של השיר הזה כלל. בינתיים למהמרים יש יותר אמונה מלי. עוד על השיר הבלגי.

5. united_kingdom בריטניה – יחס דצימלי של 29.
בריטניה יורדת בסיכויי הזכייה, אך שומרת על המקום החמישי. כמו מידי שנה הבריטים הולכים להתרסק, אני פשוט רואה את זה קורה. ההופעה מהחזרות ששוחררה לא מבטיחה טובות, ואם נתתי ללוסי הזדמנות והערכתי שהיא תוכל לעשות משהו אצל השופטים, עכשיו אני פחות מאמין בזה. ובכל זאת, וויליאם היל הוא אתר הימורים בריטי. אוקיי, לשיר יש כמה רגעים טובים ולוסי היא זמרת מצוינת, אבל מקום 5 בסיכויי הזכייה היא הגזמה פראית בעיני. עוד על השיר הבריטי.

6. romania רומניה – יחס דצימלי של 34.
אחרי שבועות של סטגנציה, רומניה יורדים בסיכויי הזכייה רגע לפני הגמר. ההופעה בחצי הגמר הייתה לטעמי לא טובה, אבל השיר נהדר וכיפי. אני בספק רב אם רומניה תסיים בטופ 5 כמו שחשבתי כשנחשף השיר, אבל מקום בטופ 10 הוא אפשרות סבירה. לרומניה מיקום חזק מאד בסדר השירים (שיר מס' 20) והדבר יעבוד לטובתה. עוד על השיר הרומני.

6. sweden שבדיה – יחס דצימלי של 34.
ירידה חדה לרובין בסיכויי הזכייה וזאת למרות שהוא מוקם 24 בסדר ההשמעה. אין עוד שיר כזה בתחרות השנה ועם ההופעה שהוא נתן בחצי הגמר אני מאמין שהשיר יסיים בטופ 10, ואולי אפילו טופ 5, אבל ניכר שהמתמודדים בחצי הגמר השני האפילו על הרושם שיצר רובין על המהמרים. עוד על השיר השבדי.

8. croatia קרואטיה – יחס דצימלי של 51.
אחד הסיוטים של השנה לטעמי, שיר נורא, והופעה קיטשית ומוגזמת שחושפת (שוב) שהאירופאים אולי נהנים מתדמית של שוחרי תרבות פוסטמודרניסטיים, אבל באמת בפנים הם חובבי קיטש פומפוזי, צלילים מוכרים ושבלונות מוזיקליות לעוסות לעייפה. אם זה יסיים כמו מיכל שפאק מהשנה שעברה זו תהיה קטסטרופה. כרגע השיר נהנה מהייפ בזכות המוגזמות, אך גם בזכות ההופעה הווקלית המדויקת של ז'ק. יש כאן סכנה אמיתית לטופ 10. ז'ק נשאר ביחס דצימלי אליו הגיע אחרי חצי הגמר השני, אך עולה למקום השמיני בסיכויי הזכייה הכוללים. עוד על השיר הקרואטי.

9. armenia ארמניה – יחס דצימלי של 67.
אחרי חצי הגמר הראשון קראתי לארטצביק "האישה החזקה של 2017". המהמרים רוצים להוכיח לי שטעיתי, כאשר הם ממקמים את בלגיה גבוה בהרבה ממנה, בעוד היא מתרסקת בסיכויי הזכייה עם היחס הדצימלי הנמוך ביותר שהיה לה מתחילת העונה. אני לא מבין את זה, בעיני היא הביאה את ההופעה הטובה ביותר בחצי הגמר הראשון. ויחד עם זאת, היא מוקמה במיקום בעייתי בגמר, חמישית בסדר השירים. יהיה לה קשה ממה שחשבתי. עוד על השיר הארמני.

9.  france צרפת – יחס דצימלי של 67.
זה כנראה המיקום האחרון בסדר השירים, שגורם למהמרים להאמין בצרפת, כי החזרה הגנרלית לא מרשימה כלל. צרפת הייתה אחת המדינות הלא יציבות השנה מבחינת טבלאות הימורים, עלתה וירדה כמו יו-יו. קל להסביר, אם כן, שמשהו כמו מיקום בסדר השירים יזיז אותה ממקומה. עוד על השיר הצרפתי.

9.  moldova מולדובה – יחס דצימלי של 67.
מולדובה קיבלה מיקום מעט בעייתי, אך לא כזה שיקבור לה לגמרי את הסיכויים. אחרי שהתפזר עשן הזיקוקים מחצי הגמר השני, המהמרים נזכרו בהופעה החזקה והאפקטיבית של הלהקה המולדבית בחצי הגמר הראשון והחזירו אותה לטופ 10 בסיכויי הזכייה. אני לא חושב שהשופטים יאהבו את זה, אבל מה אני מבין. עוד על השיר המולדבי.

Trending
השתפרו בסיכויי הזכייה: פורטוגל, בולגריה ובלגיה.

Falling
ירדו בסיכויי הזכייה: איטליה, בריטניה, רומניה, שבדיה, ארמניה, צרפת, מולדובה, הולנד, אוסטרליה, דנמרק, אזרבייג'ן, גרמניה, הונגריה, נורבגיה, אוסטריה, בלרוס, קפריסין, יוון, ספרד ואוקראינה.

israel ואיפה ישראל?
אמרי זיו יצר רושם חיובי רב בחצי הגמר השני והוגרל להופיע בחצי הראשון של הערב. משם קבעו המפיקים שהוא ייפתח את הערב, מה שמראה על כך שהם סומכים עליו שהוא יימשוך צופים ויימנע נטישה עם תחילת השירים. ואם המפיקים סומכים עליו ניתן לנחש שהוא הצליח יפה, לפחות בטלווטינג, בחצי הגמר. כיצד זה השפיע על הסיכויים שלו? בתחילה התארך היחס הדצימלי של ישראל, אבל הבוקר הוא התקצר שוב, מה שאומר שאנחנו עם יחס דצימלי של 101 . ישראל נמצאת כעת במקום ה-13 בזיכויי הזכייה לצד אוסטרליה, דנמרק ופולין.

עם חשיפת סדר ההצבעות צפויה תזוזה נוספת בטבלאות ההימורים. הישארו עמנו…..

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.