2018: ישראל – תכנית אודישנים רביעית

כחלק מפיצול ערוץ 2, ותוך כדי שהם לומדים כיצד להתמודד עם ערוץ משלהם, קברניטי קשת לא ממש מצליחים להחליט מתי לשבץ את ה"כוכב הבא לאירוויזיון 2018". אחרי שהוזז מיום שלישי ליום שני, "הכוכב" שודר השבוע ביום ראשון. יש חשיבות ליציבות, והחירות המתאפשרת כשיש לך ערוץ משלך לא אומר שאתה צריך להתעלל בתכניות ובצופים. אני יכול להעיד כי חובבים באירופה לא ממש מבינים מה קורה עם התכנית ומה הסיבה לתזוזה הכמעט יומית שלה בלוח השידורים. הם שואלים האם מדובר בנוהג ישראלי שהם לא מכירים. נעשה לערוץ הנחה כרגע בקובענו כי מדובר בחבלי לידה ונקווה לטוב.
מבחינת נתוני הרייטינג שפורסמו, התכנית שלפנינו ניצחה בגדול עם שיא עונתי של 21.5%. זה ניצחון לא רק על התכניות המתחרות ב"רשת", אלא גם מקבע את התכנית כעוגן מאד מרכזי של "קשת" באופן כללי.

המתמודדת הראשונה להערב היא יפית קסאי, בת 29 מקריית מלאכי. יפית היא אחותה הקטנה של כברה קסאי, שהתמודדה בכוכב נולד הראשון…. היא בוחרת לשיר את "Listen" של Beyonce. בחירה אמיצה של שיר. היא שרה טוב מאד, אך זה לא ביצוע שמפיל אותך מהכיסא. השירה מדויקת ומאד טכנית והיא צריכה קצת יותר להיפתח ולשפר את שפת הגוף שלה. היא עוברת את השלב די בקלות ומסיימת עם 95% ועם "כחול" מכל השופטים.

המתמודד השני הוא יוסי פיטוסי, בן 40 מפתח תקווה. האודישן של יוסי גרם לסערה ברשת וזאת לאור הערותיה של רותם סלע. רותם מטילה ספק ביכולתו להיות כוכב עקב גילו והמראה שלו. הכי בלט לי בראיון זו העובדה שאסי עזר זרק את רותם מתחת לגלגלים. כן, וגם ההערה של סלע על הכישוף שאשתו של יוסי תעשה עליה הייתה לא במקום. רותם עולה לבמה טרם האודישן ומתנצלת על מה שאמרה, יוסי דומע. הוא בוחר לשיר את "אם את עדיין אוהבת אותי" של בועז שרעבי (זה לא נקרא "אבנים מהירח"). יש לו קול טוב, אך סגנון השירה מאד מיושן (והוא בסך הכל בן 40, לא תגידו מישהו מבוגר). אבל הקהל מתחבר אליו כמו גם השופטים והוא מסיים עם 81%, כאשר רק אסף מצביע "אדום". עם כל הכבוד לסערה שהתחוללה ברשת ולשיימינג שלה זכתה רותם סלע, אין שום סיכוי שבעולם שהוא יישלח לאירוויזיון. השופטים מרעיפים עליו מחמאות ומתעלמים לחלוטין מהעבודה שלא מדובר בכוכב.

המתמודד הבא הוא חגי עטרי, בן 18 מראש העין. הוא בוחר לשיר את "שאריות מעצמי" של שיר לוי. אחרי רצף בדיחות מיותרות על העדה התימנית, האודישן מתחיל. הוא לא ממש יודע לעמוד על במה, אבל יש לו קול גברי ייחודי. הבחירה של השיר מצוינת לשלב הזה, אבל צריך יותר כריזמה כדי לעבור בשלב שבו הרושם הראשוני הוא הכל. אסף מצביע "אדום", קרן והראל מצביעים "כחול". סטטיק ובן אל חלוקים בדעותיהם, ובן אל נותן את הטון ומחליט להצביע "אדום". באופן מפתיע חגי לא עובר את האודישן ומסיים עם 67%.

המתמודדת הבאה היא רוית בטאשווילי, בת 25 מרמלה. היא טוענת שהיא צריכה להיות זמרת כי היא לא יודעת לעשות כלום, תשובה טובה. רוית התמודדה ב"כוכב נולד" לפני כמה שנים, ולומדת/למדה ב"רימון".  היא בוחרת לשיר את "איסלנד" של שלמה ארצי, לא מהשירים הגדולים שלו אבל אחד מהמקסימים של ארצי. כפי שהעידה לפני, היא מסלסלת ועושה גרסה מזרחית לשיר. לא ברור למה היא מסתייגת מההגדרה. היא מאד מקצועית, אבל נדמה שהיא כופה את הסלסולים על השיר ולא עובר תו אחד בלי סלסולים. זה הרבה גימיק על שיר קטן מאד. יחד עם זאת, כל השופטים מפרגנים והיא מסיימת עם 86%. הראל מסמן אותה לאירוויזיון, ונראה שהוא קצת מגזים.

23467089_10155040136666728_774937608959851757_o.png

המתמודדת הבאה היא שיר צרפתי, בת 18 מקריית גת.  שיר מציינת את שעדן בן זקן היא האיידול שלה, גם מול המנחים וגם מול אמדורסקי. היא בוחרת לשיר את "אין לי אותך" של עדן בן זקן. אחרי כל כך הרבה אזכורים של בן זקן, היא גם בוחרת לשיר שיר שלה. מה הסיכוי שהיא לא תישמע כמו חיקוי שלה? אז הטונציה דומה מאד, אבל היא פחות מאנפפת ממנה. היא מצליחה לרגש ויהיה מעניין לשמוע אותה בשלבים הבאים, בהם תצטרך לצאת מאזור הנוחות שלה. הבעיה היא שנראה שהיא שרה למראה בבית והמבט שלה מורכן לרצפה. השופטים מסתייגים מהסיומות שלה ומכך שהיא תוקפת את הטקסט, לדברי הראל. היא עם 42% לאחר הצבעת הקהל, כאשר אף אחד מהשופטים עוד לא הצביעו עבורה, השיר נגמר. קרן מחליטה לפרגן לה ב"כחול" מבלי לקבל ממנה פידבק שהיא מבינה מה היא צריכה לשפר. סטטיק ובן אל מצביעים "אדום", אבל הראל ואסף תומכים בזמרת הצעירה ושיר עוברת לשלב הבא עם 72%.

המתמודדים הבאים הם להקת "The Choice". סולן הלהקה הוא זמר הליווי של אימרי באירוויזיון 2017. אין כאן הפתעה, מידי עונה משתתפים מי שהיו זמרי ליווי באירוויזיוני עבר (אביה שושני, אלמוג קפאח, אימרי זיו ועכשיו הבחור הזה, ששמו חמק ממני). הם בוחרים לשיר את "יש זמן" של החברים של נטשה. בחירה אמיצה ולא פופולארית, ואני די בטוח שהקהל שמורכב מהרבה בני נוער לא מכיר את השיר או את החברים… מדובר בלהקת רוק טיפוסית, כזו שלא באמת ניתן לשפוט אותה בלי שאתה שומע שירים מקוריים שלהם. הקהל לא מתלהב, וגם לא אסף, שמצביע "אדום". "The Choice" מסיימים עם 63% ולא עוברים את האודישן. אבל אז נחלצים לעזרתם המנחים עם כפתור ה-"Saved". הלהקה עוברת לשלב הבא ממש בקושי.

המתמודד הבא הוא ג'ואי בר, בן 39 מתל אביב (עם דגש על רחוב שנקין). הבחור מציין כי הוא מעריץ את חובי, בעוד מאימרי זיו הוא לא התלהב. ג'ואי מהמתמודדים היחידים שמציין את האירוויזיון מספר פעמים כחלום ומקור השראה. לא מבשר טובות…. הוא בוחר לשיר את "Made of Stars" של חובי. הביצוע כולו זיופים והוא לא עובר לשלב הבא, כאשר ארבעת השופטים מצביעים "אדום" ועוצרים את ההופעה. הוא מסיים עם 4%.

המתמודדת האחרונה להערב היא על תקן מסחטת הרייטינג היומית. נועה בל, בת 22 מחופית. חיילת בודדה שאומצה על ידי קרן פלס ונועם תור. יש לי כל כך הרבה לומר על מה שקורה כאן על המסך, אבל אנצור את לשוני ופשוט אריץ את השידור קדימה. באודישן קרן יורדת מכס השיפוט ועוברת לעמדת המשפחות. היא בוחרת לשיר את "יפה כלבנה" של אביתר בנאי. היא מזכירה מאד בגוון שלה את רוני דלומי, רק עם קול עמוק יותר. זה לא מספיק טוב לדעתי, לא לשלב הזה ולא לשלבים הבאים. אחרי שכולם דומעים ושהסחיטה הרגשית עושה את שלה, נועה עוברת לשלב הבא עם 81% והצבעת "כחול" מכל השופטים, למעט אסף (סטטיק ובן אל הצביעו כשני שופטים נפרדים, במקום קרן).

המתמודדים העוברים לשלב הבא:

  1. יפית קסאי – 95%
  2. רוית בטאשווילי – 86%
  3. נועה בל – 81%
  4. יוסי פיטוסי – 81%
  5. שיר צרפתי – 72%
  6. ת'ה צויס – 63%

ניתן לצפות בפרק המלא כאן:

https://www.mako.co.il/mako-vod-keshet/the-next-star-S-5/VOD-842f5079a60bf51006.htm?sCh=16f9d98faa75f510&pId=957463908

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.