2018: ישראל – תכנית אודישנים תשיעית ועשירית

ה"כוכב" סובלת מירידה ברייטינג, ולמרות שהיא ממשיכה להוביל על מתחרתה בערוץ 13, נראה כי שלב האודישנים מתחיל למצות עצמו גם בעיני הקהל. רק 16.1% רייטינג לתכנית הארוכה השבוע, המובילה עדיין על "מהפכה במטבח" של רשת, המסיימת עם 12.6%. למה שיגמרו האודישנים? מצפייה במקביל ב-X Factor הבריטי, כמות האודישנים הייתה בלתי נסבלת ונמרחה על פני שבועות רבים, כאשר היא כוללת שלבי אודישנים שונים עד שמגיעים לתחרות עצמה. לפחות בפורמט הנוכחי אנחנו יודעים שאחרי השלב הזה יתחיל ניפוי מסיבי ונוכל לסמן לנו את המועמדים המובילים לייצוג ישראל באירוויזיון. האם זהו השבוע האחרון לאודישנים? אני מתפלל שכן, אך זוכר שבטח שמרו את להקת אטרף לסוף….

המתמודד הראשון להערב הוא ג'ורדן אוזן, בן 27 מנתניה, במקור מקאן צרפת. מוזיקאי ומורה לפסנתר, שעשה עלייה זה מכבר. הוא בוחר לשיר את "I Wish" של סטיבי וונדר. יש לו יופי של גרוב, למרות שאני לא רואה שם הרבה סטאר קוולטי, אנרגיות גבוהות וקול מלא עומק. זה יותר ממספיק לשלב זה, וגם גורם לרצות לראות עוד. הוא מסיים את הערב עם 77% ו"כחול" מכל השופטים, חוץ מאסף. הוא ועובר בקלות לשלב הבא.

 

המתמודדת הבאה היא רבקה סיום, בת 22 מאשקלון. היא בוחרת לשיר את "Take A Bow" של ריהאנה. לא הבנתי למה הם התלהבו מהקול שלה, הוא מאד מתיילד ולא מפותח מספיק. המבטא טוב, והיא שרה סביר, אבל הביצוע לא מרשים כמו שהשופטים רוצים לחשוב. מה שכן היא יודעת להתנהל מול המסך בצורה מקצועית ואפקטיבית למדי. היא מצליחה לקבל "כחול" מכל השופטים, חוץ מאסף, שמחליט לא להצביע. רבקה עולה לשלב הבא עם 76%.

המתמודד הבא הוא אור סלע, בן 28 מתל אביב. מוזיקאי ומפיק מוזיקלי, שגם מתפקד כנגן של הראל סקעת בהופעות. הוא בוחר לשיר שיר מקורי שלו, "אשיר לך כל יום". הקול שלו נחמד, אך מזכיר יותר זמרי ג'ינגלים או זמרים של לובי בבית מלון. הוא גם עושה רושם של מבושל מידי, אי אפשר יהיה ללמד אותו "טריקים חדשים" או לפתח את היכולות שלו מעבר. השיר עצמו מזעזע. הוא מסיים בצדק את דרכו בתחרות עם 37% וכחול מסטטיק ובן אל בלבד.

המתמודדת הבאה היא סתיו וקנין, בת 22 מגן יבנה. הייתה חברת להקת "לוליפופ", שהורכבה במסגרת "פרויקט הלהקה" של ערוץ הילדים. טרם האודישן היא נראית מאד מלוטשת, מלאת ביטחון וקסם אישי. מציינת את שירי מימון בתור האיידול שלה. היא בוחרת לשיר את "ואם פרידה" של דיקלה. המניירות הבימתיות מזכירות אכן את אלו של מימון. הקול נמוך יותר ממה שציפיתי ופחות מדויק. היא מסיימת עם 81% ו"כחול" מכל השופטים, חוץ מהראל שמאפיין נכון את חוסר האופי בשירה שלה. אני נותרתי עם סימן שאלה גדול.

 

 

המתמודד הבא הוא יוסף גדג', בן 21 מאשדוד. כל הראיון לפני מתמקד בעובדה שמדובר בבן הדוד של נדב גדג', זוכה "הכוכב" מלפני 3 שנים. הוא בוחר לשיר את "סימני הזמן" של משה פרץ. הביצוע הוא קריוקי לחלוטין. הוא שר עם פה סגור ולא ניכר שהוא יודע על מה הוא שר. עם הצבעת "אדום" מכל השופטים, הם מסיימים את האודישן באמצע והוא מסיים עם 40% ואת דרכו בתכנית.

המתמודדים הבאים הם צחי ועודד, שניים מלהקת הבנים "בויבנד" לשעבר (מינוס זה שפרש). הראיון המקדים מתמקד בעבודה שמדובר בשני גייז (לא זוג), כאשר האבא של אחד מהם הוא חוזר בתשובה, המקבל את בנו…בערך. נראה שאף אחד לא מתקבל לשלב של האודישן אם הוא לא מביא איזשהו סיפור קורע לב, וקברניטי הערוץ לא היו מרוצים אם לא היו סוחטים את הסיפורים המרגשים עד הסוף. הם בוחרים לשיר את "Thinking Out Loud" של Ed Sheeran. משהו אומר לי שהם לא יעברו הלאה… הביצוע חלבי מאד, לשיר שהוא חלבי גם ככה, וזה קצת עושה רושם של להקת חתונות ששרה שיר חתונות. אבל העלייה של החצי טון עושה את שלה והם צוברים קולות בקצב מהיר, עד שהם עוברים את האודישן עם 77%, עם כחול מכל השופטים למעט הראל. טוב, אני מודה שגם אני התרגשתי קצת בסוף ההופעה.

המתמודדים הבאים הם להקת Selfish Shepherd ממעלות תרשיחא. הם בחרו לשיר שיר מקורי בשם "Run". השיר עצמו הוא לא להיטי, וגם קצת נמרח, אבל הם לגמרי אמיתיים ואותנטיים בתוך הרוק'נ'רול שלהם. האודישן מסתיים עם רק הראל, שמצביע "כחול" ו-47%. הם מסיימים את דרכם בתחרות.

המתמודדת האחרונה להערב, הוא קארין מרי סולימאן, בת 22 מבני עייש. היא בוחרת לשיר את "מזל מאזניים" של דודו אהרון. משום מה צמד המנחים מחליט להחליף את סטטיק ובן אל, ועושים בעיקר הרבה רעש. קארין מרי מבטיחה לעשות את השיר בגרסת RnB והיפ-הופ. יש לה קול נשמה חם ומלטף, אבל היא לוחצת מידי, אולי כדי להוכיח את עצמה. אני בעיקר מתמקד בעבודה שיש בה משהו מאד בוסרי, אבל שניתן לעבוד איתו. למעט אסי ורותם, כולם מצביעים אדום וקארין מסיימת עם 50% בלבד. סטטיק ובן אל מחליטים ללחוץ על ה-Save, לטעמי מהסיבות הנכונות, והיא עוברת לשלב הבא. קרן, שמתחילה לקלוע יותר ויותר, מצביעה על העובדה שהמתמודדת באה להראות איך היא שרה ולא התחברה לשיר.

המתמודדים שעלו לשלב הבא:

  1. סתיו וקנין – 81%
  2. ג'ורדן אוזן – 77%
  3. צחי ועודד – 77%
  4. רבקה סיום – 76%
  5. קארין מרי סולימאן – 50%

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

וכעת לתכנית הקצרה. המתמודדת הראשונה הוא מאי תור ממושב רגבה. מאמנת כושר במקצועה. אחרי שיחת טלפון עם שירי מימון, שהיא אגב שופטת בתכנית המתחרה (…), עוברים לאודישן. מאי בוחרת לשיר את "I'm Not The Only One" של סם סמית'. הראל מחליט להצביע "כחול" מהר מאד, עוד לפני שהיא הוכיחה את עצמה. היא נשמעת מאד טוב בתווים הנמוכים, יש זיופים קטנים פה ושם בגבוהים, אבל יש הרבה עם מה לעבוד. מאי מסיימת את האודישן בהצלחה מרובה עם "כחול: מכל השופטים ו-89%.

המתמודד הבא הוא אלירן אליאס, בן 27 מחולון. זמר ליווי של עדן בן זקן, אשר קבע את החתונה שלו ליום חצי הגמר. אחרי גאג עם "שאולי" של התכנית, עוברים לאודישן. הוא בוחר לשיר את "יש אין סוף" של אמיר דדון. יש לו קול מצוין, אבל מאד טכני. הוא לא משתחרר מספיק לטעמי. הקהל מאד מאד אוהב ומצליח לעלות אותו עם שני שופטים בלבד במצביעים עבורו, והוא מסיים עם 71%.

המתמודדת הבאה עמית בן דהן, בת 19 מפתח תקווה. חיילת ביום יום. היא בוחרת לשיר את "הגורל הזה" של דודו אהרון. היא שרה חמוד, מאד מאנפף, אך מתקשה לעמוד בתווים הגבוהים. אז למה בחרת את השיר הזה? את הרי יודעת לשיר, מדוע לא להתמקד בסגנון ובקצב שהולמים אותך? גם בחירה של שיר אומרת הרבה על זמר. היא לא כובשת את הבמה, לא מפסיקה לזייף ומסיימת עם 34%. הראל מנצל את ההזדמנות לספר על מה שקרה לו באירוויזיון, כאשר פספס את התו הגבוה לקראת סוף השיר, אך כושל בזכרונו שמספר שעלה לגמר אחרי 5 שנים שישראל לא עלתה לגמר (זה היה נדב גדג', לא אתה).

המתמודדים שעלו לשלב הבא:

  1. מאי תור – 89%
  2. אלירן אליאס – 71%

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.