2018: ישראל – אודישנים אחרונים

סוף שלב האודישנים. 65 מתמודדים עברו עד כה לשלב הבא, כאשר רק עוד 5 מתמודדים יעלו בשתי התכניות שלפנינו. שתי תכניות האודישנים האחרונות לווו בשערורייה זוטא, כאשר מדורי הרכילות בישרו על אופירה אסייג כמי שמחליפה את רותם סלע, שלא הסכימה לבוא לצילומי השלמה עקב מעבר דירה. הודעה מוזרה, שבתחילה זכתה להרמת גבות, ראו קטע לדוגמה מהתכנית של טל ואביעד. או אז הגיע השידור וניכר כי הקטעים של אופירה את אסי צולמו בסטודיו עם מסך ירוק מאחורה, וגם הערות שנזרקו על התקרית של אופירה וברקוביץ' עם מני נפתלי אירעה שבוע לפני בעוד התכנית ששודרה צולמה לפני למעלה מחודש….אז מה האמת? די ברור. קשת עוסקים באופן מסיבי בקידום עצמי, ודי בצדק, השוק הוא תחרותי וקשה מאד. לצורך כך "דחפו" את אופירה לתכנית אחרת של הערוץ, וכך זכו גם בקידום התכנית שלה עצמה וגם לפרומואים מושכי קהל עבור "הכוכב". איך לומר, אופירה מתאימה בסגנון שלה לתכנית כמו כפפה ליד. אך עדיין, הניסיון להתל בקהל ולגרום לזה להראות כאילו היא אשכרה יושבת שם בלייב עם אסי הוא לא מכבד את הצופה, ואני אומר את זה עם המון הערכה לעוסקים בדבר, כל מי שמרים את ההפקה הזו וגם קברניטי קשת. התוספת נעשתה ביד גסה, והיה עדיף אם היו משלבים אותה באופן אחר או בשלב מאוחר יותר. יש דברים שלא ניתן לעשות כי הם נראים חובבניים, והמקרה הזה הפך את התכנית לחלטורה, וחבל.
מה בגזרת הרייטינג? התכנית הארוכה והמרכזית השבוע מתאוששת וחוזרת לשיא העונתי של 19.5% רייטינג, כאשר מולם ברשת "מהפכה במטבח" עולה ל-15.1% רייטינג. התכנית הקצרה רושמת 15.8% רייטינג לעומת המתחרה "אקס פקטור", המשודרת במקביל ברשת, עם 15.1%. אז יש התאוששות אחרי שהילדים ואחרים חזרו מחופשת חנוכה, אבל מעכשיו צפו לירידה ברייטינג, כפי שקורה תמיד עם סיום האודישנים. ועכשיו לתכנית:

המתמודדים הראשונים להערב הם להקת טנג'יר. הם בוחרים לשיר את "מאז שהלכת" של שמעון בוסקילה. הם סופר מקצועיים ולסולן קול מצוין, חם ומדויק. אבל מסיימים עם 49% בלבד ואדום מקרן ומאסף, רק הראל נמנע מהצבעה. אסי ורותם מחליטים לתת "סייב" ועושים שכונה כללית על הבמה ומחוצה לה. חבל שההתמקדות לא הייתה יותר במוזיקה המצוינת של הלהקה.

next_star2018_16_02_tanjir_aud_i

המתמודד הבא הוא דודי עטר, בן 25 מחיפה. הוא בוחר לשיר את "באתי אלייך" של אייל גולן. חוץ מזה שהוא חתיך למות, יש לו גם קול נעים והוא מתנהל על הבמה בצורה מרשימה. יש משהו בוסרי, שניתן לעבוד עמו. הקהל מאד אוהב אותו ונותן לו תמיכה גורפת. לצערו, הראל וקרן מצביעים אדום, והוא מתייאש איפשהו באמצע השיר. הוא מסיים את האודישן עם 53%, כאשר סטטיק ובן אל מחליטים להיות היחידים להצביע "כחול".

next_star2018_16_04_dudi_aud_i

המתמודד הבא הוא מייקל קוברין, בן 26 מחיפה, לשעבר אלוף הארץ באגרוף לנוער. הוא בוחר לשיר את "Human" של Rag'n'Bone Man. הוא מפתיע בקול בס מיוחד ומפתיע. הוא מבצע את השיר בליווי גיטרה אקוסטית. הוא ממשיך את הפזמון עם קול מלא נשמה. מופיע עם המון אופי ומקבל "כחול" מכל השופטים. הוא עובר לשלב הבא עם 88% מרשימים ומפתיעים.

vlcsnap-2017-12-24-16h31m52s19_i

המתמודד הבא היא בנימין טפסו, בן 24 מחיפה. בראיון המקדים עולה הסיפור הטרגי של בנימין שאיבד חלק מבני משפחתו ומחבריו. בשיחה עם השופטים עולה כי יש לו סכסוך עבר עם סטטיק. הוא בוחר לשיר שיר מקורי בשם "אם היה לי". הוא ראפר טוב, אם כי לא מצוין, אך בעל פוטנציאל, יודע לכתוב ליריקה טובה, אם כי היא מעט גנרית. הקהל והשופטים פחות מתחברים והוא מסיים את ההופעה עם 13% ואדום מכל השופטים, למעט הראל שפשוט נמנע.

next_star2018_16_08_benjamin_aud_c

המתמודדת הבאה היא נופר הבר, בת 20 מנשר, סמלת מחלקה בצבא ההגנה לישראל… האודישן מלווה בקטע המדובר, שבו אופירה אסייג מתארחת ומחליפה כביכול את רותם עם אסי…. מאחר והתייחסתי לכך מקודם לא אנבור במה שאנו רואים על המסך. נופר בוחרת לשיר את "When We Were Young" של אדל. זה קצת מישהי ששרה לעצמה במקלחת, הקול שלה מאד סטנדרטי, וזה לא חכם לקחת שיר של זמרת כמו אדל כשאין לך קול מיוחד… אסף והראל מצביעים אדום. היא פותחת מבערים בפזמון האחרון וזוכה לכחול מסטטיק ובן אל. האודישן נגמר עם 62%, אבל קרן משתכנעת להצביע בעדה והיא מסיימת עם 72%.

next_star2018_16_10_nofar_aud_i

המתמודדת הבאה הוא שושה (שירז) מנצור, בת 25 מנצרת עילית. בראיון אחד על אחד היא מתגלה כבחורה מאד שמחה ולבבית. היא בוחרת לשיר את "אבא" של שלומי שבת. הגרסה שלה היא בסגנון ערבי. יש לה קול עמוק והסלסולים שלה מקסימים. היא קצת מאבדת אוויר בגבוהים, אבל ייתכן שהשיר הוא לא הבחירה המושלמת עבורה, וגם הקהל מגיב בהתאם. כל השופטים מצביעים כחול, אך היא מסיימת עם 68% עקב הקהל באולפן. הקהל צועק ל"סייב", למרות שלא הצביע לה. אופירה ואסי משחקים אותה כאילו הם מחליטים בלייב לתת "סייב"… ושושה עוברת לשלב הבא.

next_star2018_16_12_sushsa_aud_i

המתמודדים שעלו לשלב הבא:

  1. מייקל קוברין – 88%
  2. נופר הבר – 72%
  3. שושה מנצור – 68%
  4. טנג'יר – 49%

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

וכעת לתכנית הקצרה. המתמודדת הראשונה היא שר רחמני, בת 24, סטודנטית להנדסאות בנין. בראיון המקדים היא מציינת כי ביקורת חריפה ממרגול באודישנים של "כוכב נולד" השפיעו עליה עמוקות והיא נמנעה מלשיר מספר שנים. היא בוחרת לשיר את "Lost on You" של LP. לא הבנתי מדוע השופטים מאוכזבים, אני חושב שהם שופטים אותה על פי המראה שלה ומצפים ממנה להיות משהו שהיא לא. היא שרה נכון, אבל לא מספיק כריזמטית ולא משכנעת בהופעה הבימתית המעט לוחצת. היא מסיימת עם 35% ואדום מכל השופטים. היא נראית מאד מאוכזבת.

next_star2018_17_02_sher_aud_c

המתמודדות הבאות הן צמד אמייה, מגבעת אולגה וקריית מלאכי. הן מתארות עצמן כצמד אר'נ'בי-פופ. אני מזהה אותם מסינגל שהוציאו, אך שלא הצליח יותר מידי. פוטנציאל היה שם. הן שרות את "בא לי מסיבה", שיר מקורי שלהן. הן מצוינות, אבל זה יותר פוטנציאל מפוטנציאל ממומש. הם בשלב שהן צריכות הכוונה, אבל הן סופר מוכשרות, בעיקר אם הן כותבות ומלחינות את השירים שלהם. לא להעביר אותם בשלב זה יהיה פשע. רק הראל מצביע "כחול" והן מסיימות עם 38% ולא נראה אותן בשלב הבא.

המתמודד הבא הוא מיכאל דהן, בן 35 מירושלים. מציג עצמו כזמר רחוב. עושה רושם של בחור מקסים, אך מלא חרדות. הוא בוחר לשיר את "תוכו רצוף אהבה" של ישי ריבו. לא כל כך יודע מה לעשות עם זה, הקול שלו מאד קטן ואפילו מוגבל, מאונפף מעבר לנסבל. לא יכול לחשוב על עצמי מאזין לאלבום שלם שלו, למרות שיש קסם מיוחד ובוודאי כישרון. הראל משווה בינו לבין סלבדור סוברל, זוכה אירוויזיון 2017, ואני מבין למה הוא מתכוון. אסף מצביע "אדום", לעומת שאר השופטים, ומיכאל הוא האחרון בשלב האודישנים להרים את המסך עם 71%.

next_star2018_17_07_michael_aud_i

המתמודד שעלה לשלב הבא:

  1. מיכאל דהן – 71%

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

בפרק הבא, 70 המתמודדים מצומצמים ל-20 בעזרת בשם!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.