2018: ספרד – סיקור Operación Triunfo רטרואקטיבי, חלק 2

לאחרונה התבשרנו כי תכנית הריאליטי שירה Operación Triunfo, תתפקד כפלטפורמה לבחירת הנציג הספרדי לאירוויזיון 2018 בפורטוגל. להזכירכם, הפורמט הושק ב-2001, עת תפקדה כפלטורמה לבחירת הנציג הספרדי לאירוויזיון 2002. היא מבוססת על הריאליטי-שירה ההולנדי, Star Academy, אך בטוויסט הספרדי שלה היא מאד לא יעילה בלשון המעטה. כל פרק עומד על למעלה מ-3 שעות לא כולל פרסומות. התכנית גם כוללת פרק נוסף על כל פרק לייב, שהוא פרק על המתרחש מאחורי הקלעים ובבית בו גרים המתחרים. בהיעדר זמן, או עניין, לא נסקר את הריאליטי, אלא יותר את השירה.

אז מה היה לנו כבר? 16 ספרדים צעירים ותמימים נכלאו בבית אחד, "האקדמיה", בה הם מעונים במיני עינויים שונים על ידי מאמני כושר, פיתוח קול וכיראוגרפים, ונאלצים להיפגש עם כל מי שההפקה חפצה ביקרו, כמו Manel Navaro, הנציג הספרדי הכושל של 2017.

ניתן לקרוא את סקירת 4 התכנית הראשונות כאן.

גאלה 4
הערב נפתח, כרגיל, בשיר משותף, אך הפעם – Eres Tu, השיר הספרדי של אירוויזיון 1973. נראה שה-TVE החליט סופית שזו תכנית בחירת הנציג לאירוויזיון 2018 והתחיל להרגיל את הצופים לכך שמדובר בקדם.

מיד לאחר מכן, אנו עוברים לדו קרב של Thalía ו-Cepeda, שהועמדו להדחה בתכנית הקודמת.

ראשית, עולה Cepeda ומבצע את "Dancing on My Own" של Robyn, בגרסת הבלדה, כמובן, אחרת צריך לזוז על הבמה, וכבר הבנו שהמתמודדים השנה לא בדיוק יודעים לזוז והבמאי מחריב כל ניסיון ליצור "הופעה" על הבמה. המבטא הספרדי הקשה של Cepeda הופך את השיר לקריוקי, לטעמי, ו-Cepeda כנראה בטוח שהוא הולך הביתה ואף מסיים את השיר במשפט "I just came to say goodbye".

שנית, עולה Thalía ומבצעת את "Cenizas” של Malú. שוב בלדה, כמה מפתיע. מדובר בתכנית ריאליטי ליום הזיכרון. השימוש בצמד רקדנים מאוד ארכאי ומסיח את הדעת מ-Thalía, אבל לטעמי, הבחירה לשיר בספרדית היא חכמה והשיר יושב עליה היטב.
לאחר הביצוע, מביאים ל-Thalía את ההורים שלה, שלא ראתה מזה חודש, והשלושה בוכים כמה דקות בשידור חי. נראה שממש מתעללים בהם ב"אקדמיה".

לפני שעוברים לשאר המתמודדים, הערב אנחנו זוכים לזמרת אורחת שכולכם מכירים, Ruth Lorenzo, עם שירה החדש, "Good Girls Don't Lie". רות, נציגת ספרד לאירוויזיון 2014, מראה לכולם איך עושים את זה, נוטפת כריזמה ומבצעת את השיר בחי. היא מכניסה את כל הריאליטי הזה לפרספקטיבה עגומה. לא היה משתלם יותר לשלם לה לייצג את ספרד שוב?

כעת, מפאת הידלדלות המשתתפים, יהיו 5 דואטים ושתי הופעות סולו.

ראשונות לעלות, Aitana ו-Amaia, שתי הפייבוריטיות של הקהל, שבכל תכנית זוכות להכי הרבה הצבעות מהקהל. הן שרות יחד את השיר "Con las ganas" של Zahara. מדובר ב… בלדה! (איך ניחשתם?) השתיים עושות שימוש מוצלח ברקדנים הספרדים החתיכים, שהם לחלוטין הדבר הכי טוב בתכנית הזו. ההשוואה בין השתיים מזיקה ל-Aitana, שכן הקול של Amaia טוב בהרבה.

שניים, עולים Agoney ו-Nerea עם השיר "Symphony" של Clean Bandit.
במקור, השיר קצבי יותר, אך מאחר וכבר ביססנו ש-Nerea לא יודעת לזוז, היא מבצעת את השיר כבלדה. היא שרה אותו היטב, בייחוד אחר ומדובר בשיר קשה מאוד לביצוע, אך לא מתקרבת לקרסוליים של Zara Larsson, הזמרת המקורית. כשמגיע התור של Agoney, שיותר יודע לזוז, כבר נכנס הקצב והשיר חוזר לעצמו. אגוניי שר את השיר היטב, אפילו בעת שסוחבים אותו לבמה. אולם, הבמאי עושה כמיטב יכולתו כדי להרוס את ההופעה. ביצוע מוצלח מאוד של אגוניי.

שלישית, עולה Miriam לבדה, ומבצעת את "La media vuelta" של Luis Miguel. שוב בלדה, אבל לפחות "בוסה נובה". מרים שרה את השיר כמו הופעה במועדון אפלולי ואף רוקדת. הבמאי, כרגיל, נרדם בשמירה. הבעיה היא שהשיר רפטטיבי, לא מתרומם, וההופעה לא מצילה אותו. בחירת שיר שגויה. בהתאם, מרים מועמדת להדחה, אך ניצלת בזכות צוות האקדמיה.

רביעיים, עולים Raoul ו-Marina, ומבצעים את השיר "Dancing in the Moonlight" של King Harvest, בביצוע של גרסת הכיסוי של TopLoader. גם את השיר הזה האטו, על מנת לעשות אותו פאנקי יותר, אולם זה הופך את השיר למשעמם יותר ובמקום מסיבה, מתקבלת מסיבה בסלואו מושן. ראול מרגיש הרבה יותר טוב על הבמה מאשר מרינה, שנראית כאילו היא מופיעה לאיומי אקדח. העובדה שנתנו לה לשיר רק קול ב' בפזמון לא מועילה לה ומובילים למועמדות להדחה. למה סתם להרוס שירים?

חמישיים לעלות הם Ricky ו-Mireya, המבצעים את השיר "Madre Tierra",של הזמר Chayanne. סופסוף שיר קיץ קצבי ספרדי, כמו שכולנו שמענו ומכירים. ריקי עושה כמיטב יכולתו להרים מסיבה מול קהל שנרדם מכל הבלדות, בעוד מירייה בעיקר מפחדת להחליק על העקבים. כידוע, התכנית הזו לא בנויה לשירים קצביים והשניים נראים יותר מפוחדים מנהנים, יודעים מה הולך להגיע. ואכן, בלי שום הפתעה, השניים מועמדים להדחה. ריקי ניצל בהצבעת שאר המשתתפים, ומירייה תיאלץ להתמודד בדו קרב להישרדותה בתכנית הבאה.

שישיים לעלות הם Roi ו-Ana Guerra, המבצעים את השיר "There's Nothing Holdin' Me Back",של הזמר Shawn Mendes. רוי עושה את חיקוי השון מנדז הכי טוב שלו, אבל עם מבטא ספרדי קשה, בעוד אנה מכרכרת סביבו ונראית מיותרת לגמרי. אסור לה לשיר באנגלית. השניים מנסים לזייף כימיה. מביך.

שביעי ואחרון לעלות הוא Alfred. אחרי שבשבוע שעבר ביצע שיר מ-La La Land וקיבל ביקורות מהללות, החליטו להישאר איתו באותו ז'אנר ולבצע את הזוכה של אירוויזיון 2017, "Amar pelos dois" של Salvador Sobral. בדיוק כמו באירוויזיון הכושל בקייב, השיר השקט מקל על ההפקה הזולה ועל הבמאי החובבן להוציא את המיטב מהשיר. לאלפרד מבטא מביך בפורטוגזית והוא מנסה לחקות את סוברל בצורה מביכה. מזל שאין שום סיכוי שסוברל ראה את הביצוע הזה, כי אחרת הלב החדש שקיבל היה נדחה לוודאי. בניגוד אלי, הקהל והשופטים יוצאים מגדרם.

כעת, אנו מתבשרים על הזוכה בדו קרב מתחילת הערב. למרבה ההפתעה, זהו Cepeda, הגובר על Thalía וזו מודחת מהתחרות.

כעת מוכרז חביב הקהל. בדיוק כמו בשבוע שעבר, השלושה שקיבלו הכי הרבה קולות הם Aitana, Amaia ו-Alfred. לבסוף, Alfred מתגלה כחביב הקהל.

המועמדים להדחה הם Ricky, שניצל על ידי שאר המתמודדים, Miriam שניצלת על ידי צוות האקדמיה, וכן Marina ו-Mireya, שיצטרכו להתמודד בדו קרב על הישרדותם בתכנית הבאה.

ניתן לראות את התכנית המלאה כאן.

גאלה 5
הערב נפתח בשירה משותפת, והפעם קריצה לקדם אירוויזיון הספרדי של 2008, וביצוע מחודש לשיר "La revolución sexual" של La casa azul.

מיד לאחר מכן, אנו עוברים לדו קרב של Marina ו-Mireya, שהועמדו להדחה בתכנית הקודמת.

ראשית, עולה Marina, שחושבת שהיא יכולה לבצע את "The Voice Within" של Christina Aguilera, לא פחות. שגעון גדלות קטן. לפחות זו בלדה, אז היא לא צריכה לנסות לזוז. אני בטוח שיש הרבה מאוד אנשים במועדוני קריוקי ברחבי העולם שיכולים לבצע את השיר הזה טוב יותר.
אחרי ביצוע השיר, מגיעה החברה של מרינה ומנשקת אותה לפני כולם. אכן מהפכה מינית בספרד.

שניה, עולה Mireya עם השיר "Cuando nadie me ve" של Alejandro Sanz. השיר הוא בלדת חיתוך ורידים (כמה מפתיע) צוענית. Mireya מבצעת אותה היטב וחוץ מלהתפרץ בבכי עושה הכל כדי לשדר את הרגש הנכון. ככה עושים את זה.

כעת, מפאת הידלדלות המשתתפים, יהיו 3 דואטים ו-3 הופעות סולו.

ראשונים לעלות Alfred ו-Aitana, שניים מהפייבוריטים של הקהל, עם השיר "EL MISMO SOL" של Álvaro Soler ו- Jennifer López.
לא אלו השניים שיכולים להחזיק שיר קצבי עם כיראוגרפיה. אלפרד טוב במעט ואייטנה פשוט שרה וזזה רע. היא חסרת אוויר ובקושי מבצעת את השיר. אז היא יפה, אז מה? לא התלהבתי.

שניים, עולים Miriam ו-Cepeda, עם השיר "Estoy hecho de pedacitos de ti" של Antonio Orozco. עוד בלדת חיתוך ורידים ספרדית. מרים שרה את השיר היטב, אבל משהו בשילוב הקולות בין השניים צורם. ספדה ממש לא מסייע לה. בשלב הזה כבר יש להפקה, לקהל ולשופטים פייבוריטים ואלו לא הם. בהתאם, שניהם מועמדים ללהדחה. מרים ניצלת בהצבעת שאר המשתתפים ואילו ספדה יצטרך להתמודד שוב בדו קרב בתכנית הבאה על הישרדותו.

שלישי, עולה Agoney עם הביצוע שלו לשיר הזוכה באירוויזיון 2014, "Rise like a Phoenix" של Conchita Wurst. הקול הקטן של אגוניי והמבטא הספרדי לא מאפשרים לשיר לקבל את הנופך הדרמטי הנדרש והוא אף מזייף קמעה. קריוקי מהזן הנחות ביותר. בהתאם, הוא מועמד להדחה, אך ניצל בזכות הצבעת צוות האקדמיה. אין לי מושג למה. זה ביצוע שראוי ללכת בשבילו הביתה.

כדי להפיג את המתח, אנחנו מתפנקים בהופעה של הזמר האורח הערב, Romeo Santos.
רביעיים, עולים Nerea ו-Ricky עם השיר "I've Had) The Time of My Life)" של Bill Medley ו-Jennifer Warnes מהסרט "ריקוד מושחת". השניים נראים כמו זוג מתחתן שמכריח את הקהל לראות את אהבתם בריקוד ושירה. זה בעיקר מביך. כל המאורע מעביר תחושת חוסר נעימות. בהתאם, ריקי מועמד להדחה ויצטרך לשיר שוב בדו קרב בתכנית הבאה לשם הישרדותו.
חמישית, עולה Ana Guerra, עם השיר "La Bikina" של Rubén Fuentes. זהו שיר פלמנקו קצבי ורקדניות הפלמנקו מוסיפות הרבה כדי לטשטש על העובדה שאנה היא לא אחת מהזמרות הטובות בתחרות הזו, אבל לפחות היא משתדלת.
שישיים, עולים Amaia ו-Roi, עם השיר החרוש ביותר ברכל מקום בשנה האחרונה, "Shape of You" של Ed Sheeran. אולי היה מוטב שהיו מתרגמים את השיר לספרדית, כי לשניים מבטא ספרדי קשה שהופך את הביצוע למצחיק מעט. רוי מנגן בגיטרה תוך כדי הביצוע בכישרון והקולות של השניים משתלבים היטב, אבל זה משדר ביצוע מאולתר בבית קפה הרבה יותר מהופעה בפריים טיים בתכנית ריאליטי.
שביעי ואחרון, עולה Raoul, עם השיר "Million Reasons" של Lady Gaga.
האנגלית של ראול טובה בהרבה משל קודמיו, אבל מחסום השפה עדיין ניכר. הוא מפצה על כך בכריזמה ובחתיכיותו. נראה שהא מרגיש בנוח על הבמה והקול שלו חזק ועוצמתי. אין ספק שההפקה מנסה לקדם אותו עם הביצוע הזה והמיקום בתכנית, על מנת שיהווה איום על אלפרד. לא בטוח שהניסיון צלח.

כעת, אנו מתבשרים על הזוכה בדו קרב מתחילת הערב. לא מפתיע כי מדובר ב-Mireya, הגוברת על Marina וזו מודחת מהתחרות.

כעת מוכרז חביב הקהל. בדיוק כמו בשבוע שעבר, השלושה שקיבלו הכי הרבה קולות הם Cepeda, Amaia ו-Alfred. לבסוף, Alfred מתגלה כחביב הקהל.

המועמדים להדחה הם Miriam, שניצלה על ידי שאר המתמודדים, Agoney שניצל על ידי צוות האקדמיה, וכן Cepeda ו-Ricky, שיצטרכו להתמודד בדו קרב על הישרדותם בתכנית הבאה.

ניתן לראות את התכנית המלאה כאן.

גאלה 6
הערב נפתח בשירה משותפת של המנון המוטאון "Ain't No Mountain High Enough" מ-1966.

מיד לאחר מכן, אנו עוברים לדו קרב של Cepeda  ו-Ricky, שהועמדו להדחה בתכנית הקודמת. זו הפעם השנייה שהשניים מועמדים להדחה.

ראשית, עולה Ricky עם הביצוע שלו לשיר "Let Me Entertain You" של Robbie Williams.
מאחר ומדובר בשיר מוכר של זמר עם כריזמה לא מבוטלת, הרי שריקי לוקח כאן סיכון גדול מאוד. ריקי עושה כמיטב יכולתו לחקות את רובי וויליאמס, לרבות הביגוד והסגנון. המבטא שלו די מזיק לשיר, אבל לדעתי הוא עושה עבודה לא רעה – מתרוצץ וקופץ על כל חלק מהבמה, לרבות שולחן השופטים ושר תוך כדי שגברברים נושאים אותו… זה לא מתקרב לרובי, אבל יחסית לתכנית הזו, שמתקשה בהופעות קצביות, זה לא רע.

שנית, עולה Cepeda עם השיר "Quién" של Pablo Alborán. ספדה הולך על בטוח עם בלדה ספרדית דרמטית, בה הוא לא צריך לזוז והבמאי לא צריך לעבוד קשה. השיר יושב יפה על הקול הבכייני של ספדה, אבל לטעמי הוא השקיע פחות מריקי ואף נשמע פחות טוב.

לפני הופעות המתמודדים, עולה להופיע הלהקה Taburete עם השיר "Sirenas", שגם הם נאלצו ללמד את המתמודדים השבוע, רק כדי שיוכלו להופיע בתכנית.

הערב, מפאת הידלדלות המשתתפים, יהיו 3 דואטים ו-4 הופעות סולו.

ראשונים לעלות Aitana ו-Raoul, עם השיר "Let Me Love You" של Justin Bieber. השניים לא נשמעים היטב, לא לחוד ולא יחד. אייטנה ממש מזייפת. אין שום כימיה בין השניים ולטעמי, זו הופעה כושלת לחלוטין.

שנייה לעלות Nerea עם הבלדה האירוויזיונית של ספרד 2012, "Quédate conmigo" של Pastora Soler, אחת הווקאליסטיות הטובות ביותר שספרד שלחה מעולם, לטעמי, ועוד מולה, שכן פסטורה ליוותה של המועמדים השבוע. פסטורה אף באה לעודד את ניריאה אישית לפני ההופעה ונותנת לה עצות. כצפוי, ניריאה לא מתקרבת לביצוע של פסטורה. היא עושה כמיטב יכולתה, אבל גם היא מדויקת בטונים, אין לה את העצמה הווקאלית של פסטורה. לטעמי, זה עובר כביצוע קריוקי ותו לא, אבל הקהל משתגע.

שלישיים, עולים Alfred ו-Agoney, עם השיר "The Lady Is a Tramp" של Frank Sinatra.
השיר יושב יפה מאוד על הסגנון והקלות של השניים. אלפרד מאוד מתקשה עם המבטא האנגלי, אבל מחפה על כך בכריזמה ויש כימיה טובה בין השניים. הופעה מוצלחת לשיר קשה.

רביעית, עולה Miriam עם השיר "Que te Quería" של הלהקה La Quinta Estación.

הקול של מרים עצמתי ולדעתי, מוטב היה לו היא היתה שרה את השיר של פסטורה. השיר שניתן לה פשוט מדי ולא מאפשר ליכולות שלה להתבטא. לטעמי, מדובר בהכשלה של ההפקה. היא אכן מועמדת להדחה, אבל ניצלת בזכות הצבעת המתמודדים.
חמישיים, עולות Ana Guerra ו-Mireya ששרים את "Comiéndote a besos" של Rozalén.
מדובר בשיר משעמם למדי והופעה משעממת אף יותר. השתיים עושות טובה שבכלל הגיעו ואין ביניהן שום קשר והחיבור כושל. ואכן, Mireya מועמדת להדחה.
שישי, עולה Roi עם השיר "La llamada" של Leiva.
עוד בלדה לא מעניינת עם הופעה משעממת. אין מספיק מלודיה או התפתחות כדי להראות את הכשרון, המפוקפק מלכתחילה, של רוי. מיותר לחלוטין. רוי אכן מועמד להדחה, אך ניצל בזכות הצבעת צוות האקדמיה.
שביעית ואחרונה, עולה Amaia עם השיר "So What" של Pink.
מוזר לסגור את התחרות דווקא בשיר קצבי אחרי שתי בלדות, אבל אין ספק שזה תורם להופעה שלה. המבטא שלה די הורס את השיר והעובדה שהיא מתעקשת "לשיר" את השיר, למרות שזה יותר שיר של הופעה. הקול שלה ממש לא מתאים לשירי רוק. אותי ההופעה הביכה, אבל הפופולריות של אמאיה בשיאה והיא שוב הפייבוריטית של הקהל. אין לי מושג למה.
השבוע המתמודדים זכו למפגש כם עם Barei, נציגת ספרד לאירוויזיון 2016.

אנחנו גם זוכים בהופעה של Pastora Soler עם השיר "La tormenta" שגורם לי מאוד להתגעגע אליה ולחשוב שהיה מוטב לו היו שולחים אותה שוב לאירוויזיון במקום כל התכניות המיותרת הזו. השיר הזה ספציפית הוא משעמם למדי, אבל הכריזמה של פסטורה ועצמת הקול שלה לא משתווים לאלו של אף אחד מהמתמודדים השנה.

כעת, אנו מתבשרים בתוצאות הדו קרב. למרבה ההפתעה, Cepeda זוכה במרבית הקולות ו-Ricky מודח מהתחרות. השמחה של Cepeda לא נמשכת זמן רב, שכן השופטים החליטו, לראשונה בתכנית, להעמידו להדחה שבוע שני ברציפות, על בסיס ההופעה הכושלת שלו בדו קרב. נדמה שיש כאן התנקשות ממוקדת.

כעת מוכרז חביב הקהל. בדיוק כמו בשבוע שעבר, השלושה שקיבלו הכי הרבה קולות הם Aitana, Amaia ו-Alfred. כמעט כמו כל שבוע. לבסוף, Amaia מתגלה כחביב הקהל.

המועמדים להדחה הם Miriam, שניצלה על ידי שאר המתמודדים, Roi שניצל על ידי צוות האקדמיה, וכן Cepeda ו-Mireya, שיצטרכו להתמודד בדו קרב על הישרדותם בתכנית הבאה.

גאלה 7
הערב נפתח, כרגיל, בשירה משותפת, והפעם השיר "¿A quién le importa?" של Alaska.

מיד לאחר מכן, אנו עוברים לדו קרב של Cepeda  ו-Mireya, שהועמדו להדחה בתכנית הקודמת. ל-Cepeda זו הפעם השלישית שהוא מועמד להדחה והפעם השנייה ברציפות.

ראשון, עולה Cepeda עם השיר "Mi héroe" של Antonio Orozco.
זהו שיר כמעט זהה לשיר שספדה שר בדו קרב בתכנית הקודמת ובזכותו "זכה" בעוד מועמדות להדחה. גם השבוע הקול הבכייני של ספדה והשיר הפשוט לא יוצרים הופעה מוצלחת. כנראה לאיש, כולל ספדה, אין מושג מה הוא עדיין עושה שם. ההפקה ויתרה עליו.

שנייה, עולה Mireya עם השיר "Ni un paso atrás" של Malú.
גם מירייה שרה בלדה ספרדית, אבל לפחות עם פזמון עצמתי יותר, שנשמע מרשים יותר. מירייה מופיעה טוב יותר מספדה מכל הבחינות ונותנת כל מה שיש לה כדי להישאר. כאן המקום לציין שישנו קמפיין כנגד התכנית שמנסה לקדם את ספדה בכוונה, למרות שאינו זמר מוצלח, רק כדי להביך את ההפקה. מירייה יודעת היטב ששההצבעה לאו דווקא קשורה לביצוע, אבל מקווה לשכנע כמה שיותר מהקהל שכן מצביע לפי ההופעות.

לפני הופעות המתמודדים, מפנקים אותנו בהופעה מוצלחת של Lorena Gómez Pérez עם השיר "Vulnerable a ti" שנראית יותר כריזמטית מרוב המתמודדים.

הערב יהיו רק שני דואטים וחמישה ביצועי סולו.

ראשונה, עולה Ana Guerra עם השיר "Lágrimas negras" של Bebo Valdés.
שיר בולרו מעניין שיושב טוב על אנה. ההופעה מוסיפה לה, אבל השיר לא מצליח לבטא את היכולות הקוליות שלה. אנה היא לא אחת הפייבוריטיות של ההפקה ולכן מועמדת להדחה. היא נילצת בהצבעת שאר המתמודדים.

שני, עולה Roi, עם השיר "OK" של Robin Schulz.
השיר יושב היטב על הקל של רוי והוא נותן הופעה לא רעה בכלל. עם זאת, המבטא שלו פוגם בשיר לדעתי ואני לא מעריץ שלו. לקהל זה פחות מפריע, מסתבר והוא אף זוכה לראשונה בחביב הקהל.

שלישיים, עולות Nerea ו-Miriam עם השיר "Cómo hablar" של Amaral.
שיר פופ ספרדי גלגל"צי שיושב היטב על הקולות של השתיים. פשוט מאוד לשירה. מרים לדעתי מוצלחת בהרבה מניריאה.

רביעית, עולה Aitana עם השיר "New Rules" של Dua Lipa.
הקול של אייטנה יושב טוב מאוד על השיר המודרני הזה. סופסוף נמצא השיר הקצבי שאייטנה יכולה לבצע היטב.

חמישית, עולה Amaia עם השיר "Across the Universe" של The Beatles.
ביצוע כן ופשוט לאמאיה, מעט פסטיגלי לטעמי, אבל לחלוטין עובד. אפילו המבטא שלה לא מחבל בו. אין ספק ששידוך של אמאיה, שהיא אחת מחביבות הקהל, עם שיר כל כך פשוט, נועד לקדם אותה. היא אחת הפייבוריטיות של ההפקה ללא ספק.

שישיים עולים Agoney ו-Raoul עם השיר "Manos Vacías" של  Emilio Cid Climent ו-Luis Bolín Domecq.
מדובר בשיר אהבה בין שני גברים עם הופעה תואמת. מלבד ההתרגשות מההופעה, השיר עצמו הוא בלדה טיפוסית ולא מעניינת במיוחד. הקולות של השניים משתלבים היטב, עד לסוף, שבו השניים אף חולקים נשיקה כנה. אני אהבתי (כמה מפתיע), אבל השופטים פחות, ומעמידים את ראול להדחה.

שביעי ואחרון עולה Alfred עם השיר "Rock with You" של Michael Jackson.
המבטא של אלפרד נוראי והוא נורא מגושם וההפך הגמור מהגרוביות הנדרשת מהשיר. זה מביך. הוא שר נורא ונראה שהוא ממש סובל מהשיר. בהתאם, הוא אכן מועמד להדחה, אך ניצל בזכות צוות האקדמיה.

לפני תוצאות הדו קרב, אנחנו מתפנקים בהופעה של Vanesa Martín, עם השיר "Hábito de ti", בלדה אקוסטית.

כעת, אנו מתבשרים בתוצאות הדו קרב. למרבה ההפתעה, Cepeda זוכה במרבית הקולות ו-Mireya מודחת מהתחרות, למרות שבבירור היתה טובה יותר וכך גם הקהל חושב ושר את שמה וצועק בוז. די ברור שמדובר בתוצאות של הקמפיין לבחירתו של ספדה, למרות שהוא זמר די גרוע. בהתאם, השופטים שוב מעמידים אותו להדחה שבוע שלישי ברציפות, על בסיס ההופעה הכושלת שלו בדו קרב.

כעת מוכרז חביב הקהל. השלושה שקיבלו הכי הרבה קולות הם Aitana, Amaia ו-Roi. כמעט כמו כל שבוע. לבסוף, Roi מתגלה כחביב הקהל.

המועמדים להדחה הם Ana Guerra, שניצלה על ידי שאר המתמודדים, Alfred שניצל על ידי צוות האקדמיה, וכן Cepeda ו-Raoul, שיצטרכו להתמודד בדו קרב על הישרדותם בתכנית הבאה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.