2018: ארמניה – סקירת שירי הקדם

ארמניה משנה את שיטת בחירת השיר והזמר, אך דובקת בשם "Depi Evratesil" (לעבר האירוויזיון). בניגוד לשנה שעברה, אז נערכה התחרות במתכונת ריאליטי-שירה א-לה "הכוכב הבא", השנה הדפי לובש צורה של קדם מסורתי. 20 שירים יתחרו בשני מקצים. 10 יעפילו לחצי הגמר, אשר מתוכו יעפילו 5 לגמר. השבוע נחשפו השירים לאט לאט, כאשר במהלך של בניית מתח, חשפה רשות השידור מידי יום 5 שירים בין התאריכים 15-18/01. אם שיטת הבחירה החדשה תצליח מקודמתה? להלן סקירת שירי הקדם:

AlternatiV – Stare at Me – לא הבנתי למה הם מוכנים "אלטרנטיב"? זה נשמע רגיל וסחי למדי. מידטמפו, סינגר-סונגרייטרי בינוני להחריד. נשמע כמו חבורה ששרה ומנגנת בגראג' של ההורים. אין כאן כלום, לא עניין, לא הפקה, לא מילים מעניינות, לא קצב, לא מלודיה משמעותית. רפטטיבי וסתמי 2/5.

Amaliya Margaryan – Waiting for the Sun – אחד מחביבי החובבים המוקדמים. בלדת העצמה טיפוסית, הרבה כינורות, דרמה ומה שאני מדמיין כפרצוף סובל שר. לא הבנתי את ההתלהבות. אולי זה מעיד על הרמה הכללית הנמוכה של הקדם הנוכחי. לשיר יש כל שטיקי ההפקה הידועים, כולל קטע אופראי וברייק אינטסרומנטלי דרמטי. תפור מידי לבימת התחרות 2/5.

Angel – Heartbeat – כמו מה זה נשמע? הבתים נשמעים מאד מוכרים, אבל לא הצלחתי לשים את האצבע על מה זה מזכיר לי. דרופ אלקטרוני ברקע משדרג את רמת ההפקה של השיר ומחליף את הצורך בפזמון, אבל האמת שהוא שום דבר מיוחד. שיר פופ-RnB קצבי בסיסי מאד, המבטא של אנג'ל לא מרשים וגם המילים טיפשיות, אבל יש לה קול מצוין 3/5.

Arman Mesropyan – What You Hide – ארמן גבר נאה, אודה ולא אבוש. זה שיר שלישי ברציפות שהכותב שלו הוא Vahram Yanikyan, ובכל פעם יצא לו משהו בינוני+. שוב, המילים גורמות לי להתכווץ בכיסא, המוזיקה לא מעניינת והכל, למעט ההפקה, נשמע מאד חובבני. בלדת פופ קדמית טיפוסית, עם עלייה זולה של חצי טון 2/5.

Asmik Shiroyan – You & I – אחד הפייבוריטים המוקדמים ומי שנמצאת כרגע ראש בראש עם תמר קרפליאן. אסמיק זכורה כמי שהשתתפה בריאליטי-השירה הארמני בשנה שעברה לבחירת הנציג לתחרות, אבל הודחה מוקדם מידי על ידי איווטה מוקיצ'יאן, באקט של ביצ'יות לא הוגנת. לשיר הפקה מעניינת וסאונד כללי מודרני, זה סופר קצבי, שיר שמושך לרחבות המועדונים. הפזמון מעט מוריד ומעט בסיסי ברמה המלודית, אבל בסך הכל מדובר בשיר הטוב עד כה. בין כותבי השיר Neil Ormandy, שכתב לג'יימס ארת'ור, ו-Marli Harwood, שכתבה ל-Kygo, כתבה את "It Hurts" לקדם השני ב-2014 ואף כתבה שיר לאלבומה של מירה עוואד 3/5.

Gata Band – Shogha – אין על מוזיקה אותנטית! זה קצת אירוויזיון 2005, אבל בקטע טוב. ההפקה טובה, המקצב הוא רגאיי עם מוזיקת פולקלור ארמנית. זה נהדר, מרענן, מפתיע, רפטטיבי ויכול לעייף, אבל אחרי רצף של פופ, ברובו דלוח, זו הפתעה נהדרת. פשוט וטוב 4/5.

Gevorg Harutyunyan – Stand Up – את גבורג האנמי אני זוכר מהדפי-ארבסטיל של השנה שעברה, שם היה אחד המועמדים המשעממים שיש. מדובר בבלדה דרמטית שלא לצורך, מלאת מארשים צבאיים, כינורות עצובים ושאר קלישאות. ממש פנטום האופרה פינת יראבן. על מה הוא שר? על נגורנו-קראבך? הנח לי 1/5.

Hayk Kasparov – Enamórame – השיר נפתח בלופ אלקטרוני ומשם עובר לספרדית מלאה במבטא ארמני קל. פופ-לטיני קצבי, קליל ורקיד. שיר נכתב על ידי Rafael Artesero Herrero, שאחראי על ספרד 2011, אנדורה 2005 ו-2006 ובלגיה 2014. מודה שזה נשמע טוב יותר מכל מה שהיה מעורב בכתיבתו עד כה. שיר חביב בהפקה מהוקצעת, אולי קצת אובר-פרודוסד 3/5.

Kamil Show – Puerto Rico – עוד פייבוריט. מי היה מאמין שדראג קווין יהיה אחד המועמדים המובילים לניצחון בארמניה? אז קמיל מברבר את הבתים, בעוד זמרת קצת יותר טובה שרה את רוב השיר. לא מבין את זה עד הסוף, בלי קמיל מדובר בשיר פופ-לטיני סתמי וזול. ועם קמיל? זה נורא מנסה להיות וורקה סדוצ'קה, וזה מצליח להיות יותר Dustin The Turkey לצערם 2/5.

Lusine Mardanyan – If You Don't Walk Me Home – בלדה אקוסטית פשוטה וטובה. זה אנטי-להיט מובהק, אבל זה שיר חביב ונעים לשמיעה. זה יותר הופעה במועדון לילה או בבית קפה מאשר שיר שראוי לייצג את המדינה בתחרות. הוא פשוט בסיסי מידי, קצת מאולתר מידי ולא מהודק מבחינת מלודיה, אבל זה בסדר 3/5.

Maria's Secret – Escape – השיר נפתח בנגינת פסנתר וכינורות עצובים. בלדת פופ עם דמיון רב מידי ל-"Stitches" של שון מנדז. קטע הראפ מובן, כי היו צריכים למצוא מוזיקה מקורית למלא את החלקים הריקים בשיר… לא אוהב מקרים בוטים של שונות נמוכה בין שירים, זה הדרך העדינה ביותר שאני יכול לבטא את מה שאני חושב על השיר 1/5.

Mariam Petrosyan – Fade – בלדת פסנתר, אשר מאריים כתבה בעצמה. קול מלחשש וחרישי ומוזיקה עדינה, הפקה קטנה מבוססת כינורות ופסנתר. זה יפה, שקט ורגיש. הפזמון מקסים, המלודיה פריכה וסוחפת, זה קצת ניינטיזי או תחילת האלפיימיז ומזכיר לי את השנים המוקדמות של אנגון. יפה 3/5.

Mger Armenia – Forever – אחד האנשים ההזויים. יש שמועות כי הוא מקורב לשלטון הארמני ולכן דרכו לגמר הקדם סלולה, או שהוא פשוט יקנה סימים ויפעיל חמ"ל בערב חצי גמר הקדם שלו, לכאורה… השיר מחריד, גונב באופן מובהק מ-"Who wants to live forever" של קווין. וגם בלי הגניבה עצמה, זה נשמע מחריד, מלודרמטי, הפקה של שירי חתונות 1/5.

Nemra – I'm a Liar – להקה עם שיק בארמניה זה כבר סיבה למסיבה. לא הבנתי מה הולך בשיר הזה, המקצב כל כך סתמי, זה נשמע כמו מוזיקה בלובי של בית מלון או בטקס קבלת פנים. הזמר שר בחוסר אנרגיה מובהק. אולי עם הפקה ועיבוד אחר משהו יכל היה לצאת מזה, כרגע זה שוקע בבינוניות ונע בין רוק רך לבוסה נובה חלושה 2/5.

Robert Koloyan – Get Away With Us – פופ דרמטי, שמזכיר קצת את שירי להקות הבנים מלפני 17-18 שנים. הבתים מסתוריים ומזכירים לי שיר ספציפי, שאינני זוכר כעת, הפיזמון הוא החלק החזק בשיר, יש לו הוק מאד חזק, הוא דומיננטי ועצבני. אני לא בטוח שיש לזה סיכוי רב באירוויזיון עצמו, כי זה מעט מיושן, אבל זה בהחלט מקבל ציון עובר 3/5.

Sevak Khanagyan – Qami – עוד שר שזכה לתשומת לב הוא השיר הזה. בלדת פופ מודרנית בארמנית מלאה. ההפקה מצוינת, לא עמוסה מידי. סבק שר ברגשנות מאופקת והמלודיה זורמת מאד. אני יכול לראות את זה על בימת האירוויזון, כי זה יכול לדבר להרבה אנשים. לקראת סוף השיר סבק פותח מבערים והשיר מקבל נופח דרמטי יותר. הייתי מעדיף שזה יישאר שיר קטן ופחות "אירוויזיוני" 3/5.

Suren Poghosyan – The Voice – השיר נכתב על ידי שני כותבים, שמוכרים לנו מהניסיונות הבלתי פוסקים שלהם לשלוח שיר לאירוויזיון: Georgios Kalpakidis ו-Jonas Gladnikoff. זה בדיוק כמו שאתם מדמיינים; בלדת פופ חסרת זכות קיום, גנרית להחריד, בלתי זכירה, חסרת משמעות, למל"מית. שיר קדמים טיפוסי, שבעז"ה יישאר בקדם 2/5.

Tamar Kaprelian – Poison (Ari Ari) – זה השיר הכי מדובר בקדם, כבר חודשים, אם לא שנים, שמדברים על תמר כנציגה פוטנציאלית. לפי החובבים, היא תלך ראש בראש עם האסמיק, וייתכן שעם סבק. זה ניסיון להחזיר את האתנו-פופ בגרסה מחודשת. זה מתאמץ נורא. הבעיה העיקרית שלי שזה בדיוק איך ששיר אירוויזיון נשמע, שיר שנתפר לתחרות, חסר נשמה, מיושן, הפקה מיושנת ושירה עצלה 2/5.

TyoM – Follow the Ocean – תיום מציג מבטא קשה ותלתלים קשים עוד יותר. על אף המראה ההיפסטרי שלו, הוא מגיש אתנו-פופ שאיבד את הרלבנטיות שלו ב-2005. הפקה של שקל וחצי, שיר שנכתב ברבע שעה ומילה לא הבנתי 2/5.

Zhanna Davtyan – Unbreakable – והגענו לז'אנה. שיר מיותר. מרוב שאין שיר, ואין עניין, עטפו את השיר בכל כך הרבה אלמנטים הפקתיים והתוצאה היא שיר מועדונים זול ולא להיטי. קול הלופים האלקטרוניים שבעולם לא יצילו את השיר מבינוניותו 2/5.

להלן דירוגי לשירי הקדם:

 1. Gata Band – Shogha
 2. Mariam Petrosyan – Fade
 3. Asmik Shiroyan – You & I
 4. Sevak Khanagyan – Qami
 5. Hayk Kasparov – Enamórame
 6. Lusine Mardanyan – If You Don't Walk Me Home
 7. Angel – Heartbeat
 8. Robert Koloyan – Get Away With Us
 9. Kamil Show – Puerto Rico
 10. Tamar Kaprelian – Poison (Ari Ari)
 11. Nemra – I'm a Liar
 12. Amaliya Margaryan – Waiting for the Sun
 13. AlternatiV – Stare at Me
 14. Zhanna Davtyan – Unbreakable
 15. Suren Poghosyan – The Voice
 16. Arman Mesropyan – What You Hide
 17. TyoM – Follow the Ocean
 18. Maria's Secret – Escape
 19. Gevorg Harutyunyan – Stand Up
 20. Mger Armenia – Forever

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.