2018: צרפת – חצי גמר שני

צרפת חוזרת לפורמט הקדם. אחרי שלוש שנים של בחירות פנימיות, הצרפתים משיקים קדם שאפתני (יחסית). Destination Eurovision יכלול שני חצאי גמר וגמר. בכל חצי הגמר ישתתפו 8 מבצעים אשר יבצעו גרסת כיסוי ואת השיר עמו הם מתמודדים לאירוויזיון. 4 שירים יעפילו לגמר מכל חצי גמר. מי שייקבע את התוצאות בחצי הגמר הם 3 שופטים מקומיים ו-3 שופטים "בינלאומיים". השופטים הצרפתים הם עמיר חדד, נציג 2016, Isabelle Boulay ו-Christophe Willem. השופטים "הבינלאומיים" הם Christer Björkman, ראש המשלחת השבדית, Nicola Caligiore, ראש המשלחת האיטלקית ו-Olga Salamakha, ראש המשלחת הבלרוסית. בגמר לא יהיו שופטים צרפתים. אל "הבינלאומיים" יצטרפו שופטים מבולגריה, ארמניה, שווייץ, רוסיה, ישראל, פינלנד ואיסלנד וביחד הם יהיו צוות שיפוט בינלאומי אחד. השירים בגמר ייבחרו על ידי הקהל (50%) וצוות השיפוט הבינלאומי (50%).

חצי הגמר מועבר בשידור חי בדף הפייסבוק של הערוץ השני של צרפת, ניתן לצפות גם בלייב ביוטיוב:

הצטרפו אלינו לסיקור החי!

השידור נפתח בדיוק כמו שבוע שעבר בסקירת האירוויזיון של 2017 והצגת השופטים, לרבות עמיר חדד, והשופטים הבינלאומיים, ראש משלחת בלרוס ואיטליה וכריסטר ביורקמן הבלתי נלאה משוודיה.

המנחה הוא Garou, זמר קנדי בעל קריירה עניפה בצרפת, שאף הספיק לשיר דואט עם סלין דיון. האלבום הראשון שלו, Seul, מומלץ בחום. חבל שהוא הזדקן כל כך לא יפה.

שלב גרסאות הכיסוי:

Lucie Vagenheim – Savoir aimer – לוסי נראית שברירית ועדינה, אך הקול שלה צלול ונעים. יש לה כריזמה לא רעה בכלל ונראה שהיא מאוד נהנית להיות על הבמה.
תיכף נראה איך יהיה השיר המקורי שלה.Madame Monsieur – Désenchantée
– אחד השירים האהובים עליי EVER מצרפת, בביצוע הנפלא של Mylene Farmer. הצמד מדאם מיסייה הפכו את השיר לצ'יל אאוט רגאיי מוזר ועיקרו ממנו את כל האלקטרוניקה הנפלאה. יש לה קול נהדר ומרגיע מאוד, אבל תלוי לאיזה סגנון. הצ'יל אאוט יושב עליה נהדר.

Jane Constance – What a Wonderful World – לצערי, ג'יין לא שרה משהו ולכן ההופעה שלה לא מתרוממת מרמת גימיק ה"עיוורת". היא שרה בסדר, אבל זה פשוט קריוקי.

Nassi – Superstition – נאסי מאוד נהנה על הבמה ומנסה כמיטב יכולתו לחקות את סטיבי וונדר עם אילתורים מזרחיים, אבל לי זה לא עובד. שני ז'אנרים שלא מתחברים לי. נשמע שהוא זמר טוב, אבל לא בשיר הזה.

Igit – Tout va bien – הקול וההופעה של איגי מאוד מאוד צרפתיים. הוא ספק שר ספק מדקלם את המילים וזה מאוד תיאטרלי ודרמטי.

Max Cinnamon – Perfect – מקס נראה מאוד ג'וניור אירוויזיון, אבל שר ומנגן היטב. מבחינת כריזמה, הוא משדר יותר שבריריות מנוכחות.

Sarah Caillibot – Tu m'oublieras – גם שרה נשמעת מאוד צרפתית, בסגנון שמאוד נפוץ בצרפת. הקול שלה נשמע שמימי והיא מבצעת את השיר היטב, עם הרבה רגש. המימיקה שלה כנה ואני מאמין לה.

Sweem – Quelques mots d'amour – הקול של סווים נשמע מוזר והוא יותר חורק משר. הוא לא מדויק ולא התחברתי לביצוע שלו.

June The Girl – Poupée de cire, poupée de son – ג'ון החליטה לחרב לנו את השיר המקורי ודווקא בשבוע לאחר שהמבצעת שלו נפטרה. חבל. הגופה טרם התקררה וכבר צריכה להתהפך.

שלב הצגת השירים המתמודים בתחרות:

Lucie Vagenheim – My World – ערן מציין על גרסת הסטודיו: "מלחין השיר כתב לקנדיי ג'יראץ', הכוכב הצרפתי הענק, כמו גם לסלין דיון, ויקטור לזלו, עמיר חדד, טל ועוד ועוד ועוד. מדובר במלחין פורה שכתב כמה וכמה להיטים. השיר עצמו הוא פופ רדיו פרנדלי שמתחיל אקוסטי וגם נגמר כך. באמצע יש קצת קישוטי אלקטרו ומלודיה המנונית קליטה שנדבקת לך למוח 3/5."
סיקור ההופעה: הסאונד מאוד קריביי ומודרני, מסוג השירים ששומעים היום ברדיו. הכריזמה של לוסי נהדרת והיא גם הביאה עמה רקדנים, בלקח משבוע שעבר, אז רוב ההופעות ניראו מיותמות וחובבניות. עם זאת, הקול של לוסי אינו מספיק עצמתי לשיר כה קצבי ואחרי בית ופזמון, השיר מתחיל להיות מעייף. השיר עצמו מוצלח מאוד, אבל לא לגמרי מתאים לזמרת הזו. 3/5


Madame Monsieur – Mercy – ערן מציין על גרסת הסטודיו: "זה השיר הכי מדובר כרגע בקדם הצרפתי, שנושא בחובו מסר פוליטי, שכן הוא מדבר על פליטים הבוחרים ממלחמה תוך התמקדות בחיי הילדים, אם זה ייבחר זה יהיה השיר הטוב ביותר ששלחה צרפת מזה שנים. זה רגיש, מדויק, אמיתי, כנה, ממשיך את המסורת הצרפתית של שליחת שירים ומבצעים עם משמעות פוליטית. שיר שיכול להביא את אירוויזיון 2019 לפריז 5/5."
סיקור ההופעה: הקול נהדר והלחן של הפזמון נפלא, אבל חסרה לי עצמה בקול כדי להפוך את השיר הזה לווינר שערן חשב שהוא. השיר בטח מושלם בגרסת האולפן, אבל משהו חסר בהופעה החיה. אני מאוד אוהב את הסאונד האלקטרוני הקר, אבל צריך הופעה הרבה יותר טובה כדי שהשיר הזה יעשה משהו באירוויזיון. 4/5

Jane Constance – Un jour j’ai rêvé – ערן מציין על גרסת הסטודיו: "אחד השירים הגרועים של הקדם המצוין הזה, בלדת שלאגר קיטשית ואירוויזיונית טיפוסית, משהו שנשכח אי שם באייטיז או בתחילת הניינטיז. אין כאן תו אחד מקורי 1/5."
סיקור ההופעה: אני מסכים אחד לאחד עם מה שערן כתב. זה פאתוס ותו לא. זה כל כך מיושן וכל כך דביק ומתקתק, שאפילו בתחילת שנות ה-90 וכשיר של אירלנד, זה לא היה זוכה.

 Nassi – Rêves de gamin – ערן מציין על גרסת הסטודיו: "זה נשמע כמו בדיוק מה שהולך בצרפת בשנים האחרונות, פופ-RnB עם השפעות של מוזיקה ערבית וראי צפון אפריקאי. אם תרצו, הגולדן בוי בגרסת צרפת. נדב גדג' היה הורג בשביל שיר כזה… כתוב על זה להיט מהתו הראשון, זה טופ 5 עם ההופעה הנכונה באירוויזיון. הפקה מהוקצעת ואנרגיות גבוהות 3/5."
סיקור ההופעה: הקול של נאסי נשמע מתבכיין וחסר עומק. קשה לי להקשיב לזה. זה שיר חתונות מהזן הנחות ביותר. 1/5

 Igit – Lisboa Jérusalem – ערן מציין על גרסת הסטודיו: "שיר בקצב הוואלס, מאד צרפתי, בהמשך מצטרף לשיר מארש צבאי. עם הבנתי נכון המבצע משחק עם מבטאים ועם השיר כולו. זה נשמע אותנטי, מקסים, רומנטי, Igit שר עם כאב בקולו ועם המון התכוונות. אם לא היה את מרסי, הייתי רוצה שזה יזכה, אלוהים, איזה קדם מצוין 4/5."
סיקור ההופעה: זה נפלא, שיר צרפתי תיאטרלי ודרמטי כמו שאתה מצפה מצרפת, עם כל המסורת המוזיקלית העניפה של צרפת. הכריזמה של איגי לא נגמרת והוא מסקרן ומרתק לצפייה. עד כה, מבחינתי, זו ההופעה המוצלחת ביותר. זה כל כך מיוחד, שלדעתי זה יצליח מאוד באירוויזיון. 5/5

Max Cinnamon – Ailleurs – ערן מציין על גרסת הסטודיו: "פופ-RnB קליל ונחמד, שאחרי 3 שירים מצוינים קצת מאבד מהרושם שהוא מסוגל לייצר… זה שיר סביר, שוב להיט רדיו עדכני, למקס קול רך והשיר עצמו מקושט בהפקה יחסית אקוסטית, סמי לטינית-קריבית, סמי ים תיכונית 3/5."
סיקור ההופעה: עוד שיר חיקוי של אד שירין בסגנון Shape of You. זה מאוד מודרני ובגרסת האולפן, זה בטח נהדר, אבל בהופעה החיה, חוסר הכריזמה של מקס בולט והוא לא משתלט על השיר. את גרסת האולפן לבטח אוריד. 3/5

Sarah Caillibot – Tu me manques – ערן מציין על גרסת הסטודיו: "שרה כתבה את השיר בעצמה, מילים ולחן, והיא נותנת לי וייבים של פטרישיה קאאס. במיטב המסורת של המוזיקה הצרפתית, היא מגישה בלדה בקול רועד מלא רגש, זה מאד צרפתי, בלדה סוחפת, אך לא חנפנית. ההפקה דרמטית ומעוטרת בכלי מיתר שמוסיפים לדרמה. שיר טוב 3/5."
סיקור ההופעה: עוד שיר צרפתי קלאסי עם הרבה דרמה ורגש. אני מסכים עם ערן. לשרה יש המון כריזמה והיא יודעת לפלרטט עם המצלמה. חבל שהשיר נשאר בערך באותה רמה לאורך כל השיר והוא מתחיל לשעמם אחרי דקתיים. חסרה לי עצמה בפזמונים האחרונים. 2/5

Sweem – Là-haut – ערן מציין על גרסת הסטודיו: "סווים כתב והלחין את השיר בעצמו. פופ אורבני עם קצוות RnB וקצת רוק אמצע הדרך, לא משהו מלהיב במיוחד, בטח לךא בקדם כזה המלא בשירים מצוינים, אבל זה שיר לא רע בכלל. עם זאת, חסר לו הוק על מנת לבדל אותו משאר השירים. בפזמון סווים מעט משתפך וזה הקטע שבו קל יותר להתחבר לשיר 3/5."
סיקור ההופעה: אני פחות מתחבר לסגנון של סווים, ספק דקלום וספק שירה. הפזמון חביב, אבל הוא לא ממש מגיע לטונים הגבוהים. סאונד הלוויתנים חביב, אבל אין כאן משהו מיוחד. זה סופשבוע רגוע בגלגל"צ. 2/5

June The Girl – Same – ערן מציין על גרסת הסטודיו: "אלקטרו-פופ באווירה חלומות. הקול של ג'ון בפזמון קצת מסונתז והאווירה היא של דרים-פופ במשקל קל. עוד שיר טוב, עשוי כהלכה, מופק בכל הכלים הנכונים, אבל בקדם הזה אם אתה לא מסוגל לרגש, תישאר מאחור, והשיר הזה משדר משהו קצת קר. הפזמון בשיר הוא באנגלית 3/5."
סיקור ההופעה: שיר פופ מוצלח שמצריך זמרת הרבה יותר כריזמטית עם קול עצמתי בהרבה. גרסת האולפן בטח נהדרת, אבל חבל שזה נפל על זמרת כל כך בינונית. 3/5

לפני התוצאות, השופטת איזבל מפנקת אותנו בבלדה צרפתית סטנדרטית ומלנכולית.

ניקוד ראש המשלחת הבלרוסית:
2 לשיר ל-Jane Constance
4 נק' ל-Igit
6 נק' ל-Sarah Caillibot
8 נק' ל-Nassie
10 נק' ל-Max Cinnamon
12 נק' ל-Madame Monsieur

ניקוד ראש המשלחת האיטלקית:
2 נק' -Sarah Caillibot
4 נק' – Sweem
6 נק' ל-Nassie
8 נק' ל-Max Cinnamon
10 נק' ל-Madame Monsieur
12 נק' ל-Igit

ניקוד כריסטר ביורקמן:
2 נק' -Jane Constance
4 נק' – June
6 נק' – Igit
8 נק' ל-Madame Monsieur
10 נק' ל-Max Cinnamon
12 נק' ל-Nassie

הצבעת עמיר:
2 נק' ל-Madame Monsieur
4 נק' ל-Jane Constance
6 נק' ל- Igit
8 נק' ל-Sweem
10 נק' ל-Max Cinnamon
12 נק' ל-Nassie

הצבעת איזבל
2 נק' ל-June The Girl
4 נק' ל- Nassie
6 נק' ל- Sweem
8 נק' ל- Igit
10 נק' ל- Max Cinnamon
12 נק' ל- Madame Monsieur

הצבעת כריסטוף
2 נק' ל- June The Girl
4 נק' ל- Nassie
6 נק' ל- Max Cinnamon
8 נק' ל- Sweem
10 נק' ל- Igit
12 נק' ל- Madame Monsieur

סופית, עלו: Nassie, Max Cinnamon, Igit ו-Madame Monsieur.

ניתן לצפות שוב במשדר כולו (עם מיסוך מיקום) כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.