2018: עדכון – 102 ימים לאירוויזיון

eurovision_heart

אירועי השבוע הקרוב (28/01-03/02/18)
* 28/01 – רומניה: חמישית גמר 2.
* 28/01 – ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – 9 הגדולים
* 29/01 – כללי: חלוקת המדינות לחצאי גמר.
* 29/01 – צ'כיה: הכרזת השיר הזוכה.
* 29/01 – ספרד: גאלת האירוויזיון.
* 03/02 – מלטה: קדם.
* 03/02 – הונגריה: שליש גמר 3.
* 03/02 – ליטא: תכנית מוקדמות 4.
* 03/02 – לטביה: שלישי גמר 1.
* 03/02 – שבדיה: רבע גמר 1.

ukraine אוקראינה
נחשפה החלוקה לחצאי גמר בקדם המקומי, וסדר השירים בכל חצי גמר, והם ניתנות לצפייה כאן. טיאנה לא תשיר את השיר "Tick Tock", אלא שיר בשם "Leila":

italy איטליה
פורסמו כמו מידי שנה סקירת השירים בקטגוריית האמנים המבוססים בפסטיבל סנרמו על ידי עיתונאים, טרם פורסמו השירים. ניתן לצפות בסקירה כאן (באיטלקית). השיר של Ron זכה לתשבוחות הרבות ביותר, אחריו השיר של Ornella Vanoni ft. Bungaro & Pacifico ואחריהם השירים של Ermal Meta & Fabrizio Moro, Max Gazzè ו-Lo Stato Sociale. את הביקורות השליליות ביותר קיבלו השירים של Elio e Le Storie Tese, Roby Facchinetti & Riccardo Fogli ו-The Kolors.

iceland איסלנד
הוכרזה החלוקה לחצאי גמר באתר הרשמי של התחרות. Robin Bengtson השבדי יהיה אורח בגמר.

armenia ארמניה
תחילת הקדם נדחתה ל-19/02.

ireland אירלנד
The Irish Sun מדווח כי צמד התאומות Heathers נבחרו לייצג את המדינה באירוויזיון. מקור.

bulgaria בולגריה
רשות השידור חשפה את חברי קבוצה A של הוועדה לבחירת השיר לאירוויזיון (מבין 4 קבוצות). מבין חברי הקבוצה: JOWST הנורבגי, William Lee Adams הבריטי עורך הווויויבלוגס, אמינטה הלטבית, ביורקמן השבדי וטלי אשכולי, המפיקה הישראלית.
תוך כך, חושפת רשות השידור את הציונים הממוצעים שקיבלו השירים המובילים בכל אחד מן הקבוצות. ניתן לראות שיש פייבוריט ברור שמנצח בכל הקבוצות:

belgium1 בלגיה
Laura Groeseneken הודיעה בפגישת OGAE בלגיה כי היא תביא לאירוויזיון שיר פופ ייחודי, מיסתורי ושונה, אשר אינו קצבי מחד ואינו בלדה מאידך. השיר נמצא בשלב המיקסינג והוא ייחשף במהלך מרץ.

belarus בלרוס
ההרכב Shuma ערך את השיר מחדש, כך שלא יכלול מוזיקה מסורתית. השיר כעת עומד בכללים וישתתף בקדם כמתוכנן.

georgia גאורגיה
בראיון אמרו Iriao, נציגי המדינה לאירוויזיון, כי השיר שלהם נכתב על ידי David Malazonia, חבר הלהקה וכי השיר מלודי וקליל. רשות השידור ביקשה כי השיר יהיה בגאורגית, והוא אכן כזה עם רק מספר שורות באנגלית. כרגע יש לשיר מספר גרסאות והלהקה טרם בחרה את הגרסה הרשמית לתחרות. מקור.

denmark דנמרק
נחשפו 10 המתמודדים בקדם הדני, ניתן לצפות בשמות כאן. בין המתמודדים נמצאת Sannie, אשר הגיע ב-1994 למקום הראשון במצעד הבריטי תחת השם Whigfield עם השיר "Saturday Night". שירה של Anna Ritsmar נכתב על ידי Lise Cabble, אשר כתבה את השיר הדני שזכה באירוויזיון 2013 וכתבה שירים רבים ומצליחים למדינה בתחרות. היא גם שותפה בכתיבת השיר של Ditte Marie. כרגע מובילה בטבלת ההימורים סנדרה עם יחס דצימלי של 3.5. אחריה Anna Ritsmar עם 4 ו-Rasmussen עם יחס דצימלי של 5. מקור.
החוקים בקדם יהיו זהים לאלו בשנה שעברה: התוצאות ייקבעו על ידי 50% הצבעת קהל ב-SMS ודרך האפליקציה ו-50% הצבעת צוות השופטים חובבי התחרות. ההצבעה תהיה בשני סבבים. סבב ראשון יקבע אילו שלושה שירים יעלו לסופר פיינל. בסופר פיינל ייקבע הזוכה.

netherlands הולנד
השיר צפוי להיחשף ב-10/03. מקור.

greece יוון
הקדם ייערך ב-16/02. מקור.

israel ישראל
עדכון: ביום רביעי האחרון צולמה התכנית עם 8 הגדולים. למי שמעוניין בספויילר ניתן לעבור על הטקסט המוסתר עם הסמן של העכבר: אדווה עומר ורוית בטאשווילי הודחו מן התחרות, מה שאומר שנותרו 6 מתמודדים במירוץ, 2 נשים ו-4 גברים והם: עדן מאירי, יהונתן מרגי, ריקי בן ארי, האווי דאנאו, חן אהרוני ונטע ברזילי.

lithuania ליטא
ביום רביעי צולמה התכנית השלישית. את תוצאות השופטים ניתן לראות כאן. במוצ"ש תשודר התכנית וקולות הקהל יתווספו ויכריעו מי יהיו השירים שיעלו מהשבוע לשלב הבא. Greta Zazza קיבלה את מרב הנקודות מהשופטים ואחריה Gabrielius Vagelis ו-Gerai Gerai & Silvija Pankūnaitė.

latvia לטביה
את הקדם ינחו צמד, כאשר הצלע הגברית תהיה Justs, נציג המדינה ב-2016. נקבע סדר ההופעות בשלישי הגמר. לצפייה לחצו כאן.

moldova מולדובה
Pelageya Stefoglo נפסלה מהשתתפות בקדם עקב השתתפותה באודישנים של הקדם הבלרוסי. מקור.
רשות השידור המולדבית ביטלה את חצי הגמר ותקיים גמר בלבד. הסיבות יכולות להיות כלכליות, אך אנחנו לא נופתע אם רמת השירים היא סיבה נוספת לכך… הוכרזו 16 מתמודדי הגמר המולדבי, שיתקיים ב-24/02. בין המתמודדים נמצאת אנה טימופיי הישראלית. מקור.

montenegro מונטנגרו
פורסם סדר השירים בקדם המקומי, הוא ניתן לצפייה כאן.

malta מלטה
פורסמה גרסה חדשה של שירו של Aiden, שלא כוללת את הסימפול שנקלח משיר אחר, וזאת על מנת להימנע מפסילה בקדם או מהאירוויזיון במקרה של זכייה בקדם:

fyr_macedonia מקדוניה
רשות השידור פתחה את תקופת שליחת השירים. ניתן לשלוח שיר עד ה-8/02. אחרי בחירת השיר תחפש רשות השידור המקדונית את המבצע המתאים. כותבים זרים מוזמנים גם כן, כאשר לא ניתן לשלוח שירים שנחשפו בעבר, גם אם נחשפו אחרי ה-1/09. מקור. עם זאת, השמועה אומרת שהמדינה כבר בחרה את השיר והמבצע וכעת מנסה ליצור מסך עשן של מנהל תקין….

norway נורבגיה
השיר "Talk to the Hand" התקבל לקדם של מדינה נוספת, אך מאחר ואלכסנדר וולמן הוא נורבגי ובין כותבי השיר הוא ביקש שהוא יבצע את השיר, וכך הוחלט שהשיר ישתתף בקדם הנורבגי ולא של המדינה השנייה (ששמה לא נחשף)…

poland פולין
המתמודדים בקדם המקומי צפויים להיחשף ב-6/02. עד כה התקבלו 50 שירים לרשות השידור הפולנית.

czech_republic צ'כיה
נחשפו חברי צוות השיפוט הבינלאומי. כולם משתתפי אירוויזיון ממדינות שונות. רובם מהשנים האחרונות. השופטת שהשתתפותה היא המוקדמת ביותר היא ליאורה הישראלית, שהשתתפה באירוויזיון 1995. לצפייה בכל חברי צוות השיפוט לחצו כאן. המנצח בהצבעת השופטים נחשף, והוא הפייבוריט Mikolas Josef אשר קיבל 68 נקודות. מקור.
ביום שני הקרוב ייחשפו התוצאות הסופיות בשקלול הצבעות הקהל ונדע מיהו נציג צ'כיה לאירוויזיון הקרוב.

slovenia סלובניה
חצי הגמר ייערך ב-17/02, בעוד הגמר ייערך ב-24/02.

san_marino סן מרינו
חצאי הגמר ייערכו ב-16/02 וב-23/02. הגמר ייערך ב-3/03.
מארגני הריאליטי-שירה מציינים כי כל 11 המתמודדים יופיע בתכנית עם 2 שירים מקוריים, כלומר 22 שירים סך הכל שיתמודדו על ייצוג המדינה באירוויזיון. המתמודדים יופיעו עם השירים בגרסה האקוסטית והשופטים יבחרו איזה שיר ימשיך הלאה בתחרות. את 11 השירים שימשיכו בתחרות יבצעו המתמודדים לאחר מכן בהפקה מלאה. השיר הזוכה ייבחר באמצעות הצבעת שופטים והצבעה אונליין, שתפתח ב-23/02. ההצבעה בקדם לא תהיה בחינם, מי שירצה להצביע דרך האינטרנט ייאלץ לשלם 1 אירו דרך פייפל…וזאת על מנת להימנע מהונאות. אם עד 50,000 הצבעות יתקבלו, הצבעת הקהל תחושב כ-10% מההצבעות. בין 50,000-100,000 קולות – הצבעת הקהל תחושב כ-20% מההצבעות, בין 100,000-200,000 – הצבעת הקהל תהיה 30%, בין 200,000-250,000 – 40%, אם יותר מ-250,000 קולות יתקבלו הצבעת הקהל תחושב כ-50%.
בנוסף, חובבים מוזמנים להשקיע כסף בשירים ולרכוש את הזכויות על חלק מהם עבור תמלוגים. מקור.

serbia סרביה
נחשפו עשרת מתמודדי הקדם הסרבי. לחצו כאן לצפייה ברשימה. בין המתמודדים נמצא Rambo Amadeus, מי שייצג את מונטנגרו ב-2012. את השיר של מיה ניקוליץ' הלחין Vladimir Graić, מי שכתב את השיר הסרבי זכה אירוויזיון 2007 ואת השיר הסרבי ל-2015. מלבד זאת הוא חתום על סלובניה 2012 שכשל וכישלונות נוספים בקדמים השונים. השנה גם הלחין שיר שלא התקבל לקדם הבלרוסי. Sanja Ilić הלחין את השיר יוגוסלבי ב-1982. Danijel Pavlović הוא חצי אח של מריה שריפוביץ', זוכת אירוויזיון 2007. Srđan Marjanović השתתף בקדמים המקומיים ב-1974, 1981, 1982 ו-1989.
הקדם ייערך ב-20/02.

spain ספרד
נחשפו 9 השירים אשר יתחרו בשבוע הבא על ייצוג ספרד באירוויזיון. להאזנה לשירים בגרסת דמו, לחצו כאן. 6 מתמודדים יבצעו 5 סולואים, 3 דואטים ושיר משותף אחד (ללא Agoney), שכתבו כל משתתפי התחרות.

cyprus קפריסין
ShowTime-cy מדווח כי רשות השידור הקפריסאית פנתה ל-Eleni Foureira, הזכורה כמי שעשתה גרסת כיסוי ל"גולדן בוי" של נדב גדג', לייצוג המדינה באירוויזיון. שם השיר הוא ככל הנראה "Fuego". מקור. לדברי המקור הבא, הלני עדיין לא החליטה האם היא מעוניינת בהצעה ותמסור תשובה רק ביום שני.

sweden שבדיה
רשות השידור השבדית הודיעה על שינוי קל בשיטת ההצבעה במלודיפסטיבלן. הניקוד של השופטים מעתה והלאה יהיה כמו באירוויזיון עם 1-8,10 ו-12. הניקוד של הקהל ישתנה בהתאמה. לדבריהם זה יעביר את הכוח מהשופטים לקהל. עם זאת, לא נראה שזה צפוי לעשות איזשהו שינוי כל עוד אפליקציית ההצבעה לא מבוטלת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.