2018: הונגריה – שליש גמר 2

שישה שירים העפילו בשבוע שעבר לחצי הגמר, השבוע יעפילו שישה נוספים. ברוכים הבאים לשליש הגמר השני של הקדם ההונגרי, A DAL. כל השירים המתמודדים במהלכו כבר פורסמו וניתן להאזין ולקרוא עליהם עוד. עשרה שירים יתמודדו הערב ומתוכם שישה יעלו לשלב הבא, כאשר דירוג השופטים והקהל יקבע את זהות חמישה מהם, והשישי ייקבע על פי דירוג הקהל בלבד. אתם מוזמנים להצטרף אלינו לסיקור ישיר של התוכנית הראשונה, הפוסט יתעדכן בזמן אמת עד להכרזת העולים לשלב הבא. כעת ניתן לצפות בתוכנית המלאה בקישור הבא.

מנחה את הערב לא אחר מאשר פרדי, שייצג את הונגריה ב 2016, ולצידו העיתונאית כריסטינה רטוני. השופטים הם: Judit Schell, Misi Mező, Károly Frenreisz ו-Miklós Both. לבמה יש ארבעה מפלסים, אחד מרכזי, שניים מהצדדים ועוד אחד שפונה לתוך הקהל. וכעת למופע הפתיחה האמנותי:

Peet Project – Runaround – בסקירת השירים כתבתי: "פתיחה משעשעת, שנשמעת כמו סיטקום אמריקאי בשנות השמונים. לצערי זו אינה פרודיה, הם לוקחים את עצמם ברצינות…. זה לא נשמע כמו משהו שמחובר למוזיקה העכשווית. פופ אמצע הדרך של פעם, מילים קלישאתיות. לטעמי בזבוז של מקום בתחרות. 2/5". בהופעה החיה: הסולן מאד חמוד והוא נשמע מצוין. ההופעה הויזואלית מעט צ'יזית, אבל אפקטיבית. השיר עדיין בינוני.

השופטים והקהל מנקדים את השיר, הוא מקבל ניקוד בינוני מכולם ומסיים עם 36 נקודות.

Odett – Aranyhal – בסקירת השירים כתבתי: ""דג זהב" זה שם השיר בהונגרית. זה ניו-סול שמזכיר קצת את איימי-ויינהאוס ודומיה, מחזיר לשנות החמישים הפופיות ומלאות הסול. זה שיר טוב בז'אנר שלו ובכלל. אודט משחקת את המשחק ושרה אותו בקול נמוך ופתייני. הרבה זמרות היום מנסות לעשות את מה שהרגשתי שאודט מצליחה. 3/5". בהופעה החיה: היא לא מופיעה בסטייל הפיפטיז שהמלצתי עליו… במקום זה היא עולה עם שמלת מיני ורודה, מעט סיקסטיזית. היא מאד חמודה, אבל לא playful מספיק לשיר כזה חמוד. גם היא נשמעת טוב בקולה הנמוך. בימתית זה לא מופק יותר מידי, אבל אודט מאד חמודה ואני מעריך את זה שהיא לא מנסה להיות משהו שהיא לא.

השופטים מנקדים את אודט יחסית בנדיבות, אבל הקהל מעניק ניקוד נמוך והיא מסיימת עם 39 נקודות.

Yesyes – I Let You Run Away – בסקירת השירים כתבתי: "כותרת השיר מעט קריפית… השיר נכתב וגם מבוצע על ידי Ádám Szabó, סולן הלהקה , שהשתתף בקדם 2017 לבדו והגיע לחצי הגמר. ב-2015 סיים בגמר במקום השני. השיר נורא מנסה להיות המנון פופ ונדמה שהוא מתאמץ מידי. זה נשמע כמו B side. הברייק של האקורדיון לא מציל אותו, כמו גם הדרופ האלקטרוני 3/5". בהופעה החיה: אדם עומד על הבמה בחליפה ומסביבו עשן. הופעה מאד אפקטיבית, אדם יודע לשחק עם המצלמה ונשמע מצוין, כל מה שאודט לא עשתה לפניו. הקהל יבלע את זה יעלה לשלב הבא בקלות… הוא נותן את כל הנשמה והקהל מגיב בהתאם.

השופטים והקהל מנקדים את Yesyes, והם מסיימים עם 43 נקודות! 9 מתוכן מהקהל ועוד 10 מהשופטת Judit Schell.

Maya 'n' Peti – Nekem te – בסקירת השירים כתבתי: "בלדת בלו-גראס אקוסטית. אני חושב שמדברים על גלגל"צ זה מה שעולה לראש, מוזיקת מעליות נעימי, חסרת אופי וחסרת שיניים. זה מרוכך, מסורס ומתקתק. הקולות של השניים משתלבים טוב, אבל באמת שהם נשמעים כמו כל צמד מוזיקלי גברי-נשי אי פעם 2/5". בהופעה החיה: זה מתחיל חלש, אבל זה ממשיך מאד חנפני. הוידאוארט מתאר עיר בין ערביים ועל הבמה ספסל ועמודי תאורה. שניהם עוברים מסך מאד יפה והקהל מריע להם ולתצוגה הרומנטית הדביקה הזו.

השופטים והקהל מנקדים את הצמד, הם מקבלים 6 נקודות מכולם ומסיימים עם 30 נקודות מאכזבות.

כריסטינה מאחורי הקלעים מראיינת את Peet Project, את Yesyes, אודט ומאיה ופטי.

Viki Singh – Butterfly House – בסקירת השירים כתבתי: "ויקי נכנסה לתחרות לאחר פרישה של אמן אחר. בשנה שעברה היא מוקמה במקום ה-30 והאחרון שלי בדירוג שירי הקדם ההונגרי. אני שמח שהיא השתפרה, השיר הנוכחי לא מדהים, אפילו לא קרוב לכך, אבל הוא התקדמות מאז השנה שעברה. היא מרשימה ביכולת הקולית שלה בפזמון והשיר נשמע כמו להיט מועדונים מלפני עשור, שזה לא רע, אבל גם לא נורא 3/5". בהופעה החיה: ויקי עולה במראה של ספק בת הים הקטנה ספק רקדנית בטן. יש לה קול מצוין (כולם פה נשמעים טוב), אבל היא מצליחה לזייף בפיזמון המעט יותר דורשני. בסוף השיר מלווים אותה זיקוקים. המראה המאד מלאכותי לטעמי הרס לה ויהרוס לה אצל השופטים.

השופטים מנקדים את ויקי, היא מקבלת 7 נקודות מכל השופטים ורק 6 מהקהל ומסיימת עם 34 נקודות.

SativuS – Lusta lány – בסקירת השירים כתבתי: "ספוקן וורד נחמד, אבל חסר סיכוי לחלוטין. אין כאן בשורה חדשה. בפזמון השיר הופך להיות יותר מלודי וקליט מאד עם ברייק של כינור הונגרי יפהפה. אני מעריך את זה, ואת כשרונם המוזיקלי של חברי הלהקה, האם זה יכול לעשות ByeAlex? הלוואי. 3/5". בהופעה החיה: זה אחד השירים היותר טובים בקדם. ההופעה מאד laid back, האווירה סטלנית ומחאתית בו זמנית. הלהקה זוכה לוידאו-ארט פסיכדלי משהו. יש יותר מידי אנשים על הבמה(יותר מ-6), וחלקם מזייפים. הסולן נראה מלאה כוונה ומחובר למה שהוא שר ובו זמנית אדיש וקול. זה השיר הכי טוב עד כה בשלישי הגמר הזה. אם הוא לא עולה, זה פשע!

השופטים מנקדים את ההרכב מאד נמוך, הקהל מפרגן ב-8 נקודות והם מסיימים עם 34 נקודות. המנחה מפנה למצב הנקודות הנוכחי. Yesyes נמצאים במקום הראשון, מה שאומר שבכל מקרה הם יסיימו בטופ 5 והם עוברים לשלב הבא.

תמונה2.png

מאחורי הקלעים פרדי מראיין את ויקי ואת סולן להקת SativuS.

Gergely Dánielfy – Azt mondtad –  בסקירת השירים כתבתי: "בלדה אקוסטית הנשמעת על פסנתר וכלי מיתר. מקורי ועם זאת על זמני, אמוציונלי, נוגע ומרגש. גרגלי שר בהרבה כוונה ונשמע מחובר לשיר שלו, פופ אירופי מסורתי. אתה שומע בשירה הרבה כאב, צער ואהבה, וזה מקסים. 4/5". בהופעה החיה: גרגלי עומד לבדו על הבמה בחולצה לבנה, שלייקס ומשהו שכרוך סביב הצוואר שלו. מלווה אותו נגן גיטרה. זה מקסים, קטן, מרגיש, וזה עובר מצוין בחי. השיר הטוב ביותר בקדם ההונגרי ומן הסתם גם הערב. כולי תקווה שהשופטים והקהל יחשוב כמוני.

השופטים מנקדים את השיר של גרגלי, לא פחות משניים מהם מנקדים אותו ב-10 מושלם, הקהל מפרגן ב-8 ו-Gergely Dánielfy מסיים עם 45 נקודות, עולה למקום הראשון הערב (ובצדק) ועובר לשלב הבא.

תמונה3.png

Nene zenekar – Mese a királyról – בסקירת השירים כתבתי: "אז אני מניח שאלו ג'ין בורדו ההונגרים. מוזיקת פולק-אמריקאי, בלוגראס פריך ונעים לאוזן, אך שוב כזה שלא עושה דבר פרט ללעשות חמים ונעים בבטן המאזין. לזכותם אומר שהחבילה הכוללת נשמעת מאד מקצועית, לא הופתע אם יעלו לפחות לחצי הגמר. 3/5". בהופעה החיה: ננה יושבת בשמלה ורודה מלכותית על נדנדה, הוידאוארט הוא פרחים ואלומות של אור. זה שיר מתקתק שמקבל הופעה מתקתקה עוד יותר. זה שיר מאד מחניף, עם מוזיקה עגולה ונעימה. הוידאוארט מתחלף לשלג ופתיתי שלג נופלים על ננה והלהקה, כי אם קיטש אז עד הסוף…

השופטים מנקדים את ננה ושירה והם מסיימים עם 37 נקודות, מה שאומר ש-Odett, שנמצאת כעת במקום השלישי עוברת לשלב הבא. איזו הפתעה משמחת! היא לא נראית נלהבת במיוחד.

תמונה4.png

 Gábor Heincz Biga – Good vibez – בסקירת השירים כתבתי: "שיר באווירה אמריקאית. פופ-רוק אקוסטי שנשמע יותר כמו אמן רחוב מניו-יורק מאשר נציג הונגריה באירוויזיון. הדבר המעניין והטוב בשיר הוא המילים הביקורתיות שבו, שאני עדיין צריך להתעמק בהן ולעמוד על טיבן, אבל יש שם אזכור של מישהי שחשה עצמה באמריקה, מה שמסביר את הבחירה בז'אנר המוזיקלי. המוזיקה מחניפה ורדיו פרנדלית עם עלייה של חצי טון לקראת הסוף ששוברת את המונוטוניות הגלגל"צית שלה. 3/5". בהופעה החיה: גאבור נשמע כמו בגרסת הסטודיו, מבטא מושלם וקול מדויק. יש לו קצת מניירות מיותרות והם מתחילות להתיש אחרי שלב מסוים. הוא לובש ז'קט פסים וג'ינס שחור, מאחוריו בלונים ווידאוארט משתנה ולא אחיד של אמנות רחוב, נופים ומה לא בעצם. אני לא יודע איך לאכול את השיר הזה, יש לי הרגשה רעה שהשופטים יעופו על זה.
השופטים מנקדים את השיר של גאבור והם אכן מפריזים בניקוד. לא רק הם, גם הקהל…ו-Gábor Heincz Biga מסיים עם 43 נקודות ועולה לשלב הבא מהמקום השני.
תמונה5.png

AWS – Viszlát nyár – בסקירת השירים כתבתי: "שיר רוק שנפתח בצלילי גיטרה חשמלית עצבנית ולוקח אותנו בחזרה לאייטיז-ניינטיז. שיר רוק כבד של פעם, לא מרשים בשום צורה ודי נשמע כמו עשרות שירים ששמענו בעבר. אני לא מחובבי הז'אנר, אבל אני מאמין שיש מי שיעריך את זה. השיר מקבל נקודות זכות על כך שמושר בהונגרית, שפה שנשמעת טוב בכל ז'אנר מוזיקלי. 3/5". בהופעה החיה: זו ההופעה האנרגטית והכסאחיסטית של הערב. אחרי שהמתמודדים הקודמים הרדימו את כולם, הגיעה AWS והבעירה את האולם. זה אמנם שיר שאני לא מתחבר אליו, אבל ההופעה מאד חזקה, מקצועית, טוטאלית, מלווה בלהבות של אש. קשה להישאר לזה אדיש. אני טועה או שהסאונד נחרב באמצע ההופעה ממשהו לא ברור. הסולן משתולל על הבמה באקסטזה. זה רואה גמר בקלות.

 השופטים מנקדים את השיר של AWS, כולם נותנים לשיר 9 נקודות, כולל הקהל! והשיר מסיים עם 45 ו-AWS מתמקמים במקום הראשון ועוברים לשלב הבא!
תמונה6.png

קריסטינה מאחורי הקלעים משוחחת עם המתמודדים, בינתיים בואו נעבור שוב על רשימת השירים אשר עברו לשלב הבא:

  1. AWS – Viszlát nyár – 45
  2. Gergely Dánielfy – Azt mondtad – 45
  3. Gábor Heincz Biga – Good vibez – 43
  4. Yesyes – I Let You Run Away – 43
  5. Odett – Aranyhal – 39
אליהם יצטרף השיר שיזכה בהצבעת הקהל. ההצבעה נפתחת עבור בר מזל נוסף, ובינתיים על הבמה עולה להקת Margaret Island והזמר Karácsony János למופע אמנותי.
הקווים נסגרים וה-Wildcard מהקהל ניתן ל……
  • SativuS – Lusta lány

תמונה7.png

ובצדק 🙂 שליש הגמר הבא יתקיים בשבוע הבא 3/02.

ניתן לצפות בתכנית המלאה שוב כאן.

2 תגובות הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.