2018: ישראל – 9 הגדולים

תשעה מתמודדים נותרו במירוץ לאירוויזיון. שם השלב – "כיסא ההדחה". השלב מתנהל כדלקמן: לראשונה מאז סיום האודישנים, אין דו קרבים. כל המתמודדים מתמודדים אחד מול השני ומי שמקבל את ה-% הנמוך ביותר מודח מהתחרות. בנוסף, כל מתמודד ייפגש עם מנטור/ים מעולם המוזיקה או הבידור.

אדווה עומר היא המתמודדת הראשונה. מרגול מוזמנת להיות המנטורית שלה. ניא מנסה לתת לה כמה שיעורים בפיתוח קול ומבקשת ממנה לשיר מבלי לשפוך את כל הרגש, אלא להתמקד במוזיקה. אדווה בחרה לשיר את "אלבינה" של עדן בן זקן. מה שאומר שזהו שיר קצבי ראשון לאדווה. מעולה, היא משתפרת וגדלה בכל ביצוע שלה. היתרון שלה על שאר המתמודדים הוא שהיא כמו דף חלק. מאחר והיא נעדרת רקע מוזיקלי, היא לוקחת כל טיפ וכל שיעור ומיישמת אותו. כל השופטים מצביעים כחול למעט אסף, ואדווה מסיימת עם 63%.

המתמודדת השנייה היא ריקי בן ארי. יעל גולדמן ולירון ויצמן ומיטל וינברג (מי?) הגיעו ל.. למה בעצם? חוץ מראיון של ארבע על אחת, הן לא תורמות לריקי יותר מידי, אפילו הייתי מציין שריקי מקבלת עליהם עצבים, לפחות לפי הבעות הפנים. היא בוחרת לשיר את "If I Ain't Got You" של אלישיה קיז. המלביש/ה ראוי/ה לציון לשבח על הסטייל שתפרו לריקי, שמאד מתאים לה ומצעיר אותה. היא סוף סוף בוחרת שיר מודרני יחסית, אבל זה עוד מאותו דבר. היא ממקמת את עצמה בתור זמרת מאד נישתית. כל השופטים מצביעים בעדה ובעד הביצוע הווקלי הטוב והיציב וריקי מסיימת עם 88%. ריקי עוברת לשלב הבא.

המתמודד הבא הוא חן אהרוני. גם עבורו מוזמנת מרגול. האחרונה זוכרת לו שהוא מתאמץ מידי, כפי שהיה ב"כוכב נולד 5", כשהיא הייתה בפאנל השופטים. חן בוחר לשיר את "Grenade" של ברונו מארס. חן לבוש כולו שחורים שר שיר ריאליטי-שירה טיפוסי, וחבל. הוא מבצע את השיר בגרסת חן אהרוני, שזה אומר פופ מעוקר וגנרי. צר לי, אני לא חושב שהוא יצליח להתעלות על ביצוע "שקט" של עומר אדם שביצוע לפני 2 תכניות. עם שני שופטים בלבד הוא מגיע ל-66% ומרים את המסך. סטטיק ובן אל מתרצים ומצביעים עבורו, אך הראל מתלבט עקב מנייריסטיות יתר. חן מסיים עם 86%, "כחול" מכל השופטים ועובר לשלב הבא. אסף מציין שחן הולך על שירי פופ של ילדות בנות 12, ומוצא את אחת הבעיות של אהרוני, הוא תקוע 10 שנים באותו הז'אנר. כשאתה בן 17 זה ברור ונסלח, בגיל 27 אתה לא יכול להרשות לעצמך להיתקע על שירי להקות בנים.

המתמודד הרביעי הוא יהונתן מרגי. לירון וייצמן מוזמנת לראיון המקדים לראיין את חן. שוב, לאיזו מטרה? יהונתן בוחר לשיר את "Roar" של קייטי פרי, בגרסת הבלדה. שמתי לב שהוא מתקשה בביטוי TH באנגלית. הביצוע כמו כל הביצועים שלו מאד לוחץ, הוא תמיד עם אותו פרצוף סובל, ולא ברור מדוע, מדובר בשיר שמח, להזכירכם. הוא מתבל את הביצוע בעלייה של חצי טון ו-runs לקראת הסוף. עם כל הביקורת, הכריזמה שלו לא ניתנת לערעור. הוא מסיים עם 89% ועובר לשלב הבא.

המתמודד הבא הוא חוסה שטיינברג. הוא בוחר לשיר את "Smooth" של סנטנה ורוב ת'ומס. מסיבה לא ברורה, לא משודר הראיון המקדים עם חוסה. מה אנו אומרים להבין מזה? הביצוע של חוסה מתחיל מעט קריוקי-אי. האנרגיה והתשוקה המוכרים לנו מהביצוע המקורי לא נמצאים כאן, לצערו. הוא גם לא מתאמץ למכור את השיר ונעלם על הבמה. אסף, קרן והראל מצביעים "כחול" לעומת סטטיק ובן אל. חוסה מסיים עם 62% ועובר לכיסא ההדחה. אדווה עומר עולה לשלב הבא.

המתמודד השישי הוא האווי דאנאו. בראיון המקדים מביאים צמד ילדים-שחקנים לראיין את האווי. למעט כמה רגעים של התפתלות בחוסר נוחות של הצופים בבית, הראיון הזה לא תרם להרבה. הוא בוחר לשיר את "Troublemaker" של אולי מורס. הקול שלו ממש מפריע לי, מאד מאנפף ומנוזל, עד לרמה שזה לא נעים לשמיעה. הוא מתבלבל במילים, וניכר שחוץ מהבית הראשון הוא לא ממש יודע את המילים של השיר וההופעה עצמה נראית כמו אודישן לא מוצלח. ההופעה הגרועה של הערב. למעט קרן, כל השופטים מצביעים "כחול" והאווי מסיים עם 75% ועובר לשלב הבא. קרן היא היחידה שמפוצצת את הבלון ששאר השופטים מנפחים ומציינת להאווי שהוא לא מוכן לאירוויזיון.

המתמודדת הבאה היא נטע ברזילי. מרינה מקסימיליאן מגיעה לאמן את נטע, ומסתבר שיש ביניהן כבר היכרות מוקדמת. למעט סופרלטיבים בלתי נגמרים, אך מוצדקים, היא לא ממש מאמנת אותה. ניחא, זה תמיד טוב לראות את מרינה על המסך. נטע בוחרת לשיר את "Barbie Girl" של אקווה, להיט בינלאומי בן 21 שנים. היא עולה עם מה שנראה כמו כותונת לילה סגולה… הביצוע טוב, אבל מלא אפקטים שמשדרגים אותה באופן אוטומטי. מהר מאד נטע מרימה את המסך, עם אדום מסטטיק ובן אל בלבד. היא מסיימת עם 70% מה שמראה שוב היעדר תמיכה מהקהל… נטע עולה לשלב הבא. בן אל וסטטיק מנמקים את הסיבה ל"אדום", מה שמוציא מאסף קצת רעל וביקורת לא לעניין.

המתמודדים הבאים עלו לרבע הגמר:

 1. יהונתן מרגי – 89%
 2. ריקי בן ארי – 88%
 3. חן אהרוני – 86%
 4. האווי דאנאו – 75%
 5. נטע ברזילי – 70%
 6. אדווה עומר – 63%

אל הנ"ל יצטרפו שני מתמודדים נוספים, והשמונה ירכיבו את רשימת משתתפי רבע הגמר. מחר יופיעו רוית בטאשווילי ועדן מאירי וינסו לשמור על מקומם בתחרות.

ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

התכנית הקצרה יותר השבוע כוללת את ההופעות של רוית ועדן. המתמודדת הבאה היא רוית בטאשווילי. בשיחה המקדימה מגיע עידן עמדי לבקר, אבל השיחה מתמקדת בעיקר ברותם ואסי ופחות ברוית עצמה. עידן מראיין את האחרונה, אבל גם מנסה לתת לה טיפים. מודה שהטיפ היה כללי מידי. עידן גם מלווה את רוית על הגיטרה, בעת שהיא שרה את שירו "אלייך" כחלק מהתחרות. היא שרה את השיר כמו שהיא שרה כל שיר, בסלסולים מוגזמים, אבל היא נשמעת מאד מוזיקלית ומדויקת מבחינת הדיקציה, מה שמזכה אותה בנקודות אצלי. זה נעים לשמיעה, אבל השיר עצמי חלבי מידי וכך גם השירה שלה, וזה עובר לידי. היא מצליחה להרשים את כל השופטים, למעט בן אל שנראה כי הערב הוא לא מרוצה משום דבר. סטטיק ובן אל מצביעים "אדום" אחרי שאסי לוחץ עליהם להצביע, ורוית מסיימת עם 79%. אסף חושב שרוית מביאה איתה משהו מקורי, אני נוטה לחשוב הפוך לגמרי. רוית עולה לרבע הגמר.

המתמודד האחרון הוא עדן מאירי. בשיחה המקדימה מביאים לעדן את הכדורגלן ערן זהבי. למעט רייטינג, לא ברור מה המטרה של זהבי בתחרות. עדן בוחר לשיר את "הפרח בגני" של זוהר ארגוב בגרסת בלדה אקוסטית. הוא נשמע מאד טוב, ויזואלית הוא עדיין לא יודע איך להופיע, אבל זו כבר התקדמות שהוא לא מתרכז במסביב, אלא בשיר עצמו. אני עדיין סבור שהוא יותר entertainer מאשר פרופר זמר. הוא עומד מאד יפה בתווים הגבוהים. כל השופטים מצביעים "כחול" עבורו והוא מסיים עם 79%. עדן עולה לרבע הגמר, מה שאומר שחוסה שטיינברג מודח מן התחרות.

המתמודדים הבאים עלו לרבע הגמר:

 1. יהונתן מרגי – 89%
 2. ריקי בן ארי – 88%
 3. חן אהרוני – 86%
 4. רוית בטאשווילי – 79%
 5. עדן מאירי – 79%
 6. האווי דאנאו – 75%
 7. נטע ברזילי – 70%
 8. אדווה עומר – 63%

ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.