2018: ישראל – רבע הגמר

שמונה מתמודדים נותרו במירוץ לאירוויזיון. מתוך השמינייה אחד יקבל כרטיס אוטומטית לגמר. את זהות המעפיל האוטומטי ייקבעו השופטים.

דו הקרב הראשון להערב הוא של עדן מאירי מול נטע ברזילי. הוא בוחר לשיר את "ליפול" של ישי לוי. הוא מודה למנהל המוזיקלי של התכנית, עמוס בן דוד, על היד החופשית שהוא נותן לו. ההופעה היא של שיר מזרחי בשילוב RnB. אני לא מת על הקול שלו, שנדמה שהוא מנסה לעבות בכוח. בסוף הפיזמון הוא הוסיף קטע קלאבי קרחניסטי. קצת כמו נטע והלופר, יש הערכה מוגברת ומוגזמת לאינסטרומנטים שהמתמודדים מביאים איתם, ופחות התייחסות לביצוע הקול. למעט אסף, כל השופטים מצביעים "אדום" ועדן מסיים עם 71%.

נטע בוחרת לשיר את "Wannabee" של ה-Spice Girls. היא פותחת את השיר כבלדה וממשיכה אותו בראפ-רגאיי. היא לא מוותרת על הלופר הפעם, ועל הבמה מצטרפת אליה להקה שלמה. היא לא עומדת לצד הלופר, אלא נעה על הבמה בביטחון מוחלט, שעוד לא ראינו ממנה. מעבר לכך, היא מוכיחה בפעם השנייה העונה שהיא גם ווקליסטית מצוינת, וירטואוזית וורסטילית. הביצוע עצמו, אם ננקה את כל האהבה לנטע, הוא בלאגן מוחלט. בכל זאת, היא מקבלת "כחול" מכל השופטים ומסיימת עם 90%. נטע עולה לחצי הגמר.

דו הקרב הבא הוא של חן אהרוני מול אדווה עומר. חן בוחר לשיר את "רוקדת" של אניה בוקשטיין את עופר ניסים. הוא מופיע בתוך קביה חסרת פאות בליווי רקדנית. בחירה מדהימה של שיר. את השיר הוא מבצע כמו בלדת פסנתר בבתים עם קישוטי אלקטרו קלים. הוא שוב מוכיח שהוא פורח בביצועים משלו ללהיטים ישראלים ופחות בולט כשהוא מנסה להיות ברונו מארס המקומי. הוא משתתף בריקודים עם שותפתו לבמה. בפיזמון השני הוא כבר הופך את השיר לפאוור פופ מצוין. חוץ מאסף, כל השופטים מצביעים "כחול" והוא מסיים עם 71%. קרן לוחצת ומכריחה את סטטיק ובן אל להצביע "כחול". אולי די?

אדווה בוחרת לשיר את "לומדת ללכת" של נסרין. היא ממשיכה בקו הנכון שלה, של שירים עכשוויים של דיוות מהז'אנר המזרחי. משום מה היא נשמעת פחות עצמה בביצוע הזה, ויותר חקיינית של נסרין, כולל הדיקציה המיוחדת שלה. מעבר לכך הביצוע הקולי טוב ומדויק, אבל כזה שלא מתרומם לשום מקום. אם משווים לחן, הוא לקח את השיר למקום שלו והראה עצמו בתור אמן, היא עושה ביצוע רדיו שלא עומד בסטנדרטים של הערב הזה. רק קרן מצביעה "כחול" ואדווה מסיימת עם 44%. חן עולה לחצי הגמר.

דו הקרב השלישי הוא של רוית בטאשווילי וריקי בן ארי. רוית בוחרת לשיר את "אל תדאג" שיר מקורי שלה. השיר קצת גנרי, ונשמע כמו בלדה ישראלית נשית טיפוסית מהעשור האחרון. זה חצי מזרחי ומרגיש חצי כוח באופן כללי. זה עוד מאותו הדבר. היא לא מעלה את הרף והשטיקים שלה בתור מבצעת עובדים בביצוע אחד או שניים, לא מעבר. מצד שני, היא מתמודדת מול ריקי, שגם היא בדרך כלל נופלת לאותה המלכודת. היא מסיימת עם 56% עם "כחול" מקרן ומריקי.

ריקי מציינת כי השופטים מבלבלים אותה בביקורות שלהם. היא בוחרת לשיר את "חיה לי מיום ליום" של ריטה. היא פותחת את השיר על כיסא. זה שיר שמתאים לה כמו כפפה ליד והיא נותנת לו את הטוויסט האישי שלה, גם אם בקטנה. היא לוקחת את הזמן שלה עד שהיא פותחת מבערים בפיזמון וגם בו היא לא מגזימה. נשמע שהיא מבינה ומתכוונת לכל מילה בשיר, ולא סתם מנסה להרשים בווקליות שלה. הביצוע הכי טוב והכי מרגש שלה עד כה. היא מרימה את המסך עם "כחול" מכל השופים למעט הראל ומסיימת עם 76%. ריקי עולה לחצי הגמר.

דו הקרב האחרון הוא של יהונתן מרגי מול האווי דאנאו. אימרי זיו מוזמן להצטרף לעמדת השופטים מאחורי הקלעים. יהונתן בוחר לשיר את "Versace on the Floor". עליו מצטרפים להקת רקדנים. הבחירה בברונו מארס מאד מאד מאכזבת, ואני מתפלא שהשופטים לא צולבים אותו על חוסר הרצון שלו לצאת מאזור הנוחות שלו. הביצוע הווקלי של השיר טוב והוא קונה את הקהל בכוראוגרפיה שלו. לפי הצבעת הקהל באולם, התמיכה שהוא זוכה לה היא יפה מאד. סטטיק ובן אל מצביעים "אדום" ויהונתן מסיים עם 78%.

בראיון המקדים של האווי, אדיר גץ מגיע להתארח ולפרגן להאווי, אחרי שהאחרון מצהיר שהוא הולך לשיר שיר שלו. האווי בוחר לשיר את "הבחור הביישן על הפסנתר" של אדיר גץ כאמור. הביצוע של האווי הוא על הפסנתר, וההופעה שלו דומה לזו שנתן ב"עוד נגיע". רק שהשיר הזה הרבה פחות טוב. גם הביצוע עצמו סובל ממספר זיופים קלים. אסף וקרן מצביעים אדום והאווי מסיים עם 61%. יהונתן מרגי עולה לחצי הגמר. אימרי זיו עולה לבמה לתפקיד המנחה ומנסה לתת תמיכה להאווי.

המתמודדים הבאים עלו לחצי הגמר:

 1. נטע ברזילי – 90%
 2. יהונתן מרגי – 78%
 3. ריקי בן ארי – 76%
 4. חן אהרוני – 71%

המנחים מודיעים לארבעת המעפילים כי שניים מהמתמודדים יתמודדו זה מול זה על הכרטיס לגמר. בעוד הם מתדיינים על זהות המתמודדים, אימרי זיו עולה לבמה לביצוע שיר האירוויזיון שלו מהשנה שעברה, "I Feel Alive". שמונת המתמודדים מצטרפים אליו לשניות האחרונות של השיר.

השופטים מודיעים למתמודדים שהם בחרו בנטע וריקי להתמודד זו מול זו על הכרטיס לגמר.

ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

התכנית הקצרה הבאה היא על שני כרטיסים נוספים לחצי הגמר.

דו קרב המודחים הראשון הוא של האווי דאנאו מול אדווה עומר. האווי בוחר לשיר את "Believer" של Imagine Dragons. ההתחלה מאד חלשה ונשמע כאילו הוא רץ לפני השיר. ווקלית זה הרבה יותר טוב מהשירים האחרים שהוא שר באנגלית, והוא לא נשמע מאונפף מידי. בבתים הוא עדיין מאבד את עצמו בתוך מוזיקת הרקע. לרגעים זה נשמע כמו קריוקי, לרגעים זה נשמע כמו שיפור אדיר. מבחינת ביטחון עצמי, הוא סוף סוף יוצא מהקונכיה של עצמו. עם זאת, יש לו עוד הרבה עבודה. הוא מקבל "כחול" מכל השופטים ומסיים עם 85%.

אדווה בוחרת לשיר את "עד מתי אלוהיי" של זוהר ארגוב. אדווה מחליטה לחזור Back to basics. היא חוזרת למה שהיא טובה בו, אבל מתקשה לשכנע את הקהל, שאני מנחש שהוא ברובו צעיר מאד. אסף מצביע "אדום", מה שדי חותם את גורלה.כל שאר השופטים מצביעים "כחול" ואדווה מסיימת עם 58% ואת דרכה בתחרות. האווי עולה לחצי הגמר.

דו קרב המודחים הראשון הוא רוית בטאשווילי מול עדן מאירי. רוית בוחרת לשיר את "אל העולם שלך" של רותם כהן. השיר כבר בוצע העונה, ועוד עם כהן עצמו, למה עוד פעם? הביצוע מאד סטנדרטי, לשיר שהוא מאד סטנדרטי. ההגשה שלה מעט מעייפת אותי כי היא מאד חוזרת על עצמה. כל השופטים מצביעים "כחול" והיא מסיימת עם 77%.

עדן בוחר לשיר את "ואני קורא לך" של אייל גולן. הביצוע עוד יותר סטנדרטי מזה של רווית. הוא לא הביא לשיר משהו מיוחד או שונה מהביצוע המקורי. הוא נוטה לבחור קלאסיקות של זמרים מזרחיים גדולים, אך אם הוא רוצה לעלות לגמר הוא צריך לשנות מסלול ולבחור שיר שייחד אותו. עדן מקבל "כחול" מכל השופטים ועולה לשלב הבא עם 84%. רוית מסיימת את דרכה בתחרות.

המתמודדים הבאים עלו לחצי הגמר:

 1. נטע ברזילי – 90%
 2. יהונתן מרגי – 78%
 3. ריקי בן ארי – 76%
 4. חן אהרוני – 71%
  ———————
 5. האווי דאנאו – 85%
 6. עדן מאירי – 84%

ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

התכנית האחרונה לשבוע זה היא הדו קרב של ריקי בן ארי מול נטע בריזלי, שייקבע מי מהמתמודדות תתפוס מקום בגמר. למעשה זה כבר חצי גמר, לא? הן פותחות את התכנית בביצוע משותף ל"נעים עכשיו" של עילי בוטנר וילידי החוץ, אשר מצטרפים אליהם כלהקת ליווי. נטע מזייפת לא מעט בביצוע, בעוד ריקי נופלת בשטיקים הדיוואיים הרגילים שלה.

ריקי בוחרת לשיר את "היי שקטה" של ריקי גל. היא פותחת במאד קטן. אליה מתלוות שתי מלוות, שנדלירים התלויים מהתקרה ותמונות שלה מתחנות בחייה ברקע. היא כובשת במה, באמת, אבל הביצוע נופל ונמצא בצל של הביצוע הקודם שלה. היא לא מצליחה לרגש עד לרגע השיא בשיר, וזה לא מספיק. עבור ביצוע ההעפלה לגמר צריך לבוא עם כל הקלפים. כל השופטים מצביעים אדום וריקי מסיימת עם 42%, כנראה הציון הנמוך ביותר שלה כל העונה.

נטע עולה לבמה במראה ביורקי במיוחד. היא בוחרת לשיר את "Beautiful" של Christina Aguilera. היא לגמרי לוקחת את השיר למקום שלה, מפרקת אותו ומרכיבה אותו מחדש. היא מופיעה לראשונה ללא הלופר ומפגינה יכולות אמנותיות בלתי מוטלות בספק, רק בעצם הביצוע האינטימי והמיוחד שלה. בקלות רבה היא מרימה את המסך ומסיימת עם 67% ו"כחול" מכל השופטים למעט אסף. נטע ממשיכה לגמר.

ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.