2018: בלרוס – גמר

הערב יתקיים הקדם הבלרוסי שכבר סיפק דרמות לפני שידורו. עשרה שירים יתמודדו ואחד יוכתר כמנצח וייזכה לייצג את בלרוס בליסבון. המנחים הם Olga Ryzhikov ותיאו, נציג בלרוס לאירוויזיון 2014. הניקוד ייקבע על ידי שיקלול של 50% קולות השופטים ו-50% קולות הקהל בבית.

ניתן לצפות בשידור המלא כאן.

השידור מתחיל באיחור קל ונפתח בהופעה של נאביבנד לשיר שיייצג את בלרוס אשתקד. הסולנית בהריון מתקדם ועדיין מפזזת על הבמה, איזה כיף! לאחר מכן ישנה סקירה של ההיסטוריה של בלרוס באירוויזיון.

Adagio – Ty i ja
ערן כתב: זה אמור להיות הרכב אי-וולו הבלרוסי? זה בהחלט נשמע כך. זה מתחיל כבלדת קיטש וממשיך כפופ-דאנס ניינטיזי מהונדס ומסונתז קיטשי עוד יותר. לחיוב אומר שהמקומיים אוהבים קיטש, אז זה מייצג במידה מסוימת את הטעם המקומי, אבל זה באמת שיר רע וזול, שיר צביקה פיקי. בסוף השיר מצטרפת מקהלה, שמן הסתם לא תוכל להיות על הבמה ועלייה של חצי טון, כאשר הפלצטים מקבלים אוטוטיון בלתי נחוץ. סיום בבנג גדול, כמה בלאגן 2/5.
מההופעה החיה: שניים מהלהקה מתחילים את השיר מהקהל כשמאחוריהם עלמות חן במחשופים נדיבים ואז המצלמה עוברת לבמה אל סולן נוסף שמזייף את עצמו לדעת. הרביעיה מתכנסת על הבמה להופעה לא מדוייקת בעליל. הפזמון מרשים והשיר איננו באנגלית, מה שמוסיף לו נקודות. פתיחה לא רעה לערב הזה.

 Alekseev – Forever
ערן כתב: חיכיתי לשמוע על מה הבלאגן. שמעתי דעות לכאן ולכן על הפייבוריט הגדול, שהפך לשנוא שאר המשתתפים מאחר ו"הוצנח" לתחרות לאחר שויתר על זו האוקראינית. השיר לא כזה גרוע כמו שחלק עשו ממנו, זה פופ אקס-סובייטי מובהק, שלאגר דרמטי עשוי כהלכה. זה יותר טוב מהשיר הנורא של סרגיי לזראב מ-2016, ועדיין השיר מאד רפטטיבי, אין רגע שיא למעט הפקה מהוקצעת ואירוויזיונית מאד. אם זה ייפסל כמו שחוזים והשיר יוחלף אחרי הזכייה, לא אזיל דמעה 3/5.
מההופעה החיה: אלכסייב בחליפת לדים שמאירים אותו בדוגמאות שונות המתכתבות עם מסכי הלד ברקע. הקהל יוצא מדעתו. השיר דרמטי מאוד ואלכסייב עושה עבודה מצויינת. לצערם של הבלרוסים, השנה אין מסכי לד ברקע הבמה בליסבון ולכן לא יהיה ניתן לשחזר את המופע האור קולי הזה באירוויזיון עצמו. בין אם אלכייב ייאלץ להחליף את השיר או לא.

 Shuma – Chmarki
ערן כתב: זה מצוין! דאב טכנו, "מוזיקה אלקטרונית עם אלמנטים פגאניים" כפי שהלהקה מציינת בעמוד הפייסבוק שלה. זה נשמע טוב מאד, להיט מועדוני גייז אדג'יים, מודרני, רלבנטי, מחובר למוזיקה אלקטרונית עכשווית, אך לא לכזו פופית מחניפה, אלא לשוליים. זה יצטרך להעלות על הבמה עם מופע ויזואלי מרהיב כדי שאנשים יוכלו להתחבר לזה. קסום ומלא אווירה ויחד עם זאת קודר וקר 4/5.
מההופה החיה: עוד שיר שאיננו באנגלית. הסולנית בלבוש טולים ונייר כסף חובשת מסיכת חוטי תיל ולעורה קעקועי חינה. מלווה אותה דיג'יי בלבוש דומה. הביצוע הקולי מהפנט וכל המוזיקה האלקטרונית ברמה גבוהה. הקהל מריע.

NAPOLI – Chasing Rushes
ערן כתב: האם זה אמור להיות שיר על "רדיפת רוסים"?! אני חושב שעליתי כאן על קונספירציה. המלחין הוא אמריקאי או בריטי… כותב המילים הוא Michael James Down שלא מפסיק… ההפקה נורא בסיסית והשיר כולו נשמע כמו דמו. זה שיר קדמים טיפוסי, Timebelle פינת הקדם המלטי, ולא הייתי מתפלא לשמוע את זה באחרון, המון צעקות שלא לצורך. שיר מאד "בסדר" ו"בטוח" 3/5.
מההופה החיה: נאפולי במכנס ווניל אדום וטופ תואם מלווה בזוג רקדניות בלבוש דומה. שיר פופ אמצע הדרך עם Hook. בעיני יותר מידי ליריקה לשיר שכזה. פחות מילים יותר טוב. בסוף השיר יש איזה reveal עם התלבושת, אבל הוא היה כל כך קצר שלא הספקתי לשים לב. הקהל לא מתלהב.

Anastasiya Malashkevich – World on Fire
ערן כתב: שיר של Ylva ו-Linda Persson הבלתי מרפות ובלתי נלאות. עד כמה טוב זה יכול להיות? זה נשמע כמו חיקוי חיוור של "Heroes", זוכה אירוויזיון 2015 ושירי פופ אחרים שהתחרו והצליחו בתחרות. כמו כל דבר שצמד האחיות הזה מלחין, זה חסר נשמה ומכוון למכנה המשותף הנמוך ביותר 2/5.
מההופה החיה: מישהי גנבה את לוק הספרנית ממורן מזור. נאפולי בשמלה מנופחת אדומה שמזכירה מידי להופעה הקודמת. כמיטב המסורת במדינות סובייטיות לשעבר, השיר באנגלית ואני לא מצליח להבין מילה. המנון פופ מיד-טמפו מעצבן שבנוי בשיטת "העתק והדבק". בסיום השיר המלווים מניפים דגלים אבל זה לא מצליח להלהיב.

Gunesh – I Won't Cry
ערן כתב: כמו נאפולי, גם גונש מנסה את מזלה בקדם הבלרוסי בפעם המי יודע כמה. בעבר היא הגיעה קרוב, אך היא אינה מוכרת כל כך לדור הצעיר וייתכן שזה ייפגע בה. מצד שני, ייתכן גם שמה שייפגע בה יהיה העובדה שהשיר שלה ממש לא טוב… ניסיון לרקום "Euphoria" בגרסה מקומית, שם כסף שמדובר בריג'קט של קדמים סקנדינביים. מלחין שבדי כושל, שעובד כעת רק עם זמרי עבר, אחרי לבושה הזו 1/5.
מההופה החיה: גונש לובשת טוניקה דמויית מעיל טרנץ', ג'ינס וסניקרז והיא לבדה על הבמה לכל אורך ההופעה. ברקע דמותה המצויירת. גם זה פופ מיד-טמפו, אבל היא לוחצת כל השיר ב-100% כח וזה מעייף מהר מאוד. הייתי מעדיף לשמוע בלדה עכשיו.

תיאו נותן הופעת ביניים ומזכיר לכולנו שהוא יודע לנגן בגיטרה ולשיר.

Radiovolna – Subway Lines
ערן כתב: בתמונת היוטיוב הם נראים כמו להקת בנים. השיר עצמו הוא בלדת פופ מבוססת פסנתר, עצובה ומיושנת. משהו שהייתם מצפים לשמוע בשנות השמונים ברדיו או בשנות התשעים באירוויזיון. לשיר אין הוק ברור, אחרי שהפזמון נגמר אתה מבין שזה היה הפזמון, לחן כמעט מאולתר, שיר חסר מעוף 2/5.
מההופה החיה: הקהל מריע עוד לפני שהשיר מתחיל. כל החלק הראשון של השיר הוא הופעת יחיד של אחד מחברי הלהקה, נקרא לו זה עם כובע הקסקט. לקראת האמצע מתגלים חברי הלהקה הנוספים עם כלי הנגינה שלהם. ההופעה מזגזגת בין דרמה לעייפות. המלודיה של השיר מקשה לעקוב אחריו והליריקה שוב לא מובנת. חבל.

Alen Hit – I Don't Care
ערן כתב: אלן להיט… בתמונת היוטיוב נראה בעיקר כמו וונאבי. השיר עצמו מפתיע בפזמון פופ-דיסקו חמוד ולא מזיק. הבעיה היחידה היא המילים הפשוטות מאד והחזרה הבלתי פוסקת על כותרת השיר בפזמון. ההפקה והמלודיה דווקא יוצרות שיר קליל, לא יומרני, פשוט, אבל כזה שיש לו מקום. לצערו, הוא כנראה יישאר במינסק 3/5.
מההופה החיה: לוק צעיר, גרוב על הבמה, זה בדיוק מה שאני צריך עכשיו. אלן בקפוצ'ון ארוך מידי לקוח היישר מרחובות תל אביב מלווה בזוג רקדנים שיודעים להישאר ברקע. המילים רפטטיביות וטיפשיות אבל ההופעה מרעננת ואלן טורף את הבמה. אני נשביתי בקסמיו.

Lexy – Ain't You
ערן כתב: בשנה שעברה לקסי הייתה הפייבוריטית שלי, כך שהגעתי עם ציפיות. בשנה שעברה היא הגיעה עם בלדת אינדי-פופ-soul בליווי פסנתר, והשנה כנראה אותו הדבר רק ללא האינדי. השיר הזה בעל מלודיה יותר עגולה, חנפנית, כמעט מוכרת. זה נחמד, והיא מאד מוכשרת, אבל היא לא תתמודד על הבכורה לצערה ולצערי. השיר מובא כאן בגרסת ה-4 דקות שלו 3/5.
מההופה החיה: פתיח ארוך מידי לשיר שבו לא רואים דבר מלבד קיר בד. זה אמור להיות הפרופ של לקסי על הבמה, שכן מאחורי הבד מסתתר רקדן, אבל זה לא עובד. לקסי נראית משועממת מהשיר של עצמה ולא בכדי. זו בלדה מיד-טמפו סתמית שלקראת הסוף מחליפה תקליט והופכת לקטע אקפלה ברודווי סטייל. אם כל השיר היה נשמע כמו החצי דקה האחרונה אז היה לנו על מה לדבר.

Kirill Good – Deja Vu
ערן כתב: קיריל הטוב מלווה בקליפ יוטיוב מאד מודרני, מעוצב לעילא. גם ההפקה עכשווית ונכונה מאד. פופ-RnB עם ניסיון ברור להיות ג'סטין ביבר/טימברלייק או ברונו מארס. זה סימן טוב, שמראה על ניסיון להתחבר למוזיקה עדכנית, מצד שני כמעט בכל קדם יש לנו אחד כזה. עם להשוות לדומיו בקדמים האחרים, זה לא להיט, חסר לזה ה-extra oomph, האנרגיה מעט נמוכה וההרגשה היא שכל תיבה בשיר כבר שומשה בשיר אחד מאותו הז'אנר 3/5.
מההופה החיה: קיריל הוא הכי ביבר הערב. בתספורת מוהק אסופה בקוקו ובליווי זוג זמרות באוברולים בצבע בורדו, הוא שולט בבמה ביד רמה. להיט פופ מעולה עם כל המרכיבים לצעוד במצעדים ברחבי העולם. זה כל כך טוב שאני לא רוצה שזה ייגמר והכריזמה נשפכת מהמסך. המנצח הבלתי מעורער שלי הערב.

מיד עם סגירת קווי ההצבעה, מוצגות תוצאות הקהל:

12 נקודות -5184 קולות –  Alekseev – Forever
10 נקודות – 3042 קולות –  Shuma – Chmarki
8 נקודות – 1359 קולות – Kirill Good – Deja Vu
7 נקודות – 1236 קולות – NAPOLI – Chasing Rushes
6 נקודות – 1041 קולות – Gunesh – I Won't Cry
5 נקודות – 804 קולות – Anastasiya Malashkevich – World on Fire
4 נקודות – 718 קולות – Alen Hit – I Don't Care
3 נקודות – 669 קולות – Lexy – Ain't You
2 נקודות – 599 קולות – Radiovolna – Subway Lines
נקודה – 581 קולות – Adagio – Ty i ja

אחרי מצעד הופעות-אינטרבל בלתי נגמר שנמשך כמעט כמו התחרות עצמה, מעלים את כל המבצעים לבמה ומכריזים על תוצאות השופטים:

נקודה – Adagio – Ty i ja
2 נקודות – Alen Hit – I Don't Care
4 נקודות – Lexy – Ain't You
4 נקודות –  Shuma – Chmarki
5 נקודות – Kirill Good – Deja Vu
6 נקודות – NAPOLI – Chasing Rushes
7 נקודות – Anastasiya Malashkevich – World on Fire
8 נקודות – Gunesh – I Won't Cry
10 נקודות – Radiovolna – Subway Lines
12 נקודות – Alekseev – Forever

השופטים גם הם מעניקים דוז פואה לאלכסייב ולכן הוא ייטוס לליסבון לייצג את בלרוס באירוויזיון 2018.

אלכסייב חוזר לבמה לשיר את Forever, הפעם ללא חליפת הלדים.

הופעה עם לדים:

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.