2018: שבדיה – שלב ה-Andra chansen (ההזדמנות הנוספת)

8 שירים העפילו לשלב הגמר, 4 מקומות נותרו בגמר, והיום הרשימה תיסגר! 8 שירים אשר הגיעו למקומות ה-3 וה-4 בשלב חצאי הגמר ייתחרו אחד בשני ב-4 סיבובי דו-קרב. המנצח בכל דו קרב מקבל מקום בגמר ובגמר כבר החוקים שונים לגמרי. שם צוותי שיפוט בינלאומיים יכולים להפוך את הקערה על פיה. ניתן לקרוא את סיקורי תכניות טרום הגמר בבלוג: טרום גמר 1, טרום גמר 2, טרום גמר 3 וטרום גמר 4.

הערב מתחיל בדו קרב היתולי, כאשר מנחה הערב, David Lindgren, עולה לבמה במדי מתאגרף ופוצח בדו קרב ליפסינק מול Fab Freddie, הסיידקיק המיותר בהיסטוריה. לאחר מכן מזמן דויד את הצמדים המתמודדים זה מול זה הערב.

הדו קרב הראשון הוא בין  Margaret ל-Moncho. דו קרב קריבי.

Margaret – In My Cabana – בגרסת הסטודיו: מרגרט נשמעת כמו קמיליה קבאלו והשיר אמור להיות מושפע מהלהיט של האחרונה "Havana". זה לא נשמע כמוהו, אבל בהחלט "מושפע" ממנו. כל מיני מילים בספרדית מוזילות נורא את הניסיון ליצור להיט מודרני, אבל האמת שזה פופ סתמי למדי עם הפקת מועדונים אגרסיבית. יש מצב שזה מסיים את דרכו הערב, בניגוד להימורים 2/5. בטרום הגמר ציינתי: "היא לא עולה עם אסלה על הבמה, כמו שהייתה אמורה לעלות בתחילה. מרגרט לבושה במכנס גבוה דמוי טרנינג ועליונית בטן א-סימטרית, הכל בכתום. הרקדנים/ות לבושים במיטב לבוש המועדונים לאביב 2018 והוידאוארט מציג נוף קריבי. ההופעה הווקלית סבירה, שזה יותר טוב ממה שחשבתי, אבל זה נון-שיר." ההופעה באנדרה: מרגרט החליפה לתלבושת צהובה וגם המלווים החליפו, לתלבושות שחור לבן. אולי אני טועה, אבל הוסיפו מנגע בינה לבינם, אבל הקונספט הכללי נשמר. האפליקציה מראה שהצופים מחבבים את ההופעה.

Moncho – Cuba Libre – בגרסת הסטודיו: מונצ'ו מביא אווירה קריבית קלילה בשבדית מלאה. זה לוקח אותי אל הסרט של דיסני "בת הים הקטנה" ואל השיר מתוכו "Under the Sea". אין בזה שום דבר פרשי מצד אחד, מצד שני זה ניסיון להתחבר לאווירה הקריבית ששולטת חלקית במצעדים. במובן זה מדובר בקורבן אופנה, וכזה שיגיע לכל היותר לאנדרה חאנסן 2/5. בטרום הגמר ציינתי: "מונצ'ו עולה בלבוש קריבי, שזה אומר חולצת טריקו לבנה, מכנסי סקיני לבנים וז'קט לבן וראסטות לראשו. אליו מתלוות להקת רקדניות בלבוש קריבי, כולל מטפחת הראש וריקודים של קלאב מד. זה רע מאד, להיט קיץ מטופש וחסר חשיבות. אנדרה חאנסן כמו שאמרתי, שם זה ייקבר." ההופעה באנדרה: ההופעה זהה לזו שהייתה בטרום הגמר, כולל הרקדניות בלבוש קריבי, שמעניקות לשיר הרגשה זקנה או סתם של ערב בקלאס מד. אם זה עולה לגמר, זו בושה גדולה לשבדים. האפליקציה מראה כי ייתכן והבושה תתגשם…. אוי.

הגיע זמן התוצאות…העולה לגמר הוא/היא:

Margaret

מה שאומר ש-Moncho הולך הביתה.

 הדו קרב השני הוא בין Renaida לבין  Olivia Eliasson. קרב להיטי המצעדים של הערב.

Renaida – All the Feels – בגרסת הסטודיו: השיר נפתח בצלילי דאנס-הול. זה פופ-רגאיי ואפרו-פיוז'ן, שלפי התמונות זכה להופעה מלודיפסטיבלנית גנרית שתביא את השיר אולי-אולי-אולי להזדמנות הנוספת. זה שיר שנסמך על הפקה עמוסה בלבד ולא מעבר. חוץ מביט אין בשיר הזה כלום. רניידה מנסה להישמע כמו ריהאנה, אבל נשמעת כמו חיקוי שלה מ-2011 ולא כמו ריהאנה העכשווית 1/5. בטרום הגמר ציינתי: "הצבע השולט בהופעה זו הוא הכתום. רניידה מפתיעה כפרפורמרית יציבה ווקליסטית דומיננטית. הכריזמה שלה לא מספיק גדולה כדי להציל את השיר ואתה נותר עם תחושה של שיר ריקני וסתמי". ההופעה באנדרה: שינו לריינדה את הסטייל מעט. היא נראית עם קצת יותר סוואג ולבושה בחליפת ג'ינס אייטיזית במיוחד. הכתום נותר כצבע של האקססוריז ושל בגדי הרקדנים. גם כאן היא נותנת יופי של הופעה, אבל השיר עדיין לא עושה לי כלום. האפליקציה מראה כי הקהל מחבב, אבל לא עף עליה.

Olivia Eliasson – Never Learn – בגרסת הסטודיו: השיר נפתח בלופ אלקטרוני מעייף. אוליביה מנסה בכל כוחה להישמע כמו זארה לארסון. השיר מתחיל שקט ובגשר הקצב גובר, בפיזמון הוא כבר להיט מסיבות פופ-דאנס לכל דבר ועניין. הפיזמון לא באמת קיים, אלא מורכב ממלמול של הברות וקישוטי הפקה. זה אפקטיבי וזה יותר טוב מהשירים הקודמים, אבל אני לא רואה את זה ממשיך לשלבים הבאים בתחרות 3/5. בטרום הגמר ציינתי: "אוליביה עולה עם תלבושת טרנינג שחורה ואלגנטית עם פס צהוב ומכנסיים מנצנצים. ווקלית היא רוצחת את השיר ולא עומדת בתווים המעט גבוהים, 4 רקדנים בלבוש ירוק זרחני. היא לא מעבירה שום כריזמה בהופעה, אבל לפי ההצבעות באפליקציה, נדמה שהקהל דווקא סבבה איתה." ההופעה באנדרה: אוליביה מבינה שמה שיעזור לה זה לא החלפת תלבושת, אלא שיפור היכולות הקוליות המאד בינוניות שהפגינה בטרום הגמר. ההופעה עצמה היא זהה לזו שנתנה לפני שבוע, כולל הזיופים. אני מצליח להבין את הקסם הבוסרי שלה. כשיר, השיר הזה טוב משל ריינדה בהרבה, אבל ריינדה פרפורמרית וזמרת יותר טובה.

הגיע זמן התוצאות…העולה לגמר הוא/היא:

Renaida

מה שאומר ש-Olivia Eliasson הולכת הביתה.

הדו קרב השלישי הוא בין Felix Sandman לבין Mimi Werner. קרב המתקמבקים.

Felix Sandman – Every Single Day – בגרסת הסטודיו: פליקס הוא חבר לשעבר בלהקת FO&O. בלדה מודרנית ואפקטיבית. אם תהיה לזה ההופעה הבימתית החזקה שאני מצפה שתהיה לזה, אז אפשר לבנות כאן על כרטיס ישירות לגמר. מזכיר מאד את מה שקורה במצעדים כרגע, זאיין מליק פינת שון מנדז. נחמד 3/5. בטרום הגמר ציינתי: "פליקס מתחיל את ההופעה על הקטוולק, יושב על….לא ממש ברור מה זה…מגבר? ושר למיקרופון גדול שמשתמשים בו לתכניות רדיו. זוויות הצילום מזכירות וידאוקליפ. למה צריך להרוס שיר טוב בהופעה כל כך יומרנית?? השאירו את זה לשבדים שידעו איך למצוץ את האותנטיות והתמימות מכל מה שניתן…. השיר טוב ומרגש, מינימליסטי ואקוסטי. יופי של שיר ועבודה יפה של פליקס." ההופעה באנדרה: זה השיר החביב עליי באנדרה ואם יעלה לגמר יהיה גם הפייבוריט שלי לזכייה. בלדת פופ טובה ועצובה. פליקס עדיין מפספס פה ושם קולית, ההופעה באמת האסתטיקה וזוויות הצילום היא ללא רבב, ניתן רק לקוות שהיא תהיה מספיק לסחוב אותו לשלב הבא. נדמה שהוא נותן את כולו בשיר הזה, אבל האפליקציה מראה שהקהל התחיל בהתלהבות ונרגע מהר מאד….

Mimi Werner – Songburning – בגרסת הסטודיו: בנסיונה הקודם במלודיפסטיבלן 2016 היא סיימה את התחרות בשלב הזה. יש מצב שהפעם זה יהיה שונה. אפטמפו פופ-קאנטרי אמריקאי מאד, המנוני ואפקטיבי. זה נשמע לי כמו מאות שירים אחרים, אבל זה קליט מאד ויכול להביא אותה לאנדה חאנסן עם ההופעה הנכונה 2/5. בטרום הגמר ציינתי: "מימי עולה כמו נערה דרום אמריקאית, עם חליפת גוף שחורה עם עיטורי פרחים באגן וז'קט כתום עתיר פרנז'ים. הוידאוארט הוא של מפלי אש. היא לבדה על הבמה, עד שהיא מצטרפת ללהקת מתופפות. זה לא שיר מרשים בכל צורה, אבל לאור הערב החלש יכול להיות שהיא תעלה לאנדרה חאנסן. הלב באפליקציה פועם, אבל לא בחוזקה. את סוף ההופעה מלווה גשם של זיקוקים שבוודאי ייתן לשיר בוסט בהצבעות." ההופעה באנדרה: היא עולה עם אותו ז'קט כעור כתום. הקול שלה מעט צורמני לי, ואני לא זוכר אם זה היה המצב גם טרום הגמר. האפליקציה מראה כי כנראה יהיה כאן, שוב, קרב מאד צמוד, שלא בצדק.

הגיע זמן התוצאות…העולה לגמר הוא/היא:

Felix Sandman

מה שאומר ש-Mimi Werner הולכת הביתה.

הדו קרב הרביעי הוא בין Sigrid Bernson לבין Méndez. קרב האלקטרו-פופ.


Sigrid Bernson – Patrick Swayze
 – בגרסת הסטודיו: עם כותרת של אייקון אייטיזי וקצב פופי גנרי להחריד, סיגריד פותחת את המלודיפסטיבלן של השנה. זה אלקטרו-פופ, דאנס-פופ א-לה Icona Pop, כולל מה שנשמע כמעט חיקוי של הצוות האחרון. זה רע כמו שזה נשמע. אני רואה את זה מגיע לשלב ההזדמנות הנוספת, ואולי אף מעבר לצערי 2/5. בטרום הגמר ציינתי: "הצבעים השולטים על הבמה הם צהוב-שחור. סיגריד מאד חמודה, אבל לא מצליחה להחזיק את השיר בלי העזרה של המלווים, שמחפים לגמרי על קולה שלה. ההופעה אנרגטית כצפוי, אבל ההרגשה היא של שיר דאנס-פופ גנרי, שנסמך על ההופעה הבימתית. היא לכאורה לוקחת מישהו מהקהל שמצטרף לריקודים. גימיק חביב." ההופעה באנדרה: רק עכשיו הבנתי שמדובר בתואמת קריסטה זיגפריד. סיגריד מזייפת עצמה למוות, עם אותה תלבושת צהובה-שחורה שלמדנו להכיר בטרום הגמר הראשון והופעה תיכוניסטית משהו. האמת, אחרי שפליקס עלה לשלב הבא הרבה פחות איכפת לי מי יעלה לגמר. נדמה שהיא אפילו לא מתאמצת שלא לזייף, ורק בשל כך לא מגיע לה לעלות לגמר.

Méndez – Everyday – בגרסת הסטודיו: הוא חוזר אחרי עשור וחצי! מנדז מתעדכן עם הזמן ושולח שיר אלקטרו-פופ עכשווי, כל כך עכשווי שהוא נשמע בפיזמון בדיוק כמו שיר שהיה להיט לא מזמן ואני מתקשה כעת לזכור את שמו. אני מאמין שזה יהיה אפקטיבי מספיק בלייב כדי לעלות ישירות לגמר, אבל אני ממש נגד 1/5. בטרום הגמר ציינתי: "הוא נראה כמו מי שנמלט מריב כנופיות, עם קעקועים על הפנים ושעון מזהב. בפיזמון האווירה משתנה לפורח לטיני בלתי מתפשר עם רקדניות לטיניות תואמות. בזמן הפיזמון נדמה שהקהל אוהב, לפחות לפי האפליקציה. השיר פשוט מאד לביצוע, ולא נראה שמנדז מתאמץ יותר מידי, האם יש לנו מעפיל ראשון לגמר שכולו כרגע על טהרת הגברים? ההתלהבות של הקהל הולכת ופוחתת ככל שהשיר ממשיך. נדמה כי זהות המעפילים קשה לפענוח השבוע." ההופעה באנדרה: מנדז יוצא מתוך האפלה אפופת העשן ופותח בספרדית. הוא עושה עבודה טובה על הבמה והשיר אפקטיבי יותר מזה של סיגריד.

 הגיע זמן התוצאות…העולה לגמר הוא/היא:

Méndez

מה שאומר ש-Sigrid Bernson הולכת הביתה.

אז יש לנו 4 מעפילי "אנדרה חאנסן", המצטרפים ל-8 הפיינליסטים מה-Heats השונים. ביחד 12 השירים הם 12 שירי הגמר, אשר אחד מהם ייבחר בשבוע הבא לייצג את שבדיה באירוויזיון 2018

תגובה אחת הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.