2018: עדכון – מי מוביל בטבלאות ההימורים (12/5)

כמו תמיד, לאחר שני חצאי הגמר יש תזוזה מעניינת בטבלאות. וכמו תמיד, בימים שלפני הגמר יש תנועה דינמית; שירים עולים ויורדים, סיכויים מתקצרים ומתארכים, שירים שהיו בטופ נעלמים מהטבלה עקב אי העפלה לגמר בעוד שירים אחרים עולים מהמקום האחרון למרכז הטבלה ולפעמים אפילו לטופ 10. הגיע הזמן למבט אחרון על המובילים בטבלאות ההימורים. להלן עשרת השירים המובילים לפי ממוצע סיכויי הזכייה של 3 אתרי הימורים מובילים: Ladbrokes-Coral, William Hill ו-Paddy Power:

1. cyprus קפריסין – יחס דצימלי של 2.25, 2.25, 2.25.
אז בזמן שמצמצנו, קפריסין לקחה את ההובלה מישראל. זה קרה בבוקר יום שלישי, לפני חצי הגמר הראשון, ממש אחרי שפרסמתי את העדכון האחרון… ההופעה הקפריסאית חזקה ואפקטיבית בצורה בלתי רגילה. אחרי כל כך הרבה שנים, מגיע לקפריסאים לזכות בתחרות, אבל לא עם השיר הזה. כפי שציין בעלי אמש בחזרת השופטים, ההופעה נהדרת והשיר הוא להיט מועדונים, אך הוא נעדר תוכן. אלני פוריירה עתידה להעניק לשכננו מהמערב את ההישג הטוב ביותר שלהם עד כה, אך האם מדובר במקום הראשון? אני לא בטוח עד כמה שופטים אירופאיים יעופו על השיר הזה, זה שיר קהל קלאסי. עוד על השיר הקפריסאי.

2. israel ישראל – יחס דצימלי של 3.75, 3.75, 4.33
זה היה אמור לקרות מתישהו, ישראל נופלת למקום השני. בימים האחרונים ישראל ירדה למקום השלישי והחלה לרדת בסיכויי הזכייה, אך ככל שנתנה יותר חזרות, נטע חזרה לטפס בסיכויי הזכייה ולקחה בחזרה את המקום השני. האודם שב ללחיים הישראליות, אך האם היא עדיין יכולה לעשות זאת? זהו השיר המדובר ביותר, אשר מקבל כותרות ברחבי היבשת, אך האם זה מספיק על מנת להביא את האירוויזיון לירושלים? מסתיימת לה עונה מאד סוערת מבחינת החובבים הישראליים, והיא תמשיך להיות סוערת ככל הנראה ממש עד הרגע האחרון. בהצלחה לנטע ולכל הצוות העומד מאחוריה! עוד על השיר הישראלי.

3. ireland אירלנד – יחס דצימלי של 7 , 7, 8.
הסוס השחור של הערב. אף אחד לא הימר על אירלנד, ופתאום השיר קופץ למקום השלישי בסיכויי הזכייה. מטורף. ריאן אושונסי נתן הופעות טובות מאד וההופעה האירית מתאפיינת במינימליזם, פשטות והרבה קסם. הבמה חשוכה ושני הרקדנים המדמים מערכת יחסים גאה, תורמים הרבה, גם ליח"צ שמקבל השיר. בטלוויזיה הסינית החליטו לא לשדר את ההופעה האירית עקב כך… זהו שיר שופטים ומצד שני גם שיר קהל. האם אירלנד בדרך לעשות היסטוריה נוספת? האם מדובר בממשיכו של סלבדור סוברל? עוד על השיר האירי.

4. france צרפת – יחס דצימלי של 13, 13, 13
הנה, הנה הם באים. הצמד הצרפתי ירד ממש בקטנה בסיכויי הזכייה, והצליח לעלות למקום ה-4 בדירוג סיכויי הזכייה בזכות ירידה של מדינות כמו נורבגיה ואסטוניה. השיר עובד טוב באולם, הפזמון ההמנוני והפשוט מתאים לאצטדיונים. המסר של השיר חזק, אך לא ברור עד כמה כולם יצליחו להבין אותו או להתחבר אליו. השיר שובץ במיקום המאוחר ביותר לאחר שהוגרל לחצי הראשון של הערב, מה שאומר שמפיקי הערב לא פסלו על הסף אפשרות של זכייה צרפתית…  עוד על השיר הצרפתי.

5. germany גרמניה – יחס דצימלי של 21, 17, 19.
וזה למשל משהו שאני לא יודע להסביר. כיצד השיר הגרמני נכנס לטופ 5 בהימורים. האם זה רק בגלל שהרבה פייבוריטים אכזבו? מיקאל שובץ אף הוא למיקום לא רע יחסית למי שהוגרל להופיע בחצי הראשון של הערב, אך מכאן ועד זכייה, לדעתי, המרחק עוד רב. השיר הוא מאד אד-שיראני ונלחם על אותם הקולות של השיר האירי, בלדה דרמטית ועצובה על נטישת אב את בנו.  עוד על השיר הגרמני.

6. sweden שבדיה – יחס דצימלי של 21, 21, 19.
והנה עוד מדינה אשר אף פעם אי אפשר לפסול אפשרות לזכייה שלה על הסף. אינגרוסו מופיע כמו מכונה משומנת ועולה מעט בטבלה למיקום השיא שלו מתחילת העונה. הוא עולה ביחס הדצימלי באתר אחד בלבד. גם שבדיה, כמו ישראל וקפריסין, מוקמה על ידי מפיקי המופע במיקום אסטרטגי שנועד למקסם את הסיכויים של השיר. בעלי ציין אמש כי מדובר בתואם ג'סטין ביבר והסכים שטכנית הוא מצוין. אבל עד כמה יש חיבור רגשי לשיר? כנראה שכאן מתחילה הבעיה.  עוד על השיר השבדי.

7. lithuania ליטא – יחס דצימלי של 21, 21, 21.
עוד הפתעה השנה מגיעה מכיוון השיר הליטאי. שיר קטן, שקט ומרגש. איווה הוכיחה, ממש כמו ריאן האירי וסלבדור שנה לפניהם, ששיר קטן עם הופעה כובשת יכול להגיע רחוק. השיר אף הגיע למקום השלישי בסיכויי הזכייה, אך לאחר שיבוצו כרביעי ברשימת ההופעות ירד למקום ה-7. זה אחד הפייבוריטים של בעלי והוא אף דמע במהלך השיר. עם זאת, הוא חושב שהבחירה להעלות את בעלה של אייבה על הבמה היא צ'יזית. עוד על השיר הליטאי.

8. italy איטליה – יחס דצימלי של 26, 21, 26.
הצמד האיטלקי עולה שלב אחד מיום שלישי וניצב במקום ה-8 בסיכויי הזכייה עם צמצום יחס דצימלי בשניים מבין שלושת אתרי ההימורים הנ"ל. מדובר בשני רוקרים בעלי ניסיון בימתי עשיר ושיר שהוא איטלקי טיפוסי, לא כזה שבא לזכות או לדפוק חשבון לאירופה. המסר של השיר הוא אנטי מלחמתי, אירופה תקבל כתוביות בשפות שונות על מנת שתושביה השונים יוכלו להבין על מה השיר מדבר. לקראת סוף השיר יש גם כתובית אופטימית בעברית. השיר שובץ אחרון בסדר ההופעות ולא צפוי לאיים על הבכורה, אך ככל הנראה להתחבב על השופטים. בעלי ציין בהופעה כי השיר מאד לא זכיר. עוד על השיר האיטלקי.

9. norway נורבגיה – יחס דצימלי של 26, 26, 26.
משהו קרה לסיכויי הזכייה של נורבגיה וצריך לדבר על זה. אלכסנדר ריבאק הספיק לעלות באופן קצר וזמני למקום השני ואז לראשון, אבל אחרי חצי הגמר השני הפסיקו להמר עליו. ההופעה לטעמי מביכה במקרה הטוב וריבאק נראה מבושם מעצמו. ועדיין, כנראה שאפשר לנשום לרווחה על כך שהאירוויזיון הבא לא יהיה באוסלו… נכון? בעלי התרשם מכמה שהשיר קליט ומהחיוך של ריבאק, אבל ההופעות של נטע ואלני גרמו לו לשכוח ממנו עוד על השיר הנורבגי.

10.  au אוסטרליה – יחס דצימלי של 41, 41, 41.
היא חוזרת. אחרי שצנחה מהטופ 10 ומרשימת הזוכים הפוטנציאלים, ג'סיקה מאובוי חוזרת לטופ 10, בעודה עולה בסיכויי הזכייה באתר אחד ויורדת באחר. היא מתייצבת על יחס דצימלי של 41 בכל אחד מהאתרים. ההופעה האוסטרלית מעט מוזרה, השמלה לא מחמיאה לג'סיקה כלל והיא נראית באופן כללי כאילו יצאה ממייבש הכביסה. בעלי התרשם מיכולותיה הווקליות ומהפרסונה הבימתית שלה, אבל לא נראה שלשיר היה אפקט מיוחד עליו. עוד על השיר האוסטרלי.

 

מתחזקות בסיכויי הזכייה
קפריסין, אירלנד, גרמניה, שבדיה, ליטא, איטליה, אוסטרליה, הונגריה, דנמרק, אלבניה וסלובניה.

נחלשות בסיכויי הזכייה
ישראל, צרפת, נורבגיה, אסטוניה, בולגריה, צ'כיה, פינלנד, מולדובה, ספרד, אוסטריה, הולנד, בריטניה, אוקראינה, פורטוגל וסרביה.

להלן סיכום ממוצע היחס הדצימלי בשלושת האתרים הנ"ל נכון להבוקר:

 1. cyprus קפריסין – 2.25
 2. israel ישראל – 3.94
 3. ireland אירלנד – 7.67
 4. france צרפת – 13.00
 5. germany גרמניה – 19.00
 6. sweden שבדיה – 20.33
 7. lithuania ליטא – 21.00
 8. italy איטליה – 24.33
 9. norway נורבגיה – 26.00
 10. au אוסטרליה – 41.00
 11. estonia אסטוניה – 42.00
 12. bulgaria בולגריה – 42.00
 13. czech_republic צ'כיה – 47.67
 14. finland פינלנד – 56.33
 15. hungary הונגריה – 56.33
 16. moldova מולדובה – 58.33
 17. denmark דנמרק – 61.67
 18. spain ספרד – 109.33
 19. austria אוסטריה – 109.33
 20. netherlands הולנד – 109.33
 21. united_kingdom בריטניה – 134.33
 22. ukraine אוקראינה – 134.33
 23. portugal פורטוגל – 151.00
 24. albania אלבניה – 267.67
 25. serbia סרביה – 301.00
 26. slovenia סלובניה – 301.00

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.