2019: עדכון – 200 ימים לאירוויזיון

"המדריך לאירוויזיון" משיק את עונת אירוויזיון 2019. כשבעה חודשים לפני האירוויזיוון בתל-אביב וכחודשיים לאחר המועד שנקבע כי שיר שנחשף בו יכול להשתתף בתחרות, זה הזמן לראות היכן הדברים עומדים. גם השנה מדינות רבות השיקו את הליך הבחירה מוקדם ונדמה כי השנה נזכה ליותר קדמים מן הרגיל. הצטרפו אלינו במסע ברחבי אירופה עד לגילוי זוכה האירוויזיון לשנת 2019.

אירועי השבוע הקרוב (28/10-03/11/18)
* 28/10 – מלטה: The X Factor – תכנית אודישנים רביעית.
* 31/10 – ספרד: Operación triunfo – גאלה שישית.

eurovision_heart כללי
* 39 מדינות אישרו את השתתפותן עד כה.
אישרו את השתתפותן: אלבניה, ארמניה, אוסטרליה, אוסטריה, אזרבייג'ן, בלרוס, בלגיה, קרואטיה, קפריסין, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, גיאורגיה, הונגריה, יוון, איסלנד, אירלנד, ישראל, לטביה, ליטא, מקדוניה, מלטה, מונטנגרו, הולנד, נורבגיה, פולין, פורטוגל, רומניה, סרביה, סלובניה, שבדיה, שווייץ, אוקראינה, צרפת, גרמניה, איטליה, ספרד ובריטניה.
טרם אישרו השתתפות: סן מרינו, רוסיה ומולדובה (ייתכן ואישרו את השתתפותן, אך טרם פירסמו זאת).
הודיעו כי לא תשתתפנה: בולגריה (פרשה), אנדורה, בוסניה והרצגובינה, לוקסמבורג, מונקו, סלובקיה וטורקיה.
* למרות השמועות, אין אישור על הופעות בכורה של קזחסטן וקוסובו. שתיהן אינן חברות מלאות ב-EBU, ממש כמו אוסטרליה אגב. קזחסטן הוזמנה להשתתף באירוויזיון ג'וניור הקרוב, אך ה-EBU הבהיר שהזמנה זו היא ספציפית ואין לה השלכות על השתתפות באירוויזיון 2019. לגבי קוסובו, ה-EBU צפוי להכריע בדבר החברות של רשות השידור המקומית בדצמבר הקרוב.
* האולם: התחרות תיערך בביתן 2 של גני התערוכה, אשר יוצג לקהל בתור Expo Tel-Aviv. עם פחות מ-9,000 מקומות, האולם יהיה הקטן ביותר שאירח את התחרות ב-14 השנים האחרונות.
* הגלויות: נפתח מכרז להפקת הגלויות המוקרנות לפני השירים. המכרז ייסגר ב-28/10 והגלויות עצמן יצולמו בחודשים ינואר-מרץ. המפיק הזוכה יקבל מהפקת התחרות 5 מיליון ש"ח עבור העבודה, כאשר 3.2 מיליון ש"ח מתוכם הם להוצאות על הגלויות עצמן. המכרז מדבר על הכנה של 46 גלויות מקסימום, כמספר המדינות המקסימאלי היכול להשתתף השנה על פי חוקי התחרות. מקור.
* המנחים: נטען כי יהיו ארבעה מנחים. ארז טל ולוסי איוב, אשר תנחה מהגרין רום, כבר סיכמו את השתתפותם כמנחים עם תאגיד השידור, למרות שהדבר טרם פורסם רשמית. שירי מימון וליאור סושרד במגעים מתקדמים להיות שני המנחים הנותרים.
* חברת MyHeritage נבחרה לספונסרית הראשית של התחרות השנה.
* שני אתגרים איתן יתמודדו מפיקי התחרות הקרובה היא מיעוט הכרטיסים הפוטנציאלי לתחרות ומיעוט החדרים במלונות עבור התיירים שיגיעו במאי הקרוב. הועלו אופציות אלטרנטיביות עבור החובבים שיגיעו לשבוע האירוויזיון בתל אביב, כמו לינה על ספינות שיהפכו למלונות צפים וצפיות המוניות בפארקים ובאולמות ברחבי העיר והמדינה.

austria אוסטריה
הזמר Joe Traxler פרסם בעמוד האינסטגרם שלו כי רשות השידור האוסטרית עומדת לבחור בו לנציג המדינה לאירוויזיון, וכי ההכרזה הרשמית תהיה רק בדצמבר. Eberhard Forcher, שנמצא בוועדה הבוחרת את האמן, ציין כי ארקסלר הוא ברשימת 12 האמנים לייצוג אוסטריה בתחרות, כמו גם Sara De Blue, מי שהייתה חביבת חובבים בקדם של סן מרינו אשתקד. הדברים נאמרו באוגוסט, כאשר צוין שבספטמבר יצמצמו הרשימה ל-3-5 אמנים. בדצמבר תכריע הוועדה מי יהיה נציג המדינה לאירוויזיון.

au אוסטרליה
אחרי שבשנה שעברה זו הייתה שמועה, השנה זה אמיתי! אוסטרליה הולכת לראשונה בתולדותיה על קדם! "Eurovision: Australia Decides" יהיה השם של הקדם המקומי, אשר ייערך ב-9/02. ההצבעה תהיה 50% קהל ו-50% שופטים. ניתן לשלוח שירים עד ל-4/11. מקור.

ukraine אוקראינה
גם השנה יתקיים הקדם – Vidbir. מקור. גמר הקדם ייערך ב-23/02. הערוצים UA:PBC ו-STB ימשיכו בשיתוף הפעולה בהפקת הקדם בשלושת השנים הקרובות. מקור.

italy איטליה
כמו מידי שנה, נציג המדינה לאירוויזיון יגיע מפסטיבל סנרמו. בין הזמרים כי נטען ששלחו שירים ניתן למצוא את Loredana Berté, Giusy Ferreri, Riki and Gigi D’Alessio, Elodie, Michele Bravi, Ghali, Sfera Ebbasta ו-Capo Plaza. מקור. התקבל מספר שיא של שירים בקטגוריית האמנים הצעירים – 677 שירים במספר. מקור.

iceland איסלנד
הקריאות לחרם על ישראל בתעשיית המוזיקה האיסלנדית הם המשמעותיות ביותר, שכן מדובר בתעשייה קטנה ובין החתומים על העצומה להחרמה נמצאים נציגי איסלנד בעבר ומתמודדי קדמים בעבר. בין הקוראים לחרם ניתן למצוא את נציג 1997, Páll Óskar, נציגת 2010, Hera Björk ומי שהגיע למקום השני בקדם 2017, Daði Freyr Pétursson.
למרות הקריאות לחרם, איסלנד תקיים את הקדם, ה-Songvakeppnin, ב-2/03, כאשר חצאי הגמר יתקיימו ב-9/02 וב-16/02. ב-22/10 נסגר המועד לשליחת השירים. רק 10 אמנים ישתתפו השנה בקדם. מקור. בסך הכל התקבלו 132 שירים לקדם. מקור.

ireland אירלנד
RTE, רשות השידור האירית, הכריזה על פתיחת מועד שליחת השירים. ניתן לשלוח שירים עד ה-23/11. מקור.

albania אלבניה
נחשפו שמות מתמודדי הקדם האלבני המסורתי, ה-FIK:

44432448_984622788407018_3671874730849206272_o

בין המתמודדים ניתן למצוא את  Dilan Reka, שהיה לחביב חובבים והגיע מקום שני בהצבעת הקהל ולמקום השלישי הכללי בקדם האלבני של 2017. גם חביבת החובבים מהשנה שעברה Orgesa Zaimi, חזרה לנסות את מזלה השנה. יצוין כי את השיר של Mirud הלחינה Elhaida Dani, נציגת 2015.

estonia אסטוניה
הקדם יורכב משני חצאי גמר. 12 שירים יתחרו בכל חצי גמר, ו-6 מכל אחד יעפילו לגמר. חצאי הגמר יהיו ב-26/01 וב-2/02, כאשר הגמר יתקיים ב-16/02. ככל הנראה תהיה הצבעה אינטרנטית או תרגום של סטרימינג באינטרנט לחלק מהצבעת הקהל. כדי לשלוח שיר, כותבי השיר יצטרכו לשלם 25 אירו עבור שיר באסטונית או 50 אירו עבור שיר בשפה זרה. המשתתפים יכולים להיות אזרחים זרים וכך גם כותבי השיר. כל זמר יכול לשלוח עד 5 שירים. הכסף שישלחו כותבי השירים ישומש למימון ההופעה באירוויזיון, ולא יינתן כסף נוסף מרשות השידור. אם יהיה צורך, נציג המדינה בתחרות יצטרך לדאוג לתוספת מימון בעצמו. ב-4/12 יוכרזו שירי הקדם, וחל איסור על חשיפת השירים לפני תאריך זה.
Tomi Rahula מונה למפיק החדש של הקדם המקומי, ה-Eesti Laul. הוא היה אחד הכותבים של השיר האסטוני באירוויזיון 1998, "Mere lapsed", ושני שירים נוספים אשר התחרות בקדם לאורך השנים.

belarus בלרוס
מנכ"ל רשות השידור של בלרוס ציין כי הוא שוקל ש-X Factor יהיה הליך הבחירה של המדינה לאירוויזיון הקרוב. הוא ציין כי הוא רוצה לשמוע ולגלות קולות חדשים. מקור.

united_kingdom בריטניה
נציג נורבגיה לאירוויזיון 2017, JOWST, הביע את רצונו לכתוב שיר למדינה, אך הביע את חששותיו לגבי חששות האמנים הבריטים מאצעי התקשורת המדינה (הנוהגים לזלזל בתחרות). בתגובה צייצה לו Tamar Karpelian, אחת מנציגות ארמניה באירוויזיון 2015, שהיא מעוניינת…

לא ברור עד כמה שיתוף הפעולה הזה יתממש, אבל JOWST רציני בכוונותיו.

JOWST הצהיר כי שלח שיר שכתב עם Mørland ו-Norma John, נציג נורבגיה 2015 ופינלנד 2017 בהתאמה. הוא ציין כי הוא גם שלח שיר עבור 3 מדינות נוספות… מקור.
Tamar Kaprelian אישרה כי היא שלחה שיר עבור בריטניה, אך לא ברור האם שלחה שיר עם JOWST או בנפרד. במקביל, ה-BBC קרא לאמנים לשלוח שירים שייבחרו, כמו בשנים הקודמות, להשתתף בקדם המקומי. ניתן לשלוח שירים עד ה-26/10. מקור.
The Arrangement – חברה להפקת והפצת מוזיקה מדנמרק, הקימה מחנה כתיבת שירים עבור בריטניה. בין המשתתפים: Lise Cabble, שהייתה מכותבי השירים הדנים ב-1995, 2011 ו-2013 שזכה עבור דנמרק. Jakob Glæsner, שהיה מכותבי השירים הדנים ב-2011 ו-2013, Marcus Winther-John ו-Rune Braager, מכותבי השיר של אנדורה ב-2009. Esben Svane, חבר להקת A Friend in London, שייצגו את דנמרק ב-2011 ו-Anderz Wrethov, מכותבי השיר האזרבייג'ני ב-2009 והקפריסאי ב-2018.
במקביל ה-BBC מחפשים אחר ראש משלחת חדש, לאחר עזיבתה של Helen Riddell. מקור.

georgia גאורגיה
על פי Eurovision Georgian Magazine, המנצח באיידול הגאורגי ייצג את המדינה באירוויזיון 2019.

האודישנים לתכנית יתחילו ב-27/10 והתכנית הראשונה תשודר ב-01/01. מקור.

germany גרמניה
הליך הבחירה יישאר זהה לזה של 2018, וזאת לאור ההצלחה של גרמניה באירוויזיון האחרון. השינוי היחיד היה התחלה מוקדמת יותר של ההליך, ממש כמה ימים לאחר סיום אירוויזיון 2018. מקור. ביולי הסתיים מועד הגשת המועמדות של הזמרים. כ-1000 מועמדויות התקבלו וצומצמו ל-198 שמות. לאחר מכן צוותי השיפוט צמצמו את הרשימה (צוות מקצועי+חובבים). 14 המתמודדים הנותרים הם BB Thomaz, Nicole Cross, Nina Kutschera, Daniel Schumacher / DSFZKE, Dimi Rompos, Diana Schneider, Gregor Hägele, Max Buskohl, Aly Ryan, Thilo Berndt, Barna, Kasalla, Paul Weber. חמישה מתמודדים נוספים, ביניהם  Sebastian Schub, פרשו מההליך.
השירים המתמודדים יהיו מוכנים בדצמבר. מקור. את הקדם תנחה Barbara Schöneberger.

denmark דנמרק
ב-26/09 נסגר מועד שליחת השירים לקדם המקומי.
ממשלת הימין החדשה קיצצה בתקציב רשות השידור הדנית, מה שגרם לה לפטר עובדים רבים. לא ברור כיצד או האם זה ישפיע על הליך הבחירה של דנמרק עבור 2019. מה שכן ידוע זה שרשות השידור הדנית תשתמש באותה הבמה בה השתמשה בשלושת השנים האחרונות עבור הקדם של 2019. כי אם קיצוצים, אז עד הסוף.

netherlands הולנד
המדינה צפויה לבחור גם השנה את המתמודד בבחירה פנימית. גם השנה השמות החמים הם Maan ו-Romy Monteiro. במקביל, Caro Emerald הביע את רצונו להשתתף בתחרות. מקור. לאחר מכן נטען כי Davina Michelle מקליטה בימים אלו בארה"ב שיר פרי עטם של lse De Lange, נציגת 2014, וכותב השיר הזוכה עבור אוסטריה באירוויזיון 2014.

hungary הונגריה
פורסמו החוקים לקדם המקומי, A Dal. ניתן לשלוח שירים עד ה-8/11, כאשר עד ה-14/12 האמנים ששיריהם נבחרו צריכים להגישם בגרסתם הסופית. מקור.

greece יוון
לפי התקשורת המקומית, הזמרת Tamta נמצאת במגעים מתקדמים עם רשות השידור היוונית על ייצוג המדינה בתחרות. מקור.

israel ישראל
התכנית "הכוכב הבא" גם השנה תהיה ההליך עבור בחירת נציג ישראל לאירוויזיון 2019. אל חבר השופטים מצטרפת שירי מימון, נציגת 2005. בין המתמודדים ניתן למצוא את רועי סנדלר, עידו דנקנר, גל בנימין (The Voice), אתי ביטון, אלקנה מרציאנו (The Voice), עידן יניב ושפיטה.
בהסכם עם התאגיד הוחלט כי אחד המתמודדים בגמר התחרות יגיע ממסלול נפרד שישודר ב"כאן 11". הזוכה בתחרות ישיר שיר שייבחר אף הוא במסגרת מיני קדם, שישודר אף הוא ב"כאן 11".

latvia לטביה
תקופת שליחת השירים נפתחה ב-3/09 ונסגרה ב-21/10. בסך הכל התקבלו 83 שירים (מקור), שזה 10 שירים פחות ממה שהתקבל בשנה שעברה. ב-21-22/11 ייערכו האודישנים להופעה מול השופטים. ב-5/12 יוכרזו המתמודדים בקדם. הקדם עצמו ייערך בינואר ובפברואר.

lithuania ליטא
גם השנה תערוך רשות השידור הליטאית את הקדם המתיש, בעל השם המתיש עוד יותר, "Eurovizijos’ dainų konkurso nacionalinė atranka". נפתח מועד הגשת השירים והוכרז כי הגמר ייערך ב-23/02.

montenegro מונטנגרו
בשבוע הבא תיפתח רשות השידור המונטנגרית, RTCG, את מועד שליחת השירים. 30 ימים לאחר שייסגר מועד שליחת השירים, תיבחר וועדה את השיר או את השירים לקדם. טרם הוחלט אם השיר ייבחר על ידי הוועדה או שהיא תיבחר שירים שיתמודדו בקדם. מקור.

malta מלטה
המדינה תיבחר את הזמר במסגרת תחרות ה-X Factor המקומית, אשר שידורה החל ב-7/10. מקור. אחת המתמודדות היא אמם של נציגי מלטה באירוויזיונים של 2006 ו-2017, פבריציו פניילו וקלאודיה פניילו. אחת השופטות בתחרות היא Ira Losco, נציגת 2002 ו-2016. גמר התחרות יתקיים ב-26/01.

norway נורבגיה
יותר מ-1000 שירים הוגשו לרשות השידור הנורבגית, עדיין פחות מהשנה שעברה.

הקדם הנורבגי ייערך ב-2/03 באוסלו. ב-25/01 ייחשפו האמנים המשתתפים.
עדכון: העיתון Dagbladet מדווח כי NRK, רשות השידור האוסטרית, בחרה כבר שבעה משתתפים מתוך עשרת משתתפי הגמר. רק 4 מתוכם הגיעו מתוך השירים הוגשו, שלושת הנותרים ככל הנראה הוזמנו על ידי רשות השידור. הובטח כי תהיה דומיננטיות של מוזיקת דאנס-פופ ושל משתתפים צעירים.

slovenia סלובניה
גם השנה ייערך הקדם המקומי המסורתי, ה-EMA. מי שמועמדת להנחותו היא נציגת 2018, Lea Sirk. בימים הקרובים ייחשפו פרטים נוספים.

san_marino סן מרינו
לפי הוידאו הבא, תחרות הריאלטי-שירה/הקדם 1in360, תיערך גם השנה. טרם הובהר האם התחרות תהיה הליך הבחירה לאירוויזיון כמו בשנה שעברה, או סתם תחרות ריאליטי-כישרונות.

יצוין כי סן מרינו טרם אישרה את השתתפותה באירוויזיון 2019.
שמועה מרושעת טוענת כי Serhat, נציג 2016, נפגש עם ראלף זיגל וכי השניים עובדים על שיר פרי עטו של הזיגל…

spain ספרד
גם השנה תחרות הכשרונות Operation Triunfo תשמש כפלטפורמה לבחירת האמן והשיר לאירוויזיון 2019. התחרות החלה וב-19/09 שודרה התכנית הראשונה. Tinet Rubira, מי שעומד מאחורי הפקת התכנית, ציין כי השנה לא ייקח חלק בהפקת ההעמדה לאירוויזיון, ייתכן ןעקב המחלוקת של מפיקי האירוויזיון עמו בשנה שעברה, שגרמה להרחקתו מהאולם. מקור.

serbia סרביה
גם השנה ייערך הקדם Beovizija. ההצבעה בקדם תהיה על ידי טלווטינג וצוותי שיפוט. ועדה של RTS, רשות השידור הסרבית, תיבחר 10 שירים. השיר חייב להיות באחת מהשפות הרשמיות של סרביה. ניתן לשלוח שירים עד ה-1/11.

portugal פורטוגל
גם השנה יתקיים הקדם המסורתי Festival da Canção. מספר השירים המשתתפים קוצץ ל-16, עם 8 שירים בכל חצי גמר. מקור. המלחינים של השירים כבר נבחרו, וייחשפו במהלך נובמבר או דצמבר. מקור. גם הזמרים נבחרו ונמסר כי השנה יהיה יותר דגש על פופ ומוזיקה אורבנית, ופחות על מוזיקת פולקלור.

finland פינלנד
רשות השידור הפינית דובקת בפורמט המיני-קדם של אמן בודד. הקדם ייערך ב-2/03. לפי השמועות, האמנית הנבחרת היא Johanna Kurkela או Elli Haloo. לפי שמועות אחרות, רשות השידור הפינית, YLE, הציעו את התחרות ל- Sara Forsberg, שסירבה.

czech_republic צ'כיה
ניתן לשלוח שירים עד ה-31/10. The Lighthouse Journey ציין כי ישלח שיר לתחרות וכך גם  Jakub Ondra, Leona Senkova, Jan Bendig, Annabelle, Electric Lady ו-Sylvie & Silver Matte.


france צרפת

צרפת פתחה ביוני את מועד שליחת השירים לקדם, "Destination Eurovision". ניתן לשלוח שירים עד ה-30/11. מקור. בניגוד ל-2018, ב-2019 חצאי הגמר של הקדם יועברו בשידור חי.

croatia קרואטיה
גם השנה מבטיחים לנו שהקדם המקומי, ה-Dora, חוזר. הקדם יתפרס על פני שלושה ערבים. ככל הנראה רק הערב השלישי יהיה הקדם עצמו, בעוד שני הערבים הראשונים יהיו מופעים מוזיקליים של שירים ישנים.

romania רומניה
המדינה תקיים גם השנה את הקדם Selecția Naționala. גם השנה הליך הבחירה ככל הנראה יהיה קדם מרובה שלבים, וזאת למרות שהשיטה לא הוכיחה עצמה עבור רומניה ב-2018. מקור. Mihai, נציג 2006 ו-Luminita Anghel, נציגת 2005 מתכננים לשלוח דואט לתחרות.

russia רוסיה
הזמרת הותיקה ולריה הביעה את רצונה לייצג את המדינה בתחרות. זאת אחרי שלכלכה על האירוויזיון בכמה הזדמנויות. אם זאת, הסיכוי שתיבחר הוא נמוך, מאחר והיא ידועה בדעותיה ההומופוביות, מה שעלול להרתיע את רשות השידור הרוסית מלבחור בה. גם הזמרת Olga Buzova, הביעה את רצונה, בגיבוי פיליפ קירקורוב. Darya Antonyuk, זוכת The Voice המקומי, הביעה גם היא את רצונה. מספר מעריצים טוענים כי לוח ההופעות של סרגיי לזארב, נציג רוסיה ב-2016, מעיד על כך שהוא נבחר כבר לייצג את המדינה באירוויזיון הקרוב. במקביל, נטען כי הזמרת ילידת טג'יקיסטן, Manizha, נבחרה בחשאי לייצג את המדינה עם השיר "I am Who I am".

sweden שבדיה
החלה חרושת השמועות בדבר המתמודדים במלודיפסטיבלן, הקדם השבדי, השנה. Oscar Enestad, לשעבר מלהקת FO&O, יתמודד השנה, כך נטען, עם שיר שכתב על מערכת היחסים עם זוגתו המבוגרת ממנו ב-29 שנים. מקור. Nano, Wiktoria, ו-Avrigarna גם בפנים, בעוד Jon Henrik Fjällgren ו-John Lundvik הוזמנו לקחת חלק, אך טרם נמצאו להם שירים הולמים. Jessica Andersson החליטה, תודה לאל, לא להתמודד השנה. מקור. עוד במתמודדים Ann Louise Hanson, שצפויה לשבור את שיא ההתמודדויות, Magnus Carlsson, שטרם מצא שיר ו-Margaret, שטרם קיבלה את ההזמנה של רשות השידור השבדית להתחרות. מקור.
נמסר כי השנה יהיו 4 מנחים, וכי אחת מהם היא Marika Carlsson. מקור.
נטען כי Liamoo ישתתף עם שיר של תומס גיסון.
עדכון: הוכרזו ארבעת מנחי המלודיפסטיבלן, Eric Saade, נציג 2011, Sarah Dawn Finer, Marika Carlsson ו-Kodjo Akolor.

switzerland שווייץ
השנה לא יתקיים קדם עקב קיצוצים. השיר ייבחר על ידי 50% מדגם קהל המונה 100 אנשים ו-50% צוות מומחים בינלאומי.  כל אחת מארבעת רשויות השידור המקומיות, SRF, RTS, RSI ו-RTR, רשאית לשלוח Wildcard מטעמה, גם אם התקבל אחרי מועד הגשת השירים. רשות השידור הגרמנית של שווייץ פתחה וסגרה את מועד שליחת השירים בין התאריכים 01/09-01/10.
RSI, רשות השידור האיטלקית של שווייץ, ערכה מיני קדם אינטרנטי עם 13 שירים. 3 שירים עלו לשלב הבא ונשלחו מטעם RSI לשלב הבא:

Y1CyE2mViXw
ניתן לראות את השידור האינטרנטי של הליך הבחירה של RSI כאן.
בסך הכל, כ-420 שירים הוגשו לרשיות השידור השווייצריות. מקור. במקביל, רשות השידור פנתה לציבור, להגשת מועמדויות עבור מדגם הקהל:

בינתיים, 6,100 אנשים הגישו את מועמדותם למדגם הקהל. מקור.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.