2019: ספרד – סיקור Operación Triunfo רטרואקטיבי, חלק 1

השנה זו השנה החמישית, לא ברציפות, שבה נבחר פורמט הריאליטי-שירה Operación Triunfo, להיות הפלטפורמה באמצעותה ייבחר הנציג והשיר של ספרד באירוויזיון. בשנים 2002-2004 זה עבד חלקית והצליח לשים את ספרד בטופ 10. בשנה שעברה זה פחות עבד, כאשר הצמד שנבחר לייצג את המדינה הסתפק במקום ה-23. מצד שני, החיבור לאירוויזיון תרם מאד לתכנית והפך אותה שוב לפופולארית מאד. מספר מתמודדים מהעונה הקודמת הפכו כוכבים והפכו את התכנית לרלבנטית שוב, לשמחתה של רשות השידור הספרדית. האם הפעם יצליחו לתרגם את הפופולאריות ואת הפורמט להצלחה באירוויזיון 2019? בספטמבר החלה העונה הנוכחית, להלן סיקור שלושת התוכניות הראשונות.

גאלה 0
בערב זה נכיר את 18 המתמודדים, מתוכם רק 16 ימשיכו לשלב הבא. לאחר כל הופעה יכריעו השופטים מי מהם יתחילו את הכשרתם במה שמכנים בתכנית כ"אקדמיה", ומי יועמדו להדחה או להצלה. המועמדים להדחה יוכלו לקבל כרטיס לשלב הבא מהשופטים, הצוות המקצועי של האקדמיה או הקהל. מי שלא יקבל, יודח מן התחרות.
ההופעה הראשונה של הערב היא של מתמודדי Operación Triunfo 2017 בשיר "Camina". מקום של כבוד נשמר לאמאיה ואלפרד, זוכת התחרות בשנה שעברה ובן זוגה, אשר הכירו בתחרות וייצגו ביחד את ספרד באירוויזיון 2018.

לאחר מכן, אנו מכירים את שופטי התחרות: Manuel Martos, Joe Pérez-Orive ו-Ana Torroja.

המתמודדת הראשונה להערב היא Marilia , בת ה-18, צעירת המתמודדים, ששרה את "Piel canela", במקור שיר מ-1953 בביצוע Eydie Gormé ו-Trio Los Panchos. השיר בהפקת רומבה עדינה ובקולות ליווי זולים. Marilia מדגימה את קולה הילדותי-מלאכי, וקשה לפי השיר הזה לעמוד על יכולותיה הקוליות. זה שיר ילדותי, ריאקציונרי, מאד easy listening. הרבה כריזמה וכוכבות לא ראינו שם. אולי בהמשך…

המתמודד השני הוא Damion, יליד גרמניה, שבוחר לשיר את "What Do You Mean?" של ג'סטין ביבר. דוגמה קלאסית לזמר של סטודיו. הוא נשמע טוב, במיוחד בבתים, אבל מתקשה לנוע על הבמה בשיר שהוא להיט קצבי, ואז הולך לאיבוד לחלוטין. יש לו מבטא סביר וככל שהשיר מתקדם הוא מצליח לזייף פחות. אם ייתנו לו הזדמנות נוספת, הוא יהיה חייב להראות יותר אישיות.

המתמודדת השלישית היא Julia, שבוחרת לשיר את "Vuelves" של Rozalén. קול חם ונעים לשמיעה, עם קצוות קלים של סלסולים. היא משחקת על הבמה, מוכרת רגש, וזה עובד. ההופעה האפקטיבית הראשונה של הערב. רציתי עוד אחרי ההופעה. זה היה פשוט ויפה, והבחירה בשיר הייתה מצוינת.

המתמודד הרביעי הוא Famous, שבוחר לשיר את "Faith" של Stevie Wonder ו-Ariana Grande. השיר הוא פופ-גוספל שמח וקצבי. הוא מעט בוסרי, אך מתגלה פוטנציאלית כזמר טוב מאד. בתו האחרון הוא מזייף את נשמתו למוות, אבל הוא מביא לבמה המון ביטחון עצמי וכריזמה סוחפת. עם עוד כמה הופעות והדרכה נכונה הוא יכול להגיע רחוק בתחרות.

השופטים חווים את דעתם על 4 המתמודדים הראשונים. Marilia, Julia ו-Famous מתקבלים לאקדמיה, בעוד Damion נאלץ להיכנס לרשימת ההמתנה.

המתמודדת החמישית היא Natalia. היא בוחרת לשיר את "Crazy" של Gnarls Barkley. שיר שחוק שקשה לי להאמין שהיא תצליח להוציא ממנו משהו משמעותי או זכיר. היא מתנועעת בחושניות על הבמה, לחלוטין ללא קשר לנושא של השיר. יש לה שטיקים שהיא חייבת להיפטר מהם. למעט זאת, יש לה את הלוק, קול חם שהיא יודעת להשתמש בו, זמרת טכנית טובה ומידה מסוימת של ביטחון, שניתן לתרגם לכוכבות פופ בטווח הרחוק.

המתמודד השישי הוא Rodrigo. הוא בוחר לשיר את "El sitio de mi recreo" של Antonio Vega. בלדת פופ גנרית ורגשנית. הביצוע מעט קריוקי, כאשר בפיזמון הוא מדגיש את קול הטנור העמוק שיש לו. זה לא ממש קשור לשיר, ולשאר החלקים שלו, אבל אני מניח שהוא רצה להראות לנו את יכולותיו הקוליות. נשארתי עם רושם מועט למדי.

המתמודדת השביעית היא María, זקנת המתמודדים, בת 27(!), אשר שרה את "Cry to me" של Solomon Burke. שיר Soul מהסיקסטיז. ההופעה מתחילה באופן צולע למדי. היא מתנועעת במגושמות. יש לה מבטא אמריקאי טוב, אבל ההעמדה בשילוב הגמלוניות שלה גורמת לזה להראות כמו הופעת בית ספר. בפיזמון היא מוכיחה שהיא זמרת נשמה. מסוג ההופעות שהייתי נותן להם "עובר" באודיו, אבל ההופעה הויזואלית הייתה מוזרה מידי.

המתמודד השמיני הוא Carlos Right הנאה. הוא בחר לשיר את "Cómo mirarte" של Sebastián Yatra הקולומביאני. הקסם שלו לא נגמר על הבמה. הוא שר טוב, אבל לא מראה יכולות ווקליות מדהימות או יוצאות דופן. על אף הביטחון העצמי והכריזמה, משהו בנוכחות הבימתית שלו עדיין בוסרי וחובבני.

המתמודדת התשיעית הוא Alba Reche, שבוחרת לשיר את "Dangerous Woman" של Ariana Grande. כבר בראיון המקדים ניתן להבחין שיש לה קול צרוד ומעניין והיא כבר מסתמנת כמי שאוכל לאהוב מאד. ובכן, בהופעה זה לא ניכר. הבחירה של השיר איומה והביצוע עצמו קשה ומבולגן. יש לה המון מניירות קוליות שלא לצורך, וסתם מניירות בימתיות שלטעמי רק גורעות.

השופטים חווים את דעתם על חמשת המתמודדים שזה עתה הופיעו. Natalia ו-Alba Reche מתקבלות לאקדמיה, בעוד Rodrigo, María ו-Carlos Right נכנסים לרשימת ההמתנה.

המתמודד העשירי הוא Alfonso, יליד ונצואלה, שבוחר לשיר את "Pégate" של Ricky Martin. האווירה היא לטינית כבדה, בקולו הפופי והצלול של אלפונסו. אליו מתלוות רקדניות שמתנועעות סביבו. הוא אחד המתמודדים היחידים שיש לו הופעה בימתית מקצועית ומהודקת מאד. הוא נראה כמו מי שמופיע מול קהל כבר שנים, יודע מה הוא עושה וזו אחת ההופעות הטובות של הערב, אם לא הטובה מכולם.

המתמודדת האחת עשרה היא Noelia, אשר בוחרת לשיר את "River" של Bishop Briggs. שיר מצוין, עדכני, דרמטי במידה, שמאפשר לה להראות את יכולותיה הקוליות. נואליה יכולה להגיע לגבהים עם הקול שלה, כמו גם לצלול עמוק. מצד שני, זה אגרסיבי מאד, חסר עידון, שוב בוסרי מאד. האנגלית שלה קשה וקשה להבין מה היא שרה. פוטנציאל יש שם.

המתמודד השניים עשר הוא Dave. הוא בוחר לשיר את "Sea" של Jorge Drexler. דאבה נראה כמו אנטי-כוכב, בחור גמלוני, גבוה ומאד רזה עם תספורת של דורה, אבל כשהוא פותח את הפה מתגלה זמר פופ-פלמנקו מרשים למדי, עם יכולות הופעה, שפע של ביטחון עצמי והרבה קוליות. הוא לא לוקח את עצמו ברצינות רבה מידי, אך כן לוקח את המוזיקה בצורה רצינית.

המתמודדת השלוש עשרה היא Sabela. היא בוחרת לשיר את "Bachata rosa" של Juan Luis Guerra הגדול. יש לה קול עמוק וסגנון מסורתי ספרדי. עם זאת, זה לא נראה מרשים ואפילו הקהל נראה משועמם למדי. זה נורא אמצע הדרך וזו לא הדרך הנכונה לפרש את השיר הזה לטעמי. הקול שלה נוטה להיות גרוני לעיתים וזה לא הדבר הכי נעים לשמיעה.

המתמודד הארבעה עשר הוא Miki הנאה למדי. הוא בוחר לשיר את "Prefiero" של Antílopez. לבחור יש יופי של כריזמה וביטחון עצמי על הבמה. הוא שר עם המון רגש ונשמה, מראה מקצועיות, על אף קפיצות גמלוניות מידי פעם. הוא מדליק את הקהל ואת עצמו. הופעה מצוינת, שוגררת אחריה תשואות.

השופטים חווים את דעתם על חמשת המתמודדים ששרו כעת. Alfonso, Noelia, Dave ו-Miki מתקבלים לאקדמיה, בעוד Sabela נכנסת לרשימת ההמתנה.

המתמודד החמישה עשר הוא Luis. בחור חביב ומלא שמחת חיים. הוא בוחר לשיר את "Carita de buena" של Efecto Pasillo. ההופעה נראית כמו הופעה בקלאב מד או לפחות ההופעה של שווייץ באירוויזיון 2004. השיר נשמע אינפנטילי למדי והקול הצפצפני מעט של לואיס לא עוזר לשדרג את השיר… ווקלית, ניכר שזה שיר פשוט מאד לביצוע, ולא למדנו בעקבותיו מה היכולות הקוליות של הבחור, למעט יכולתו לעבוד בצוות בידור באילת.

המתמודדת השש עשרה היא Marta. היא בוחרת בלהיט האלפיימיז האלמותי "Superstar" של Jamelia, המוכר לישראלים בביצועה של רוני דואני. מרתה עומדת על הבמה כמעט ללא ניע, כאשר מאחוריה הרקדניות. לא ברורה הבחירה בשיר הזה. אין בזה ערך קאלטי וזה נשכח למדי. יש לה קול לא רע, אבל אני לא יכול להגיד שבאמת ראינו או שמענו יותר מידי על מנת לקבוע. אני לא אופתע אם הביצוע הזה יעמיד אותה בסכנה.

המתמודד השבעה עשר הוא Joan Garrido. הוא בחר לשיר את "Let's Stay Together" של Al Green. הוא עולה על הבמה בלבן, מה שמתברר כצעד אפקטיבי. יש לו קסם גברי מעט מיושן, אך אפקטיבי. השיר עצמו מיושן ונשמע borderline קריוקי. זה מאד easy listening, אבל אני מאמין שזה יספיק לעכשיו.

המתמודדת האחרונה היא África, בעלת השם האקזוטי. היא בוחרת לשיר את "Tuyo" של Rodrigo Amarante הברזילאי. מדובר בבוסה נובה זורמת ונעימה. אפריקה עולה על הבמה בשמלה אדומה מחמיאה ומופיעה בהרבה מקצועיות. היא מצליחה להיות נכונה גם טכנית, אבל גם להתחבר לרגש. זמרת אותנטית, מקצועית מאד, עושה אהבה עם המצלמה. מצוינת.

השופטים חווים את דעתם על ארבעת המתמודדים האחרונים. Luis נכנס לרשימת ההמתנה, בעוד Marta, Joan Garrido ו-África מתקבלים לאקדמיה.

ששת המתמודדים הנמצאים ברשימת ההמתנה ממתינים לשמוע מה יעלה בגורלם. Damion ו-María מתקבלים לבסוף לאקדמיה בהחלטת השופטים. אחריהם Sabela זוכה בהצבעת מורי האקדמיה ונכנסת לאקדמיה. אחרון חביב זוכה Carlos Right ב-42% מקולות הקהל ונכנס לאקדמיה. Rodrigo ו-Luis שקיבלו בהתאמה 37% ו-21% מקולות הקהל מודחים מן התחרות.
ניתן לצפות בתכנית החדשה כאן.

גאלה 1
התכנית נפתחת בהופעה של 16 משתתפי התכנית, השרים את "This is Me" של Keala Settle. לתשואות הרמות ביותר זוכה Alba Reche.

השבוע ישירו המתמודדים דואטים, אשר בסופם, על פי תוצאות הצבעת השופטים והקהל בבית, 4 מתמודדים יועמדו להדחה. השבוע השופט האורח הוא Tony Aguilar.

ההופעה הראשונה היא של שוברי הלבבות, Carlos Right ו-Miki. הם שרים את "El ataque de las chicas cocodrilo" של Hombres G. מיקי מעביר הרבה פאסון על הבמה בחולצת כדורת ותנועות כפיפה מוזרות עם הרגליים. שניהם מלאי בטיחון ולא מעפילים זה על זה. השיר חמוד והאנרגיות גבוהות, אבל ווקלית אין שם שום אתגר או תצוגה של יכולת.

ההופעה השנייה היא של África ו-Damion. הם מבצעים את הלהיט הענק "Perfect" של Ed Sheeran ו-Beyoncé. דמיון נשמע מנוזל משהו, אני מניח שזה הקול שלו. הוא עדיין נראה לא נינוח על הבמה וניכר שהוא נושם לרווחה כשהחלק שלו לשיר נגמר. אפריקה נכנסת לנעלייה הגדולות של ביונסה ולא נותנת הופעה מדהימה. היא נכונה מאד טכנית, אבל ההופעה של שניהם לא הולכת לשום מקום. לקראת הסוף, אפריקה מציגה את יכולותיה הקוליות המרשימות.

ההופעה השלישית היא של Alfonso ו-Sabela, נכנסים לנעליהם של Luis Fonsi ו-Demi Lovato, בשיר "Échame la culpa". סבלה נשמעת רע מאד, קריוקי פינת הופעת נוער ביום העצמאות. אלפונסו נשמע טוב יותר, אבל עדיין ניכר שהוא לא מרגיש הכי בנוח עם השיר וקצת נעלם ווקלית ונשמע לעיתים כמו זמר ליווי שלה. שניהם זזים טוב על הבמה.

ההופעה הרביעית היא של Dave ו-Marilia בשיר "Alfonsina y el mar" קלאסיקה של Andrés Calamaro. דאבה נפטר מתספורת דורה שלו ונראה טוב. שניהם נשמעים טוב, למרות שמריליה עדיין נשמעת מעט ילדותית. לדאבה יש קול נהדר ומאריליה מצליחה להרשים כשהיא נותנת בפלצטים. בימתית שניהם נראיים בוסריים, אבל ווקלית הם מצוינים.

ההופעה החמישית היא של Alba Reche ו-Noelia. הן שרות את הקלאסיקה האמריקאית "Respect" של Aretha Franklin. לשתיהן יש מנוע בגרון. אלבה זוכה שוב לתשואות מהקהל ונראית מאד נינוחה על הבמה. שתיהן מדגימות כוראוגרפיה קלילה, וניכר שלנואליה זה לא בא הכי בקלות. השיר הזה מצוין כי הוא מאפשר להן להראות את הקולות מלאי הנשמה שלהם, אבל לעיתים זה נשמע כמו ניסיון להרשים ותו לא.

ההופעה השישית היא של María ו-Marta. הן שרות את "Ella" של Bebe. מאריה מאד אותנטית וקל מאד להתחבר אליה. מרתה נראית לחוצה, ונשמעת כמו אחת הזמרות היותר חלשות שהגיעו לשלב זה. באמצע השיר היא כבר נראית ונשמעת יותר טוב, אבל עדיין לא משכנעת בכריזמה שלה. מאריה מקצועית מאד, אך נוטה להיעלם על הבמה מבחינת נוכחות.

הופעת אורח של הזמרת Malú , אשר מופיעה עם שירה החדש "Todos los secretos".

ההופעה השביעית היא של Joan Garrido ו-Julia. הם שרים את "Vuelvo a verte" של Malú ו-Pablo Alborán, שני כוכבים ענקים בפני עצמם. חוליה היא הווקליסטית היותר טובה בדואט הזה. יש לה נוכחות בימתית והיא מעבירה הרבה רגש, קל להתחבר אליה. ג'ואן נשמע בסדר, אך נראה מעט קפוץ על הבמה. היא לגמרי הזמרת הטובה יותר ואחת הטובות בתחרות.

ההופעה השמינית והאחרונה היא של Famous ו-Natalia. הם שרים את "Feel It Still" של Portugal. The Man. השילוב בין שניהם הוא טוב. הקול של פאמוס עמוק מאד ונדמה שהוא מדבר כשהוא נדרש לשיר בקולות גבוהים יותר. נטליה עדיין בעלת פוטנציאל לא ממומש. קולית הם נשמעים טוב ומשלימים זה את זה. כוריאוגרפיה קלה לקראת סוף השיר מראה כי הם יודעים גם להחזיק במה.

הופעת האורח השנייה של הערב היא של מתמודדת השנה שעברה, Aitana, בשירה "Teléfono".

המנחה מכריז שלושת המובילים בהצבעת הקהל – Natalia, Miki ו-Noelia. הפתעה גדולה, במקום הראשון בהצבעת הקהל ומי שעוברת אוטומטית לשלב הבא היא Noelia.
השופטים מעבירים לשלב את הבא את Damion, Miki, Famous, Julia, Dave, Marilia, María, Natalia, Marta, Alba Reche ו-Carlos Right. להדחה מועמדים Joan Garrido, Alfonso, Sabela ו-África.
מורי האקדמיה מחליטים להציל מהדחה את África, ובצדק, והיא עוברת לשלב הבא. המתמודדים שעברו לשלב הבא מצביעים לשלושת המועמדים להדחה. את רוב הקולות מקבל Joan Garrido והוא עובר לשלב הבא ומוצל מהדחה, מה שאומר ש-Alfonso ו-Sabela מועמדים להצבעת הקהל ואחד מהם יסיים את דרכו בגאלה הבאה.
ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

גאלה 2
הערב נפתח בהופעה של 16 המתמודדים בשיר "Bonito es" של Los Sencillos. ז'ואן, מיקי וחוליה בולטים לטובה.

הערב השופטת Ana Torroja נעדרת, ובמקומה אנו מקבלים את Rosana ו-Julia Gómez Cora.

שני המתמודדים להדחה עולים להופיע. ראשון עולה Alfonso עם השיר "All of Me" של John Legend. לקח לי כמה שניות להבין שמדובר בגרסה הספרדית לשיר. קצת יצא לי מהשיר הזה, אבל הקהל זורם איתו. הוא זמר טוב, אבל ההופעות הקודמות שלו השאירו עליי רושם טוב יותר.

אחריו עולה Sabela. היא שרה את "Benditas feridas" של Rosa Cedrón. היא נראית מצוין, עבדו לה על הסטיילינג וזו הפעם הראשונה שהיא נראית כמו כוכבת ולא סתם מישהי ששרה. השיר מקסים והיא מצליחה לתעל רגש שהיא לא העבירה בהופעותיה האחרונות. היא לא הזמרת הכי טובה בתחרות, אבל היא נותנת את כולה בשיר הזה.

הופעת אורח של Lola Índigo בשיר "Ya no quiero ná". זוועות. מדובר בשם הבמה של Mimi, מתמודדת השנה השעברה.

הדואט הראשון של הערב הוא של Dave ו-Noelia. הם שרים את "Volando voy" של Kiko Veneno. שיר פלמנקו מלא נשמה. נואליה בתוך האלמנט שלה. מתחילה את ההופעה שלה לצד המתמודדים, עוברת לשופטים ועולה לבמה. מאד אפקטיבי. היא חמודה מאד ומצליחה למכור את השיר על אף כמה פאשלות קטנות. דאבה גם הוא נראה במקום שנוח לו מבחינה מוזיקלית. המוזיקה גוברת על הקול שלו לעיתים וניכר שהוא לא נותן עצמו לשיר כמו זוגתו לדואט.

הדואט הבא הוא של Africa ו-María. הן שרות את "Friends" של Marshmello con Anne-Marie. איזה שיר מעצבן. אפריקה נראה ששולטת ברזי הספוקן וורד והמוזיקה האורבנית, אבל נראית על הבמה כמו דג מחוץ למים. מריה, מההתרשמות שלי, נוטה להיעלם בדואטים, עקב נוכחות ואישיות לא מספיק גדולים. ווקלית מדובר בהופעה מאד חלשה. הן מזייפות ואפריקה מוסיפה אווירה לחוצה. לא טוב בכלל.

הדואט השלישי הוא של Alba Reche ו-Miki הנסיך… הם שרים את "Alma mía" של Natalia Lafourcade המקסיקנית. בלדה פוסט-לטינית עדינה, המאפשרת לשניהם להפגין את יכולותיהם הקוליות. אלבה סוף סוף מראה את קולה החרוך המקסים. מיקי מציג את הצד הרומנטי שלו. הם צמד מצוין והכימיה ביניהם עוברת לקהל בבית. ההופעה כולה סטטית, הם עומדים זה מול זו ושרים זה לזו ללא ניע. זה עובד.

הדואט הרביעי הוא של Joan Garrido ו-Marilia. הם שרים את "Another Day of Sun" מהסרט La La Land. ג'אז פיוז'ן מיושן, אך חביב. הם צמד מאד גרוע והקולות שלהם לא משתלבים. מאריליה היא הצלע היותר טובה בצמד הזה והכריזמה של ז'ואן לא מצליחה להפוך את הביצוע הזה ליותר מקריוקי טוב עבורו. אני מניח שזה עניין של זמן עד שהוא יילך הביתה. נדמה שכל אחד מהם שר בסולם אחר.

הופעת אורח של להקת Tequila במחזורת של "Dime que me quieres" ו-"¡¡Salta!!"

הדואט החמישי הוא של Famous ו-Damion עם השיר Déjala que baile של Melendi, Alejandro Sanz ו-Arkano. פאמוס נשמע פשוט מצוין בשיר הזה. הוא למד איך להתאים את הקול שלו לפופ-Soul הזה ולא להישמע כמו זמר פלמנקו, זה נהדר ואני שמח בשבילו. דמיון עדיין בעל נוכחות משעממת למדי ולא מצליח לשכנע אותי, לא קולית ולא מבחינת הכריזמה שחסרה לו. פאמוס הוא לגמרי הצלע החזקה בדואט, שופע כריזמה וגונב את ההצגה.

הדואט השישי הוא של Marta ו-Natalia. הן שרות את הקלאסיקה "Tainted Love" בגרסת Imelda May האירית. הגרסה היא סווינג-רוק לא מרשימה במיוחד. אף אחת מהן לא מדהימה בדואט הזה. מרתה יודעת לשיר, אבל לא למכור שיר. לנטליה נוכחות של כוכבת, והיא גונבת ממרתה את הפוקוס, אבך אף אחת מהן לא מדהימה או זכירה בהופעה הזו.

הדואט השביעי והאחרון הוא של Carlos Right ו-Julia. הם שרים את "Mi historia entre tus dedos" של Gianluca Grignani האיטלקי. חמודים מאד ביחד. השיר הוא פופ-רוק ג'אזי אמוציונלי למדי. קרלוס פותח את השיר, ועם כמה שהוא חמוד, הוא נעדר כריזמה בימתית משמעותית, בייחוד ליד חוליה, שנשמעת נהדר בכל שיר, אבל לא בטוח בכלל שזה השיר הנכון בשבילה. עם זאת, ניכר שהם נותנים את כל כולם בשיר. לחוליה זה בא יותר בקלות.

הגיע זמן תוצאות. הקהל הכריע מי משני המועדים להדחה נשאר ומי מודח. Sabela זוכה להזדמנות נוספת, בעוד Alfonso הולך הביתה. חבל מאד.
המנחה מכריז על המנצחים בהצבעת הקהל: Natalia, Julia ו-Alba Reche. מי שהגיעה למקום הראשון ועוברת אוטומטית לגאלה הבאה היא Natalia.
השופטים מעבירים לשלב הבא את Sabela, Famous, Julia, Carlos Right, Noelia, Marilia, Marta, Miki, Alba Reche ו-Damion. להדחה הם מעמידים את Joan Garrido, María, África ו-Dave.
מורי האקדמיה מחליטים להציל מהדחה את María. המתמודדים שעברו לשלב הבא מצביעים לשלושת המועמדים להדחה. את רוב הקולות מקבל שוב Joan Garrido (למרות ש-Dave מקבל את אותו מספר קולות), והוא עובר לשלב הבא ומוצל מהדחה, מה שאומר ש-África ו-Dave מועמדים להצבעת הקהל ואחד מהם יסיים את דרכו בתחילת הגאלה הבאה.
ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.