2019: ספרד – סיקור Operación Triunfo רטרואקטיבי, חלק 2

אחרי שבסיקור הקודם הכרנו את המתחרים, והתחלנו להיקשר אליהם, הגיע הזמן לעוד מנה של "מבצע נצחון", הלא הוא Operación Triunfo, ריאליטי השירה הספרדי המצליח, שגם השנה ייבחר את נציג המדינה לאירוויזיון 2019? מי ייסע כל הדרך לתל-אביב? בפתיחת גאלה 3 אנחנו עם 15 מתמודדים במירוץ.

גאלה 3
התכנית נפתחת בהופעה של 15 משתתפי התכנית, השרים את "Viva la Vida" של Coldplay. האנגלית קשה בשיר לחלק מהמתמודדים וזה מפריע להתמקד בשירה. חלק מהמתמודדים עברו מהפך אפנתי, בלטו לי בעין מיקי ונואליה, אבל רק בעין. השופט האורח הערב הוא Wally Lopez.

לפני הכל, ההופעות של המועמדים להדחה מהשבוע שעבר. ראשונה לעלות להופיע היא África עם "God Is a Woman" של Ariana Grande, וזו כנראה הייתה טעות גדולה. השיר לא למידותיה. יש לה קול טוב, אבל היא כל כך מתאמצת להיות סקסית, והכל יוצא רע ולחוץ. היא יכולה להרבה יותר, אך לצערה מי שבחר לה את השיר פגע בה ובסיכוייה.

אחריה עולה לבמה Dave הגבר, שכבר לא נראה כמו דורה. הוא שר את "Rocanrol bumerang" של Miguel Ríos, אי שם משנת 1980. ביצוע מצוין, מלא אמוציות, הוא טבעי מאד על הבמה. יש לו קול בס וצרוד שמתאים לרוק'נ'רול המיושן הזה ולאווירה האלביסית של השיר. הוא ניצח את אפריקה בשנייה שההופעה החלה.

הגיע זמן דואטים. הדואט הראשון הוא של Alba Reche ו-Marta. הן שרות את "Just Give Me a Reason" של Pink ו-Nate Ruess. אלבה נשמעת רע מאד, הרע ביותר שהיא נשמעה עד כה. מרתה מדויקת, אך משמעממת ופרווה. הגוון הקולי שלהן כל כך שונה, שהשילוב שלהן צורם לכל אוזן.

הדואט השני של הערב הוא של Carlos Right ו-Maria. הם מבצעים את "Contigo" של El Canto del Loco ו-Natalia Lafourcade. שיר רומנטי מיד-טמפו, שמרני, שמאד מתאים לקלרוס. הוא עושה את השטיק הרגיל שלו על הבמה. עדיין לא ראינו אותו יוצא מהאלמנט שלו. מאריה, כרגיל, הולכת לאיבוד בדואטים, אין לה נוכחות חזקה מספיק לא להיעלם ברקע. קולית, היא נשמעת מצוין, יש לה קול מתוק והיא מדויקת, אך גם מאד טבעית. השילוב של השניים טוב מאד וההופעה מחויכת וזורמת.

ההופעה השלישית היא של Famous ו-Noelia. הם שרים את "What a Fool Believes" של The Doobie Brothers. קלאסיקה אמריקאית, שכנראה נראתה טוב על הנייר, אבל יצאה קצת shakey בלייב. הם מפלצטים ומזייפים להנתאם על הבמה ונואליה נעה בכבדות. פאמוס נראה דואג לה ובודק מידי פעם אם היא לא מפספסת את הצעדים… זה לא עובד, נשמע כמו קריוקי. לה אין מושג על מה היא שרה.

ההופעה הרביעית היא של Damion ו-Natalia. הם שרים את "Lo siento" של Beret. דאמיון מראה חצי אישיות, שזה חצי יותר ממה שהיה לו בתכניות הקודמות. נטליה מצליחה להוכיח שהיא יכולה לרגש גם בשירים השקטים והעצובים ומעפילה עליו בכל מדד. אין שם הרבה כימיה וזה לא בגללה. דאמיון נראה כה לחוץ, ואם אני צודק, הוא שכח לזוז במעט התנועות שהיו בהופעה הזו. נטליה נותנת את הנשמה והלב.

ההופעה החמישית היא של Joan Garrido ו-Miki. הם מבצעים את "Friday I'm in Love" של The Cure. ז'ואן נשמע איום ונורא, קול צורמני וחובבני. מאיפה זה הגיע? מיקי לא נשמע הרבה יותר טוב, יש מצב שמישהו אימן אותם לשיר ככה? ככה לא שרים כוכבי רוק. ההפועה דרדלה והעיבוד חבוט, הוציאו ממנו את כל רוח הנעורים שהייתה בו במקור. מיקי מעט יותר טוב, אבל בעיקר בזכות הכריזמה הטבעית שלו.

ההופעה השישית היא של Marilia ו-Sabela. הן שרות את "Cómo quieres que te quiera" של Rosario. השיר הוא פלמנקו חושני ועצוב, המוזיקה מדהימה והגיטרות הספרדיות עושות לבכות. סאבלה נראית מצוין, למעט הסטיילינג. מאריליה נראית כמו היפית מודרנית. הן נשמעות טוב ביחד, לאף אחת אין אישיות גדולה מידי להעפיל על השנייה. אבל זה נשאר במחוזות ה"נעים" ולא עושה יותר מזה.

ההופעה האחרונה היא הופעת סולו. Julia מקבלת את הפריבילגיה הזו, מאחר ויש השבוע מספר אי זוגי של מתמודדים. היא שרה את "Born This Way" של Lady Gaga. זה אמור להיות לחלוטין מחוץ לאלמנט שלה, אחרי שסילסלה את דרכה בשבועות האחרונים, אבל היא עושה עבודה לא רעה בכלל. ביחס מה שציפיתי, זה אחלה. היא משחקת את המשחק עד הסוף, רוקדת מעט ובאופן כללי נהנית על הבמה.

הופעת אורח של להקת הבנים Blas Cantó עםפ השיר "Él no soy yo". זכורים מהקדם הספרדי ב-2011.

הגיע זמן תוצאות. הקהל הכריע מי משני המועדים להדחה נשאר ומי מודח. Dave זוכה להזדמנות נוספת עם 80% מקולות הקהל, בעוד África הולכת הביתה.
המנחה מכריז על שלושת המובילים בהצבעת הקהל – Natalia, Alba Reche ו-Julia. במקום הראשון בהצבעת הקהל ומי שעוברת אוטומטית לשלב הבא היא Julia.
השופטים מעבירים לשלב הבא את Famous, Julia, Sabela, Marilia, María, Natalia, Marta, Alba Reche ו-Carlos Right. להדחה מועמדים Joan Garrido ,Damion, Dave ו-Miki.
מורי האקדמיה מחליטים להציל מהדחה את Miki, ובצדק, והוא עובר לשלב הבא. שאר המתמודדים מחליטים להציל את Dave. מה שאומר ש-Damion ו-Joan Garrido מועמדים להצבעת הקהל ואחד מהם יסיים את דרכו בגאלה הבאה.

גאלה 4
הערב נפתח בהופעת 14 המתמודדים שנותרו. הם שרים את "I Am What I Am" של Gloria Gaynor. בולטית לטובה אלבה וחוליה. בולט לרעה, כמו תמיד, ז'ואן.

השופט האורח הערב הוא David Otero.

המועמדים להדחה מופיעים ראשונים. ראשון עולה Damion ושר את "Give Me Love" של Ed Sheeran. העיבוד מנימליסטי ואקוסטי. זה יושב לו בול, כי הוא לכאורה מאד מופנם ומתקשה להשתחרר על הבמה. קולית, הוא עושה עבודה נהדרת, חצי מחקה את אד שירן, אבל מוכר את השיר כמו שהוא לא מכר שום שיר עד היום. הספרדים לא וויתרו גם בהופעה זו על הרקדנים. ספרדים.

המועמד השני להדחה עולה להופיע. זהו Joan Garrido והוא מבצע את "Bed I Made" של Allen Stone. הוא עדיין נשמע צורמני פה ושם, ולא ברור למה הוא מתעקש לשיר באנגלית. די ברור שדאמיון אוכל אותו בלי מלח. ההופעה סתמית ונשכחת, הקהל מוחא כפיים לא לפי הקצב והורס את ההרמוניה. בסוף ההופעה מפתיעה אותו חברתו על הבמה.

הדואט הראשון של הערב הוא של Dave ו-Julia. הם שרים את "Vivir" של Rozalén ו-Estopa. שני זמרי נשמה. נשמעים מאד טוב ביחד. חוליה חוזרת לאלמנט שלה ודאווה לשלו. ההעמדה שמביימת כל צעד לא עושה להם טוב. צריך לתת להם להיות טבעיים על הבמה. שיר פופ-פלמנקו חביב ומחויך, שהם מבצעים אותו טוב, אבל לא כזה שיביא להם מקום ראשון בקהל.

הדואט השני הוא של Marilia ו-Marta. הן שרות את "Lo echamos a suertes" של הצמד Ella Baila Sola. מאריליה גם היא חוזרת לאלמנט שלה ונראית מצוין. מרתה שרה מעט גבוה יותר, וביחד הן נשמעות מצוין. ההופעה הווקלית נקייה, אבל מי שיש לה אלמנט כוכבות היא מאריליה ללא ספק, בעוד מרתה עדיין נראית לי כמו מישהי שפשוט יודעת לשיר. וזה לא אותו דבר.

השיר הבא הוא ביצוע סולו של Famous. הוא שר את הלהיט האמונציונלי "Take Me to Church" של Hozier. הקול שלו נע בין הגבוה לנמוך מאד, וזה מוזר לי מאד. ההופעה לא רעה, הוא מודע ליכולות שלו ומתחמק מהתווים הקשים. הוא עומד על בימה קטנה ומסביבו רקדנים, כרגיל. הרבה התלהבו מהביצוע. אני חייב לציין, שזה טוב, אבל רחוק ממצוין. חלק מהאנגלית שם הולך לאיבוד ובפיזמון האחרון הוא סתם צועק.

הופעת האורח הראשונה של הערב היא של Mon Laferte, השרה את "Mi buen amor". אחלה הופעה, מלאת חושניות וקסם, אבל היא לא מתמודדת…..

הדואט הבא הוא של María ו-Miki. הם שרים את "Quédate en Madrid" של Mecano. איך הוא נשמע מצוין כשהוא לא שר באנגלית. זה שיר מקסים ומרגש וכצפוי הם עושים ממנו מטעמים. מלודיה עשירה, הנחה בקלות על קולותיהם הצלולים. הכימיה בינים נפלאה, והקהל מנופף בפנסים. השופטת Ana Torroja מאזינה בעונג והקהל מריע להם בסיום השיר.

הדואט הבא הוא של Carlos Right ו-Sabela. הם שרים את "Estrella polar" של Pereza. שיר רוק מיד-טמפו אמצע הדרך, או לפחות בביצוע הזה. קרלוס מוכר את מה שהוא מוכר כל שבוע, הוא לא זמר רע, אבל הוא נשמע כמו אלפי זמרים אחרים. כן, יש לו ביטחון, אבל זה לא מספיק. סאבלה לעומתו נשמעת קצת יותר מעניינת, אבל השיר הזה לא עוזר להתחבר לאף אחד מהם. בחלק השני של השיר סאבלה כבר יותר נותנת בראש.

עוד סולו אחד הערב. Noelia שרה את "La tormenta" של Pastora Soler, מי שהייתה נציגת ספרד לאירוויזיון 2012. זה שיר לדיוות, ונואליה עולה כמו מי שיצאה לקניות בקניון. נוסף על כך, השירה שלה מעט שטחית, והיא אמנם מעלה טונים פה ושם, אך נדמה כי השיר הזה דורש יותר. לקראת סוף השיר מכונת רוח עושה את האפקט האירוויזיוני המתבקש. היא יודעת לשיר נכון טכנית, אבל זה לא הביצוע הדיוותי שהשיר הזה זקוק לו.

ההופעה האחרונה להערב היא דואט של Alba Reche ו-Natalia. הן שרות את הלהיט של Britney Spears, הלא הוא "Toxic". הן לגמרי נכנסות לאווירה של השיר, עם הריקודים האגרסיביים ואווירת הפאם פטאל. אלבה מתגלה כרדקנית כשרונית למדי, והיא גם הכוכבת בביצוע הזה. ביצוע מסובך למדי, עם הרבה כוריאוגרפיה, חומרי עזר ושימוש בבמה כולה. יש גם רמיזות לרומן לסבי. אין, הספרדים האלה, הם לא כמונו.

הופעת האורח המיוחדת של הערב היא של Álvaro Soler עם 14 המתמודדים שלנו. הם שרים ביחד את הלהיט שלו, "La cintura".

הגיע זמן תוצאות. הקהל הכריע מי משני המועדים להדחה נשאר ומי מודח. Damion זוכה להזדמנות נוספת עם 65% מקולות הקהל, בעוד Joan Garrido מסיים את דרכו בתחרות.
המנחה מכריז על שלושת המובילים בהצבעת הקהל – Miki, Alba Reche ו-María. למקום הראשון בהצבעת הקהל מגיעה María והיא עוברת לשלב הבא.
השופטים מעבירים לשלב הבא את Julia, Alba Reche, Damion, Famous, Marilia, Natalia, Marta ו-Miki. השופטים מעמידים להדחה את Dave, Sabela, Carlos Right ו-Noelia. מורי האקדמיה מחליטים להציל מהדחה את Noelia. המתמודדים מצביעים ומחליטים להציל מהדחה את Sabela. מה שאומר שמי שבתכנית הבאה יודח Dave או Carlos Right.
ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

גאלה 5
הערב נפתח בהופעת 13 המתמודדים שנותרו. הם מבצעים את "Me encanta" של Nancys Rubias. מדובר בגרסת כיסוי לשיר "I Love It" של הצמד השבדי Icona Pops. זה שיר מסיבות, שעושה שמח לקהל ולא יושב על כל המתמודדים בצורה שווה.

השבוע התכבדנו בשופט האורח Javier Llano.

ראשונים להופיע הם המועמדים להדחה. ראשון עולה Carlos Right. הוא בוחר לשיר את "Tip Toe" של Jason Derulo ו-French Montana. זה שיר עם הרבה סוואג והוא זוכה להפקה חלקלקה, אך זולה, ולרקדנים (ורקדניות עם מכנסונים). הוא מנסה למכור תדמית מעט יותר קולית, שאני מניח שזה יותר מהחוסר תדמית שהוא מכר עד כה. הכוראוגרפיה לא הכי זורמת לו והשיר לא דורש ממנו יכולות קוליות מדהימות.

אחריו עולה המועמד השני להדחה, Dave. הוא בוחר לשיר את "Créeme" של Vicente Feliú ו-Silvio Rodríguez. בלדה לטינית, שעוזרת לו להראות את יכולותיו הקוליות, אבל זה לא מספיק. השיר נוגה מידי וזה לא השיר שהייתי בוחר לקרב על ההשרדות שלך בתכנית. דאווה לא הולך אחורה או קדימה, הוא זמר מגובש כבר. מי שלא אהב אותו עד עכשיו, סביר שלא יתחיל לאהוב אותו בעקבות הופעה זו.

הדואט הראשון הערב הוא של Alba Reche ו-Famous. הם שרים את "Fast Car" של Fast car» Jonas Blue ו-Dakota. הקטע עם אלבה מוזר. או שהשיר יושב עליה בול והיא גונבת את ההצגה, או שהיא נשמעת מחוץ לאזור הנוחות שלה לחלוטין. בדואט הזה פאמוס יותר טוב ממנה, אך הוא לא מדהים. בברייק של הפיזמון הם נותנים בקטע ריקוד. הקולות שלהם לא משתלבים בצורה מושלמת, אבל לא נראה שזה יפגע בפופולאריות של שניהם.

ההופעה הבאה היא הופעת סולו של Miki. הוא שר את "El patio" של Pablo López, שגם יופיע מאוחר יותר הערב. מדובר בבלדת פסנתר מרגשת. הוא מגיע לתווים הגבוהים ומצליח לרגש. הופעת סולו מצוינת, שיכולה למנף אותו, שכן הוא מראה צדדים ויכולות שלא הראה בעבר. ווקלית הוא לא מיוחד בשיר הזה, אבל הוא עושה עבודה נכונה ונותן הופעה אמוציונלית, וזה 90% מהעבודה. על הפסנתר אחד ממורי האקדמיה, Manu Guix.

הדואט הבא הוא של María ו-Noelia. הן שרות את "Ex's & Oh's" של Elle King. מאריה מצוינת כמו תמיד. הפעם היא גם זו שגונבת את ההצגה. היא נכנסת לתפקיד ונותנת הופעה סקסית. ווקלית היא נשמעת מצוין, היא ב-key הנכון, נראית קלילה והאווירה זורמת. נואליה לעומתה לחוצה, קולה רועד, ולא נשמע שהיא מבינה על מה היא שרה. היא נשמעת כמו זמרת ליווי שעברה לקדמת הבמה לרגע. זה לא הערב שלה.

קצת הפסקה מהתחרות. הופעת אורח של Vance Joy האוסטרלי עם השיר "Riptide".

חוזרים לתחרות. Marta בהופעת סולו. שרה את "Y nos dieron las diez" של Joaquín Sabina. בלדה ספרדית באווירת מאריאצ'י מקסיקני. היא נראית נפלא, לובשת שמלה קצרה שחורה ואלגנטית. זו אחת ההופעות הטובות שלה. היא פורחת לבדה על הבמה, מרשימה ביכולותיה וגם ברצינות שבה היא לוקחת את ההופעה והביצוע. שיר נחמד מאד, מלודי ונינוח והוא יושב עליה יופי.

ועכשיו זמן לדואט נוסף. Damion ו-Sabela, שניים מהזמרים היותר חלשים, שרים יחדיו את "Volar" של Macaco. בלדת גיטרה קייצית שמאפשרת להם להראות את היכולות שלהם בלי שכוראוגרפיה מורכבת תפריע להם, שכן דאמיון לא פורח בשירים מסוג זה. הוא נשמע טוב, נראה פחות לחוץ מהרגיל, אבל השיר לא סוחף בשום צורה. סאבלה מתנועעת מצד לצד, נותנת הופעה מעט צפויה, אבל שוב נשמעת טוב. זה שיר מתנה מבחינה ווקלית, אבל משעמם, ולכן לא יוצר את החיבור לקהל.

שתי פייבוריטיות עולות לדואט: Julia ו-Natalia. הן שרות את "Pienso en tu mirá" של Rosalía. השיר הוא בלדת ניאו-פלמנקו, מודרנית ומעניינת. הן נשמעות טוב, אבל זו לא מההופעות היותר טובות שלהן. יותר מידי קורה על הבמה סביבן והן עומדות ללא ניע. לחוליה לוקח זמן להתחמם ונטליה גונבת את ההצגה, לטעמי. האווירה עצובה וקודרת. גם לזה יש מקום, אבל לא ברור עד כמה השיר משרת אותן ואת הסגנון שלהן.

ההופעה אחרונה היא הופעת סולו. Marilia מבצעת את "Rather Be" של Clean Bandit ו-Jess Glynne. היא מתחילה את ההופעה יושבת בתוך חישוק, עם להבות פסיכדליות בוידאו ארט מאחוריה. היא לא נשמעת טוב. דווקא כאן, כשהיא צריכה את הקול הילדותי שהיה לה בתחילת התחרות, היא מנסה להיות מישהי אחרת. היא מזייפת, צועקת בפיזמון ולא מדייקת כשצריך. האנגלית שלה לא טובה וספק אם היא מבינה את המילים. חובבני.

הופעת אורח נוספת: Miriam Rodríguez, משתתפת Operación Triunfo 2017 ו-Pablo López הנפלא בשיר "No!"

הגיע זמן תוצאות. הקהל הכריע מי משני המועדים להדחה נשאר ומי מודח. Carlos Right זוכה להזדמנות נוספת עם 62% מקולות הקהל, בעוד Dave מסיים את דרכו בתחרות. עוד זמר טוב מודח…
המנחה מכריז על שלושת המובילים בהצבעת הקהל – Miki, Alba Reche ו-Sabela. הבחירה בסאבלה מפתיעה. למקום הראשון בהצבעת הקהל מגיע Miki בפעם הראשונה והוא עובר לשלב הבא. איזה כיף!
השופטים מעבירים לשלב הבא את Alba Reche, Noelia, Natalia, María, Famous, Julia ו-Sabela.
השופטים מעמידים להדחה את Marta (מפתיע), Carlos Right (שוב), Marilia (הכי מוצדק) ו-Damion.
מורי האקדמיה מחליטים להציל מהדחה את Marilia.
המתמודדים מצביעים ומחליטים לרחם על Carlos Right שהיה מועמד להדחה בתכנית הערב, ומצילים אותו מהמועמדות להדחה גם בשבוע הבא.
מה שאומר שהמעמדים להדחה בתכנית הבאה הם Damion ו-Marta.
ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.