2019: עדכון – 186 ימים לאירוויזיון

אירועי השבוע הקרוב (11-17/11/18)
* 11/11 – malta מלטה: The X Factor – תכנית אודישנים שישית.
* 14/11 – spain ספרד: Operación triunfo – גאלה שמינית.

eurovision_heart כללי
* 42 מדינות יתחרו באירוויזיון 2019, כך דווח באתר הרשמי של התחרות. מקור. 36 מדינות יחולקו לשני חצאי גמר, בעוד ה-BIG 5 והמדינה המארחת יעפילו אוטומטית לגמר כמידי שנה. רוב המדינות שהשתתפו ב-2018 יחזרו להשתתף ב-2019, למעט בולגריה, שהודיעה על פרישתה. אין השנה מדינות שחוזרות לאחר היעדרות או הופעות בכורה של מדינות שטרם השתתפו בעבר.
f19027d775fa5568e19ce3fa644aa78e

לאנשים היותר ויזואלים מבינינו, חובב בלגי הכין סרטון המציג את 42 המדינות הצפויות להשתתף ב-2019:

* על פי ערוץ עשר, ב-28/01 ייערך טקס העברת המפתחות בין הערים המארחות. באותו מעמד גם תבוצע ההגרלה לחצאי הגמר. האירוע ייערך בבית העיר בתל-אביב. מפגש המשלחות ייערך בין התאריכים 10-12/03.
* עיריית תל אביב הודיעה כי תקיים את אירועי הלילה הלבן 2019 ביום חמישי ה-16/05, היום שבו מתקיים חצי הגמר השני של התחרות. "לקראת האירוויזיון 2019 מתכונן להפוך את תל אביב-יפו לעיר האירוויזיונים הגדולה בעולם" לדבריהם. ראש העיר רון חולדאי הוסיף: "אני מבטיח לתושבי העיר, הציבור הישראלי והתיירים שיגיעו לכא חוויה בלתי רגילה ושבועיים של חגיגות ללא הפסקה, כמו שהעיר שלנו יודעת לספק". מקור.
* בראיון ל"הארץ", ציין Jon Ola Sand, המפקח על התחרות מטעם איגוד השידור האירופי, כי האיגוד לא ירשה להפוך את האירוע לפוליטי וכי לא יורשו נאומים פוליטיים על בימת התחרות. עוד ציין כי תל-אביב הייתה הבחירה הטובה ביותר, והזכיר את נושא השבת, שניתן לשער היה אחד הגורמים המכריעים לבחירת העיר המארחת. הוא סירב תחילה לדבר על מניעת כניסת פעילי BDS למדינה בשבוע התחרות. לאחר לחץ מן המראיין ציין כי לדעתו שימוש בתחרות לצורך מחאה פוליטית נגד ישראל אינה דבר חיובי. הוא הביע דאגה לגבי אפשרויות הלינה בתל-אביב בשבוע האירוויזיון, כמו גם לגבי המחירים הגבוהים, והביע דאגה לגבי התדמית שזה עשוי ליצור לתל-אביב. ניתן לקרוא את הראיון המלא באנגלית כאן. הראיון זמין בעברית למנויי "הארץ" כאן.
* שינויים פרסונליים ב-Reference Group של האירוויזיון: Carla Bugalho מפורטוגל, זיוית דוידוביץ' מישראל ו-Rachel Ashdown מבריטניה, יחליפו את Edoardo Grassi, שפוטר מרשות השידור הצרפתית, Martin Österdahl משבדיה ו-João Nuno Nogueira מפורטוגל.
* השבוע התקיימו אודישנים לבחירת מנחי התחרות. נבחנו לתפקיד: אז טל, גאולה אבן, בר רפאלי, ליאור סושרד, אניה בוקשטיין, שירי מימון ואסי עזר.  מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, מתעקש כי גאולה אבן, שנחשבת לנציגת תאגיד השידור, תהיה בין מנחי התחרות. מקור.

au אוסטרליה
ESCKAZ מדווחים על 3 משתתפים ראשונים בקדם "Eurovision: Australia Decides", והם Delta Goodrem, Peking Duk ו-Ricki-Lee. טרם התקבל אישור מרשות השידור או מהאמנים.

italy איטליה
המגזין Chi חושף, כי בפסטיבל סנרמו הקרוב ישתתפו בין היתר Loredana Berté, Anna Tatangelo עם Gigi D’Alessio, Riki, Ultimo , Modà ו-Iva Zanicchi. מקור.
בקטגוריית האמנים החדשים, Giacomo Eva פרש עקב אילוצים אישיים, בעוד Samuel Pietrasanta נפסל כי שירו לא עמד באילוצי תקנון התחרות. במקומם ייכנסו לרשימה Lelio Morra עם השיר "Giganti" ו-Simone Laurino עם השיר "Non so più chi sei". הם יצטרפו לשלב האודישנים עם 67 האמנים החדשים הנוספים. מקור.

estonia אסטוניה
שמות השירים, המבצעים והכותבים, אשר יתחרו בקדם המקומי, ייחשפו ב-15/11. רשות השידור הרוויחה 8,100 אירו מדמי ההרשמה לקדם. מקור.
216 שירים הוגשו לקדם, 108 מהם באסטונית ו-108 בשפות זרות (אנגלית, רוסית, ספרדית וגרמנית).

united_kingdom בריטניה
הקדם המתקרב ייערך בינואר או פברואר. הוא יונחה זה השנה הרביעית ברצף על ידי Mel Giedroyc המשעשעת. ללא מונס הפעם… מקור.

germany גרמניה
רשות השידור המקומית הכריזה על ששת המועמדים אשר נבחרו לקדם המקומי. אלו הם Aly Ryan, BB Thomaz, Linus Bruhn, Gregor Hägele, lilly among clouds ו-Makeda. הם ישתתפו במחנה כתיבת השירים עם כותבים שונים על מנת לכתוב ולמצוא עבורם את השיר המתאים ביותר להשתתפות בתחרות. לרשימה זו עשויים להתווסף עוד אמן או שניים שישתתפו בקדם בהזמנת רשות השידור. מקור.
Thomas Schreiber, מנהל מחלקת הבידור ברשות השידור הגרמנית, ציין כי במחנה כתיבת השירים הם ישימו דגש על שירים המתאימים לבמה ולהופעה טלוויזיונית. הקדם עצמו ייערך בסוף פברואר והנציג הגרמני ייקח חלק באירועים המקדימים של התחרות באמסטרדם, לונדון ותל-אביב. מקור.

hungary הונגריה
מועד שליחת השירים לקדם המקומי, A Dal, הוארך עד ה-15/11. מקור.

greece יוון
האם יוון פורשת מהתחרות? האתר ESCEXTRA חושב שישנה סכנה כזו, עקב התפטרות שני מנהלים בכירים. ללא מילוי התפקידים הללו במהרה, הכנות רבות לאירוויזיון עשויות להיפגע. מקור. רשות השידור היוונית, ERT, ניסתה להרגיע את הרוחות והוציאה הודעה כי ההכנות לאירוויזיון אמנם לא יחלו לפני סוף דצמבר, אבל ההשתתפות היוונית לא צפויה להיפגע. מקור.
על פי INFE יוון, הזמרת Aphrodite Lantou הביעה התעניינות בהשתתפות באירוויזיון. מקור.

norway נורבגיה
הנורבגים, כמו תמיד, מקדימים את ההיערכות לאירוויזיון 2020. NRK, רשות השידור המקומית, הכריזה כי מועד שליחת השירים לקדם 2020 ייחל ביום הקדם של 2019, 02/03/19 ויום לפני האירוויזיון ב-17/05/19. כל שיר חייב שיהיה לו לפחות כותב נורבגי אחד. כל כותב או מפיק יכול להיות מעורב בעד 3 שירים לכל היותר. מקור.

slovenia סלובניה
לפי האתר Veseljak, הזמר Orter חוזר לקדם המקומי, ה-EMA.

san_marino סן מרינו
המדינה הודיעה רשמית על השתתפותה בתל-אביב 2019. עם זאת, תחרות הריאלטי-שירה 1in360, שתיערך השנה, לא תשמש כקדם, אלא במנותק מההקשר האירוויזיוני. טרם הובהר כיצד ייבחר האמן והשיר לאירוויזיון 2019.

spain ספרד
על פי Noelia, המתמודדת בריאליטי השירה Operación Triunfo, שבמסגרתה ייבחר הנציג הספרדי לאירוויזיון, מתמודדי התחרות לא רוצים לקחת חלק באירוויזיון, למעט היא עצמה ו-Famous. מקור.

czech_republic צ'כיה
ראש המשלחת הצ'כית, Jan Bros, ציין כי התקיים מחנה כתיבת שירים במדינה. בין המשתתפים במחנה ניתן למצוא כותבים צ'כים, הונגרים (כולל Gabi Knoll), בלגים, בריטים, פולנים והולנדים. בין המשתתפים גם כותבי בלגיה 2010 ו-2014, הונגריה 2011 ובולגריה 2016. השירים שנכתבו במסגרת זו מיועדים לקדמים שונים ברחבי היבשת, ולא רק לזה הצ'כי.

croatia קרואטיה
לפי האתר Slobodna Dalmacija, השנה יש סיכוי גבוה להשתתפות שירים של כותבים זרים בקדם. בין המקומיים שצפויים לשלוח שירים ניתן למצוא את Jacques, Kedžo, Lidija Bačić, Indira Levak, Antonija Šola, Zmija Dimšić, Lana Jurčević ו-Jure Brkljača. המלחין Tonči Huljić, שכתב את קרואטיה 1998, 1999 ושירים רבים נוספים, לא ישלח שיר לקדם.

cyprus קפריסין
אחרי שדווח שהיא במגעים להיות הנציגה היוונית לאירוויזיון, כעת מסתבר ש-Tamta במגעים מתקדמים לייצג את קפריסין בתחרות. מסתבר כי הזמרת קיבלה שתי הצעות שונות לייצג את שתי המדינות בתחרות. אני צופה הרבה דרמה בעתיד שלנו…. בנוסף, מוסרים כי מלחין השיר השנה יהיה ככל הנראה שוב Alex Papaconstantinou, אשר הלחין את קפריסין 2018 ו-2012. מקור.
שמועות לא מבוססות מדברות על כך שקפריסין הציעה את הייצוג השנה גם ל-Tamta וגם ל-Helena Paparizou, אך האחרונה סירבה, בעוד Tamta הביעה חוסר רצון לשתף פעולה עם רשות השידור היוונית, וכך למעשה נסללת הדרך לאחרונה לייצג את קפריסין.

russia רוסיה
השנה תורה של רשות השידור VGTRK לארגן את ההשתתפות של המדינה בתחרות, וגורם מטעם הערוץ ציין לאתר כי ההכנות לקראת האירוויזיון יחלו עם סיום שידורי חג המולד, דהיינו בסוף דצמבר-תחילת ינואר. מקור.
על פי התמונה הבאה באינסטגרם, ניתן לנחש כי נציג רוסיה באירוויזיון יהיה Sergey Lazarev, שהיה נציג רוסיה ב-2016:

ניתן לראות בפוסט כי פיליפ קירקורוב הודה למעצב האופנה הגרמני Philipp Plein על הפגישה עמו, והביע ציפייה לקראת "פרויקט מאי". בתמונה תויגו אתרי אירוויזיון שונים וסרגיי לזארב, שגם עשה לייק לתמונה.

sweden שבדיה
על פי האתר Shimoda, בין משתתפי המלודיפסטיבלן השנה יהיו גם Excellence ו-Arja Saijonmaa.
המגזין Aftonbladet מצידו מציין כי השנה ישתתפו בקדם Jan Malmsjö, Anton Hagman, Bishara Morad ו-Vlad Reiser.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.