2019: עדכון – 179 ימים לאירוויזיון

אירועי השבוע הקרוב (18-24/11/18)
* 18/11 – malta מלטה: The X Factor – תכנית שביעית.
* 21/11 – spain ספרד: Operación triunfo – גאלה תשיעית.

eurovision_heart כללי
* השבוע התקיימו האודישנים לבחירת מנחי התחרות. על פי מערכת "ערב טוב עם גיא פינס", "המועמד המוביל הוא ארז טל, אבל להנחיית השידור המורכב מחפשים ארבעה מנחים שונים, וזימנו לאודישן סודי גם את ליאור סושרד, בר רפאלי ונועה תשבי ששלחה אודישן מצולם… מי שעוד היו שם הם אניה בוקשטיין, אסי עזר, לירון ויצמן, ליאון רוזנברג, אקי אבני וגיא זוארץ… שירי מימון לעומת זאת החליטה לוותר על התפקיד בשל ענייני לו"ז…. בתאגיד השידור הבהירו שאנשיהם צריכים לקחת חלק בהנחייה, וכך נבחנו לתפקיד גם רומי נוימרק ולוסי איוב, אבל המועמדת המועדפת עליהם היא דווקא מגישת החדשות גאולה אבן. ההחלטה על הרביעייה הסופית תתקבל בקרוב." מקור.
* תאגיד השידור יצא במכרז רשמי לבחירת סוכנות מכירת הכרטיסים הרשמית לתחרות:
– סוכנויות כרטיסים יכולות להגיש מועמדותן עד ה-22/11.
– יהיו ארבע קטגוריות של כרטיסים: כרטיסים שמורים חינמיים, כרטיסים שמורים בתשלום, חבילות כרטיסים וכרטיסים בתשלום לציבור הרחב.
– יימכרו כרטיסים לתשעה מופעים, כולל מופעי חזרות.
– עלות כל כרטיס תיקבע על פי סוג המופע והמיקום באולם.
– הכרטיסים יימכרו בשלושה גלים, הראשון בתחילת דצמבר, השני בפברואר והשלישי בסוף אפריל.
– אתר מכירת הכרטיסים צריך לעמוד בטראפיק של 200,000 משתמשים בו זמנית, כאשר 200 יכולים לרכוש כרטיסים בכל רקע נתון במקביל.
– באתר צריכה להיות מערכת אוטומטית שתדע להקצות תורים על פי מיקום רוכש הכרטיסים.
– במקרה של תקלה, הסוכנות תאלץ לשלם פיצוי על סך 50,000 ש"ח.
– לפחות שליש מהכרטיסים המוצאים למכירה יוצאו לגולשים מחוץ לישראל.
– על סוכנויות הניגשות למכרז להיות סוכנויות רשומות בישראל.
– ועוד…

* טל ברנע ושרון בן דוד הצטרפו לצוות הליבה של הפקת התחרות. ברנע יהיה בתפקיד המתאם בין איגוד השידור האירופי לתאגיד השידור, בעוד בן דוד תהיה מנהלת התקשורת של התחרות. מקור.
* ובינתיים, גני התערוכה מיתגו עצמם מחדש ומעתה הם נקראים, Expo Tel-Aviv. זה היה גם שם האולם שיוצג באירוויזיון.

italy איטליה
נחשפו השירים בקטגוריית הצעירים. הם ניתנים להאזנה כאן.
לפי המגזין האיטלקי Chi, השנה ישתתפו בפסטיבל סנרמו כמעט בוודאות Nek, Paola Turci, Arisa, Giusy Ferreri, Ultimo, אחד מחברי Amici di Maria de Filippi ו-Loredana Bertè.

estonia אסטוניה
פורסמו משתתפי הקדם האסטוני, ה-Eesti Laul. בין המשתתפים Sandra Nurmsalu, שייצגה את אסטוניה ב-2009 כחלק מהרכב, חביבת החובבים Grete Paia, משתתף מלודיפסטיבלן 2015, Victor Crone ועוד. הארון ישיר שיר שהלחין Stig Rästa, נציג אסטוניה באירוויזיון 2015. עוד במתמודדים Sissi, בתו של זוכה אירוויזיון 2001 Dave Benton וההרכב The Swingers, אשר אחת הזמרות שלו היא נציגת אסטוניה ב-2014, Tanja. בין השופטים ניתן למצוא את Lenna Kuurmaa ו-Rolf Roosalu. מקור (ופירוט שמות השירים, המשתתפים והכותבים).

germany גרמניה
נחשפו שמות המשתתפים במחנה כתיבת השירים בגרמניה. ניתן לראות כאן את כל השמות. ביניהם Axel Ehnström, הלא הוא Paradise Oskar, נציג פינלנד 2011, Tim Schou, חבר להקת A Friend in London, נציגי דנמרק 2011 ו-Thomas Stengaard, מכותבי דנמרק 2013 וגרמניה 2018.

denmark דנמרק
כ-800 שירים התקבלו לרשות השידור השנית. רשימת 10 השירים שיופיעו בקדם מתגבשת ותפורסם בקרוב. מקור.

israel ישראל
הודלפו שמות של מתמודדים נוספים בתחרות "הכוכב הבא לאירוויזיון", ביניהם כיתריה, משתתפת The Four, ותמר עמר, שהגיעה למקום השני ב-The Voice לפני מספר שנים.

slovenia סלובניה
נחשפו פרטי הקדם המקומי, ה-EMA, על ידי רשות השידור הסלובנית. ניתן להגיש שירים עד ה-14/12. ניתן להגיש שירים בכל שפה שהיא, אך רק זמרים סלובנים מורשים להשתתף. רשות השידור עשויה לפנות בעצמה לאמנים וכותבים שהיא רוצה שיגישו שירים. לא יהיו חצאי גמר, אלא רק גמר עם 10 שירים. השופטים יכריעו לגבי זהות שני השירים שיעלו לסופר-גמר. בסופר-גמר הקהל יכריע את זהות המנצח. מקור.

spain ספרד
רשות השידור הספרדית, RTVE, מסרה כי עד כה התקבלו 336 שירים לגאלת האירוויזיון. רוב השירים הם מסוגת הפופ או בלדות. בנוסף, יש גם שירים בסגנונות לטיני, טראפ ו-Heavy Metal. רוב השירים שהתקבלו הם בספרדית. אחד השירים כולל מושגים מכל השפות הרשמיות של ספרד. רוב הכותבים חסרי ניסיון, אך יש גם כותבים ששיריהם כבר השתתפו באירוויזיוני עבר. מקור. רוב השירים מציינים את Famous כזמר הרצוי לביצוע.
נציגת ספרד לאירוויזיון 2014, Ruth Lorenzo, שלחה שיר לרשות השידור הספרדית. היא גם חשפה שהמתמודד החביב עליה הוא Famous. מקור.
מתמודדי התחרות Operation Triunfo ננזפו על "מרד השינה" ועל התנהלותם הכללית. המרד מתייחס לכך שהמתמודדים העייפים החליטו ללכת לישון מוקדם, למרות שההפקה דרשה מהם להישאר ערים עד מאוחר. המתמודדים התבקשו להיות יותר מול המצלמות במהלך היום ופחות בחדרים הפרטיים, וגם להפסיק להיות מודעים כל הזמן למצלמות, אלא להתנהג יותר בטבעיות. הסיבה לכל כך היא הירידה בפופולאריות של התכנית והמתמודדים לעומת השנה שעברה. התכנית עדיין מאד פופולארית, אך לא משתווה לבאז שזכו לו מתמודדי השנה שעברה.

portugal פורטוגל
למעלה מ-200 שירים התקבלו לקדם המקומי, ה-Festival da Canção. מקור. רק שיר אחד מתוכם יגיע לקדם עצמו, מאחר ושאר השירים הגיעו מיוצרים אשר הוזמנו מראש על ידי רשות השידור הפורטוגלית. כל היוצרים שהוזמנו לא השתתפו בקדם בשנתיים האחרונות.

cyprus קפריסין
על פי INFE Greece, לרשות השידור יש 4 שירים חזקים מצוותי כותבים ומפיקים מאירופה ומארה"ב. אחד מהם ייבחר להיות השיר הקפריסאי לאירוויזיון 2019.

croatia קרואטיה
רשות השידור המקומית פרסמה פרטים נוספים על שליחת השירים לקדם המקומי. רק גרסאות סופיות יתקבלו על ידי הוועדה, כותבים זרים מוזמנים לשלוח את שיריהם, השירים יכולים להיות בקרואטית, אנגלית, צרפתית או איטלקית.

על פי האתר vecernji, המלחין Darko Dujmić, שהלחין את השירים היוגוסלביים לאירוויזיונים של 1987-1989 שלח שיר לתחרות, ללא אמן מבצע עדיין. Tony Centinski, נציג 1994, צפוי להיות אחד השופטים בתחרות. מקור.

romania רומניה
המדינה פתחה את מועד שליחת השירים. ניתן לשלוח שירים עד ה-10/12 באמצעות אתר רשות השידור הרומנית. ב-20/12 ייחשפו שמות 24 המתמודדים. אלו יתמודדו בשני חצאי גמר, אשר ייערכו בינואר ובפברואר. השופטים יעלו מכל חצי גמר 5 שירים והקהל יעלה 2 שירים נוספים. בחצאי גמר ישפוט שופטים מקומיים ובגמר יחליפו אותם שופטים בינלאומיים. בגמר החלוקה בין השופטים לקהל תהיה 50%-50%.

russia רוסיה
פיליפ קירקורוב אישר בפוסט, שפירסם לכבוד יום הולדתו של Dimitris Kontopoulos, שהאחרון ילחין את השיר הרוסי לאירוויזיון 2019. Kontopoulos הלחין בעבר את השיר הרוסי לאירווזיון 2016, שזכה בהצבעת הקהל, ושירים שייצגו את יוון, אזרבייג'ן, אוקראינה ובלרוס. מקור.

sweden שבדיה
על פי Aftonbladet, הזמר שהוזמן מראש, Jon Henrik Fjällgren, מצא שיר והשתתפותו במלודיפסטיבלן 2019 מאושרת וסופית. את השיר כתב כותב ידוע, ששיריו כבר השתתפו במלודיפסטיבלן . מקור. בנוסף, המגזין מציין כי Lina Hedlund, חברת להקת Alcazar, בין מתמודדי השנה, עם שיר פרי עטה של Dotter (הנהדרת!) בשיר שלאגר קצבי. מקור. שמועות נוספות מציינות כי Sahlene, נציגת אסטוניה 2002, שלחה שיר פרי טעם של הצמד Debs.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.