2019: עדכון – 172 ימים לאירוויזיון

אירועי השבוע הקרוב (25/11-01/12/18)
* 25/11 – malta מלטה: The X Factor – תכנית שמינית.
* 27/11 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית שנייה.
* 28/11 – spain ספרד: Operación triunfo – גאלה עשירית.
* 01/12 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית שלישית.

eurovision_heart כללי
* מימון האירוויזיון: השבוע דווח כי "כחלק מהקיצוץ הרוחבי שהוכרז עליו, ייפגע חלק מהתקציב שהיה מיועד להפקת האירוויזיון". מכיוון שההצבעה הייתה על חבילת קיצוצים, גם השרים המתנגדים למימון התחרות ממשרדי הממשלה נאלצו לתמוך ביישום החבילה כולה. "האישור לתאגיד יהיה כרגע להלוואה בלבד, בתנאי חשכ"ל. המשמעות היא שהתאגיד ייאלץ לקצץ מתקציבו בשנים הקרובות כדי להשיב את ההלוואה. בתאגיד כאן מתנגדים לכך בנחרצות והגיבו בצורה חריפה להחלטה זו…" מקור. באתר Ynet דווח כי התקיים דיון בתאגיד בשאלה האם לסרב להצעת ההלוואה ובכך להביא לביטול האירוויזיון בארץ. כבר עכשיו יש עיכוב בהעברת התקציב לאיגוש השידור האירופי. בתאגיד, "…מצד אחד…חוששים מדעת הקהל ומהאפקט הציבורי ה'עקוב מדם' שביטול התחרות עלול לגרום להם, ומנגד הרגשה של 'חבטות בלתי ענייניות מצד פוליטיקאים נמוכים לטובת הון פוליטי וזמן מסך'. אותם גורמים ציינו גם כי 'אין מדינה שאירחה את התחרות ושממשלתה לא השתתפה במימונה'." מקור. לאחר מכן דיווח האתר כי "מועצת תאגיד השידור הישראלי הנחתה בישיבתה הערב (ג') את הנהלת "כאן" לבחון מול משרד האוצר את תנאי ההלוואה שתאפשר את הפקת תחרות האירוויזיון הצפויה להתקיים במאי בתל אביב. המועצה סבורה כי הקצאה של 110 מיליון שקל מתקציב התאגיד למימון שלושה ערבי שידור מעמידה קושי של ממש ועלולה לפגוע ביצירה הישראלית, ביוצרים ובעובדים." מקור. המשך, מן הסתם, בוא יבוא.
* איוש תפקידים בהפקת התחרות הקרבה: השבוע הוכרז כי משה קפטן יהיה אחראי על בימוי הקטעים האמנותיים באירוויזיון (מקור), בעוד טל פורר יהיה המפיק והמעבד המוזיקלי של התחרות, וילחין את מוזיקת הנושא, המוזיקה לגלויות ועוד (מקור).

austria אוסטריה
על פי העיתון Kleine Zeitung, השיר האוסטרי לאירוויזיון עשוי להיות פאוור-בלאד או דואט פופ דינמי. ההחלטה הסופית תתקיים בדצמבר.

azerbaijan אזרבייג'ן
מועדון ה-INFE המקומי פרסם כי המדינה החלה במסעה לחיפוש הנציג המקומי לאירוויזיון 2019. ב-20/11 החל תהליך הליהוק הראשוני, שלא ברור כיצד התבצע.

italy איטליה
פורסמו החוקים לפסטיבל סנרמו 2019. לא יהיו שירים שיודחו ולא תהיינה העפלות לגמר. כל 24 השירים יעלו על הבמה מספר פעמים בחמשת מופעי התחרות. מידי יום תהיה הצבעה ובערב החמישי הטופ 3 יעפילו לסוג של סופר-פיינל. בכל אחד מהשלבים ההצבעה תהיה של 50% טלווטינג, 30% צוות עיתונאים ו-20% צוות מומחים.
24 המשתתפים יורכבו מ-22 אמנים בקטגוריית האמנים המבוססים ו-2 אמנים שיתקדמו משלב האמנים הצעירים, במסגרת תחרות מקדימה שתיערך גם היא במשך 5 ימים, בין 17-22/12/18.
הזוכה בפסטיבל סנרמו יקבל זכות ראשונים לייצג את איטליה באירוויזיון. אם יסרב לכך, הוועדה המארגנת של הפסטיבל תיבחר את הנציג לפי ראות עיניה.

estonia אסטוניה
שירי הקדם ייחשפו ב-1/12. לכל אחד מהשירים יופק קליפ.

greece יוון
אחרי ששמה של Kalomira עלה כנציגה, וירד, התקשורת המקומית כעת מציינת את Nikos Ganos כמי שנפגש עם נציגי ERT, רשות השידור היוונית, עבור ייצוג המדינה בתחרות. הזמר לא אישר את הדברים, אך ציין כי זה יהיה תענוג להשתתף בתחרות.

israel ישראל
"הכוכב הבא לאירוויזיון" או בשמו העדכני "הכוכב הבא לאירוויזיון – תל אביב 2019" מתחיל מחר בערב בערוץ קשת 12.

latvia לטביה
באודישנים לקדם השנה, ניתן היה לצפות בין היתר בין בזמרים Markus Riva ו-Miks Dukurs.

lithuania ליטא
הזמרת הפופולארית Paola Hart הביעה את רצונה להשתתף באירוויזיון, כמו גם הלהקה המצליחה THE ROOP, אשר השתתפה בקדם המקומי ב-2018.

fyr_macedonia מקדוניה
השמועות האחרונות מדברות על כך, שהזמרת Antonia Gigovska תייצג את המדינה באירוויזיון, עם שיר של מפיק הלהיטים הבולגרי, Borislav Milanov.

slovenia סלובניה
גם השנה הקדם המקומי, ה-EMA, ייערך בתוך סטודיו ולא באולם.

spain ספרד
רשות השידור הספרדית, RTVE, קיבלה למעלה מ-1000 שירים לגאלת האירוויזיון. 953 שירים התקבלו מהציבור הרחב ועוד כ-100 מלחינים שהוזמנו על ידי רשות השידור לשלוח שירים.

finland פינלנד
לפי השמועות, רשות השידור הפינית בחרה בצמד הפולק Eva + Manu לייצג את המדינה בתחרות. בהודעה הפרטית הבאה במסנג'ר הם לא הכחישו את הנאמר:

Screenshot_20181119-091553

הועלתה גם האפשרות שהם רק כותבים את השיר, שיבוצע על ידי זמר/ת אחר/ת.

cyprus קפריסין
על פי Eurovision Fun, הזמרת Tamta נבחרה לייצג את המדינה באירוויזיון וכבר הספיקה להקליט את השיר. מקור. מנגד, כעבור יומיים פרסם האתר כי הזמרת נפגשה עם נציגי הטלוויזיה והאזינה למספר שירים שמהם תיבחר את שירה לאירוויזיון. מקור. מה שגורם לי לשאול….
tenor

croatia קרואטיה
ב-20/11 פתחה הטלוויזיה הקרואטית את מועד שליחת השירים, אשר ייסגר ב-10/01. בין התאריכים 10-25/01 וועדה תבחר מתוכם את 16 השירים שיתמודדו בקדם. שני שירים נוספים ייבחרו כגיבוי למקרה של פסילת שירים. הקדם עצמו ייערך בפברואר.
ניתן להגיש שירים בדואר או דרך אתר האינטרנט.
מלחינים זרים יורשו להשתתף, אך הזמרים כולם חייבים להיות קרואטים.
הזוכה ייבחר בהצבעה של הקהל והשופטים. הכללים להצבעה וה-% שכל אחד מהם יהווה בהצבעה הכוללת, ייחשף במועד מאוחר יותר, ועד ה-31/01.
הזמרים שייבחרו להשתתף בקדם יחתמו על חוזה מול הטלוויזיה הקרואטית ולא יורשו להופיע עם השיר לפני הקדם ללא רשות הטלוויזיה הקרואטית.
כל ההוצאות להופעה באירוויזיון יהיו על המתמודד עצמו, כולל הפקת קליפ, סטיילינג וכו'.

switzerland שווייץ
מדגם קהל המונה 100 אנשים וצוות מומחים צמצמו את רשימת השירים שהתקבלו ברשות השידור השווייצרית ל-5 שירים. השירים כעת יעברו לבחינה של מפיקי מוזיקה עם אמנים שונים. לאחר מכן ייבחר השיר שייצג את המדינה באירוויזיון, כאשר ההכרזה תהיה במרץ. לא נחשף אף פרט לגבי חמשת השירים או המבצעים.

sweden שבדיה
השמועות האחרונות מדברות על כך, שנציגת סלובניה 2011, אמאיה (אז בשמה המקורי Maja Keuc) תשתתף השנה במלודיפסטיבלן השבדי.
העיתון Aftonbladet, מדווח כי Magnus Carlsson ו-John Lundvik ישתתפו בוודאות בתחרות, לאחר ששמם הוזכר כמשתתפים פוטנציאלים. בנוסף, צוין כי Hanna Ferm ו-Dolly Style גם בין מתמודדי הקדם השבדי. מקור. שמה של Petra Marklund עלה, כמי שביורקמן מנסה לשכנע לקחת חלק בתחרות. מקור. לבסוף, מציין העיתון את שמותיהן של Rebecka Karlsson, חביבת החובבים הפולניה Margaret ונציגת שבדיה באירוויזיון 2010, Anna Bergendahl, כמי שהשתתפותן בקדם המקומי סופית. מקור.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.