2019: עדכון – 165 ימים לאירוויזיון

אירועי השבוע הקרוב (02-08/12/18)
* 02/12 – malta מלטה: The X Factor – תכנית תשיעית.
* 03/12 – hungary הונגריה: A Dal – חשיפת משתתפי הקדם.
* 03/12 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית רביעית.
* 04/12 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית חמישית.
* 05/12 – spain ספרד: Operación triunfo – גאלה 11.
* 08/12 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית שישית.

eurovision_heart כללי
* Alan Azhibayev, יו"ר רשות השידור הקזחסטנית, אישר כי מתקיימים מגעים עם ה-EBU בדבר הזמנת קזחסטן כמשתתפת אורחת באירוויזיון 2019.

* כפי שפורסם בדהמרקר, "מועצת תאגיד השידור הציבורי אישרה סופית את מתווה מימון האירוויזיון. בניגוד לפרסומים קודמים, המדינה לא תעזור במימון התחרות בארץ, והוא יופק כולו מתקציב התאגיד – ככל הנראה על חשבון התכנים המקוריים שהוא מחויב להפיק". את הכתבה המלאה ניתן לקרוא כאן.
* וממש כמו ב-1999, גם השנה, ניכר עיכוב בהפקת האירוע. נכון לעכשיו טרם פורסמו המכרזים הנדרשים להפקת השידור הטלוויזיוני ורצפת האירוע. מקור.

au אוסטרליה
כ-700 שירים התקבלו למשרדי הטלוויזיה האוסטרלית. הוועדה מטעם הטלוויזיה המקומית עמלה כעת על צימוד השירים לאמנים. מקור. האמנים הראשונים להשתתף בקדם יוכרזו בקרוב, והנה אימג'ים מרמזים שלהם:

חובבים זיהו שניים מהמתמודדים: Ricki-Lee Coulter ו-Mark Vincent.

italy איטליה
חבר להקת Måneskin, שהגיעה למקום השני ב-X Factor האיטלקי ב-2017, הביע את רצון הלהקה להשתתף באירוויזיון. לא ברור עדיין האם הלהקה תיקח חלק בפסטיבל סנרמו, או שסתם מדובר במשאלת לב ללא התחייבות.
פורסמו שמות 24 המשתתפים בקטגוריית האמנים הצעירים בפסטיבל סנרמו. ניתן לראות את רשימת המתמודדים כאן. Luca Barbarossa, נציג איטליה לאירוויזיון 1988, יעמוד בראש צוות השופטים.
בינתיים, עלו שמועות בדבר השתתפות הזמרים הבאים בקטגוריית האמנים המבוססים בפסטיבל סנרמו: Deborah Iurato, Chiara Galiazzo, Giusy Ferreri, Anna Tatangelo & Gigi d'Alessio, Il Volo (נציגי איטליה ב-2015), Rocco Hunt, Baby K, Lorenzo Fragola, Enrico Nigiotti, Federica Carta & Shade, Carmen Ferreri, Stadio, Negrita, Ex Otago, Dolcenera, Paola Turci, Thomas, Max Pezzali, Raphael Gualazzi (נציג איטליה ב-2011), Umberto Tozzi & Raf (נציגי איטליה ב-1987), Arisa, Simona Molinari, Bianca Atzei, Gianluca Grignani, Zen Circus, Modà, Spagna, Fiordaliso, Mietta ו-Pupo. מקור.

estonia אסטוניה
עלה פרומו ראשון לקדם המקומי, ה-Eesti laul.

השנה יוכלו הצופים להצביע באופן אינטאקטיבי ועל ידי שליחת "סמיילים" ו"אימוג'ים" מסוגים שונים באתר התחרות. השירים יחשפו במלואם באתר. השנה יהיה גם עיצוב גרפי חדש אשר ילווה את התחרות.

armenia ארמניה
היום בערב (20:20 שעון ישראל) יוכרז שמו של נציג ארמניה לאירוויזיון. השמועות כעת מדברות על הזמרת Srbuk או להקת Nemra. מקור.
אמן הדראג Kamil Show רומז שזה לא הוא השנה…

47196413_1994345817277863_6148744286977392640_n

בעוד Srbuk מפנה למדיה המקומית בשעה 10:45….

47131353_1994388200606958_657939979875385344_n

united_kingdom בריטניה
הקדם הבריטי Eurovision: You Decide ייערך בפברואר. המנחים גם השנה יהיו Mel Giedroyc ו-Mans Zelmerlow זוכה אירוויזיון 2015 מטעם שבדיה. שישה מתמודדים יתמודדו בקדם, אך רק עם 3 שירים. השירים יבוצעו במספר גרסאות ובמספר "סיבובי שירה".
האם הלקח מהשנה שעברה שה-BBC הפיקו הוא שאין להסתכן בבחירת השיר החלש בקדם רק כי הוא מבוצע על ידי זמרת מאד כריזמתית? 

germany גרמניה
הקדם הגרמני ייערך בין התאריכים 18-24/02. נכון לעכשיו נותרו במרוץ 30 שירים, שניים מהם בגרמנית. גם השנה ההצבעה תהיה 1/3 הצבעת קהל, 1/3 הצבעת צוות מומחים בינלאומי ו-1/3 הצבעת צוות חובבי האירוויזיון.

hungary הונגריה
ביום שני הקרוב צפויים להיחשף שירי הקדם המקומי, A Dal.

latvia לטביה
נחשפו האודישנים המצולמים לקדם המקומי, והם ניתנים לצפייה כאן:

מבין 33 השירים, יעלו רק 16 לקדם המקומי, ה-Supernova. לאחר הכרזת שירי הקדם, "המדריך לאירוויזיון" יפרסם את סקירת השירים, כמיטב המסורת של הבלוג.

lithuania ליטא
Ruslanas Kirilkinas ו-Jurgis Bruzga ככל הנראה הולכים להשתתף בקדם השנה, בעוד Monika Marija, Monique, The Roop ו-Aistė Pilvelytė שוקלים את אופציית ההשתתפות. מקור.

spain ספרד
בין השירים שנשלחו לטלוויזיה הספרדית, ישנו גם שיר שכתבו הצמד Ramón Arcusa ו-Manuel de la Calva, הלא הם הצמד שכתב את השיר הספרדי הזוכה באירוויזיון 1968. הם ציינו את Noelia כמי שהם חפצים שתשיר את שירם.
הטלוויזיה הספרדית, RTVE, הקימה שתי וועדות, ששפטו וסיננו את השירים, אשר התקבלו מהמסלולים השונים. היום צריכים הצוותים להכריע בדבר 20 השירים אשר יתקדמו לשלב הבא והכמעט סופי. מורי "האקדמיה" של Operacion Triunfo, יתאימו את השירים לזמרים, ויוקלטו גרסאות דמו. דקה מכל שיר תעלה לאתר הטלוויזיה הספרדית והגולשים יצביעו דרך האתר לשירים המועדפים עליהם. שלושת השירים שיקבלו את מספר הקולות הרב ביותר ושבעה שירים נוספים מתוך 20 השירים, שתבחר ועדה של RTVE, יעלו לגאלת האירוויזיון של Operacion Triunfo.

serbia סרביה
מועד שליחת השירים הסתיים. רק 76 שירים התקבלו. חברי הוועדה האזינו לכל השירים מבלי לדעת מי כתב או שר אותם. רק לאחר השלב הבא, אליו יעברו חלק מן השירים, תחשפנה זהויות הכותבים והמבצעים.

cyprus קפריסין
רשות השידור הקפריסאית, CYBC, פרסמה שיר של ג'ניפר לופז כטיזר וכרמז לייצוג 2019 של המדינה באירוויזיון:

על פי האתר Eurovision Fun, אחד מכותבי השיר הוא Teddy Sky, מי שהוא שותפם של Alex P ו-Viktor Svensson, וביחד הם מהווים את ה-VAX team. המויזקאי השבדי-יווני Alex P, עבד בעבר עם ג'ניפר לופס ופיטבול והוא גם אחד הכותבים של השיר הקפריסאי לאירוויזיון 2018, "Fuego", אשר הגיע למקום השני. מקור.

croatia קרואטיה
HRT, רשות השידור הקרואטית, הכריזה, כי ב-4/12 בשעה 11:00 שעון מרכז אירופה, תתקיים מסיבת עיתונאים בנוגע לקדם המקומי, Dora 2019. מסירת העיתונאים תשודר בשידור חי בערוצי הסטרימינג של הרשות. אם אתם עיתונאים או מוזיקאים, אתם מוזמנים, כך לשון ההודעה:

russia רוסיה
על פי השמועות, פיליפ קירקורוב יחשוף את זהות נציג רוסיה לאירוויזיון בתכנית מיוחדת בערב השנה החדשה בטלוויזיה הרוסית.

ובתוך כך הוכרז כי הממשלה הרוסית תממן באופן ישיר את ההשתתפות וההופעה של רוסיה באירוויזיון, השנה ובעתיד לבוא.

sweden שבדיה
לפי את ההימורים Unibet, מי שמובילים כעת בהימורים על הזכייה במלודיפסטיבלן הם הצמד Hanna Ferm & LIAMOO עם יחס דצימלי של 5. אחריהם Bishara עם יחס דצימלי של 6.5. בשוויון במקום השלישי עם יחס דצימלי של 8 ניתן למצוא את Jon-Henrik Fjällgren, Mohombi, Nano, Oscar Enestad ו-Wiktoria. במקום האחרון בסיכויי הזכייה נמצאים הוותיקים: Ann-Louise Hansson, Arja Saijonmaa ו-Jan Malmsjö עם יחס דצימלי של 76.
בראיון לצהובון Aftonbladet, כריסטר ביורקמן מסר כי רק ביום ראשון בערב, פחות מ-48 שעות לפני הכרזת המתמודדים במלודיפסטיבלן 2019, אישר המתמודד ה-28 את השתתפותו. בראיון לעיתון Dagens Nyheter, ציין ביורקמן כי שיטת ההצבעה תהיה שונה השנה, וזאת על מנת לתת משקל גדול יותר להצבעות טלפוניות מאשר הצבעות באפליקציה. במסגרת אחרת ציין ביורקמן כי יש השנה שני שירים במלודיפסטיבלן שיכולים לדעתו לזכות באירוויזיון.
השתתפות הלהקה Pagan Fury במלודיפסטיבלן גררה ביקורות על הטלוויזיה השבדית. הלהקה משתתפת במסע קידום שיווקי של המשחק Crusader Kings של חברת משחקי הוידאו המקומית Paradox Interactive והקליטה שירים לקידום המשחק. המבקרים טוענים כי ההשתתפות של הלהקה היא לא יותר מאקט מסחרי של החברה. SVT, הטלוויזיה השבדית, הדגישה כי הלהקה הייתה קיימת עוד טרם חתמו על ההסכם מול Paradox וכי הם יוודאו כי אין מסרים מסחריים בשיר. לדברי המבקרים, עצם ההשתתפות הוא כבר ניצחון והישג מסחרי ל-Paradox ללא קשר לתוכן השיר או להישג במלודיפסטיבלן. מקור.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.