2019: עדכון – 151 ימים לאירוויזיון

אירועי השבוע הקרוב (16-22/12/18)
* 16/12 – malta מלטה: The X Factor – תכנית 11.
* 19/12 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית עשירית.
* 19/12 – spain ספרד: Operación triunfo – גאלת גמר.
* 20/12 – romania רומניה: חשיפת שירי הקדם.
* 20/12 – spain ספרד: חשיפת דוגמיות מ-17 השירים הפוטנציאליים לאירוויזיון.
* 22/12 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית 11.
* 22/12 – albania אלבניה: קדם – Festivali i Këngës

eurovision_heart כללי
* לפי ערן סויסה, מנחי האירוויזיון נבחרו והם: איש הטלוויזיה ארז טל, הדוגמנית בר רפאלי ואמן החושים ליאור סושרד. "כאן" טרם אישרו את הדברים. מקור.
* חשיפה ראשונה וחלקית של בימת התחרות והגרין רום, כפי שנראתה בישיבה של החברה האחראית על הבמה והתפאורה:
48194683_1898545350266145_5381093267355992064_n
* "כאן" הפעילה ומפעילה מספר מכרזים הקשורים בהפקת אירוויזיון 2019. אחד המכרזים הגדולים קשור בהפקה של שידור חלק מהאירוע וכל מה שקשור לאולם, מכרז נוסף קשור להפקה של שאר חלקי התחרות, שאינם קשורים לשידור.
מוקדם יותר חתמה "כאן" על הסכם שת"פ עם Management Production M&M הגרמנית. ההחלטה התקבלה ללא מכרז, בהתבסס על הניסיון הייחודי של החברה המדוברת. הסכם נוסף נחתם עם חברת "Clevergames" – חברת טכנולוגיה חדשנית, המפתחת משחק טריוויה עבור השידור החי. המוצר הדיגיטלי שלהם נועד להגדיל את מעורבות הקהל בתחרות האירוויזיון.
מכרז שנותר פתוח הוא לגבי שירותי ניהול הקשורים לאירוויזיון, להוציא את שידורי הטלוויזיה. הזוכה במכרז זה צפויה להיות אחראי על ארגון טקס החלפת המפתחות בין ראשי הערים, הגרלה לחצאי גמר, מפגש ראשי המשלחות, הקמת ה-Eurovillage, ה-Euroclub וכו' בשיתוף הרשויות של תל אביב.
המועד האחרון למכרז נוסף על הפקת שידור חלק מהאירוע נקבע ל -22 בדצמבר. המכרז כולל עבודות על הבמה, הקמת תאי commentators, אזור המשלחות, מרכז העיתונאים ומרכז האקרדיטציה. חברת RIEDEL תספק את הציוד ותהיה האחראית על הצד הטכני הקשור בו. במכרז מזכירים את כמות האנשים הצפויה להגיע לכל אחד מהאזורים, כולל אזור מעריצים, ומצוינים אזורי קיום ראיונות, משרדים, אזורי האחסון וקראוונים ואוהלים לצרכים שונים. החברה שתיבחר תהיה אחראית גם על העסקת הצוותים האחראים על התוכן, הבימוי, התסריטאות, הפקת הוידאו והסאונד, הגרפיקה הממוחשבת, עיצוב הארט, הליהוק ועוד. החברה תהיה אחראית גם על החשמל והתאורה, גדרות ביטחון ואספקת שירותי ניקיון. הזוכה במכרז תהיה רשאית להשתמש בקבלני משנה עבור חלק מן העבודות.
בנוגע ללו"ז, במהלך ינואר צפויה להיחתם רשימת הציוד הטכני הנדרש, צפויה להסתיים התכנית להקמת הבמה והסט ומקומות הישיבה וצפויים להיסגר כל החוזים מול ספקי השירותים. בפברואר יחלו לעבוד על החלקים השונים של הבמה ובמרץ יחלו להרכיב אותה באולם. הצד הקריאטיבי של הערב כולל הופעות הפתיחה וה-interval act יסוכמו בפברואר, בעוד העבודה על התסריטים של שלושת ערבי התחרות תסתיים באפריל. במרץ יחלו גם ניסויים וירטואלים על התאורה והווידאו באולם. בחודש אפריל יערכו טסטים לכל המחלקות, המצלמות יותקנו ב-15/04 וב-20/04 יחלו החזרות הטכניות. ב-22/04 יחלו חזרות ה-Stand-In, שיערכו 4 ימים, וב-26/04 יערכו החזרות על הופעות הפתיחה וה-interval. חזרות האמנים יחלו ב-4/05.
"כאן" פרסמה גם בקשה להצעה עבור שירותי צילום מיוחדים, כולל עגורנים טלסקופיים, dollies  לנשיאת ציוד הנשלטים בשלט רחוק, מצלמות 2D cable, מערכות drop wire cam, בקשת הצעה לפירוטכניקה, ומכרז נפרד למתן שירותי אבטחה. מקור.
מה שתפס את עין החובבים הוא שירותי הוידאו המפורטים במכרז, מהם ניתן להבין כי מסכי ה-LED חוזרים אחרי שנת היעדרות.
* חברת "אוג הפקות" זכתה במכרז להפקת 42 הגלויות של התחרות השנה. כל קליפ "יצולם בלוקיישנים שונים בישראל – מה שיעניק יחסי ציבור רבים גם לאתרים ספציפיים ברחבי המדינה. בנוסף, ההפקה גם תפיק קליפ באורך 5 דקות בהשתתפות כל הזמרים הלוקחים חלק בתחרות האירוויזיון. הצילומים צפויים להתקיים מינואר ועד מארס, לאחר ש-2 פיילוטים יקבלו את אישורו של איגוד השידור האירופי". מקור.

italy איטליה
בהמשך לשמועות על המשתתפים הצפויים בפסטיבל סנרמו, השבוע עלה גם שמו של Francesco Gabbani, נציג המדינה ב-2017 ומי שהיה הפייבוריט לניצחון באירוויזיון, כמי שעתיד להשתתף בפסטיבל גם השנה. מקור.

albania אלבניה
אחד ממנחי הקדם המקומי, Viktor Zhusti, חוזר לתפקיד זה לאחר שעשה אותו לאחרונה לפני 47 שנים (!)

georgia גאורגיה
בין השופטים באיידול הגאורגי ניתן למצוא את Stephane Mgebrishvili, חבר ההרכב Stephane & 3G, הנון-נציגים של גאורגיה ב-2009 ואת Nadia Todua, משתתפת הקדם הגרמני ב-2018.

denmark דנמרק
מוקדם יותר השנה נערך מחנה כתיבת שירים לקדם המקומי. בין כותבי השירים ניתן למצוא את Linnea & Joy Deb, שהיו בין היתר בין הכותבים של השיר זוכה האירוויזיון מטעם שבדיה ב-2015 והשיר הפיני לאירוויזיון 2018, Thomas Stengaard, שהיה בין כותבי השיר הדני הזוכה באירוויזיון 2013 והשיר הגרמני לאירוויזיון 2018, Melanie Wehbe, שהייתה מכותבי "Glow" במלודיפסטיבלן 2014, Fredrik Sonefors, מכותבי "Rainmaker", שיר הנושא של אירוויזיון 2014, Laurell Barker, מכותבי השיר השווייצרי לאירוויזיון 2018, Tim Schou, חבר להקת A Friend in London, שייצגו את דנמרק באירוויזיון 2011, Rune Braager, שהיה מכותבי "Rejs Dig Op" לקדם הדני ב-2013, "Big Little Lies" לקדם הדני ב-2017 ו-"Summer Without You" לקדם הנורבגי ב-2015, Lise Cabble, שהייתה מכותבי השירים הדניים לאירוויזיונים של 1995, 2011 ו-2013 ו-Nicole Blair, מכותבי השיר הבריטי לאירוויזיון 2018.

netherlands הולנד
לפי תכנית הטלוויזיה Shownieuws, רשות השידור ההולנדית פנתה לזוכה The Voice ההולנדי האחרון, Jim van der Zee, בבקשה שזה ילחין את השיר הבא של הולנד באירוויזיון. הוא נענה לבקשתם ושלח להם שיר בשם "I Do Believe It’s Time". מקור.
העיתון Metro מדווח כי אחרי חג המולד או במהלך חגיגות השנה החדשה ייחשפו פרטים על הייצוג ההולנדי לאירוויזיון 2019. רשות השידור ההולנדית AVROTROS פנתה למספר מלחינים בבקשה לסקיצות. אחרי בחירת השיר AVROTROS יפנו לאמן שלדעתם מתאים לשיר ולסגנונו. לא ברור עדיין האם השיר נבחר כבר או לא. בין השמות אשר שוקלים להציע להם את ההשתתפות ניתן למצוא את נציגת הולנד לאירוויזיון 2005, Glennis Grace, ואת Davina Michelle, Jim van der Zee, Sharon Kovacs ו-Raffaela.

lithuania ליטא
הוכרזו 49 המתמודדים בקדם הליטאי. לצפייה ברשימה לחצו כאן.

moldova מולדובה
חדשות ראשונות השנה ממולדובה. המדינה פתחה את מועד הגשת השירים, אשר ייסגר ב-18/01. בניגוד למדינות אחרות, נכון לעכשיו לא ידוע על אפשרות לשלוח שירים אונליין…. צוות שיפוט יחליט על עד 35 שירים שיגיעו להיבחן באודישן. 16 שירים יתחרו בחצי הגמר שייערך ב-2/03, מתוכם יעפילו 10 לגמר שייערך למחרת, ה-3/03. מתמודד שיפרוש ללא סיבה מוצדקת (סבתא מתה וכאלה) לא יורשה להשתתף בקדם עד 2022. קשוחים. גם זמרים שאינם תושבי המדינה יוכלו להשתתף, אך רק בתנאי שלפחות 50% מהשיר מושר על ידי אמן מקומי.

malta מלטה
רשות השידור יצאה בקריאה לכותבי שירים, לשלוח את שיריהם לכתובת המייל xfactor@tvm.com.mt. השירים מיועדים לביצוע של הפיינליסטים של ה-X Factor, אך לא ברור האם אחד מהם יהיה השיר שייצג את מלטה השנה באירוויזיון. מקור. הסיבה היא ככל הנראה תלונות של מוזיקאים מקומיים, שעבורם הקדם המלטי הזדמנות של פעם בשנה. השירים המקוריים ככל הנראה יושרו על ידי המתמודדים בשלב ההופעות החיות, כשירים שנכתבו במיוחד לתחרות.

spain ספרד
נחשפה רשימת 17 השירים המועמדים לייצג את המדינה באירוויזיון עם מתחרי ה-Operación Triunfo אשר ישירו אותם: 

מבין כל המתמודדים Dave, África ו-Alfonso נשארו בחוץ ולא קיבלו אף שיר. Miki קיבל שני סולואים ודואט עם Natalia, בעוד הפייבוריטים Famous ו-Alba Reche קיבלו רק שיר אחד כל אחד. עובדה זו גרמה לכעס בקרב מעריצי אירוויזיון ספרדים וצופי התכנית. את השיר שתשיר Noelia כתבו הצמד El dúo dinámico, אשר כתבו את זוכה האירוויזיון מטעם ספרד ב-1968 ואת השיר הספרדי לאירוויזיון 1978.
לעומת זאת השירים שכתבו Ruth Lorenzo ו-Capeda נדחו:

poland פולין
חדשות ראשונות לגבי פולין באירוויזיון הקרוב: מאחר ואמנים פולניים מהשורה הראשונה נמנעים מהשתתפות בקדם המקומי, מחשש שיפסידו, רשות השידור הפולנית שוקלת בחירה פנימית באמן שייצג אותם באירוויזיון 2019. מקור.

portugal פורטוגל
עדכון: היום נערכה הגרלת החלוקה לחצאי גמר לפי מלחינים, שרק הם ידועים כעת. תוצאות ההגרלה כאן.

czech_republic צ'כיה
ב-7/01 תיערך מסיבת עיתונאים במסגרתה ייחשפו שירי הקדם.

cyprus קפריסין
הטלוויזיה הקפריסאית פירסמה רמז נוסף לקראת חשיפת השיר הקפריסאי לאירוויזיון 2019.

 

בתחילה חשבו גולשים וגם אני כי כותרת השיר היא "Red" או מרמזת על הפקה של "RedOne", אך לאחר מכן עלה הסבר משכנע יותר: כותרת השיר היא ככל הנראה "Replay" והמבצע לפי התמונה אמור לרמוז על מבצע ולא מבצעת, אך לפי האתר EurovisionFun התמונה היא אחרת: לדבריהם, הזמרת Tamta האזינה אתמול (חמישי) לשיר וצפויה לחתום סופית עם רשות השידור הקפריסאית על ייצוגם ב-2019. מקור.

romania רומניה
שירי הקדם צפויים להיבחר ולהיחשף בעוד כשבוע וחצי. ישנן שמועות על השתתפות הזמרים/ות Xandra, Leticia, Claudia Andas, Aurel Dinca, Alexia ו-Teodora Dinu. נציג 2010 ו-2014 Ovi ישתתף כנראה, אך רק בתור מלחין של אחד השירים. מתמודדת שנחשבת לפייבוריטית היא Laura Bretan, זמרת אופרה, פיינליסטית ב-America's Got Talent וזוכת הגרסה הרומנית של Got Talent. היא תשיר שיר פרי עטו של Alexandra Niculae, כותב השיר הרומני לאירוויזיון 2017 ולאירוויזיון 2003.
רשות השידור הרומנית חשפה כי קיבלה 126 שירים, מתוכם ייבחרו 24, שיתחלקו לשני חצאי גמר. מדובר בעלייה של 70% במספר השירים המוגשים לתחרות מהשנה שעברה. 24 השירים ייחשפו ביום חמישי ה-20/12. מקור.
עדכון: לפי השמועות עוד במתמודדים בקדם נמצא את Nicola, נציגת רומניה ב-2003, Mihai Traistariu, נציג רומניה ב-2006, Xonia, Mirela Vaida  ו-Ad Libitum.

sweden שבדיה
האם השתתפות ההרכב Pagan Fury במלודיפסטיבלן לגיטימית? הדיון בעניינם, שהוזכר כאן לפני מספר שבועות מתלהט השבוע. להזכירכם, תאגיד המשחקים Paradox, עומד מאחורי הלהקה אשר מקדמת את משחקי החברה. רשות השידור השבדית הגנה על השתתפותם בטענה כי שחררו חומר מוזיקלי לפני שהיה להם קשר עם החברה. הדורשים את פסילתם עקב הקשר לחברה המסחרית קיבלו חיזוק השבוע לאחר שהוכיחו כי הלהקה לא שחררה שום חומר מוזיקלי טרם הקשר שלה עם Paradox. מקור.

russia רוסיה
בניגוד לשמועות המוקדמות, רשות השידור הרוסית VGTRK, ציינה כי ההכרזה על האמן צפויה בסוף ינואר או תחילת פברואר ולא בקרוב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.