2019: ישראל – תכנית אודישנים 11 ו-12

השבוע נפל דבר בישראל, כאשר התברר כי "הכוכב הבא לאירוויזיון" נוצחה בטבלת הרייטינג של מוצאי שבת האחרונים, עם 15% רייטינג, לעומת 15.6% ל"שנות השמונים". מקור. בנוסף, התכנית הגיעה בטבלת הרייטינג השבועי רק למקום הרביעי וזאת לאחר שבשנה שעברה ניצחה על טבלאות הרייטינג כמעט ללא עוררין. מקור. האם מקומה של התכנית כפלטפורמה הישראלית לבחירת הנציג לאירוויזיון בסכנה?

תכנית 11 נפתחת בהכרזת המנחים כי 42 מתמודדים עברו לשלב הבא. אנחנו עדיין בשלב האודישנים, ורק נזכיר לכם, שבשנה שעברה היו 15 פרקי אודישנים, אז היד עוד נטויה, לפחות עד השבוע הבא…

המתמודדת הראשונה היא זוהר שכטמן, בת 24 מחולון. היא בוחרת לשיר את "שיר של יום חולין" של אילנית. הקול שלה מתקתק וזה נשמע לטעמי כמו עשרות זמרות יוטיוב. קול נעים ואינטיליגנציה מוזיקלית, אבל לא מספיק ולא בעלת פקטור של כוכבות. אסף ושירי מצביעים "אדום" וחותמים את גורלה. עם תמיכה של קרן והראל בלבד היא מסיימת עם 55%. שירי מסבירה שזה לא מתאים לאירוויזיון. המנחים לוחצים על כפתור ה-"Save" ומעלים אותה לשלב הבא. אני מניח שזה נכון לשלב זה, אבל אם השופטים לא אהבו אותה, מה הסיכויים שלה בהמשך?

המתמודד הבא הוא עילי צ'פמן, בן 20 מקרית אונו. משום מה המנחים מחליפים את הראל ושירי, שיושבים בתא המנחים… עילי בוחר לשיר שיר מקורי שלו, "איך שאת". זה מן פופ-רוק צ'יל כזה. הקהל מתחבר ואני מבין למה צעירים יתחברו לזה, הוא נראה טוב ויש לו כריזמה מסוימת. כל השופטים מצביעים בעדו, למעט סטטיק ובן אל, והוא מרים את המסך די בקלות ומסיים עם 80%.

המתמודד הבא הוא אושר סבה, בן 17 מתל-אביב. הוא בוחר לשיר את "אמא אם הייתי" של חנן בן ארי. לכבוד המאורע מביאים את חנן בן ארי, שזוכה לתואר הזמר ששרו הכי הרבה את שיריו באודישנים השנה (עד כה). יש לאושר יכולת מוזיקליות, אבל זה נשמע כאילו הוא לא שר בקולו שלו ומנסה לחקות זמרים אחרים. היה גם ראוי לבחור שיר שתואם ליכולות הקוליות שלו. כל השופטים מצביעים "אדום" והוא מסיים את דרכו בתחרות עם 33%. חנן בן ארי מובא מאחורי הקלעים כדי לתמוך במתמודד המאוכזב.

the_next_star6_11_06_osher_song_i.jpg

המתמודדת הבאה היא נוי ססובר, בת 30 מתל-אביב. היא מספרת על עבודתה בתרפיה במוזיקה במוסד פסיכיאטרי בניו-יורק ובעמותה לקשישים בארץ. היא בוחרת לשיר את "Dangerous Woman" של Ariana Grande. זה מתחיל לא טוב, קצת וייב של מלצרית מזמרת, משהו מאד טכני ובעל יכולות ווקליות, אבל שלא מתחבר לשיר והיא גם משדרת משהו מבוגר מכפי גילה. לקהל לוקח זמן להתחמם, אבל הוא מתחמם וגם השופטים אוהבים. נוי מסיימת עם "כחול" מכל השופטים, 86% ומקום בשלב הבא.

המתמודד הבא הוא שון בלו, בן 22 מחולון. אחרי הסיפור עם אח שהתמודד ב"נינג'ה ישראל", הגיע זמן האודישן. הוא שר שיר מקורי, "זמן טוב לשמוח", מן פופ-רגאיי סטלני כזה. זה חמוד, הומוריסטי, קליל, מאד laid-back. השופטים לא משתכנעים. הראל, שירי ואסף מצביעים "אדום", ועם תמיכה של סטטיק ובן אל בלבד הוא מקבל 40% ומסיים את דרכו בתחרות.

the_next_star6_11_10_shon_song_i.jpg

המתמודד הבא הוא יגל ידעי, בן 26 מרחובות. אנו מקבלים מבט לאחור לעונה שעברה, אז מתמודד שר שיר שלו. מדובר בזמר שקיבל את החשיפה שלו מיוטיוב. הוא בוחר לשיר את "אין לי אף אחד" של עדן בן זקן. הוא מתחיל בקטן ופורץ בפיזמון. יש לו קול טוב, אבל הוא לא משתחרר בהופעה. אני חושב שזה נכון להעביר אותו בשלב הנוכחי, הוא מקצועי ובעל יכולות. קרן מצביעה "כחול", אסף "אדום" והקהל נשמע מאד תומך….סטטיק ובן אל מצביעים "כחול", בעוד שירי והראל טרם הצביעו. האודישן נגמר, שירי מספרת שהוא לא ריגש אותה, בעוד הראל מציין לרעה את הנוכחות שלו על הבמה. אחרי מסכת שכנועים השניים מצביעים כחול, ויגל עולה לשלב הבא עם 77%.

המתמודדת הבאה היא אלסי דול, בת 16 מאור יהודה. יוטיוברית, שמספרת על היותה מאומצת מגאורגיה. היא בוחרת לשיר את "Friends" של Ann Marie. היא בולעת את המילים, אבל הקול שלה נחמד והיא יודעת להופיע מול המצלמה. השופטים מצביעים לה "אדום" בזה אחר זה , למעט שירי והיא מסיימת עם 36%. סטטיק טוען שווקלית היא עוד לא מוכנה. קרן טוענת שזה "צעיר" מידי. מה שזה לא אומר.

האודישן האחרון הוא של ניתאי טוויטו, בן 18 מבאר שבע. משום מה מיכל אנסקי מגיעה להחליף את קרן פלס כשופטת. ניתאי מספר שהיה ועודנו מעריץ גדול של שירי מימון, ואחרי שהיא מתקנת חתימה שנתנה לו לפני 8 שנים, מתחיל האודישן. הוא בוחר לשיר את "Rise Up" של Andra Day. ביצוע מאד טוב של שיר חזק מאד ובחירה מצוינת לאודישן ראשון. הביצוע נקי ומקצועי. הוא מקבל "כחול" מכל השופטים ומסיים עם 91%. הישג מרשים.

בפרק זה המתמודדים הבאים עלו לשלב הבא:

  1. ניתאי טוויטו – 91%
  2. נוי ססובר – 86%
  3. עילי צ'פמן – 80%
  4. יגל ידעי – 77%
  5. זוהר שכטמן – 55%

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

פרק 12 נפתח באודישן של נתנאל וירדן ברזילי, אח ואחות בני 27 ו-23 מרעננה. הם בוחרים לשיר את "צבעים" של גיל ויין. הקולות שלהם הרמוניים, אבל נדמה לי שהיא זמרת יותר טובה ממנו. משהו בביצוע מאד Safe ולא מעניין, למרות שהם מאד חמודים. אסף מצביע "אדום", שירי וקרן "כחול", והם מסיימים את השיר עם 60%. סטטיק ובן אל מחליטים להצביע "כחול" והאחים עוברים לשלב הבא עם 70%.

המתמודדת הבאה היא מעיין ברינזה, בת 22 מבית שמש. זמרת לשעבר בלהקה צבאית. היא בוחרת לשיר את "לילותיי" של יובל דיין. הביצוע לא מדויק, מאד קטן ויש זיופים מורגשים. זה לא ביצוע נעים כל כך, וייתכן שהייתה צריכה לבחור שיר שיהלום יותר את קולה. קרן נותנת את אחד ה"אדומים" היחידים שלה, וכך גם רוב השופטים, למעט הראל. היא מסיימת עם 46%.

המתמודדת הבאה היא שירה גבעוני, בת 18 מנס-ציונה. בחורה בעלת הרבה ביטחון ומראה אקצנטרי. היא בוחרת לשיר את "If I Were a Boy" של Beyonce. בחירה נועזת של שיר שאפתני. היא עוצמת עיניים במשך רוב הביצוע, אבל השירה שלה טובה, למעט מעט גניחות פה ושם. היא יכולה להיות זמרת בהרכב, אבל אני לא סגור שקריירת סולו זה נכון בשבילה כעת. היא לא מוכרת מספיק את השיר. למעט אסף והראל, כל השופטים מצביעים "כחול" ושירה מרימה את המסך ומסיימת עם 72%.

המתמודד הבא הוא אור בן עטר, בן 29 בירושלים. הוא נשמע מאד נסער בראיון המקדים. על הבמה הוא מספר שהוא שר באירועים. הוא בוחר לשיר את "אחרי הכל מתגעגע" של איתי לוי. הוא זמר מאד טוב, כמעט בריטון. יש לו קול לא מידי מאנפף והוא בעיקר נראה מאד מחובר רגשית למה שהוא שר. מאד אהבתי. הוא מקבל תמיכה מכל השופטים ומסיים עם 94% מרשימים ובדמעות. וואו..

המתמודדת הבאה היא מיטל לוק, בת 36 מכפר יונה. היא מספרת על הילדות הקשה שלה עם אבא שישב בכלא וקשייה כאם חד הורית. היא בוחרת לשיר את "הדרך אל הכפר" של רבקה זוהר. הראל ושירי מציינים שהיא נשמעת כמו רבקה זוהר, ואכן הקול מאד דומה. זה מעניין ומשהו שלא שמענו עד כה. אסף מצביע "אדום", שירי והראל "כחול" והיא מסיימת את השיר עם 66% ומממתינה להצבעתם של סטטיק ובן אל, שחלוקים בדעתם… הם מחליטים להצביע "אדום" והיא מסיימת עם 66% ואת דרכה בתחרות. היא נוטשת את הבמה מבלי לגשת לשופטים כנהוג.

המתמודד הבא הוא אבי עשור, מבית שאן. הוא בוחר לשיר את "אתן לך" של אייל גולן, במקור של חוליו איגלסיאס. הוא ווקליסט טוב, אבל הקול שלו מאד מזכיר לי את של רותם כהן, זה מאד משוחק והוא קצת ממלמל את המילים. הראל אומר דברים זהים ופוצח בוויכוח עם שירי. לדעתו זה מתאים לנייטליין ב-2002. אאוץ'. שירי ואסף מצביעים "כחול" ובזכות סטטיק, שפועל נגד שותפו, ומצביע בעדו, אבי מסיים עם 79%. אגב, שירי חוטאת באמירה הלא טובה "זה אירוויזיון". ובכן, זו קלישאה של אירוויזיון, זה לא אירוויזיון, ולהוכחה ראי את הטופ 5 של האירוויזיון האחרון.

המתמודדת הבאה היא סופיה מקובקין, בת 25 מאשקלון. אחרי שיעור זומבה קצר, סופיה מספרת שהיא חברה בלהקת רוק, לא פחות. היא בוחרת לשיר את "Highway to Hell" של AC/DC. אני לא מבין גדול במוזיקת רוק כבד, אבל התרשמתי מהקול שלה. להגיד שיש לזה מקום בתכנית כמו "הכוכב הבא"? כנראה שאין לזה, אבל לטעמי זה יכול להוסיף הרבה צבע. רק קרן מצביעה "כחול" וסופיה מסיימת עם 39%.

המתמודד האחרון הוא איהב עטילה, בן 25 מבית ג'אן. הוא מספר שהשתתף בתכנית "אייל גולן קורא לך". הוא בוחר לשיר את "נגעת לי בלב" של אייל גולן, אבל אחרי מסכת שיכנועים של צמד המנחים, הוא בוחר שיר אחד בערבית: "Lamastak" של Amr Mostafa. ביצוע מצוין, קול קטיפתי ושיר נפלא. על האישיות הבימתית יש עוד לעבוד, כי הנוכחות לא מספיק חזקה. השופטים מאד אוהבים והוא מרים בקלילות את המסך ומסיים עם 85%.

בפרק זה המתמודדים הבאים עלו לשלב הבא:

  1. אור בן עטר – 94%
  2. איהב עטילה – 85%
  3. אבי עשור – 79%
  4. שירה גבעוני – 72%
  5. נתנאל וירדן ברזילי – 70%

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.