2019: עדכון – 130 ימים לאירוויזיון

אירועי השבוע הקרוב (06-12/01/19):
* 06/01 – malta מלטה: The X Factor – תכנית 14.
* 07/01 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית 17.
* 08/01 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית 18.
* 09/01 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית 19.
* 10/01 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית 20.
* 12/01 – france צרפת: חצי גמר 1.
* 12/01 – georgia גאורגיה: Georgia's Star – תכנית 2.

eurovision_heart כללי
* דווח כי ב-28/01 ייארח מוזיאון תל-אביב את הגרלת השירים לחצאי גמר.
* בר רפאלי, אשר נמסר כי על פי השמועות תנחה את אירוויזיון 2019, עומדת בימים אלו מול כתב אישום, שצפוי להיות מוגש נגדה בגין שורה של עבירות מס חמורות. מה שמעלה את השאלה האם תפקידה כמנחת האירוויזיון נמצא בסכנה? מקור. לדברי מקור בתאגיד השידור, "כתב האישום הצפוי נגד בר רפאלי לא משנה דבר בקשר לאירוויזיון". מקור.
* TheMarker מדווח כי, "תאגיד השידור הציבורי כאן הכריז כי החברה שתפיק את האירוויזיון שייערך בתל אביב היא קבוצת פרומרקט. המשנה למנכ"ל רשת, שאול מגנזי, ישמש אחראי השידורים". עלות ההפקה תגיע לכ-50 מיליון שקל. מקור.
* אתר Walla! News מדווח כי "בתאגיד השידור בוחנים איך להגמיש את מפרט האבטחה, לאחר שאף חברה לא הגישה הצעה להתמודדות במכרז." מקור. הדרישות של תאגיד השידור במכרז האבטחה כללו בלוני תצפית, מכונות שיקוף, שערי מגנומטרים, מצלמות במעגל סגור, רחפנים, עשרות מאבטחים חמושים באקדחי גלוק, חדר פיקוד, מאות סדרנים, מאבטחים לא חמושים ועוד. מקור.
* ובפינת הקוריוז השבועי, השבוע נפתח המכרז ל"עיר האוהלים" בתל-אביב, שאמורה לפתור את המחסור בחדרי מלון ואירוח לתיירים הצפויים להגיע לאירוויזיון. אתר הקמפינג הזמני יוקם בפארק גני יהושע, הנמצא בסמוך לגני התערוכה. מקור.
* הפרלמנט הקטאלני אישר לתאגיד השידור הקטלאני להגיש מועמדותו לקבלת חברות באיגוד השידור האירופי. בהצבעה האם על קטאלוניה להשתתף באירוויזיון, הצביעו רוב חברי הפרלמנט בעד. בדיון ציינו חברי הפרלמנט מספר רשויות שידור ברחבי אירופה, שאינן בבעלות מדינה ריבונית, אך שלמרות זאת חברות באיגוד השידור האירופי. הדוגמאות כללו את S4C הוולשי, המשתתפת באירוויזיון ג'וניור, RTBF ו-VRT הוולונית והפלמית, המתחלקות ביניהן על שליחת נציג לאירוויזיון מידי שנה ו-SRF/RSI/RTS/RTR, המהוות 4 רשויות שידור בשווייץ, ומשתפות פעולה מידי שנה עבור בחירת הנציג השווייצרי לאירוויזיון.
* איי פארו עודכנו על ידי איגוד השידור האירופי כי רשות השידור שלהם רשאית להיות חברה באיגוד. בעבר הם ניסו להגיש מועמדותם לאיגוד ב-2010, אך נדחו. איי פארו שייכים מנהלית לדנמרק, אך מהווים אוטונומיה עצמאית, בדומה לסקוטלנד ולוויילס בבריטניה. מקור. עם זאת, גורמים הבקיאים בנושא ציינו כי כל עוד דנמרק לא פורשת מהאירוויזיון, איי פארו לא יורשו להשתתף כמדינה עצמאית בתחרות תחת תקנון התחרות הקיים.

au אוסטרליה
נחשף טיזר לשיר של Electric Fields, אשר ישתתף בקדם המקומי. השיר הוא "2000 And Whatever":

ukraine אוקראינה
אושר כי ההרכב KAZKA יחזור השנה לניסיון נוסף בקדם המקומי:

יצויין כי חשבון הטוויטר הוא חשבון של חובבים ולא חשבון רשמי של רשות השידור המקומית.  KAZKA צפויים, על פי הדיווחים, להתמודד עם השיר "Apart":


azerbaijan אזרבייג'ן

עמוד היוטיוב של האתר 12 Xal פרסם את 15 המועמדים, שמתוכם ייבחר הנציג לאירוויזיון. הבחירה תהיה ככל הנראה בחירה פנימית.

italy איטליה
בטבלאות ההימורים לקראת פסטיבל סנרמו 2019, מובילים נכון ל-04/01 בבוקר הזמר Ultimo עם יחס דצימלי של 1.9, אחריו ניתן למצוא את שלישיית Il Volo עם יחס דצימלי של 3.5. את המקום השלישי עם יחס דצימלי של 11 חולקים ארבעה מתמודדים: Arisa, Federica Carta e Shade, Francesco Renga ו-Irama. במקום האחרון בסיכויי הזכייה נמצאת Anna Tatangelo עם יחס דצימלי של 51:

תמונה1

יצויין כי טבלאת ההימורים היא לפני חשיפת השירים. השירים צפוים להיחשף קודם כל לעיתונאים, כפי הנהוג מידי שנה. בעקבות הסיקור והביקורת שלהם לשירים, הטבלה צפוייה להשתנות, ואחר כך להשתנות שוב עם חשיפת השירים לציבור.
עלה הפרומו הראשון לפסטיבל סנרמו:

belarus בלרוס
רשות השידור הבלרוסית, BTRC, אישרה בראיון של דוברה ל-Euroradio.fm, כי השנה ייערך קדם לבחירת הנציג לאירוויזיון 2019. לדברי הדובר, בקרוב תפורסם הודעה לעיתונות דרך האתר של הרשות. אתר Eurovoix מציין כי הפעם האחרונה שבה נפתחה תקופת שליחת השירים בסוף ינואר, התוצאה הייתה בחירה ישירה ולא קדם. האם אנו עומדים בפני מקרה דומה? מקור.

greece יוון
לפי INFE קפריסין, רשות השידור היוונית תבחר שיר בבחירה פנימית, וכעת במו"מ עם זמרת מקומית על ייצוג המדינה בתחרות. מקור. OGAE Greeece אישרו כי אכן תהיה בחירה פנימית. ניתן להבין מהדברים כי האמן והשיר ייבחרו בנפרד, מתוך רצון להתאים את השיר והז'אנר המוזיקלי לאמן הנבחר. מקור.
עדכון: ביום שני הקרוב תתכנס ועדה של רשות השידור היוונית לפגישה ראשונה בנוגע לאירוויזיון המתקרב. הם יציעו שמות של אמנים ורשות השידור תפנה אל האמנים בבקשה לייצג את המדינה בתחרות. רק לאחר בחירת האמן, ייבחר השיר. מקור. שתי חברות התקליטים הגדולות ביוון לא יקחו חלק בהליך ולא ישלחו אמנים מטעמם לייצג את המדינה בתחרות. MINOS EMI תימנע מכך מאחר ו-Tamta, נציגת קפריסין, חתומה אצלם והם לא ירצו ליצור תחרות בין שני אמנים שלהם. PANIK יימנעו מכך מאחר והחברה בבעלותו של בן הזוג של Tamta… מקור.

montenegro מונטנגרו
Andrea Demirović, מתמודדת הקדם, אשר ייצגה את המדינה ב-2009, מסרה בראיון כי שיר הקדם שלה, "Ja sam ti san", שונה מכל השירים המונטנגרים אשר ייצגו את המדינה באירוויזיון. לטענתה, היא הופתעה שהשיר התקבל לקדם. כאשר שמעה את השיר לראשונה התרשמה כי מדובר בשיר שאמן מקבל אחת לעשור. לדבריה, מעבר ליוצרי השיר ששמם פורסם, יש יוצר בריטי נוסף המעורב בהפקת השיר, ששמו אינו נככל בקרדיטים והיא איננה יכולה לחשוף אותו. לדבריה השיר "קודר ודינמי" ושונה מאד מהשירים שהייתה נוהגת לשיר עד כה. מקור.

norway נורבגיה
ODA, אשר הזכרתי את שמה כתמודדת פוטנציאלית בקדם הנורבגי, ככל הנראה תתחרה בו עם השיר "Brain VS Heart", אשר נכתב בין היתר על ידי JOWST, כותב השיר הנורבגי לאירוויזיון 2017.

san_marino סן מרינו
רשות השידור המקומית הודיעה כי בחרה בכוכב בינלאומי לייצג אותה באירוויזיון 2019, וכי השיר כבר הוקלט. השיר נמצא כעת בהפקה וכבר עובדים על קליפ. בשבועות הקרובים צפויה להתקיים מסיבת עיתונאים בה יוכרז הנציג. מקור.
פוסטים אחרונים, שפורסמו באינסטגרם על ידי מי שידוע כ"בובת קן אנושית", Rodrigo Alves, וכתבה שפורסמה עליו ב-Metro הבריטי, בה הוא מציין כי הוא מעוניין להשתתף באירוויזיון 2019, גרמו לסערה בקרב חובבי האירוויזיון, הטוענים כי הוא הנציג שסן מרינו תשלח לתל-אביב:

https://www.instagram.com/p/BrvoodNl-a3/?hl=pt-br

https://www.instagram.com/p/BrvsbdYF3hX/

הכתבה ב-Metro.
חשבון הטוויטר של סן מרינו באירוויזיון לא הכחיש או אישר, אבל עשה קצת טיזינג:

עדכון: רשות השידור של סן מרינו תערוך מסיבת עיתונאים ב-21/01, אז כלל הנראה ייחשף נציג המדינה לאירוויזיון. מקור.

spain ספרד
נסגרה ההצבעה האינטרנטית ל-17 השירים הספרדיים, המתמודדים על כרטיס לקדם המקומי. התקבלו למעלה מ-190,000 קולות, ולהלן התוצאות:

 1. Muérdeme – María
 2. Hoy vuelvo a reír otra vez – Noelia
 3. La clave – Natalia
 4. No puedo más – Famous
 5. La venda – Miki
 6. Qué será luego – Alba
 7. Todo bien – Marilia
 8. Vuelve – Marta
 9. Nadie se salva – Natalia y Miki
 10. Hoy soñaré – Sabela
 11. Qué quieres que haga – Julia
 12. Se te nota – Carlos Right
 13. Sale – Damion
 14. Dímelo de frente – Sabela
 15. Nunca fui – Carlos Right
 16. A tu lado – Joan Garrido y Marilia
 17. El equilibrio – Miki

שלושת המקומות הראשונים מעפילים אוטומטית לקדם. לפני תום מועד ההצבעה, חבריה ומקורביה של מאריה, שאינה מעוניינת להשתתף באירוויזיון, ניסו לשכנע מעריצים ברשת לא להצביע לשיר שלה. אביה לעומת זאת, ניסה לעשות את ההפך. מסע השכנועים שלהם לא עבד והיא עלתה לקדם מהמקום הראשון בסקר האינטרנטי, כפי שרואות עיניכם.
נחשף כי השיר של מאריה נכתב על ידי צוות, הכולל את Juan Suárez ו-David Feito מלהקת ESDM, שייצגו את ספרד באירוויזיון 2013. השיר שסיים שני בהצבעה, אותו שרה Noelia, לא נכתב על ידי הכותבים של ספרד 1968 ו-1978, כפי שנטען, אלא על ידי צוות אחר הכולל את Álex Ubago. השיר של Natalia, שסיים שלישי, נכתב בין היתר על ידי הכוכבת המקומית Merche ו-Ander Pérez, שהיה מכותבי השיר הספרדי לאירוויזיון 2003, "Dime" בביצוע Beth.
שמות שבעת השירים הנוספים, שבחר הצוות המקצועי של רשות השידור הספרדית מהרשימה הנ"ל, צפויים להיחשף היום. עשרת השירים יתמודדו בגאלת האירוויזיון של Operación Triunfo הצפויה להתקיים בסוף החודש. לפי הכתבה הבאה, החל מיום שני יעבדו צוותים מקצועיים על כל השירים שנבחרו על העיבודים הסופיים. 48 שעות לפני הגאלה עצמה, ייחשפו השירים במלואם.
עדכון: הוכרזו 7 השירים הנוספים אשר יצטרפו לשלושה שבחר הקהל. השירים שנבחרו הם:

 • Se te nota – Carlos Right
 • No puedo más – Famous
 • Qué quieres que haga – Julia
 • Todo bien – Marilia
 • La venda – Miki
 • Nadie se salva – Natalia y Miki
 • Hoy soñaré – Sabela

portugal פורטוגל
הזמרת והיוצרת, שנבחרה להיות אחת היוצרות המתמודדות בקדם, Lura, חשפה כי לא תשיר את השיר שלה בקדם, אלא תיבחר באמן אחר לעשות זאת. מקור.
לפי השמועות, דוגמיות מכל שיר צפויות להיחשף ב-15/01.

france צרפת
פורסמה החלוקה לחצאי גמר – ניתן לצפות בה כאן. רבים מהפייבוריטים רוכזו בחצי הגמר הראשון, כגון Naestro, Bilal Hassani, Florina ו-Aysat.
חצי הגמר השני של הקדם הצרפתי, Destatination Eurovision, יתקיים ב-19/01.

romania רומניה
נציג רומניה באירוויזיון 1994, Dan Bittman, פרש מן הקדם. מקור. מקורות מוסרים כי ישנו דיון כעת האם להציע ל-Bella Santiago כרטיס חופשי לקדם, עם השיר Army of Love, לאור פרישתו של ביטמן. Santiago השתתפה בקדם 2018 והגיעה עם להקת Jukebox למקום הרביעי עם השיר "Auzi cum bate". לפני פחות משבועיים זכתה ב-X Factor Romania.
אתמול פרסמה רשות השידור הרומנית את 23 השירים המתמודדים בקדם:

"המדריך לאירוויזיון" יפרסם במהלך היום את סקירת השירים המסורתית של הקדם הרומני.

sweden שבדיה
לדברי רשות השידור השבדית, השנה אין שירי בדיחה בקדם השבדי, המלודיפסטיבלן. הסיבה היא ששניים ממנחי הקדם הם קומיקאים… בנוסף, השנה יש יותר בלדות מבשנים האחרונות ויש סגנונות וסוגות מוזיקליים רבים יותר מבעבר. מקור.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.