2019: רומניה – סקירת שירי הקדם Selecția Națională

לאחר החלטה ראשונית לדבוק בפורמט המפלצתי של השנה שעברה, רומניה החליטה לקחת צעד אחורה ולערוך קדם אירוויזיון מעט יותר צנוע, עם שני חצאי גמר וגמר. בין המשתתפים מספר כוכבי אירוויזיון במיל וכמה כוכבים עתידיים. התבשרנו השבוע שאחד המתמודדים, Dan Bittman החליט לפרוש מהקדם עם שירו "Pierd" מסיבות שלא הובהרו. דן היה נציג רומניה הראשון לאירוויזיון אי שם ב-1994. שירו "Dincolo de Nori" הוא לטעמי השיר הרומני היפה ביותר באירוויזיון אי פעם, למרות שסיים במקום ה-21. אבל פוסט זה עוסק במי שלא פרש. להלן סקירת שירי הקדם הרומני, ה-Selecția Națională:

2 Gents – Ielele – הצמד עצמו היה שותף בכתיבת השיר: Ciprian Rogojan, היה ממייסדי וחבר להקת Sistem, שייצגה את רומניה באירוויזיון 2005. החצי השני של הצמד, Doru Todoruț, התמודד בקדם 2016 בדואט, עם שיר פרי עטו, "The Voice". השיר עלה לגמר וסיים בו במקום השישי והאחרון. איזה שיר חמוד. הבתים הם פופ קצבי, אך לא אגרסיבי, באנגלית. השיר מעט את הקצב בגשר ואז פורץ שוב בפיזמון ברומנית מלאה, עם צלילים אתניים מקומיים ואווירה כללית של מסיבה צ'ילית לגמרי. השניים שרים בקוליות גמורה ומצליחים להביא להיט רומני אמיתי, שנע עם הזמן ומוכיח מדוע המדינה היא אחת אחת היצואניות הגדולות של מוזיקת דאנס ופופ קצבי בכלל 4/5.

Aldo Blaga – Your Journey – אלדו התמודד גם ב-X Factor וגם ב-The Voice המקומי. הוא הלחין את השיר עם Olivier Bassil, אשר בעברו כתב שירים ל-Diana Krall ו-Andrea Bocelli. השיר הוא בלדת העצמה שטוחה מאד, ששמענו כל כך הרבה מהן בעבר, בקדמים, באירוויזיונים ובגמרים של תכניות ריאליטי-שירה לדורותיהם. קלישאה ממותקת, שלא מביאה שום דבר חדש. משעמם מאד, שיר שנכתב ללא מוטיבציה לכתוב שיר 1/5.

Berniceya – The Call: Dynasty of Love – בשנה שעברה התמודדה Berniceya עם שיר שכתב לה אותו הכותב של השיר הנוכחי, Florin Chitiul, ולא הצליחה להעפיל לגמר. אני חושב שהשנה היא תסבל מגורל דומה. בלדת דיסני, שאשכרה נשמעת כמו שיר של הגיבורה מסרט דיסני. ההשראה היא מ-"Let it Go" ומ-Frozen, כולל הטונציה האמריקאית שהיא מנסה לאמץ לעצמה. חלש מאד 2/5.

Claudiu Mirea – We Are the Ones – המבצע,  Claudiu Mirea, התמודד בקדם 2013 עם השיר  "I Feel So High", אשר נכשל מלעלות לגמר. ב-2017 לא הצליח להתקבל לקדם עם השיר "Magnet". השיר הולחן על ידי קלאודיו עצמו ועל ידי Mihai Ogășanu, שכתב בעבר ל-Taxi ול-Loredana. האחרון הוא גם בין כותבי השיר של Letiția Moisescu & Sensibil Balkan השנה בקדם. האם כותרת השיר נכונה תחבירית? על כל פנים, מדובר בשיר שמנסה להיות "Heroes", זוכה אירוויזיון 2015. בכל שנה יש כזה. השירים מתחיל בצלילי הגיטרה של ההוא, שלא לומר של אביצ'י זצ"ל. הפיזמון רפטטיבי מאד והצליל הפופ-האוסי בפיזמון ואחריו יצא מהאופנה עם מות אביצ'י.

Dya & Lucian Colareza – Without You (Sin ti) – לושיאן התמודד ב-The Voice הרומני. השיר הוא בספרדית ובאנגלית. ללושיאן קול גדול, כמו של הכוכבים הלטינים, DYA נעלמת לידו. לא בטוח בכלל שהקולות שלהם ישתלבו ביחד בלייב. בסטודיו זה עובר בקושי. מדובר בבלדת שמאלץ, ברודווי-סטייל, קיטש דיסניאי, כאשר לשיר אין אפילו מבנה ברור, שניתן לזכור ולזמזם. יש גם חמת חלילים בסוף, שלא קשורה לכלום, איזה מוזר זה 2/5.

Echoes – High Heels On – להקת Echoes התמודדה בשנה שעברה בקדם, העפילה לגמר וסיימה בו במקום ה-11. אחד מחברי הלהקה, Liviu Elekes, הלחין את השיר של Ana-Maria Mirică לקדם 2017, אשר סיים במקום ה-10 בגמר הקדם. יש משהו אותנטי באופן שבו הלהקה נשמעת, היא כותבת את שיריה בעצמה וזה נשמע בפלואו של השיר. מדובר בפופ-רוק למלמ"י למדי. מידטמפו עד קצבי, ניינטיזי, עם קולות גבוהים של שאר חברי הלהקה בפיזמון. זה יכול להיות להיט רדיו מקומי, שיישכח מהר או יהפוך לשיר הזה שאתם משמיעים תוך כדי נהיגה ועוזר להעביר את הזמן. זה חביב, אך חסר אפקטיביות. אין בשיר לצערי בשורה מוזיקלית משמעותית ואני חוזה לו את אחד המקומות האחרונים בגמר הקדם אם בכלל יגיע אליו. הוא פשוט זועק חוסר תשומת לב 3/5.

Ester Peony – On a Sunday – אחת ההפתעות של הקדם. הזמרת אינה מוכרת וגם בין כותבי השיר אין כותבי להיטים או אנשים שחילטרו בקדמים השונים. בלדת פופ-בלוז חצי Lana Del Rey, השוואה שעשיתי קצת בכוח. הפקה צנועה ותמונת קאבר תנועה גם כן. התוצאה היא שיר חביב מאד ויוצרת ששווה להטות אליה אוזן בהמשך. צלילי הבס הכבדים מנסים קצת למשוך את המאזין, כי השיר אינו להיט. לא אופתע אם השיר יקבל חיים משל עצמו אחרי התחרות 3/5.

The Four – The Song of My Heart – השיר נכתב בין היתר על ידי Theea Miculescu הרומנית-אמריקאית, שכתבה בעבר ל-Inna, Alexandra Stan ועוד. היא גם כתבה את "Călător" עבור Boris Covali לקדם המולדבי ב-2017, טרם פרש מן התחרות. הרביעיה הם טוני, פדריקה, אלקסיה ובוגדן. צלילי אקורדיון וצלילים לטיניים מקדמים את השיר הזה, המנסה לשלב בין להיט פופ מערבי לתרבות הרומנית. מעבר לכך, יש גם תופים וצלילים קריביים, שנותנים לכל השיר אווירה זולה. זה להיט קיץ נשכח וחסר משמעות. ההפקה בסגנון low production כדי לתת לזה משהו אותנטי ומקומי, אבל זה נשמע הכי כתוב על פי נוסחה. זה כביכול חצי "Fuego", ואני מטיל בספק את הכריזמה הבימתית שיש להם כדי למלא את השיר הזה במה שאין לו, כמו שאלני עשתה. הבנות שרות, בעוד הבנים בעיקר מנגנים. טוב, ABBA אתם לא 2/5.

Georgy – Tears – בלדה חובבנית, אשר די שוברת את האווירה המקצוענית הכללית שהרגשתי עד כה. זה נשמע כמו מאות שירים שנשמעו בקדמים המזרח אירופאים לאורך השנים. בלדה עצובה, עם הפקה תזמורתית, אך זולה, ריבוי כינורות, אנגלית רצוצה ומחסור בפיננסים באופן כללי. השיר ככל הנראה יסיים את דרכו בחצי הגמר 2/5.

Johnny Bădulescu – Give Up Now – השיר נכתב על ידי Rob Price, הכותב הוולשי של אחד השירים הגרועים בקדם האיסלנדי של 2018, "Ég og þú" בביצוע Tómas & Sólborg. ג'וני עצמו שר את אחד השירים היותר חלשים בקדם הרומני בשנה שעברה: "Devoted". מה התוצאה של שילוב שני הכוחות הללו? בלדת שמאלץ רגשנית וחלשה. לג'וני מבטא מורגש ואופן הגשה קלישאתי. הוא לא נשמע כנה. זה אמנם שיפור משמעותי מהשיר שלו מהשנה שעברה, אבל עדיין לא מספיק לטעמי 3/5.

Laura Bretan – Dear Father – השיר שנחשב פייבוריט לניצחון, הולחן על ידי Mihai Alexandru, מי שהלחין את השירים הרומניים לאירוויזיונים ב-2003, "Don't Break My Heart", אשר סיים עשירי וב-2017, "Yodel It!", אשר סיים שביעי. לאורה עצמה סיימה שישית ב-America's Got Talent וזכתה ב-Romania's Got Talent. השיר הוא פאוור בלאד, המתחיל בקטן ונבנה לכל אורך שלושת הדקות. זו בלדה פשוטה, המתחילה באקוסטי ומקבלת אלמנטים אלקטרוניים עדינים בהמשך ולהקת גוספל בפיזמון האחרון. הסוד של השיר הוא בהפקה הפשוטה שלו, הכמעט צפויה. מי שעומד מאחורי השיר סומך על לאורה, על הקול שלה ועל הפופולאריות שלה שיביאו את הניצחון. זה נשמע כמו כלום בסטודיו, סתמי לחלוטין, אבל כמו שאני מכיר את הרומנים, בהופעה החיה זה יתפוצץ, גם בקדם וגם באירוויזיון. תתכוננו לראות את לאורה בתל-אביב 3/5.

Letiția Moisescu & Sensibil Balkan – Daina – השיר הולחן בין היתר על ידי Mihai Ogășanu, שכתב בעבר ל-Taxi ול-Loredana. הוא גם בין כותבי השיר של Claudiu Mirea השנה בקדם. זה פחות טוב ממה שקיוויתי, קצת בלאגן לא קליט ולא מרשים מוזיקלית, לא חם ולא קר. הבתים מרגישים מלאכותיים, הגשר מבטיח התפתחות, אשר מגיעה בצורת פולקלור רומני בפיזמון. זה הנקודה שבה השיר נשמע מיוחד, אבל הוא חוזר מהר מאד למחוזות גנריים ופרווה-יים עם תחילת הבית הבא. אין ספק שיש כאן over production על מעט מידי שיר, שאינו מגובש דיו ואינו מבושל עד הסוף 3/5.

M I H A I – Baya – נציג רומניה 2006, אשר סיים אז במקום הרביעי עם המנון ההדאנס-פופ, "Tornerò". זו התמודדותו התשיעית במספר בקדם הרומני. השיר נכתב על ידי צוות כותבים שמנסה את מזלו מידי שלו במספר קדמים, כמעט תמיד ללא הצלחה: כותב ראשון הוא Will Taylor הבריטי, אשר היה שותף בכתיבת "Domino" של Saara Aalto, מהמיני-קדם הפיני ב-2018, בכתיבת "Heaven" של M I H A I מהקדם הרומני ב-2017, בכתיבת "Þú hefur dáleitt mig" של Aron Brink מהקדם האיסלנדי ב-2017 ועוד. עוד בין הכותבים Michael James Down הבריטי, שכתב הרבה מאד שירים לקדמים שונים ו-Mihai עצמו. השיר מאד מנסה להיות "Fuego" מקומי, עם צלילים לטיניים על גבול הרומנים-לטיניים ורפרנס ל-"Whenever Wherever" של Shakira. פופ קצבי ומתיש, זול וקליט באופן קיצוני, הממעט במילים מסובכות ומגיש תוצר סופי שפונה למכנה המשותף הנמוך ביותר. יש אפילו עלייה של חצי טון בסוף השיר. זה יגיע גבוה מאד בקדם, אבל אני לא רואה זכייה 2/5.

Nicola – Weight of the World – נציגת רומניה 2003, אשר סיימה אז במקום העשירי עם שיר הדאנס-פופ, "Don't Break My Heart". זהו סינגל הקאמבק שלה, לאחר שתיקה של כמעט כעשור. רשימת הכותבים משכנעת אותי כי לא מדובר בקאמבק, אלא חיבה של היוצרים חובבי האירוויזיון לדיוות עבר….את השיר כתבו Will Taylor ו-Michael James Down (ראו לעיל) עם Jonas Gladnikoff, שגם כותב שירים רבים לקדמים מידי שנה, ואף הגיע ככותב עבור אירלנד באירוויזיונים של 2019, 2010 ו-2014. אני דובק בתיאוריה שלי, שהיא לא באמת רצתה לחזור לשיר, אלא שמדובר בגימיק, ניסיון למשיכת תשומת לב של כותבי השיר. מאחר ומדובר בשיר חלש ביותר, ואין להם איך למכור אותו…. השיר מגיע לשיא שלו מהר מאד, בפיזמון EDM המנוני, אבל גם כזה שעבר זמנו. זה שיר פחות נורא ממה שתיארתי לעצמי, זה פשוט נורא גנרי. קצת הגיע 6 שנים מאוחר מידי לתחרות, קצת הפקה לא הכי מקורית, קצת מלודיה רזה, אבל איכשהו זה אכיל. איכשהו 3/5.

Olivier Kaye – Right Now – השיר נכתב על ידי Ovidiu Jacobsen, הלא הוא Ovi, אשר ייצג פעמיים את המדינה באירוויזיון כחלק מצמד: ב-2010 הביא את רומניה למקום השלישי וב-2014 למקום ה-12. ב-2014 היה בין כותבי השיר "She's After My Piano" בקדם הבלגי, בביצוע 2 Fabiola feat. Loredana, אשר סיים את דרכו בחצי הגמר של הקדם. המבצע הוא בלגי, אשר התמודד ב-The Voice הבלגי, ניסה להתמודד בשנה שעברה בקדם הסן מרינאי וזכה לאחרונה בפרס במסגרת ה-Golden Stag Festival הרומני. האם כותב הלהיטים הרומני-נורבגי עשה זאת שוב? כנראה שכן, כלומר חצי כוח. זה פופ-דאנס אורבני אפקטיבי במידה, אבל לא הלהיטים שלמדנו לצפות מ-Ovi. זה יסיים בשלושת הגדולים, ואולי, רק אולי, יהיה קרוב לניצחון. אוליבר הוא פרפומר טוב, וצפוי להרים את השיר בלייב 3/5.

Ommieh x Anakrisez – Rock This Way – השיר הולחן על ידי Eduard Cârcotă, מלחין השיר הרומני לאירוויזיון 2006, "Tornerò". השיר נפתח בצליל מתכתי-אלקטרוני אגרסיבי. מההתחלה זה משדר "להיט" ונשמע כמו שיר כובש מצעדים. מעט נוסחתי, אירוויזיוני קלאסי. החלקים החלשים בשיר הם הפיזמון המוריד מעט והמילים הרזות של השיר. קולותיהם של הצמד נשמעים, לפחות בסטודיו, מאד עצמתיים. מקווה בשבילם שיצליחו לתרגם את גרסת הסטודיו החזקה להופעת קדם חזקה. אם יצליחו, זה טופ 5 בקדם. אם יצליחו מאד, זה טופ 10 באירווזיון 3/5.

Steam – The Way It Goes – צלילי חצורה וכלי הקשה מקדמים את תחילת שיר. מדובר באפטמפו מחויך, עם הפקה משונה ולא אחידה, אשר לוקחת מעט מהצ'רלסטון, אבל רק כקישוט מוזיקלי. השיר מאד בסיסי, אבל ההפקה כל כך עמוסה, שלא ברור מה ניסו להשיג בה. בזבוז זמן של 3 דקות מחיי שלא יחזרו 2/5.

Teodora Dinu – Skyscraper – השיר הולחן בין היתר על ידי Udo Mechels הבלגי, זוכה X Factor הבלגי לפני 14 שנים. ב-2014 הוא התמודד בקדם הבלגי עם השיר "Hero (In Flanders Fields)" וסיים במקום השישי. בשנה שעברה היה בין כותבי שירה "Fly" של אותה הזמרת, אשר סיים עשירי בגמר הקדם הרומני. עוד בין כותבי השיר נמצאת Laila Samuelsen הנורבגית, אשר כתבה בעבר ל-Lena, Inna, Alexandra Stan ועוד. מספר שירים שלה התמודדו בקדמים הנורבגים והיא אף התחרתה בעצמה בקדם הנורבגי ב-2016 עם השיר "Afterglow", אשר סיים במקום הרביעי. היא השתתפה השנה במחנה כתיבת השירים הגרמני. השיר הנוכחי לא חזק כמו שציפיתי, לפחות מהקרדיטים וממה שחובבים אחרים שיתפו. זה מידמטפו מאד עכשווי, אבל עם הפקה דלה וביצוע קולי מאד לא כריזמטי. זה מאד "בסדר", אבל חסר אופי, ניסיון לתפור שיר לתחרות. הפיזמון הזועק והאמוציונלי ימכור את השיר ויביא אותו גבוה בקדם 3/5.

Trooper – Destin – הסוס השחור של השנה מגיע מלהקת המטאל Trooper, בשיר ברומנית מלאה. זה שיר שאין בו מן הגורם הלהיטי, Heavy Metal מערבי בבתים ושאגות "לה לה ליי" רומניות בפיזמון. ברייק ארוך של גיטרה חשמלית נותן טאצ' נוסף, לשיר די בסיסי ברמה המלודית שלו. זה מרענן מאד לנוכח הקו הרומני הפופ-דאנסי הכללי שאנו רגילים אליו באירוויזיון 3/5.

TWM – Make Me Your Man – בין כותבי השיר Eduard Cârcotă, מלחין השיר הרומני לאירוויזיון 2006, "Tornerò", שגם הלחין השנה לקדם את "Rock This Way" של Ommieh x Anakrisez. השיר נפתח בצלילי גיטרה, א-לה מערבון, ואז נכנס קולו הצרוד של הזמר הממלמל אי-אילו צלילים. זה מתחיל כשיר אמריקאי מאד, חצי קאנטרי-רוק, וממשיך בפיזמון בלוזי קצבי, פיפטיזי מאד. אותנטי זה לא, אלא אם המבצעים אמריקאיים. נשמע שניסו למלא את הפיזמון עם כל קריאות ה-"Come on come, on", ואכן זה נשמע ונראה כמו יותר רעיון משיר, שלא הצליחו ליצוק בו הרבה תוכן. האלמנט הגימיקי שלו יכול להביא אותו לטופ 10 בקדם הזה, אבל לא לניצחון 2/5.

Vaida – Underground – גם שיר זה נכתב על ידי Michael James Down ו-Will Taylor, הפעם בשני כותבים נוספים, אחר מהם הוא Hanif Sabzevari, שהיה מכותבי "Up" של Etzia למלודיפסטיבלן השבדי ב-2017. המבטא שלה בלתי אפשרי, מסוג הזמרות שצריכות לדבוק ברומנית, עד שתשפר את המבטא. זה אכן נשמע כמו ריג'קט מהקדמים השונים ברחבי היבשת. די מדהים שצריך כמה אנשים כדי לכתוב בלדה כה דלוחה, קלישאתית, שאינה רלבנטית וחסרת זכות קיום ונשימה מחוץ לבועת החמצן של האירוויזיון. היא לא מבינה על מה שהיא שרה, וטוב שכך 2/5.

Xandra – Independent – בין כותבי השיר נמצא Alex Luft, שהלחין את "Adventure" של D-lema, שסיים אחרון בקדם 2017, היה בין מלחיני "Auzi cum bate" של Jukebox feat. Bella Santiago, שסיים במקום הרביעי ו-"King" של Tavi Clonda, שלא הפעיל לגמר ב-2018. עוד בין כותבי השיר Denisa Demian, שהייתה בין כותבי "King" ו- "Adventure" גם כן. כותב נוסף הוא Eduard Santha, אשר התמודד בקדם 2017 עם שיר פרי עטו, "Wild Child", וסיים במקום השביעי, ובשנה שעברה עלה לגמר הקדם וסיים במקום ה-14 עם "Me som romales". מדובר בשיפור קל, מהשיר עמו השתתפה קסנדרה בקדם השנה שעברה, "Try". ההגשה של קסנדרה עדיין מלאכותית ואגרסיבית מידי. השיר מתאמץ נורא ובעל הפקה אגרסיבית שאונסת את האוזן. יש כאן ניסיון להישמע קצת כמו Bebe Rexhe ודומותיה. אחרי הפיזמון יש לופ אלקטרוני די מעניין, שהוא יותר Raw מאלקטרוני קלאסי, אבל זה באמת החלק הכי מעניין בשיר. לחיוב אציין שמדובר בשיר שיכול להיות להיט מועדונים אם יקבל רמיקס ממוצע. 3/5.

Xonia – Discrete – השיר נכתב על ידי צוות כותבים אמריקאי. סוניה נשמעת כמו עשרות זמרות צעירות אחרות, אשר שיריהן צועדים במקומות הראשונים במצעדים. בלדה, עם כינורות והפקה אלקטרונית קלה, שלא מתפתחת למחוזות אירוויזיונים, ואני לא אומר את זה כמשהו רע. בסופו של דבר מדובר בבלדת פופ פשוטה, שיכלה להיות אחת הרצועות האחרונות באלבום של סלינה גומז, ואף אחד לא היה שם לב אליהן… 3/5

עדכון: ב-11/01 הוכרז על שני Wildcards אשר קיבלו הזמנה להצטרף לקדם, ואלו הם:

Bella Santiago – Army of love – בלה היא זכתה ב-X Factor המקומי בסוף דצמבר. בשנה שעברה הגיעה למקום הרביעי בקדם הרומני. השיר מתחיל בדיוק כמו "Fuego" וממשיך מאד דומה… שיר שנתפר לאירוויזיון, פופ קצבי עם השפעות דאנסהול והפקה אלקטרונית כבדה. בסוף הפיזמון יש דרופ אלקטרוני, שוב בדומה לשיר הקפריסאי ההוא. השיר נכתב על ידי סנטיגו עצמה, בשיתוף Alex Luft, שהוא מכותבי השיר של Xandra בקדם זה. אם כניסתה של בלה למירוץ, כבר לא בטוח שהניצחון בכיס של לאורה… 3/5.

Linda Teodosiu – Renegades – השיר הולחן על ידי מי שסימנתי בשנה שעברה כזוכה אירוויזיון עתידי, Jonas Thander. ת'נדר היה מעורב בכתיבת שיר לקדם הרומני ב-2013 כאשר Andrei Leonte שר את "Paralyzed". השיר עלה לגמר הקדם, אך סיים בו במקום ה-12 והאחרון. ב-2016 הצליח להגיע לאירוויזיון כאחד הכותבים של השיר הליטאי "I've Been Waiting for This Night" בביצוע Donny Montell. השיר עלה לגמר והגיע למקום התשיעי. ב-2017 ניסה את מזלו במספר קדמים: הרומני, המלטי והליטאי. "Like I Love You", אשר כתב ל-Greta Zazza היה לחביב חובבים וסיים בקדם במקום השישי. שיריו התקבלו ב-2018 לקדמים של מלטה, ליטא, שבדיה, רומניה ופולין. בשבדיה מולדתו רשם את ההישג הטוב ביותר שלו בשנה שעברה, כאשר הבלדה שהיה שותף בכתיבתה, "My Turn" בביצוע John Lundvik סיימה במקום השלישי. בשנה שעברה השיר שכתב לקדם הרומני נכשל, שלא בצדק. השיר הנוכחי הוא פאוור בלאד מודרנית, אבל מעט גנרית. זה שיר העצמה, ששוב, נתפר לבימת התחרות ולהופעה גדולה. צלילי תופים וביט חזק, הופכים את השיר להמנוני מאד, אך מעט מתאמץ 3/5.

עדכון: ב-12/01 הודיע M I H A I על פרישתו מהקדם, מאחר ואינו סומך על האובייקטיביות של מארגני התחרות.

להלן דירוגי לשירי הקדם:

 1. 2 Gents – Ielele
 2. Ester Peony – On a Sunday
 3. Trooper – Destin
 4. Olivier Kaye – Right Now
 5. Ommieh x Anakrisez – Rock This Way
 6. Bella Santiago – Army of love
 7. Linda Teodosiu – Renegades
 8. Xonia – Discrete
 9. Echoes – High Heels On
 10. Teodora Dinu – Skyscraper
 11. Xandra – Independent
 12. Letiția Moisescu & Sensibil Balkan – Daina
 13. Johnny Bădulescu – Give Up Now
 14. Laura Bretan – Dear Father
 15. Nicola – Weight of the World
 16. The Four – The Song of My Heart
 17. Georgy – Tears
 18. TWM – Make Me Your Man
  M I H A I – Baya
 19. Steam – The Way It Goes
 20. Claudiu Mirea – We Are the Ones
 21. Vaida – Underground
 22. Berniceya – The Call: Dynasty of Love
 23. Dya & Lucian Colareza – Without You (Sin ti)
 24. Aldo Blaga – Your Journey

הניחוש שלי הוא שהמקום הראשון הוא של Laura Bretan, אבל יהיה לה קשה לתרגם הצלחה מקומית להישג משמעותי באירוויזיון. מי שינסו לקחת ממנה את הניצחון הם Olivier Kaye, Ommieh x Anakrisez, Teodora Dinu ואולי, אולי אולי M I H A I. מבין אלה אני חושב ש-Ommieh x Anakrisez יכולים להביא את ההישג המשמעותי ביותר עבור רומניה בתל-אביב 2019.
עדכון: אחרי חשיפת שני השירים החדשים, יש מצב שהניצחון בקדם, ואולי באירוויזיון כולו, בכיס של Bella Santiago….

2 תגובות הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.