2019: עדכון – 116 ימים לאירוויזיון

אירועי השבוע הקרוב (20-26/01/19):
* 20/01 – spain ספרד: גאלת האירוויזיון.
* 20/01 – malta מלטה: The X Factor – תכנית 16.
* 20/01 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית 25.
* 21/01 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית 26.
* 26/01 – lithuania ליטא: טרום גמר 3.
* 26/01 – france צרפת: גמר.
* 26/01 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית 27.
* 26/01 – georgia גאורגיה: Georgia's Star – תכנית 4.
* 26/01 – hungary הונגריה: טרום גמר 2.
* 26/01 – latvia לטביה: חצי גמר 1.

eurovision_heart כללי
* כלי תקשורת בישראל מדווחים כי מתנהלים מגעים עם Madonna להופיע באירוויזיון 2019 בתל-אביב במסגרת המופע האמנותי. לפי Ynet, "בחודשים האחרונים מתנהל משא ומתן בין הפקת האירוויזיון בישראל לנציגיה של מלכת הפופ. הזמרת הביעה את רצונה להגיע לישראל ולהופיע באירוויזיון. בין הצדדים קיימים פערים כלכליים". מקור.
* חברת "אוג הפקות", אשר זכו במכרז להפקת הגלויות לאירוויזיון 2019, החליטו לוותר על התפקיד. כעת, הפרויקט עובר לחברת "גוסטבו הפקות", אשר הגיעה במכרז למקום השני. מקור.

au אוסטרליה
נחשפה זהות כל המבצעים בקדם האוסטרלי, Eurovision – Australia Decides. השבוע נחשפה זהות 3 המתמודדים האחרונים: Alfie Arcuri, Ella Hooper ו-Tania Doko. מקור. נכון לעכשיו נחשפו השירים של Alfie Arcuri, Dust, Leea Nanos, Mark Vincent ו-Courtney Act. חמישה שירים נוספים טרם נחשפו.

ireland אירלנד
Brendan Murray, נציג המדינה ב-2017, פרסם את תכניותיו לתקופה הקרובה בסרטון בטוויטר. בין היתר מסר כי הוא נוסע למחנה כתיבת שירים בשבדיה…. האם עבור שיר אירוויזיון מטעם אירלנד?

estonia אסטוניה
נחשף ששיר הקדם "Pretty Little Liar" בביצוע Uku Suviste יקבל גרסה חדשה מעשה ידיהם להתפאר של פיליפם קירקורוב ואני לורק.

belgium1 בלגיה
Leslie Cable, ראש המשלחת מטעם רשות השידור של וולוניה, RTBF, הסבירה את האופן שבו נבחר השיר והזמר לתחרות. לדבריה, היה צוות שיפוט בן 17 חברים, כולם מתעשיית המוזיקה, שעזרו לבחור את הנציג. שמותיהם נותרו חסויים. מסתבר כי לא היה חלון זמן לשליחת שירים, ורשות השידור מקבלת שירים מחברות התקליטים לאורך השנה כולה (?). הבחירה, שאמנם נחשפה רק עכשיו, כבר בוצעה באוקטובר. מקור.

united_kingdom בריטניה
פוסטים באינסטגרם של מתמודדת X Factor לשעבר, Holy Tandy, גרמו לחובבים לחשוד שהיא אחת המועמדות לייצוג המדינה באירוויזיון הקרוב.

הזמרת גם החלה לעקוב לאחרונה אחר Laurell, כותבת שירים בריטית, שכותבים שירים לקדמים שונים מידי שנה, Lucie Jones, נציגת בריטניה ב-2017 ו-Mark De-Lisser, המאמן הקולי שעובד בקביעות עם משתתפי הקדמים והנציג לאירוויזיון המקומי.
עדכון: היום (שישי) חשף ה-BBC כי ששת משתתפי הקדם ושלושת השירים ייחשפו ביום רביעי הקרוב ב-10:00 בבוקר, שעון בריטניה.

georgia גאורגיה
האיידול הגאורגי רק התחיל וכבר מארגני התחרות הצהירו שביום שבת הקרוב ייחשפו 10 הפיינליסטים (בסך הכל 11 מתמודדים עברו את האודישנים עד כה…)

germany גרמניה
גרמניה מחפשת חובבים מקומיים להשתתף בפאנל האירוויזיון של הקדם המקומי. תושבי המדינה יכולים להציע עצמם לתפקיד כאן.

denmark דנמרק
מנחי הקדם יהיו Johannes Nymark ו-Kristian Gintberg. מקור.
על פי הצהובן Ekstra Bladet, אחת המשתתפות בקדם היא Jasmin Gabay, החצי ישראלית, שהייתה זמרת ליווי של דנמרק באירוויזיון 2017. ב-2011 השתתפה בקדם הדני כסולנית ההרכב Le Freak.
שירי הקדם צפויים להיחשף ב-31/01.
עדכון: אחד השירים בקדם נכתב על ידי Martin Skriver, לשעבר חבר להקת Lighthouse X. מקור.

netherlands הולנד
על פי האתר Shownieuws, ועדה מטעם הטלוויזיה ההולנדית בחרה את השיר לאירוויזיון 2019, אך טרם מצאה את הזמר שישיר אותו. מדובר בשיר דאנס, שייתכן ונכתב על ידי Armin van Buuren.

greece יוון
לפי EurovisionFun, רשות השידור היוונית, ERT, פנתה כעת ל-Katerine Duska בבקשה לייצג את המדינה באירוויזיון. מקור. והיא הסכימה! מקור. עם זאת, לא נמסרה הודעה רשמית מ-ERT.

latvia לטביה
חצי הגמר השני ייערך ב-2/02, הגמר ייערך ב-16/02. מנחות הקדם הן Dagmara Legante ו-Ketija Šēnberga. חלוקת חצאי הגמר היא להלן:

lithuania ליטא
רשות השידור מצרפת לקדם עוד כמה משתתפים, כי כנראה 47 שירים זה לא מספיק: Monika Marija נכנסת עם שיר שני בשם "Light On". עוד במצטרפים: Linas Jakštys, Sasha Song & Dovilė Dovilė ו-ההרכב 120, שזכו ב-X Factor המקומי. Jurgis Didžiulis, שמשתתף בקדם עם "Sing!" החליט לשיר את השיר עם אשתו כדואט. אשתו היא Erica Jennings, נציגת ליטא לאירוויזיון 2001 כחלק מהרכב. מקור.
מסתבר כי השיר של Sinickis בוצע לראשונה ב-2015, כפי שניתן לראות כאן. טרם נמסר מהטלוויזיה המקומית האם עובדה זו תמנע ממנו להשתתף בתחרות.
למרות התכנית השנייה תשודר רק מחר, התכנית השלישית בקדם הליטאי צולמה כבר השבוע. השופטים הצביעו כך:
12 – Jurijus
10 – Monika Marija – Criminal
08 – Cheri
08 – Jurgis DID & Erica Jennings
06 – Antikvariniai Kašpirovskio Dantys
05 – Jurgis Brūzga
04 – Dagna
03 – Sofija Eitutytė
02 – Voldemars Petersons
02 – Kali
00 – Laimingu Būti Lengva
00 – La forza
00 – 120

moldova מולדובה
28 שירים בלבד התקבלו לקדם המולדבי.

montenegro מונטנגרו
עוד מתמודדים בקדם חשפו פרטים על השירים שלהם: Monika Knezović מציינת כי השיר שלה קצבי, מלא אנרגיה, עם מסר חזק של אהבה. Graić הלחין את השיר לפי סגנון השירה וההופעה שלה. Ivana Popović-Martinović מוסרת כי השיר שלה יותר מתאים לאירוויזיון מהשיר שהתמודדה עמו בקדם בשנה שעברה. חובבים מניחים שהשיר נכתב לקדם של 2018, אך לבסוף הוחלט להחליפו לשיר שעמו התמודדה אז. Nina Petković לא רוצה לחשוף פרטים על השיר, רק שהיא כתבה אותו עם חברי הלהקה שלה Dan Poslije, מה שעשוי לרמוז על שיר רוק. D Moll הם להקה שנוצרה במסגרת בית הספר למוזיקה של Danijel Alibabić, לשעבר מלהקת No Name. זהו שירם הראשון.

norway נורבגיה
השמועות האחרונות מדברות על דואט של Alexander Walmann, נציג 2017 ו-Mørland, נציג 2015, בשיר שנכתב בשיתוף JOWST, נציג 2017 גם כן.

slovenia סלובניה
הקדם ייערך ב-16/02, כאשר הטלוויזיה הסלובנית תערוך 11 תכניות מקדימות לקראת הקדם.

san_marino סן מרינו
שיחה שהתקיימה ברשת בין Rodrigo Alves לבין אדם נוסף, חשפה שהוא אינו נציג סן מרינו לאירוויזיון, אך כן ייקח חלק בתחרות. לפי הסברות, הוא ככל הנראה יהיה ניצב בהעמדה הסן מרינאית, שכל שנה מצליחה להטריל מחדש:
dw0xmwkx4aggchl (1)

השמועה החמה ביותר מדברת על…..חכו לזה… Inis Neziri, הזמרת האלבנית בת ה-17, אשר סיימה במקום השלישי בפסטיבל FIK האלבני בשנה שבעברה. היא החלה לעקוב אחר מנהלת התקשורת של המשלחת הסן מרינאית, והאחרונה החלה לעקוב אחר Neziri. ראש המשלחת ומנהלת התקשורת הגיעו בשלישי לטיראנה, אלבניה, ופגשו את Neziri, כך לפי הדיווחים. האם בקרוב ניחשף לייצוג אלבני מטעם סן מרינו?

spain ספרד
עדכון: שערורייה מהשעות האחרונות בטוויטר. מריה, הפייבוריטית לזכייה, אמרה למעריצים להצביע ל-Miki ולשירו "La Venda". לפי השמועות, היא מאד לא אוהבת את השיר אותו היא שרה, ומאד לא רוצה להגיע לאירווזיון…

serbia סרביה
כותב השיר של Dženan Lončarević לקדם, ציין כי השיר נושא מסר אנטי מלחמתי וכי הלחן מבוסס על היצירה "Garlands" של המלחין המנוח Stevan Stojanović Mokranjac. מקור.

portugal פורטוגל
ב-21/01 תיערך מסיבת עיתונאים, אשר בה ייחשפו הזמרים ושמות השירים שיתחרו בקדם המקומי. מקור. שמועות טוענות כי השירים ישוחררו במלואם באותו היום….
בינתיים, נחשף הלוגו של הקדם המקומי:

50469252_10155990931247057_1499896768396001280_o.jpg

finland פינלנד
אחרי שבשבוע שעבר ציין הבלוג את השמועות בדבר הבחירה בזמר Antti Tuisku כנציג המדינה לאירוויזיון, במוצ"ש האחרון Tuisku פרסם את הפוסט הבא באינסטגרם:

View this post on Instagram

Hommaa toimii ja #winteriscoming

A post shared by Antti Tuisku (@antti_tuisku) on

גם השנה מנחת הקדם תהיה נציגת המדינה לאירוויזיון 2013, Krista Siegfrids:

50405195_2136472626412332_2669587805306355712_n.jpg

france צרפת
השופטים בחצי הגמר השני של הקדם הצרפתי נחשפו:

50700231_2270869026526540_6663260611925210622_n

עדכון: נטע ברזילי הולכת להיות אורחת מחר בצרפת בחצי הגמר השני.

croatia קרואטיה
נציגת 2012, Nina Bdric, פרסמה סטורי, שבו היא מציינת שלא תתמודד ב-Dora, הקדם המקומי, או באירוויזיון, עד שהטלוויזיה הקרואטית לא תבין שיש צורך בצוות מקצועי שלם בשביל האירוויזיון.

VRr29Bp.png

ותוך כדי כך, אתמול נחשפו שמות השירים והמבצעים בקדם הקרואטי. ניתן לראותם כאן. השיר של Roko Blažević, כצפוי הולחן על ידי Jacques Houdek. השירים של Lorena Bućan והפייבוריטית הגדולה Domenica הולחנו על ידי Tonči Huljić, מי שאחראי למספר שירים של קרואטיה שהתמודדו באירוויזיון ב-1995, 1999, 2001 ו-2009. את השיר של Luka Nižetić כתב Branimir Mihaljević, אחראי לשירים הקרואטים באירוויזיון 2010 ו-2018, ביחד עם אביו Mario Mihaljević, שכתב את המילים לשיר היוגוסלבי ב-1983, "Džuli", החוזר לקדם אחרי 36 שנים!!!
166 שירים התקבלו לטלוויזיה הקרואטית. הוועדה שבחרה את השירים ניסתה ליצור קדם מגוון ככל הניתן מבחינת סגנונות מוזיקליים. לדברי הטלוויזיה הקרואטית, אין כוונה לחשוף את השירים טרם הקדם עצמו.
בקדם עצמו יהיו 8 נקודות שיפוט אזוריות אשר יהוו 50% מהקולות. הטלווטינג יהוו את 50% הנותרים.

romania רומניה
נציג רומניה לאירוויזיון 2006, Mihai Trăistariu, הכריז בעמוד הפייסבוק שלו על פרישתו מהקדם. לדבריו, הוא אינו סומך על מארגני הקדם, וזאת לאור הפייבורטיזם שהפגינו כלפי שתי המועמדות שהוזמנו להשתתף בקדם ללא סינון.

Mihai פנה לסן מרינו בבקשה לייצג את המדינה בתחרות, אך נמסר לו כי כבר בחרו בנציג…
כפי הנראה, חצי הגמר הראשון של הקדם הרומני נדחה ל-27/01.

פרומו ראשון לחצי הגמר הראשון בקדם הרומני:

הוכרזו גם השירים שיופיעו בחצי הגמר הראשון. ניתן לראותם כאן.

russia רוסיה
לפי האתר Ria.ru, הערוץ VGTRK, האחראי השנה על בחירת הנציג לאירוויזיון, יכריז על הנציג עד סוף ינואר. בכתבה הוכחש קיום רשימת מועמדים. מקור. אתמול בערב פורסם ב-Komsomolskaya Pravda כי הנציג ייחשף ב-1/02 במסגרת התכנית "Priamoy efir". מקור.
ביום רביעי בערב פורסם ב-MK, ואחר כך בכלי תקשורת מקומיים נוספים, כי סרגיי לזארב יהיה נציג המדינה באירוויזיון 2019, עם שיר מאת ה-Dream Team, הלא הם Philipp Kirkorov ו-Dimitris Kontopoulos. מקור. לפי השמועות הוא ישיר Power Ballad, לאחר שהבין שסגנון זה עשוי לעבוד על השופטים, בעוד הקהל האירופאי די בכיס שלו….

sweden שבדיה
נחשפה בימת מלודיפסטיבלן 2019:

זוהי הבמה הרחבה ביותר בתולדות הקדם השבדי, והיא מאפשרת למתמודדים להשתמש באופציית האורות, כפי שניתן לראות במרכז, או באופציית מסכי ה-LED, כפי שניתן לראות בצד ימין.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.