2019: ישראל – שמינית הגמר + רבע הגמר

"הכוכב הבא לאירוויזיון" ממשיכה לעשות כותרות, לא רק בגלל הרייטינג המכובד (גלובס, אייס, אייס), אלא השבוע גם עקב האיום של להקת שלווה לפרוש מהתחרות, עקב קיום תחרות האירוויזיון בשבת. מקור.

ובינתיים לענייננו, שמינית גמר "הכוכב הבא לאירוויזיון" היא בסימן "משימות מיוחדות". לכבוד המעמד הוזמנה גלי עטרי לשולחן השופטים.

דו הקרב הראשון הוא משימת דואטים, כיתריה ומאיה בוקסילה מול דניאל ברזילי ועופרי כלפון. כיתריה ומאיה מבצעות את "Bang Bang" של Jessie J, Ariana Grande ו-Nicki Minaj. הביצוע יושב על מאיה בול, היא אגרסיבית כמו שהיא יודעת להיות, וכמו שהשיר הזה דורש. כיתריה מוכיחה עצמה שוב כווקליסטית טובה, אך נעלמת ליד מאיה מעט. עם "כחול" מכל השופטים הן מסיימות עם 93%. גלי חושבת שהן משלימות אחת את השנייה, אסף מסכים ומחזק.

דניאל ועופרי בוחרים לשיר את "לפני שייגמר" של עידן רייכל. קודם כל, האנרגיות שונות לגמרי, וזה יהיה קשה להשוות למה שמאיה וכיתריה הביאו. הם נראים נפלא ביחד, לבושים לבן, על רקע וידאוארט של שיבולים. השיר משעמם, אבל בזכות האישיות הכובשת של השניים הוא הופך לנסבל. הם גומעים את האחוזים מהקהל והשופטים ומסיימים עם 92%. דניאל זמר מרגש מאד לטעמי.

דו הקרב השני הוא משימת סיפור אישי. דניאל מזוז מול קובי מרימי. דניאל מספרת על הבעיה שיש לה עם המקום ה"מרצה" שבו מוצאת את עצמה שוב ושוב. היא בוחרת לשיר את "Make You Feel My Love" של Bob Dylan. זה ביצוע סביר בהחלט, אך לא מפיל. הראל חושב שזה לא הכיוון שמתאים לה. אני מתחיל לחשוב שהיא נתנה את כל מה שיש לה ושאין עוד לאן לשאוף מבחינת התפתחות בימתית. הראל, סטטיק ובן אל ואסף מצביעים "אדום", שירי נמנעת מהצבעה. דניאל מסיימת עם 58% בלבד.

קובי מספר שתמיד הרגיש שונה, ולכן בחר לשיר את "This is Me" של Keala Settle מהסרט The Greatest Showman. העיבוד קצת גורם לו להאיץ בביצוע. אני אישית לא מתחבר לשיר, אבל מצליח להאמין לו שהוא מאמין במה שהוא שר. הסגנון מעט מתיש ותיאטרלי, אבל אם יגיע לאירוויזיון יצטרך שיר מאד מיוחד ומאד ספציפי. הוא בפירוש לא יכול לעלות לבמה עם כל דבר. הוא מרים את המסך ומסיים עם 81% ו"אדום" מאסף. הוא עובר לשלב הבא.

דו הקרב הבא הוא משימת שכנוע הקהל. דו קרב בהצבעת הקהל בלבד. טאי מול שפיטה. שפיטה מבצעת את "Material Girl" של מדונה. אני חושש שהשטיק שלה הולך ונשחק. רותם שפי היא זמרת טובה ופרפורמרית טובה עוד יותר, אבל אי אפשר לבנות קריירה מגימיקים…. האם אנחנו רוצים נציג אירוויזיון שעשוי מגימיק? אני לא. הקהל לא נענה לה והיא מסיימת עם 37% בלבד.

טאי בוחרת לשיר את "Womanizer" של Britney Spears. הבחורה מחוברת בכל רמ"ח איבריה לפופ  העולמי ולאבני היסוד שלו. משהו בהופעה מעט עצור, שלא לומר מפוחד. שירי חושבת שהיא לא מוצאת את עצמה. למרות הבעייתיות בביצוע היא קונה את הקהל ומגיעה ל-73% ולמקום ברבע הגמר. סטטיק חושב שהיא הייתה מנותקת.

המשימה הבאה היא דואט עם הראל סקעת. שלווה מול אברהם דה קרבליו. שלווה והראל בוחרים לבצע את "בחיי"…. של הראל… זה שיר נורא מתנחמד, והביצוע אף יותר מתנחמד. זה מתקתק מידי, וזה פשוט לא עובד. עם כחול מכל השופטים, למעט אסף, ותמיכה יפה מהקהל הם מסיימים עם 83%.

אברהם והראל בוחרים לשיר את "Shallow" של Lady Gaga ו-Bradley Cooper. אברהם cannot do wrong עבורי. הוא מופיע לראשונה מזה זמן ללא הפסנתר/קלידים, ונשמע מצוין, גם לבד. השופטים מצביעים כולם "כחול", למעט סטטיק ובן אל, מה שאומר שאברהם מסיים עם 75%, ושלווה עולים לשלב הבא. סטטיק ובן אל חושבים שהראל העפיל על אברהם.

להלן התוצאות שמינית הגמר:

 1. מאיה בוסקילה – 94%
 2. כיתריה – 94%
 3. שלווה – 83%
 4. קובי מרימי – 81%
 5. טאי – 73%
  ————————
  עופרי כלפון – 92%
  דניאל ברזילי – 92%
  אברהם דה קרבליו – 75%
  דניאל מזוז – 58%
  שפיטה – 37%

השופטים מודיעים על המתמודדים שקיבלו מהם Wildcard וניצלים מהדחה:

 • עופרי כלפון
 • דניאל ברזילי
 • אברהם דה קרבליו
 • שפיטה

מה שאומר שדניאל מזוז מסיימת את דרכה בתחרות. ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

ברבע הגמר של "הכוכב הבא לאירוויזיון" יתמודדו 9 מתמודדים על הזכות לייצג את ישראל באירוויזיון. המתמודדים כולם מופיעים ומי שקיבל ה-% הנמוך ביותר בתום השלב יודח ישר מהתחרות. נטע ברזילי הגיעה לביקור מאחורי הקלעים כדי לתת פידבק למתמודדים.

קובי מרימי הוא הראשון להופיע. נטע מצהירה עליו כפייבוריט שלה העונה. הוא בוחר לשיר את "Diamonds" של Rihanna. זה מעניין לראות אותו שוב שר שיר קיצבי ונותן לו טוויסט. זה עיבוד טכנו-האווסי עם נגיעות ערביות או מזרחיות. זה כיף נורא, ואני לגמרי רואה אותו כזמר מועדונים. אבל ראוי שיחייך יותר בביצוע זה, בכל זאת מדובר בשיר שמח. הקהל לא ממש מתלהב, שירי וסטטיק ובן אל מצביעים "אדום". שירי טוענת שזו הייתה התרסקות. אסף רוצה לתת לו עוד הזדמנות ומצביע עבורו "כחול" וכך גם הראל, שמאמין שמגיע לו על סמך הופעות קודמות. הוא מסיים עם 48%.

המתמודדות הבאה היא כיתריה. נטע מנסה לשכנע את כיתריה לשיר את "חברות שלך" של עומר אדם, אך היא מחליטה ללכת על "Stay" של Rihanna. לפני הביצוע מפתיעים אותה עם ביקור של בן זוגה, שהגיע במיוחד מארה"ב. ביצוע מדויק, ישיר ומרגש של כיתריה. היא מצליחה סוף סוף לצאת מהקונכיה של עצמה ומגישה סטייל, גם בהגשה. היא מסיימת עם 95% ו"כחול" מכל השופטים. היא עולה לשלב הבא.

המתמודדת הבא היא עופרי כלפון. היא מבצעת את "Runnin'" של Beyonce. האם זו הפעם הראשונה בתכנית שהיא שרה באנגלית? הבוסריות שלה מרגשת, והיא מצליחה לשיר נכון, אבל היא מאנפפת בגבוהים במיוחד, וזה מעט מפריע. שירי והראל מצביעים "אדום". היא מסיימת עם 71% ועולה לשלב הבא.

שפיטה בוחרת לבצע את "Black Hole Sun" של Soundgarden. ביצוע יומרני ובלתי נסבל לטעמי. העיבוד מאד עשיר, אבל הנפיחות מהחשיבות העצמית נשמעת בכל תו. זו ההזדמנות לשלוח אותה הביתה. עם "כחול" מכל השופטים, למעט סטטיק ובן אל, שפיטה מסיימת עם 54% ועולה לחצי הגמר. בן אל כועס שפארודיה מנצחת את קובי. אסף חושב שהערב זה לא פארודיה. המחמאות של אסף גורמות לזמרת לבכות.

המתמודדת הבאה היא טאי. היא בוחרת לבצע את "Never Tear Us Apart" של INXS. הצעירים בקהל לא מכירים את השיר הזה, אז מה הסיכוי שלה לעבור לשלב הבא? בניגוד לביצוע הקודם, כאן היא נשמעת מצוין. היא מחוברת ומדויקת. השופטים חלוקים בדעתם, הראל ואסף מצביעים "אדום", אבל היא מצליחה להרים את המסך ולסיים את השיר עם 69%, ועם מקום בחצי הגמר.

המתמודד הבא הוא דניאל ברזילי. הוא בוחר לשיר את "איפה היית?" של בית הבובות. יש לי בעיה קשה עם השירים שלהם, ואני חושש איך הוא יישמע בשיר שהוא כל כך bland. הקסם והכישרון שלו עושים את כל העבודה. הוא פשוט נשמע מצוין וכובש. זה שיר בלתי נסבל, אבל הוא נהדר. אסף, קרן וסטטיק ובן אל מצביעים "אדום", אך הראל ושירי חושבים אחרת, והוא מסיים עם 59%. גם הוא עולה לחצי הגמר.

המתמודדת הבאה היא מאיה בוסקילה. היא בוחרת לשיר את "I Will Always Love You" של Dolly Parton, אך מן הסתם בגרסה של Whitney Houston. עמוס בן דוד מלווה אותה על פסנתר והיא מופיעה את השיר בכמעט אקפלה. היא over singing כל כך, זו קליאשה על קלישאה. עם "כחול" מכל השופטים למעט שירי, היא מרימה את המסך ומגיעה ל-77%. הראל חושב שהייתה בעיה של מינונים.

קובי בינתיים נכנס להמתנה, ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

רבע הגמר ממשיך. המתמודדים הבאים הם להקת שלווה. הם שרים שיר מקורי בשם "אני רואה בך משהו טוב". זה המנון העצמה שכתבה ענהאל הסולנית, אין ספק שהיא מוזיקלית מאד ומוכשרת. מגיע להם מקום בשלב הבא רק עבור המשהו הנוסף הזה שהיא הביאה בביצוע הזה, גם אם השיר לא מושלם. כל השופטים מצביעים "כחול" והם מסיימים עם 91%.

האחרון להופיע הוא אברהם דה קרבליו. הוא בוחר לשיר את "Let It Go" של James Bay. הוא חוזר לאזור הנוחות שלו ליד הפסנתר. הביצוע הזה לא שונה מקודמיו, פשוט ביצוע של בלדת רוק באופן שהוא מלא נשמה וכישרון שלא רואים כל יום. קרן ואסף מצביעים אדום והוא מסיים את השיר עם 40%, אך עם עוד 3 שופטים שטרם הצביע. הראל וסטטיק ובן אל מצביעים עבורו "כחול", ואברהם מסיים עם 56%, ועם מקום בחצי הגמר ברגע האחרון.

להלן תוצאות רבע הגמר:

 1. כיתריה – 95%
 2. שלווה – 91%
 3. טאי – 69%
 4. מאיה בוסקילה – 77%
 5. עופרי כלפון – 71%
 6. דניאל ברזילי – 59%
 7. אברהם דה קרבליו – 56%
 8. שפיטה – 54%
  ————————-
 9. קובי מרימי – 48%

אז קובי מרימי, אחד הפייבוריטים הגדולים של העונה, הולך הביתה בשלב רבע הגמר. מי היה מאמין? ניתן לראות את הפרק המלא כאן.

אלו הם שמונת הגדולים, אשר אחד מהם ייצג את ישראל באירוויזיון 2019:
collage (10).jpg

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.