2019: רומניה – Selecția Națională – חצי גמר 2

ברוכים הבאים לחצי הגמר השני של הקדם הרומני, המשודר בשידור חי מ-Arad! בתום הערב 5 שירים שייבחרו על ידי השופטים ועוד 1 שייבחר על ידי הקהל יעלו לגמר.

הערב מתחיל בהצעת העיר ארד. לאחר מכן נכנסים לאולם למופע ריקודי היפ הופ של להקת בנות צעירות. המנחים Aurelian Temișan ו-Ilinca Avram עולים לבמה ומציגים את השופטים. לפני כל שיר, אנו רואים את המבצעים פוסעים לבמה, משתתפי עבר ומוזיקאים מקומיים על מסכים גדולים מאחלים להם בהצלחה.

2 Gents – Ielele – בסטודיו: איזה שיר חמוד. הבתים הם פופ קצבי, אך לא אגרסיבי, באנגלית. השיר מעט את הקצב בגשר ואז פורץ שוב בפיזמון ברומנית מלאה, עם צלילים אתניים מקומיים ואווירה כללית של מסיבה צ'ילית לגמרי. השניים שרים בקוליות גמורה ומצליחים להביא להיט רומני אמיתי, שנע עם הזמן ומוכיח מדוע המדינה היא אחת אחת היצואניות הגדולות של מוזיקת דאנס ופופ קצבי בכלל 4/5.
בהופעה החיה: הסולן עולה בחליפת בר מצווה, השניה על התופים. האנגלית שלו מצוינת, אבל הבאלנס על הפנים. רקדניות בלבוש מרופט לא מוסיפות הרבה לאפיל של המופע. הם ניסו לעשות מופע אירוויזיוני, וזה נראה מתאים לאירוויזיון 2005. השיר עצמו מצוין לולא הסאונד האיום והנורא. הוא מצליח להרים את הערב ואת הקהל. נקווה שזה יספיק לו.

Georgy – Tears – בסטודיו: בלדה חובבנית, אשר די שוברת את האווירה המקצוענית הכללית שהרגשתי עד כה. זה נשמע כמו מאות שירים שנשמעו בקדמים המזרח אירופאים לאורך השנים. בלדה עצובה, עם הפקה תזמורתית, אך זולה, ריבוי כינורות, אנגלית רצוצה ומחסור בפיננסים באופן כללי. השיר ככל הנראה יסיים את דרכו בחצי הגמר 2/5.
בהופעה החיה: ההופעה הווקלית טובה ממה שציפיתי. גאורגי מצליחה להעביר הופעה כנה, היא לא מנסה להיות מישהי שהיא לא. זה עובר בקטנה. היא מרוויחה גם מכך שהסאונד אצלה נשמע מצוין, למרות הבלאגן של המופע הקודם…

Olivier Kaye – Right Now – בסטודיו: זה פופ-דאנס אורבני אפקטיבי במידה, אבל לא הלהיטים שלמדנו לצפות מ-Ovi. זה יסיים בשלושת הגדולים, ואולי, רק אולי, יהיה קרוב לניצחון. אוליבייה הוא פרפומר טוב, וצפוי להרים את השיר בלייב 3/5.
בהופעה החיה: אוליבייה עולה בחולצה וורודה וז'קט שחור. המבטא שלו מצוין (הוא עצמו בלגי) והשיר אפקטיבי מאד על הבמה. השיר זוכה לעיבוד אגרסיבי והופעת קדם טיפוסית ופרובנציאלית, אבל כזו שבהחלט עוברת. לא קל להעמיד על במה זו שיר קצבי….

המנחים מראיינים את המתמודדים שהופיעו עד כה: 2 Gents, Georgy ו-Olivier Kaye. אוליבייה מספר כיצד חייו השתנו מאש שזכה בפסטיבל Golden Stag הרומני.

Xonia – Discrete – בסטודיו: בלדה, עם כינורות והפקה אלקטרונית קלה, שלא מתפתחת למחוזות אירוויזיונים, ואני לא אומר את זה כמשהו רע. בסופו של דבר מדובר בבלדת פופ פשוטה, שיכלה להיות אחת הרצועות האחרונות באלבום של סלינה גומז, ואף אחד לא היה שם לב אליהן… 3/5
בהופעה החיה: סוניה מנסה לרקוד על הרצפה, שרה לא לפי הפלייבק ומסתבכת עם מיקרופון המדונה שלה. הסאונד שוב חוזר להיות מזעזע ויש המון רעשי רקע. היא עצמה לבושה בחליפת חתול, שנראית כמו עור נחש, רוקדת עם רקדן ללא חלק עליון. שיר סביר, שזוכה להופעה שזועקת לתשומת לב. היא שרה על דיסקרטיות, אבל ההופעה משדרת ההפך.

TWM – Make Me Your Man – בסטודיו: השיר נפתח בצלילי גיטרה, א-לה מערבון, ואז נכנס קולו הצרוד של הזמר הממלמל אי-אילו צלילים. זה מתחיל כשיר אמריקאי מאד, חצי קאנטרי-רוק, וממשיך בפיזמון בלוזי קצבי, פיפטיזי מאד. אותנטי זה לא, אלא אם המבצעים אמריקאיים. נשמע שניסו למלא את הפיזמון עם כל קריאות ה-"Come on come, on", ואכן זה נשמע ונראה כמו יותר רעיון משיר, שלא הצליחו ליצוק בו הרבה תוכן. האלמנט הגימיקי שלו יכול להביא אותו לטופ 10 בקדם הזה, אבל לא לניצחון 2/5.
בהופעה החיה: הצבע השולט על הבמה הוא אדום. הזמר עולה בחליפה כחולה ומגבעת ומראה גנרי של זמר רוק-קאנטרי. הוא מלווה על ידי 4 זמרות ליווי, שנעות במגושמות לצידו. אם מתעלמים מכך שהשיר גרוע, הוא נותן הופעה די טובה. זה לא ראוי לעלות לשלב הבא, אבל יש לי הרגשה שזה דווקא כן ישכנע מישהו שם ברומניה.

Johnny Bădulescu – Give Up Now – בסטודיו: בלדת שמאלץ רגשנית וחלשה. לג'וני מבטא מורגש ואופן הגשה קלישאתי. הוא לא נשמע כנה. זה אמנם שיפור משמעותי מהשיר שלו מהשנה שעברה, אבל עדיין לא מספיק לטעמי 3/5.
בהופעה החיה: ג'וני עולה בשיער מחומצן, ז'קט ג'ינס מיושן וגדול ומבטא שמתפלק לו מידי פעם. לשיר חסר הוק זכיר, הוא עצמו שר בסדר, מעט מוגבל מבחינה קולית. שני הרקדנים שרוקדים לצידו לא במקום בכלל ולא משתלבים במלודיה של השיר. לא כל בלדה צריכה לקבל ריקוד לירי מרגש.

המנחים מראיינים את שלושת המתמודדים האחרונים להופיע: Xonia, TMW, Johnny Bădulescu.

Echoes – High Heels On – בסטודיו: יש משהו אותנטי באופן שבו הלהקה נשמעת, היא כותבת את שיריה בעצמה וזה נשמע בפלואו של השיר. מדובר בפופ-רוק למלמ"י למדי. מידטמפו עד קצבי, ניינטיזי, עם קולות גבוהים של שאר חברי הלהקה בפיזמון. זה יכול להיות להיט רדיו מקומי, שיישכח מהר או יהפוך לשיר הזה שאתם משמיעים תוך כדי נהיגה ועוזר להעביר את הזמן. זה חביב, אך חסר אפקטיביות. אין בשיר לצערי בשורה מוזיקלית משמעותית ואני חוזה לו את אחד המקומות האחרונים בגמר הקדם אם בכלל יגיע אליו. הוא פשוט זועק חוסר תשומת לב 3/5.
בהופעה החיה: מבצע את השיר במינימום כריזמה. הוידאוארט מראה חצי פנים של אישה ואת מילות השיר מידי פעם. המבטא מתאמץ נורא ופתאום זה נשמע לי כמו רוק-קאנטרי, ולא סתם שיר אמצע הדרך ששמעתי בסטודיו. האם יכול להיות שהוא שינה מבטא לכבוד הלייב?

Aldo Blaga – Your Journey – בסטודיו: הוא בלדת העצמה שטוחה מאד, ששמענו כל כך הרבה מהן בעבר, בקדמים, באירוויזיונים ובגמרים של תכניות ריאליטי-שירה לדורותיהם. קלישאה ממותקת, שלא מביאה שום דבר חדש. משעמם מאד, שיר שנכתב ללא מוטיבציה לכתוב שיר 1/5.
בהופעה החיה: השיר זוכה להפקה תזמורתית אגרסיבית ומארש צבאי. מאומה רבה על כלום. ההופעה הקולית טובה, קצת מדאיג. גם אלדו זוכה לזוג רקדנים, אשר מביאים בריקוד לירי מאחוריו.

Letiția Moisescu & Sensibil Balkan – Daina – בסטודיו: זה פחות טוב ממה שקיוויתי, קצת בלאגן לא קליט ולא מרשים מוזיקלית, לא חם ולא קר. הבתים מרגישים מלאכותיים, הגשר מבטיח התפתחות, אשר מגיעה בצורת פולקלור רומני בפיזמון. זה הנקודה שבה השיר נשמע מיוחד, אבל הוא חוזר מהר מאד למחוזות גנריים ופרווה-יים עם תחילת הבית הבא. אין ספק שיש כאן over production על מעט מידי שיר, שאינו מגובש דיו ואינו מבושל עד הסוף 3/5.
בהופעה החיה: הפיזמון כיפי ומרים, אבל הוא רק פיזמון. שאר השיר נשמע כמו שיר תיירים עלוב, משהו שנתקע בקדם הליטאי ולא מוצא את הדרך החוצה. הזמרת עולה עם חליפת כתומה מזעזעת. הלהקה שמאחוריה לבושה בחליפות. הם עושים עבודה טובה, אבל השיר לא מספיק. הקהל מריע בהתלהבות.

Laura Bretan – Dear Father – בסטודיו: השיר הוא פאוור בלאד, המתחיל בקטן ונבנה לכל אורך שלושת הדקות. זו בלדה פשוטה, המתחילה באקוסטי ומקבלת אלמנטים אלקטרוניים עדינים בהמשך ולהקת גוספל בפיזמון האחרון. הסוד של השיר הוא בהפקה הפשוטה שלו, הכמעט צפויה. מי שעומד מאחורי השיר סומך על לאורה, על הקול שלה ועל הפופולאריות שלה שיביאו את הניצחון. זה נשמע כמו כלום בסטודיו, סתמי לחלוטין, אבל כמו שאני מכיר את הרומנים, בהופעה החיה זה יתפוצץ, גם בקדם וגם באירוויזיון. תתכוננו לראות את לאורה בתל-אביב 3/5.
בהופעה החיה: לאורה עולה בשמלה לבנה פשוטה, וזה מה שהם מנסים להעביר בהופעה. אני לא משתכנע. לטעמי, עכשיו זה אפילו גרוע יותר ממה ששמעתי בסטודיו. זה אפילו לא קיטש משכנע, זה סתם קיטש, שיר שנתפר כדי שלאורה תוכל להרטיט לבבות ברחבי רומניה ואחר כך אירופה. יורד אצלי ל-2/5.

Ester Peony – On a Sunday – בסטודיו: אחת ההפתעות של הקדם. הזמרת אינה מוכרת וגם בין כותבי השיר אין כותבי להיטים או אנשים שחילטרו בקדמים השונים. בלדת פופ-בלוז חצי Lana Del Rey, השוואה שעשיתי קצת בכוח. הפקה צנועה ותמונת קאבר תנועה גם כן. התוצאה היא שיר חביב מאד ויוצרת ששווה להטות אליה אוזן בהמשך. צלילי הבס הכבדים מנסים קצת למשוך את המאזין, כי השיר אינו להיט. לא אופתע אם השיר יקבל חיים משל עצמו אחרי התחרות 3/5.
בהופעה החיה: אסתר עולה בשמלה שחורה, שלא יושבת עליה טוב, עם שסע עמוק, איפור כבד ומשהו על הראש. זה כובע? השיר מצוין, היא עצמה זמרת מצוינת. לאנה דל ריי הרומניה, את זה כבר כולנו אמרנו. היא מנסה לתעל חושניות על הבמה, והייתי יכול לשרוד גם בלי זה. אם השופטים לא מעלים אותה לגמר, אין צדק בעולם!

Linda Teodosiu – Renegades – בסטודיו: פאוור בלאד מודרנית, אבל מעט גנרית. זה שיר העצמה, ששוב, נתפר לבימת התחרות ולהופעה גדולה. צלילי תופים וביט חזק, הופכים את השיר להמנוני מאד, אך מעט מתאמץ 3/5.
בהופעה החיה: לפי הגלויה, לינדה היא גרמניה ממוצא רומני. היא עולה בשמלה לבנה-כסופה כבדה מאד עם איפור כבד. הביצוע הקולי טוב מאד, על אך בעיות הסאונד. היא מופיעה גם בוידאוארט וזה תורם לדרמה של השיר. ההופעה האפקטיבית והחזקה של הערב.

להלן דירוגי לשירי חצי הגמר, לאחר ההופעות החיות:

 1. 2 Gents – Ielele
 2. Ester Peony – On a Sunday
 3. Olivier Kaye – Right Now
 4. Linda Teodosiu – Renegades
 5. Xonia – Discrete
 6. Echoes – High Heels On
 7. Letiția Moisescu & Sensibil Balkan – Daina
 8. Johnny Bădulescu – Give Up Now
 9. TWM – Make Me Your Man
 10. Laura Bretan – Dear Father
 11. Georgy – Tears
 12. Aldo Blaga – Your Journey

הגיע זמן תוצאות. כל המתמודדים עולים על הבמה, אוחזים בידיהם מעטפות, אשר בתוכן מידע האם עלו לגמר לפי הצבעת השופטים או לא. אחד אחד עוברים המנחים ומבקשים מהם לחשוף את תוכן המעטפה:

 • 2 Gents – לא עלו לגמר לפי הצבעת השופטים. ממתינים להצבעת הקהל.
 • Georgy – לא עלו לגמר לפי הצבעת השופטים. ממתינים להצבעת הקהל.
 • Olivier Kaye – עלה לגמר.
 • Xonia – לא עלתה לגמר לפי הצבעת השופטים. ממתינים להצבעת הקהל.
 • TMW – לא עלה לגמר לפי הצבעת השופטים. ממתינים להצבעת הקהל.
 • Johnny Bădulescu – לא עלה לגמר לפי הצבעת השופטים. ממתינים להצבעת הקהל.
 • Echoes – לא עלו לגמר לפי הצבעת השופטים. ממתינים להצבעת הקהל.
 • Aldo Blaga – לא עלה לגמר לפי הצבעת השופטים. ממתינים להצבעת הקהל.
 • Letiția Moisescu & Sensibil Balkan – עלו לגמר.
 • Laura Bretan – עלתה לגמר.
 • Ester Peony – עלתה לגמר.
 • Linda Teodosiu – עלתה לגמר.

על פי הצבעת הקהל, Aldo Blaga עולה לגמר. הוא קיבל 539 קולות לעומת 295 שקיבלו 2 Gents… חבל.

תגובה אחת הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.