2019: עדכון – 88 ימים לאירוויזיון

אירועי השבוע הקרוב (17-23/02/19):
* 17/02 – romania רומניה: Selecția Națională – גמר.
* 22/02 – germany גרמניה:  Unser Lied für Israel.
* 23/02 – denmark דנמרק: Dansk Melodi Grand Prix.
* 23/02 – georgia גאורגיה: Georgia's Star – תכנית 8.
* 23/02 – hungary הונגריה: A Dal – גמר.
* 23/02 – lithuania ליטא: 'Eurovizijos' Nacionalinė Atranka – גמר.
* 23/02 – sweden שבדיה: Melodifestivalen – טרום גמר 4.
* 23/02 – portugal פורטוגל: Festival da Canção – חצי גמר 2.
* 23/02 – ukraine אוקראינה: Vidbir – גמר.

eurovision_heart כללי
* פגישה שהתקיימה השבוע בין הפקת האירוויזיון לנציגי אקט (ארגון עובדי הקולנוע והטלוויזיה) וההסתדרות התפוצצה ללא הסכם. "הצילומים המקדימים אמורים להתחיל בשבוע הבא, ובהפקת האירוויזיון טוענים כי אם לא תהיה ברירה, יטיסו ארצה צוותי צילום מפורטוגל או מאוקראינה". לדברי אקט, "יותר משנה שהנהלת התאגיד מסרבת לחתום על הסכם". מקור. לדברי בכירים בתאגיד, אקט מנסה להחזיק את האירוויזיון כבן ערובה.
* לפי חשיפת וואלה, לחברת "עיצוב במה", שאמורה לבנות את הטריבונות באירוויזיון, אין רישיון קבלן, ולכן הבחירה בה אינה חוקית. רוני נבון, פרופ' להנדסת בנייה בגימלאות מהטכניון המכהן מזה כיו"ר הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים מציין: "הבחירה בחברת 'עיצוב במה', שהורשעה במחדל הר הרצל, לבניית הטריבונות באירוויזיון – לא חוקית. זאת עבירה פלילית מכיוון שאין לה רישיון קבלן. 'עיצוב במה' לא רק הורשעה במחדל הר הרצל, הבעלים של החברה רכשו גם את חברת 'אירגונית', שהיתה מעורבת במחדל גשר המכביה. הכתובת על הקיר. לדעתי, מדובר בסכנה ממשית לציבור באי האירוויזיון". האחרון כתב מכתב בנידון לאלדד קובלנץ, מנכ"ל התאגיד. בנוסף, ציין רשם הקבלנים, עו"ד אילן אליהו, לוואלה! תרבות כי "הקמת טריבונה בהיקף זה מחייבת רישום בפנקס הקבלנים בענף 150 הנוגע לקונסטרוקציות פלדה לעומס אדם. החברות 'עיצוב במה' ו'אירגונית' לא רשומות בפנקסי הקבלנים נכון להיום. החוק מייחס עבירה פלילית לחברה שמבצעת ללא רישיון. תאגיד ציבורי בסדר גודל כזה צריך להעסיק קבלנים רשומים שיש להם את כל הרישיונות לעבודה, ככה נוהגים כל התאגידים הציבוריים, רשויות מקומיות ורשויות הממשלה" מקור.
* הוחלט כי הגלויות השנה יצולמו באתרים שונים בארץ, כאשר נציגי כל המדינות יוצגו בגלויות, תוך ניסיון ליצור קשר בין המדינה שמייצג האמן לבין מיקום הגלויה. למשל, נציגת אוסטריה תצלם את הגלויה של אוסטריה באתר החרמון, שאמור להזכיר את האלפים האוסטריים. אתרים נוספים שיצולמו: כיכר הבימה, מדבר יהודה, כרם התימנים, פארק תמנע, הגנים הבהאיים, שמורת האירוסים, חוף קליה, אתר נוסף בים המלח, מוזיאון רוקפלר ואילת. הצילומים היו אמורים להתחיל ב-18/02, אך עקב הסכסוך בין התאגיד לאקט לא ברור אם יהיה ניתן לעמוד בלו"ז.
* נחשפו תמונות חדשות של בימת האירוויזיון המתקרב, במסגרת הראיון של Florian Weider, מעצב הבמה, בתכנית "ערב ערב" עם דב גילהר:

* אוסטרליה הבטיחה את מקומה באירוויזיון בחמשת השנים הקרובות. ה-EBU אישר את השתתפותה של המדינה עד ל-2023 ללא צורך בהזמנה מיוחדת בכל פעם. מקור.
* התחרות השנה תשודר גם בקנדה דרך Omni Television:

* השבוע שינתה מקדוניה את שמה רשמית ל"צפון מקדוניה". לא ברור עדיין מה יהיה השם שיוצג באירוויזיון.
* עיריית תל אביב השיקה את אוטובוס האירוויזיון, אוטובוס תיירים ממותג עם גג נפתח, שייקח אותם לסיור ברחבי העיר. מקור.

ukraine  אוקראינה
רשות השידור המקומית פרסמה, אולי בטעות, פרומו לגמר התחרות בשבוע הבא. הפרומו כולל את המפעילים מחצי הגמר הראשון ואת Kazka, שישתתפו רק מחר בחצי הגמר שלהם. מה זה אומר על תקינות הליך הבחירה במדינה?

italy איטליה
בתחילת השבוע Mahmood לא היה בטוח האם הוא רוצה להשתתף באירוויזיון, וזאת לאחר שזכה במפתיע בפסטיבל סנרמו. לבסוף, הודיע ביום שלישי כי יגיע לתל-אביב וישתתף בתחרות:

iceland איסלנד
להקת Hatari האיסלנדית, אשר העפילה בשבוע שעבר לגמר הקדם המקומי, הצהירה טרם חצי הגמר כי הם מתחרים רק על מנת להגיע לישראל ולמחות נגדה על בימת התחרות:

albania אלבניה
העבודה על הגרסה החדשה של השיר האלבני באולפנים בשבדיה בעיצומה:

estonia אסטוניה
בגמר הקדם יצביעו שופטים בינלאומיים, אשר יבססו את הצבעתם על גרסאות הסטודיו והופעות חצי הגמר. מקור. בנוסף, מפיקי הקדם יאפשרו שימוש בקולות ליווי בפלייבק. מקור.

united_kingdom בריטניה
וידאו שהעלה John Lundvik בחשבון האינסטגרם שלו, שבו הוא מבצע את השיר הבריטי שיתחרה באירוויזיון השנה, "Bigger Than Us", אשר הוא היה מעורב בכתיבתו, גרם לחובבים לחשוד כי מדובר בשיר שנדחה מהתמודדות במלודיפסטיבלן השבדי:

israel ישראל
גמר הכוכב הבא היה המשדר הנצפה ביותר מאז הפיצול של ערוץ 2, עם 30.8% רייטינג. מקור. בנוסף, בגלובס דיווח כי מערכת ההצבעות של אפליקציית מאקו הייתה תחת התקפה משמעותית של האקרים מחוץ למדינה, שכפי הנראה מנסים להפיל את המערכת. מקור.

lithuania ליטא
Monika Marija, שזכתה בחצי הגמר הראשון של הקדם המקומי עם השיר "Light On", ביקשה מהקהל לא להצביע לשירה "Criminal" על מנת שהאחרון לא יעלה לגמר והיא תאלץ להתמודד עם שני שירים בגמר. היא אומרת שקיבלה את ההחלטה לאחר התייעצות עם מומחים, מעריצים ושזה גם השיר המועדף עליה:

montenegro מונטנגרו
פורסם דירוג הצבעות הרדיו בקדם המקומי:
51467533_406249486612579_3329996476548907008_n.jpg

וכך הצביעו השופטים הבינלאומיים:

fyr_macedonia מקדוניה
Tamara Todevska תשיר את השיר "Proud" שכתבו Robert Bilbilov, Darko Dimitrov ו-Lazar Cvetkovski. מקור.

slovenia סלובניה
הבמה של הקדם הסלובני, EMA, מוכנה:
DzJG020XgAA-x0N

serbia סרביה
הוכרזו החלוקה לחצאי גמר וסדר השירים בכל אחד מהם. ניתן לראותם כאן. בנוסף, שוחרר הפרומו לקדם:

לתחרות יהיו 6 מנחים, 2 עבור כל חצי גמר ו-2 לגמר.

spain ספרד
Eurovision-Spain דיווח כי RTVE הפרה את חוקי הקדם המקומי, כאשר בחרה 11 שירים שהוזמנו מראש לקחת חלק בחלק האינטרנטי של הקדם, שממנו נבחרו שירי הקדם הטלוויזיוני. על פי חוקי הקדם, רק 10 שירים יכלו להיכלל ברשימה זו. 953 התקבלו מהמסלול החופשי לשליחת שירים, אך רק 6 מתוכם הגיעו לרשימת השירים, ומתוכם רק שיר אחד הגיע לקדם המשודר, והוא "Hoy soñaré" בביצוע Sabela. כ-100 שירים התקבלו במסלול המוזמנים מראש. RTVE הסבירה כי "איכות השירים במסלול הפתוח הייתה נמוכה יותר, ורק השירים הטובים ביותר נבחרו".

portugal פורטוגל
נחשפו השופטים בחצאי הגמר של הקדם הפורטוגלי, ביניהם Isaura שכתבה את השיר הפורטוגלי, שייצג את המדינה בשנה שעברה:
52043119_2149214565140262_658588661671002112_n

finland פינלנד
Darude ו-Sebastian Rejman התארחו בתכנית רדיו בפינלנד שם השמיעו להם את "Release Me" של Agnes ושאלו אותם האם יש סכנת פסילה. הצמד נשמעו מודאגים מאד, Darude אודה שיש סיבה לפסילת השיר, בעוד Sebastian ציין כי חלקים בשיר נשמעים "אחד לאחד"…
נחשף השיר השני במיני קדם הפיני של Darude ft. Sebastian Rejman , שמו הוא "Superman" והוא ניתן להאזנה כאן.

croatia קרואטיה
הקדם הקרואטי צפוי להיערך מחר. מבקר מוזיקה ששמע את השירים ציין את Beta Sudar, Lea Mijatović, Elis Lovrić, Ema Gagro ו-Bernarda Bruno כבעלות השירים הטובים ביותר בתחרות. Lorena Bućan צוינה כזוכה פוטנציאלית.
במופע האמנותי יופיעו נציגת 2018 Franka, וגם Mia Negovetić, Dino Jelusic, וגם נציגת 2001 Vanna ו-Sudar Percussion Ensemble.

romania רומניה
נטע ככל הנראה לא תופיע כפי שתוכנן. במקומה יופיעו במופע האמנותי בקדם זוכת אירוויזיון 2013 Emmelie de Forest וזוכת הפסטיבל Golden Stag של 2018, Inis Neziri האלבנית. השופטים הבינלאומיים בקדם יהיו טלי אשכולי מישראל, Emmelie de Forest מדנמרק, Deban Aderemi ו-William Lee Adams מבריטניה, Șerban Cazan מרומניה ו-Alex Calancea ממולדובה.
Mihai אשר פרש מן הקדם, פנה לרשות השידור הרומנית בבקשה לקבל wildcard לגמר. סדר השירים לגמר פורסם וניתן לראותו כאן.

russia רוסיה
השיר הרוסי לאירוויזיון צפוי להיחשף במהלך מרץ.

sweden שבדיה
נחשפו דוגמיות 7 השירים, אשר יתמודדו בטרום הגמר השלישי, שיתקיים מחר בערב. ניתן להאזין לדוגמיות כאן.
טבלאות ההימורים לגבי מחר עודכנו: Jon-Henrik Fjällgren ו-Rebecka Karlsson הם הפייבוריטים להמשיך ישירות לגמר. Lina Hedlund ו-Omar Rudberg הם ההימור לקבל כרטיס לשלב "ההזדמנות הנוספת"… לצערו של נציג שבדיה 2005, Martin Stenmarck, הוא כעת מוביל בסיכויים לסיים במקום האחרון בטרום הגמר.

switzerland שווייץ
על פי השמועות, Laurell Barker, היא מכותבות השיר השווייצרי לאירוויזיון. היא הייתה בין כותבי השיר השווייצרי לאירוויזיון 2018, בין כותבות השיר הבריטי שנבחר השנה ושירים שלה משתתפים בקדמים של דנמרק, גרמניה, ליטא, נורבגיה ושבדיה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.