2019: עדכון – 81 ימים לאירוויזיון

אירועי השבוע הקרוב (24/02-2/03/19):
* 27/02 – serbia סרביה: Beovizija – חצי גמר 1.
* 28/02 – serbia סרביה: Beovizija – חצי גמר 2.
* 28/02 – belgium1 בלגיה: חשיפת השיר.
* 02/03 – sweden שבדיה: Melodifestivalen – "הזדמנות נוספת".
* 02/03 – portugal פורטוגל: Festival da Canção – גמר.
* 02/03 – iceland איסלנד: Söngvakeppnin – גמר.
* 02/03 – norway נורבגיה: Melodi Grand Prix.
* 02/03 – finland פינלנד: Uuden Musiikin Kilpailu.
* 02/03 – moldova מולדובה: O melodie pentru Europa.

eurovision_heart כללי
* כרטיסים: השבוע פורסמו מחירי הכרטיסים לאירוויזיון. מקור. הדבר גרם לתרעומת בקרב חובבי אירוויזיון בארץ ובחו"ל, מאחר והמחירים גבוהים משמעותית ממחירי הכרטיסים באירוויזיונים האחרונים. מקור. הסיבה למחירי הכרטיסים היא שילוב של העלות היקרה של האירוויזיון בארץ, מיעוט המושבים והעובדה כי הממשלה מסרבת לקחת על עצמה את מימון התחרות, ככל הנראה במטרה למוטט את התאגיד בטווח הארוך. מקור.
* נגישות: אירוויזיון 2019 יונגש "לכלל האוכלוסייה על ידי שלושה ערוצי יוטיוב שישדרו בשפת הסימנים לחירשים ובצורה קולית לעיוורים." מקור.
* הגלויות: על פי "כאן", "הקונספט שנבחר השנה הוא "רוקדים את ישראל" והוא יחבר בין משתתפי התחרות לנופיה היפים וההיסטוריים של מדינת ישראל בצלילים ובתנועה. את הצילומים יובילו הרקדנים סטפן, אנה ארונוב, דנה פרידר, אור כחלון, עידן שרעבי, להקת ״בת שבע״, רונה לי שמעון, הבלט הישראלי ונבחרת השחייה האומנותית. הרקדנים שנבחרו ירקדו כל אחד בסגנון ריקוד שונה, מהיפ-הופ ופארקור ועד למחול מודרני ובלט. נציגי המדינות המשתתפות, יצטרפו בכל גלויה אל הריקוד, בכל פעם בנוף ישראלי שונה." מקור.
* ובתוך כך, אין פתרון למשבר בין תאגיד השידור לאיגוד עובדי הטלוויזיה והקולנוע. לדברי "מנכ"ל ארגון עובדי הקולנוע והטלוויזיה, איתמר אביטן, על רקע התמשכות משבר צילומי האירוויזיון ואיומי תאגיד השידור לפעול להבאת כוח-אדם מפורטוגל או מאוקריאינה לבצע את הצילומים" האיגוד "לא יאפשר אפילו צילום של פריים אחד ע"י עובדים זרים"". מקור.
* תאגיד השידור מחפש מתנדבים, אשר יסייעו במהלך שבוע האירוויזיון:
bkyyts9j3u9broawbdsy
* עיריית תל אביב-יפו מחפשת גם מתנדבים מטעמה, שיעזרו לתיירים בשבוע האירוויזיון. מקור.

90697960991290640360no.jpg
* על פי Ynet, "עיריית ת"א האריכה את השעות שבהן מותרים רעש ומוזיקה בימי האירוויזיון". מקור.
* המגישה היווניה Stamatina Tsimitsi טוענת כי Eleni Foureira ו-Måns Zelmerlöw יופיעו ביחד במופע הביניים של האירוויזיון. בנוסף, יש משא ומתן מול Verka Serduchka על הופעה במופע גם כן.
* "ישראל היום" מפרסם כי "חברת האבטחה הגדולה רשף ביטחון טוענת לאי-סדרים במכרז לאבטחת האירוויזיון ומזהירה מפני סכנה ביטחונית בתחרות הזמר האירופית." מקור.

austria אוסטריה
מנחה הרדיו והמלהק Eberhard Forcher התראיין לפודקאסט בנושא אירוויזיון וסיפר על בחירתה של Paenda כנציגת 2019. לדבריו, כל שנה הליך החיפוש אחר הנציג מתחיל במאי עם סיום האירוויזיון הקודם. Forcher עבד עם פאנל של 15-20 מומחי מוזיקה ו/או אירוויזיון. בקרב הפאנל לא הייתה הסכמה בדבר זהות הנציג. Paenda הביעה את רצונה להשתתף בתחרות ואף כתבה שיר לכבוד האירוויזיון, אבל הפאנל לא חשב שהוא מתאים לאירוויזיון והיא יצאה מהמירוץ. Eberhard האזין לאלבומה השני, שעדיין לא יצא, ומצא את השיר "Limits" כמתאים לתחרות. הפאנל הסכים לבסוף וכך היא נבחרה. לדבריו השיר הוא לא רדיו-פרנדלי, וכי זה שיר שחלק יאהבו וחלק לא. מקור.
ככל הנראה, זה השיר אשר הפאנל דחה:

השיר יוצג ב-8/03.

ukraine אוקראינה
הפקת התכנית לא תפסול את ההשתתפות בגמר של אמנים אשר מופיעים ופעילים ברוסיה, כך לדברי הטלוויזיה האוקראינית. החשש עלה בעקבות שמועות כי הטלוויזיה המקומית מתכוונת לפסול את הפייבוריטים לזכייה, Kazka.

au אוסטרליה
החלה העבודה על ההעמדה של השיר באירוויזיון. המופע הזכור מהקדם המקומי צפוי להשתנות לטובת ההופעה בתל אביב. מקור.

iceland איסלנד
גמר הקדם המקומי צפוי להתרחש בשבוע הבא. שני הפייבוריטים לניצחון Friðrik Ómar ו-Hatari ישירו באיסלנדית, בעוד שלושת הפיינליסטים האחרים ישירו באנגלית. מקור.

ireland אירלנד
במסגרת חופש המידע, פורסמו תכתובות בין יוני לדצמבר 2018 בין גורמים ישראליים ומקומיים לבין רשות השידור האירית. הופעלו לחצים שונים ונסיונות דיפלומטיים כדי לשכנע את RTE, רשות השידור האירית, מצד אחד להחרים את התחרות בישראל ומנגד להשתתף בתחרות. ניתן לקרוא את הסיפור המלא כאן.

albania אלבניה
לגרסה החדשה של השיר האלבני לאירוויזיון, "Ktheju tokës", יתווספו אלמנטים אתניים והפיזמון יחוזק באמצעות תזמורת. הגרסה החדשה תתפרסם בתחילת מרץ.

estonia אסטוניה
נחשפו תוצאות חצאי הגמר. ניתן לראותם כאן. בחצי הגמר הראשון, השופטים דירגו את Sofia Rubina-Hunter רביעית, אך זה לא עזר לה להעפיל לגמר. xtra basic & Emily J עלו בזכות הקהל. הייתה הסכמה בין הקהל והשופטים על הטופ 3. בחצי הגמר השני, השופטים קברו את Sünne Valtri, אך היא עלתה בזכות הקהל. לעומת זאת Lumevärv feat. INGA עלו בזכות השופטים. הטרגדיה של חצי הגמר היא של Grete Paia, אשר דורגה שנייה בקהל, אך אחרונה אצל השופטים, ולא העפילה לגמר. באופן מפתיע, בסיבוב השני שקבע מי יעלה לגמר ללא התערבות השופטים, הקהל שינה דעתו ולא העלה אותה לגמר.

belarus בלרוס
החל משנה הבאה, המדינה מתכננת לבטל את הקדם. המטרה היא לערוך בחירה פנימית, אשר תחל כבר בקיץ או בסתיו לפני האירוויזיון. ברשות השידור המקומית מעוניינים לערב מומחים מקומיים ובינלאומיים, ו/או לערוך קבוצות מיקוד. עוד הם שוקלים להשתמש בפורטים של The Voice או X Factor כדי לקבוע את זהות המבצע.

georgia גאורגיה
השיר הגאורגי לאירוויזיון השנה יהיה בגאורגית מלאה. שלושת שירי הקדם, שלמעשה יהיה הגמר של האיידול הגאורגי, הולחנו על ידי Levan Basharuli, Roma Giorgadze ו-Tamar Babilua. השירים יבוצעו על ידי ארבעת הפיינליסטים, כאשר כל אחד מהם ייבחר את השיר אותו הוא רוצה לשיר מבין השלושה. מקור. הגמר ייערך ב-3/03.

denmark דנמרק
תושבי Greenland יוכלו להצביע השנה בקדם הדני, מה שמעלה משמעותית את הסיכוי ש-Julie & Nina יזכו בקדם. להזכירכם, השיר כולל חלק בגרינלנדית, לראשונה מזה 40 שנות הקדם. מקור.

hungary הונגריה
Petruska, אשר העפיל לגמר, נפסל עקב טענות לגניבה ספרותית. שירו "Help Me Out Of Here" הואשם בגניבה מהשיר "White Sky" של Vampire Weekend. את מקומו בגמר יתפוס Gergő Oláh עם השיר "Hozzád bújnék". מקור.
Petruska הגיב בפוסט בפייסבוק, בו הוא אומר שהשיר מבוסס על הרמוניה בסיסית, שמשומשת רבות במוזיקת פופ וכי לא מדובר בגניבה ספרותית. הוא מציין כי על אף שהוא מכבד את ההחלטה, הוא לא מסכים עמה. הוא אינו מעוניין להילחם על מקומו בפסטיבל. לדבריו שירו מושפע ממוזיקה שמגיעה מ-Zimbabwe ומ-Malawi. כל דמיון לשיר אחר, הוא לדבריו מקרי. הוא לקח קשה את ההחלטה לפסול את שירו:

כעת מועלות טענות דומות כלפי אחד הפייבוריטים בגמר. חלק מאתרי החדשות טוענים לדמיון רב מידי בין השיר של Gergő Szekér לשיר הבא מ-1988:

greece יוון
שירה של Katerine Duska לאירוויזיון נקרא "Better Love".

https://www.instagram.com/p/BuBMns6goZn/

לפי Giannis Poulopoulos, מדובר בשיר אינדי-פופ, עם עיבוד מיוחד. כמו כן, לא מדובר בבלדה.

השיר יפורסם ב-6/03, הקליפ ייצא יום לאחר מכן. מקור.

israel ישראל
השיר הישראלי לאירוויזיון הוא "Home", אשר נכתב על ידי אוהד שרגאי וענבר וייצמן. השיר הוא בלדה מרגשת לפי התיאורים, וייחשף ב-10/03 בטקס פרסי הטלוויזיה.

חברי הוועדה אשר בחרו את השיר הם "אביעד רוזנבוים – העורך המוזיקלי הראשי בכאן, ואליו הצטרפו נעמה הדסי, מיכל אסולין ויובל גנור מ"כאן"; ויואב צפיר וטמירה ירדני מ"טדי הפקות". את התהליך ליווה יועץ משפטי וכל השירים הושמעו בוועדה באופן אנונימי." מקור.
השיר שכתבה קרן פלס הגיע ככל הנראה ל-3 הגדולים, אך לא נבחר לבסוף. גם שירי מימון שלחה שיר לוועדה.

lithuania ליטא
אחרי שהצופים לא שעו לבקשתה, Monica Marija החליטה לפרוש מגמר הקדם עם השיר "Criminal", כדי לשפר את הסיכויים של שירה השני שהגיע לגמר, "Lights On". היא תשלם קנס של 2000 אירו בגין הפרישה. את מקומה יתפוס Alen Chicco, שהגיע למקום החמישי בחצי הגמר. מקור.
הפייבוריט השני Jurijus עומד בסכנת פסילה מאחר ושירו "Run with The Lions", אשר צפוי להתמודד על הזכייה בגמר הקדם, נחשף לקהל דרך Soundcloud ב-2013, ועובר על חוקי הקדם. מקור. לאחר התייעצות של LRT עם ה-EBU הוחלט לא לפסול את השיר. מקור.

malta מלטה
Michela Pace הקליטה ומקליטה שירים שונים כדי לבחון את השיר המתאים ביותר לאירוויזיון. השבוע הייתה בוינה וככל הנראה הקליטה שיר של Symphonix (העומדים מאחורי בולגריה 2016, אוסטריה 2018 ועוד).

fyr_macedonia מקדוניה
Tamara Todevska פרסמה פרטים נוספים על שירה לאירוויזיון "Proud" בפוסט אינסטגרם. היא מציינת שעבורה האירוויזיון הוא יותר מלהגיע לגמר או לסיים בטופ 10, אלא קבלת השונה וגאווה במי שאתה, גאווה בלהיות שונה. היא מוסיפה כי כל חייה אמרו לה שהיא לא נשית מספיק, והיא רוצה שביתה תדע שהיא לא חייבת לקבל את הכללים שנכפים עליה בתור בת, היא רוצה שהיא תהיה גאה במי שהיא. השיר "Proud" מוקדש לבתה ולכל מי שאמרו לו להוריד את הראש ולהתנהג לפי הכללים.

View this post on Instagram

Hello, When one month ago, I got the invitation to represent my country at the Eurovision Song Content in Tel Aviv, (aside from my enthusiastic and happy YES 😁), the first thing that popped up in my mind was, what will be the purpose of my participation at the contest? What is it that I want to say? What is it that I want to share with the world? You see, for me, Eurovision has never been about entering the finals, being in the top 10 or even winning. Eurovision, to me, has always been so much more than that! Eurovision is about accepting the different, defying the norms and being proud of who you are, just the way you are. Eurovision is that one night in the year when the entire continent comes together to celebrate boldness, bravery and individuality! It is the place where being different means being PROUD. I am a mother of two: a three-year-old girl and a three-month-old boy. I know it sounds like a cliché, but they truly changed my life and I feel, both, as a mother and as a parent, that it is my responsibility and OUR responsibility to bring positive change to our children's lives. My whole life I have been told that I wasn’t girly enough, good enough, that I walked and acted like a man. Lower your head, put something sexy on, no one cares what you really think, they would say. You see, in their minds, I was just another lost girl. Today, as I look at my daughter, I want her to grow up in a world where people will not judge her, tell her how to act, smile and move. I want her to know that she doesn’t have to follow the rules to be accepted. I want her to be whoever she wants to be and most importantly, be proud of who she is. That’s the least I can do for her. I am proud to say that on the 16th of May I will dedicate my song to my daughter and sing for everyone out there who has been told to always lower their heads and follow strict rules. On May 16th, we will break the rules and at least for one night in the year, we will show the world that I AM PROUD is always stronger than their YOU WILL NEVER BE GOOD ENOUGH! You will ALWAYS be good enough! See you in Tel Aviv! ❤ Tamara #proud #teamtamara #eurovision2019 #daretodream

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

השיר צפוי להיחשף בעוד שבועיים.

norway נורבגיה
פורסם סדר השירים בקדם הנורבגי שייערך בשבוע הבא. Keiino הפייבוריטים מוקמו אחרונים בסדר ההופעות. מקור.

slovenia סלובניה
נחשפו התוצאות המלאות בקדם, כולל תוצאות סיבוב ההצבעה הראשון:

5pe8ma.jpg

פורסם הקליפ הרשמי של השיר הסלובני לאירוויזיון:

נציגת השנה שעברה Lea Sirk גרמה לשערורייה זוטא לאחר שקיללה כשהוכרז על Zala Kralj & Gašper Šantl כמנצחים בקדם, מאחר ורצתה בניצחונה של Raiven. מקור.

san_marino סן מרינו
השיר יפורסם ב-7/03.

spain ספרד
Fokas Evagelinos מה-Dream Team יהיה אחראי על ההעמדה של ספרד בתחרות השנה. מקור.

serbia סרביה
ששת מנחי הקדם המקומי יהיו: Dragana Kosjerina ו- Ivan Mihailović, בחצי הגמר הראשון, Ana Babić ו-Nebojša Milovanović בחצי הגמר השני. את הגמר ינחו כל הארבעה. Kristina Radenković ו-Bojana Marković יהיו מנחות הגרין קום בכל שלושת התכניות.
53062449_1519269098217487_2762187257258442752_n.jpg

poland פולין
רשות השידור המקומית ככל הנראה הולכת על שיר המשלב מספר שפות עבור Tulia, נציגות פולין באירוויזיון. השיר צפוי להיחשף בשבועיים הראשונים של מרץ.

finland פינלנד
פורסם השיר השלישי והאחרון במיני קדם המקומי, ושמו "Look away". ניתן להאזין לו כאן. לכל אחד משלושת השירים תותאם הופעה שונה. ההעמדה של השירים בקדם תהיה ההעמדה הסופית לאירוויזיון.

france צרפת
פורסם הקליפ הרשמי לשיר הצרפתי לאירוויזיון, "Roi":

Ynet פרסמו השבוע כי צרפת מאיימת לפרוש מן התחרות עקב הסדרה המתוכננת ב"כאן", שבמרכזה טרוריסט שמגיע מצרפת על מנת לבצע פיגוע באירוויזיון תוך שהוא מתחזה להומוסקסואל. הצרפתים הכחישו את הידיעה וטענו ל-Fake News. גם אנחנו.

croatia קרואטיה
מסתבר כי בזמן ההופעה של Lorena Bućan, שהופיעה 14 בסדר ההופעות בקדם, הופיעו פרטי ההופעה של Lidija Bačić. בכל מקרה, האחרונה סיימה עם 8 נק' מהקהל, בעוד Bačić סיימה עם נקודה 1 מהקהל. רשות השידור טוענת כי התקלה הייתה לשניות ספורות בלבד. מקור.
93bbdb5944f3ad6c9a44.png

romania רומניה
השערורייה סביב הצבעת השופטים בקדם הרומני נמשכת. לאחר שהשופטים מנעו את ניצחונה של Laura Bretan ולאחר ש-Ester Peony הועדפה על ידי השופטים על פני Bella Santiago, הועלו מספר תיאוריות קונספירציה, אשר אמיתותן עדיין לא ברורה:
על פי אותן השמועות, לפני ההופעה של אסתר, הבמאי צעק לקהל "תהיו מוכנים להריע למשתתפת החושבה ביותר הערב!". Emmelie de Forest, אשר אמנם העניקה 12 נקודות ל-Laura, אך איפסה את Bella, נעדרה משולחן השופטים במשך חצי שעה אחרי שיו"ר הטלוויזיה הרומנית ביקש לשוחח עמה. אנשים שמעו חלק מצוות ההפקה צועקים לפני הצבעת השופטים כי אמילי לא יודעת למי להעניק את 8 הנקודות שלה. לאחר מכן הועבר אליה נייר עם הוראות הצבעה, לכאורה. עוד ניתן כי קווי ההצבעה היו סגורים לחילופין במהלך זמן ההצבעה.
לבסוף, שלושת הפייבוריטיות Laura, Bella ו-Linda הצהירו שלא יקחו עוד חלק בקדם הרומני.

sweden שבדיה
נחשפו דוגמיות 7 השירים, אשר יתמודדו בטרום הגמר הרביעי והאחרון, שיתקיים מחר בערב. ניתן להאזין לדוגמיות כאן.
טבלאות ההימורים לגבי מחר עודכנו: John Lundvik ו-Lisa Ajax הם הפייבוריטים להמשיך ישירות לגמר. Arvingarna ו-Bishara הם ההימור לקבל כרטיס לשלב "ההזדמנות הנוספת"… לצערה של Ann-Louise Hansson היא כעת מובילה בסיכויים לסיים במקום האחרון בטרום הגמר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.