2019: סרביה – Beovizija – גמר

הקדם הסרבי, ה-Beovizija, מגיע לסיומו. 12 מתמודדים העפילו משני חצאי הגמר, והערב ייבחר אחד מהם כשיר שייצג את המדינה באירוויזיון 2019.

המנחים הם Dragana Kosjerina, Ivan Mihailović, Ana Babić ו-Nebojša Milovanović. הם פותחים את הערב בקאבר מביך ל-"Waterloo" של ABBA, זוכי אירוויזיון 1974.

התחרות מתחילה:

Saška Janks – Da li čuješ moj glas – בסטודיו: "האם אתה שומע את קולי?". סשקה חוזרת להזדמנות נוספת אחרי שסיימה בקדם 2013 במקום השלישי וב-2018 במקום השני! זה אחד הפייבוריטים לזכייה, ועשוי להעמיד תחרות משמעותית ל-Dženan Lončarević. זה פופ-Soul עשוי כהלכה, הן מבחינת ההפקה, שכוללת אלמנטים אתניים, והן בזכות המלודיה הבונה דרמה לפיזמון האמוציונלי. מדובר בחיית במה והיא צפויה להרשים מאד בלייב 3/5.
בחצי הגמר: סשקה לובשת מעין קימונו כסוף וכרגיל עם שיער סגול. מידי פעם מבליחים שני רקדנים בשחור. היא ווקליסטית מצוינת ויודעת לתת לייב כמו שצריך. לבדה על הבמה, והיא כובשת אותה. בבית השני היא חושפת חצאית כסופה זולה מתחת לקימונו. למרות הכל, זה הפייבוריט שלי לחצי הגמר הזה.
בהופעה החיה: זה כנראה השיר הטוב ביותר בגמר, וחבל מאד שהוא הוגרל להיות שיר מס' 1. הופעה מצוינת, כמו בחצי הגמר. הפעם היא נמנעת מלחשוף בגדים זולים ונשארת בקימונו הלבן. ככה לומדים מהופעת חצי גמר!

Majdan – Budim te – בסטודיו: "אני מעיר אותך". בלדת רוק של פעם. זה קצת בסיסי מבחינת המלודיה, אבל זה מאד אותנטי, והגיע הזמן שיהיה לסוגת המוזיקה הזו ייצוג הולם בקדם כלשהו, בטח בלקני. רוק רך עד רוק קלאסי. שיר אצטדיונים, עם סולו גיטרה חשמלית. נוסטלגי, חביב, אך לא בטוח בכלל שיש לדבר הזה קהל 3/5.
בחצי הגמר: אם יש שיר שמתעורר בלייב, זה השיר הזה. הסולן חמוד מאד, עם כריזמה, יחסית להיצע שיש לקדם הזה. זה עובר מאד טוב בלייב. הופעה קלאסית של הופעת רוק, קצת מבושמת מעצמה, אבל טובה מאד.
בהופעה החיה: ההופעה זהה לזו של חצי הגמר. זה עובד טוב אחרי השיר של סשקה. להיט רוק, שמתעורר לחיים בלייב. זה בוודאי יעורר את הקהל.

Sofija Perić – Aritmija – בסטודיו: "הפרעות קצב". שיר קצבי, אלקטרופופ טפשי וילדותי. הלחן שבלוני וההפקה אגרסיבית, אבל עם הופעה טובה זה יכול לסיים גבוה. לפי דעתי, יש לזה מקום בטוח בגמר 2/5.
בחצי הגמר: סופיה עולה עם שמלה כסופה נוצצת ומחוך שחור. בוידאוארט ניו-יורק בליליה. לצידה שני רקדנים חשופי חזה בז'קטים שחורים. הקול שלה צווחני מידי, אבל אני מניח שההופעה תעשה את שלה…
בהופעה החיה: השיר הגרוע של הערב לדעתי. סופיה עולה עם אותו האאוטפיט מחצי הגמר ועם קול צווחני כמו תמיד.

בגרין רום, Kristina Radenković ו-Bojana Marković מראיינות את Saška Janks, Majdan ו-Sofija Perić.

Dženan Lončarević – Nema suza – בסטודיו: "ללא דמעות". השיר נכתב על ידי זמר הפופ המקומי Željko Vasić, אשר עובד עם Dženan מספר שנים. זו בלדה בלקנית מהספר. מתחיל בכלים אתניים, ממשיך עדין ונוסטלגי, פריטות פסנתר, דרמה שהולכת ונבנית, גשר אמוציונלי עם כינורות בוכים. נדמה שאין לשיר פיזמון, החצוצרות מצטרפות בבית השני ומוסיפות דרמה והרגשה יוגו-נוסטלגית כללית. מאד סרייבו בסבנטיז. זה לוקח את הקדם כמו כלום 3/5.
בחצי הגמר: דג'נן עולה בחליפת איש עסקים, עם ז'קט שמעט גדול עליו. לצידו אמא מבוגרת שתופרת. אני מניח שזה אמור לפרוט על נימי הרגש. מה קורה שם? יש רקדנית שמדמה עצמה לכדור הצמר של האמא המבוגרת. שלוש רקדניות צעירות פוסעות פנימה ומשחקות בחוט הצמר משל היה חבל הטבור. אי אפשר להתרכז בשיר.
בהופעה החיה: החובבים הסרבים לא אהבו את ההופעהף וטענו כי היא סוחטת דמעות ופורטת על כל נימי הרגש באופן ציני. אין שינוי מההופעה בחצי הגמר. האמא המסוגרת עדיין יושבת, סורגת ובוכה. הופעה ווקלית מצוינת וכנראה 12 נקודות מהקהל.

Ivana Vladović & Wonder Strings – Moja bol – בסטודיו: "כאבי". שיר מאד סרבי. בלדה עם אלמנטים אתניים, כמו שהחובבים נהגו לאהוב ב-2005…. לאיוונה קול קטיפתי והדרמה בעיבוד בשילוב הכותרת העצובה, הופכת את השיר למעט צפוי מידי לטעמי. זה לא עובד עליי, גם אם אני מעריך את זה במידה 3/5.
בחצי הגמר: זה חביב החובבים הסרביים וכנראה גם מחוצה לה. זה השיר שהחובבים רוצים לראות באירוויזיון, אולי כי הם תקועים ב-2005. ההופעה מאד סרבית, עם 4 כנריות ומודולציה שמגבירה דרמה, מתופף שמכה בתופים גדולים ורק הזמרת בז'קט ג'ינס.
בהופעה החיה: איוונה והלהקה אולי ייפגעו מכך שמוקמו בסדר ההופעות אחרי השיר של Dženan, זה מאותם אזורים, רק שהשיר הנוכחי מעט יותר "צעיר". היא עדיין לובשת ז'קט ג'ינס ואת שמלתה הכעורה. ההופעה הווקלית יציבה והיא מעבירה בקולה את הדרמה של השיר.

Jana Šušteršić – Viktorija – בסטודיו: בלדת פופ קלאסית, שנשמעת לאו דווקא סרבית. זה מאד אירופאי, מעט מיושן, אך נוגע… השיר הזה נדמה כי מאבד השראה אחרי דקה, והופך לדי צפוי. ל-יאנה קול בוגר מאד, אבל זה טיפה דרמטי מידי ותפור לתחרות 3/5.
בחצי הגמר: היא עולה בשמלת תחרה ורודה עם חלק עליון בצבעי פסטל צעקניים. היא מנסה למכור דרמה, אבל זה יותר מעט פתטי. באיזשהו שלב היא מתיישבת על הפסנתר ומתחילה לנגן.
בהופעה החיה: יאנה פותחת את ההופעה מול מראה, מאחוריה וידאוארט של פנסי תאורה גדולים. היא חזקה מאד ווקלית, למרות שההופעה מלודרמטית מידי בעיני.

בגרין רום, Kristina ו-Bojana מראיינות את Dženan Lončarević, Ivana Vladović & Wonder Strings ו-Jana Šušteršić.

Lord – Radnički sin – בסטודיו: "בן עובד"(?). קשקוש קצבי, המנסה לשלב בין פופ, מוזיקת פולק אתנית, Fאנק ואפרו-פיוז'ן/רגאיי. זה בעיקר מבולגן מאד וחסר אלמנט להיטי אמיתי. זה כנראה יעשה כיף על הבמה, אך מוזיקלית זה נשמע לי למל"מי, קצת שיר שנכתב בעשר דקות ואז עבדו עוד חודש על העיבוד האגרסיבי שלו, שגם הוא לא הכי מקורי 3/5.
בחצי הגמר: לורד עולה עם שלייקס, מכופתרת לבנה ומכנסיים אפורות. עמו ארבעה היפסטרים מעיקים, שיוצאים בריקוד אורבני מאלחש. ההופעה מאד אנרגטית ואין בה רגע דל. הוא מופיע נהדר, אבל חסר שיר.
בהופעה החיה: ההופעה זהה לזו שבחצי הגמר. זה קצבי ושמח, ובולט על רקע הגמר המלא בבלדות. השיר לא בולט בז'אנר שלו.

Nevena Božović – Kruna – בסטודיו: "כתר". Nevena היא נציגת סרביה מ-2013, עת הייתה חלק משלישיה, הזכורה בעיקר בכך שהייתה הראשונה לא להעפיל לגמר מטעם סרביה. השיר הנוכחי הוא פרי עטה. בלדת פופ דרמטית ומשתפכת, אך לא מעניינת ולא זכירה מספיק. זה מלא אלמנטים קיטשיים והפקה לפי הספר, כולל משפט באנגלית, זעקות שבר וגיטרה חשמלית. זה לא עובד עליי 2/5.
בחצי הגמר: נבנה עולה בשמלה שחורה ותכשיטי כסף למכביר. זו בלדה ריקה, אבל זה כנראה עולה לגמר כמו כלום. לקראת סוף השיר פורצים זיקוקים ומזכירים לנו ששיר שיר, אבל זה עדיין קדם אירוויזיון.
בהופעה החיה: נבנה עולה באותה תלבושת מחצי הגמר, כולל השיער הגלי והאיפור האדום. השיר נשמע לי משורבט מידי, משהו שנכתב במיוחד לתחרות כדי לשפוך אמוציות על הבמה.

Ana Popović – Lutaš – בסטודיו: "שיטוטך". השיר מתחיל בפריטת גיטרה אקוסטית וממשיך כך. בהמשך השיר מעלה חצי הילוך ועם צלילי כינורות מגיש פיזמון מעט מוריד. יש משהו לא טבעי בשיר. קצת כמו שרבוט, אשר הוענק לו עיבוד דרמטי. אנה עצמה מבצעת נפלאה בעלת מנעד קולי מרשים, היא יכולה לשיר כל דבר, אבל זה פשוט לא מספיק טוב 3/5.
בחצי הגמר: אנה עולה עם שמלה שחורה עם עיטורי מתכת ואפרו נהדר. היא נראית נפלא ובאמת לובשת את אחת השמלות היפות בקדם הזה, אבל השיר הולך לישון כשמגיע הפיזמון, וחבל.
בהופעה החיה: ההופעה זהה לחצי הגמר. אנה היא אחת הפרפורמריות היותר טובות הערב, אולי רק סשקה עולה עליה, אבל השיר לא מספיק טוב. ככל הנראה עלתה לגמר בזכות השופטיםץ נדע בסוף הערב…

בגרין רום, Kristina ו-Bojana מראיינות את Lord, Nevena Božović ו-Ana Popović.

Ivan Kurtić – Bela – בסטודיו: "לבנה". אם אני זוכר נכון, גם בשנה שעברה השתתף והיה הפייבוריט שלי. מדובר בפולק סרבי מהספר. זה מידטמפו, המלווה במחיאות כפיים, שיר טברנות, sing alongאי. הקול של איוון מקסים ובעל סלסול חם. אני מאד אוהב, כמו תמיד, אבל הסרבים יעדיפו לפרוש מהתחרות לפני שישלחו את סוגת המוזיקה הזו, שרבים מהם נוטים להתנשא עליה 3/5.
בבחצי הגמר: איוון מופיע כמו זמר טברנות אמיתי. הוא עולה בחליפה שחורה, עם מעניבה אדומה וסניקרס אדומות. מאחוריו אמן רחוב צובע בלבן לוח…. ווקלית זה מושלם והשיר חביב עליי מאד כפי שציינתי.
בהופעה החיה: ההופעה מצוינת, כמו בחצי הגמר, אבל זה פולק, והסרבים בחיים לא יתנו לזה לנצח בקדם.

Nataša Guberinić & Una Senić – Samo bez straha – בסטודיו: "פשוט ללא פחד". עוד פופ באווירת תעשייתית. אחד השירים היותר מיוחדים בתחרות, ואני לא בטוח משמיעה ראשונה מה אני חושב עליו. זה בהפקה סינת'פופית, וכולל אלמנטים אייטיזיים לצד קטעי ראפ ומלודיה שנדמה שהיא בסלוא-ומושן לעיתים. זה קצת מבורדק וקשה להאמין ש-6 אנשים שונים עומדים מאחורי זה 3/5.
בחצי הגמר: אחת מהשניים מופיעה מאחוריה מסך, כשעל חציו השני מופיעות מילות השירץ היא עוברת קדימה ואז השנייה נמאת מחוץ למסך. נדמה שחשבו על ההופעה עד הסוף, חבל שלא חשבו על הכריזמה של הצמד.
בהופעה החיה: הביט וההפקה נחמדה, אבל זה לא זה. במיוחד הניסיון לתפור להן הופעה שהן לא יכולות למלא באישיות.

Aleksandra Sekulić – Tugo – בסטודיו: "עצבותי". השיר מתחיל בסקסופון ותחושה אייטיזית כללית של פופ-בלוז זול. השיר ממשיך כמידטמפו חסר אופי, שיכול היה לצאת בשלושים השנים האחרונות ולא היינו יודעים מאיזה שנה הוא. בזכות קישוטי הפקה קלים ניתן להבחין כי מדובר בשיר מודרני. זה רדיו-פרנדלי, adult cpntemporary, מיושן וחסר אופי 2/5.
בחצי הגמר: אלכסנדרה עולה בחצאית ורודה זולה ושרוולים שלא נגמרים, בהם היא מנופפת. ההופעה מטופשת כמו השיר עצמו ואלכסנדרה לא מדויקת ווקלית. היא לא זזה כל ההופעה, למעט הנפות הידיים.
בהופעה החיה: אחד השירים הגרועים של הקדם הוגרל לסגור את הגמר… זה לא טוב, זה נשמע כאילו התקליט נתקע בפלייבק, אם היינו בתקופה בה היינו משתמשים בתקליטים. זה עצל ומציק לי באוזן.

להלן דירוגי לשירי הגמר, המתעדכן לאחר ההופעות:

 1. Saška Janks – Da li čuješ moj glas
 2. Ivan Kurtić – Bela
 3. Ivana Vladović & Wonder Strings – Moja bol
 4. Majdan – Budim te
 5. Dženan Lončarević – Nema suza
 6. Jana Šušteršić – Viktorija
 7. Ana Popović – Lutaš
 8. Lord – Radnički sin
 9. Nataša Guberinić & Una Senić – Samo bez straha
 10. Nevena Božović – Kruna
 11. Aleksandra Sekulić – Tugo
 12. Sofija Perić – Aritmija

בצוות השיפוט נמצאים Miša Aleksić, Bojana Stamenov, Dejan Ivanović, Goca Tržan ו-Aleksandar Milić Mili. הקווים נפתחים ונסגרים.

במופע הביניים, מחווה ל-Željko Joksimović. תחילה הוא מבצע את שיר האירוויזיון שלו מ-2004, "Lane Moje". אחרי ראיון קצר עם האיש, מציגים את המסע שלו לאירוויזיון 2012… זה היה לפני 7 שנים. לאחר מכן הוא מבצע את שירו מאירוויזיון 2012, "Nije Ljubav Stvar". לאחר מכן, סרטון נוסף עם כל השירים שהלחין לאירוויזיון, כולל בוסניה והרצגובינה 2006, סרביה 2008 ומונטנגרו 2015, והנחייתו את אירוויזיון 2008. לבסוף, הוא מבצע את שירו החדש "Možda je to Ljubav" ואת שירו מלפני 6 שנים, "Ludak Kao Ja".

הגיעה זמן תוצאות! תחילה מצביעים השופטים:

Miša Aleksić מעניק את מרב הנקודות ל- Nevena Božović.
Bojana Stamenov מעניקה את מרב הנקודות ל-Saška Janks.
Dejan Ivanović מעניק את מרב הנקודות ל-Ivana Vladović & Wonder Strings.
Goca Tržan מעניקה את מרב הנקודות ל-Nevena Božović.
Aleksandar Milić Mili מעניק את מרב הנקודות ל-Nevena Božović.

הצבעת השופטים מתורגמת ל-1-8, 10 ו-12. נבנה בוכה בגרין רום, היא רואה את הניצחון מגיע. הגיע הזמן להצבעת הקהל:

01 – Aleksandra Sekulić
02 – Lord
03 – Majdan
04 – Sofija Perić
05 – Ivana Vladović & Wonder Strings
06 – Saška Janks
07 – Ivan Kurtić
08 – Nevena Božović
10 – Dženan Lončarević
12 – Nataša Guberinić & Una Senić

מה שאומר ש-Nevena Božović היא הזוכה.

בהצלחה ל-Nevena Božović ולסרביה בתל אביב!

ניתן לצפות בתחרות המלאה כאן:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.