2019: עדכון – 60 ימים לאירוויזיון

אירועי השבוע הקרוב (17-23/03/19):
אין אירועים בשבוע הקרוב.

eurovision_heart כללי
* איגוד השידור האירופי העביר מכתב לשר האוצר, משה כחלון, ובו הוא מבקש להעביר לתאגיד השידור את הכסף שהובטח לו עבור מימון עלויות האירוויזיון. מקור.
* TimeOut תל אביב מדווח כי "המשטרה דורשת מהתאגיד והעירייה 10 מיליון שקלים נוספים". לפי הכתבה "הדרישה החדשה נוגעת לאירועים שיתקיימו בתל אביב בתקופת האירוויזיון במאי, ובתאגיד טוענים כי משרד ראש הממשלה הבטיח שיממן אותה." בכתבה צוין כי"העירייה לא מתכוונת לממן את ההוצאה הנוספת".
* אחרי ההקפאה, אתמול בערב חודשה מכירת הכרטיסים לאירוויזיון. מקור.
* ישראל הוגרלה לשיר 14 בסדר ההופעות בגמר אירוויזיון 2019. מקור.
* Christer Björkman מצטרף לצוות הליבה של הפקת האירוויזיון גם השנה. מקור.
* ביום ראשון נערכה פגישת ראשי המשלחות בתל אביב. השבוע היה המועד האחרון להגיש את השירים בגרסותיהם הסופיות, הקליפים המקדימים, תמונות של המשתתפים עבור יח"צ, הסכמים חתומים בדבר זכויות על האלבום וה-DVD של התחרות, וידאו של ההעמדה המתוכננת על הבמה בתל אביב, פרטים מדוייקים על ההופעה המתוכננת באירוויזיון ועוד. כל שינוי אחר שייעשה על ידי אחת המשלחות חייב לקבל את אישור תאגיד השידור "כאן" בהתייעצות עם ה-EBU. שינויים, פרישה או איחור במועד ההגשה של אחד או יותר מהדברים הנ"ל יגרור קנסות, שגובהם נע בין 2000 ל-20,000 אירו.

* נערכו בחירות ל-reference group של האירוויזיון: Reto Peritz משווייץ יחליף את Emilie Sickinghe מהולנד אחרי השנה הבאה. Nicola Caligiore האיטלקי ו-Aleksander Radič הסלובני נבחרו להישאר שנה נוספת בתפקיד. מקור.
* הופעתה של מדונה בגמר האירוויזיון בסכנה. כך לפי Ynet. לפי הכתבה, התוכן של אחד השירים, אותו היא מתוכננת לשיר במסגרת מופע הביניים, מעורר מחלוקת בקרב מפיקי האירוע. מדונה, כך נמסר, מתכננת לשיר שיר בעל אופי פוליטי. אם תשאלו אותי, מדובר במסע יח"צ של קברניטי האירוויזיון ומנהליה של מדונה. סערה בכוס עראק.
* השבוע הוכרז על תחרות ה"האקתון". מדובר בתחרות בת יומיים אשר נערכת בחסות "תאגיד השידור האירופי EBU ו- MyHeritage, ובשיתוף עם מיקרוסופט ישראל כשותף טכנולוגי מוביל, רשות החדשנות, תאגיד השידור הציבורי "כאן", ומועדון החובבים הבינלאומי OGAE." במסגרת התחרות, נדרשים המשתתפים לפתח מוצרים חדשים עבור האירוויזיון בתחומי נגישות הצפייה ושדרוג חווית הצפייה. מקור. ההרשמה פתוחה עבור צוותים לשבועיים הקרובים באתר הבא.
* "כאן" השיק את המשחק "Douze or Boos", אשר בו הגולשים שומעים 20 שניות מכל שיר ומחליטים האם לסמן V או X על כל שיר, בדומה למתרחש באפליקציית ההכרויות טינדר. השירים מוצגים ללא שם המדינה, האמן או השיר. בסוף המשחק מוצג לגולש מהם השירים אותם אהב.
* האנגר 11 נבחר לארח את מועדון האירוקלאב השנה. המועדון יהיו פתוח בין התאריכים 11-18/05 בין השעות 21:00-04:00. הכניסה חופשית לבעלי אקרדיטציה בלבד או לבעלי צמיד, שיהיה זמין לרכישה לחברי מועדון חובבי האירוויזיון הרשמי, ה-OGAE. יש לציין כי אין עדיין אישור רשמי לבחירה בהאנגר 11.


* במה שנראה כאקט של יח"צ בלבד, נמסר כי צוות בין־משרדי של מספר משרדי ממשלה יבדוק אם נציגי איסלנד לאירוויזיון מתכננים להפר את "חוק החרם". בנוסף "ארגון הימין "שורת הדין", המייצג נפגעי טרור יהודים, קרא לשר הפנים, אריה דרעי, למנוע את כניסת"הטארי" לישראל בגלל הצהרותיה ותמיכתה בפלסטינים." יצוין כי ישראל התחייבה לאפשר לכל המשתתפים להיכנס למדינה ללא בעיה.

au אוסטרליה
הסיפור המוזר של השבוע מגיע מאוסטרליה, שם פוטר מגיש רדיו כי השמיע את השיר האוסטרלי לאירוויזיון, "Zero Gravity". מקור.

ukraine  אוקראינה
Kazka הצהירו, כי למרו הכל, יגישו שיר לקדם גם בשנה הבאה:

albania אלבניה
נחשפה הגרסה הסופית לשיר האלבני, והקליפ הרשמי:

estonia אסטוניה
Sebastian Lestapier השבדי התווסף לרשימת הקרדיטים של השיר האסטוני לאירוויזיון כאחד הכותבים.

belgium1 בלגיה
Eliot התווסף לרשימת הקרדיטים של השיר הבלגי לאירוויזיון כאחד הכותבים.

belarus בלרוס
כך נראו תוצאות קבוצת המיקוד הבינלאומית על שירי הקדם:

1VoLUeX

united_kingdom בריטניה
עוד במלוות השנה, Melanie Wehbe, אשר הייתה שותפה בכתיבת השיר הדני השנה.

netherlands הולנד
בראיונות שנתן Duncan Laurence הוא ציין כי הוא צפה בהופעה של Serhat מאירוויזיון 2016 עם חברים ושקל בעקבות כך לשלוח שיר שייצג את סן מרינו. עוד הוא סיפר כי השיר קשה לביצוע, אך הוא לא חושש מכך. הוא ציין כי יש לו בן זוג, שמעדיף להישאר אנונימי.
על ההופעה יעבדו Ilse DeLange, נציגת המדינה ב-2014 כחלק מהרכב, Ignace d'Haese ו-Hans Pannecoucke, מי שביים את ההופעה ההולנדית ב-2014, את הספרדית ב-2017 ואת הבלגית ב-2018.

hungary הונגריה
פורסמה הגרסה הסופית של השיר לאירוויזיון:

lithuania ליטא
Jurijus יופיע באירוויזיון תחת שמו Jurij Veklenko. מקור – האתר הרשמי. הוא צפוי לשחרר בקרוב גרסה חדשה לשיר האירוויזיון, "Run With The Lions".

moldova מולדובה
פורסם הקליפ הרשמי של השיר המולדבי:

לפי Eurovoix, להקת Sunstroke Project, נציגי המדינה ב-2010 ו-2017, יתלוו למשלחת המולדבית לאירוויזיון ויסייעו בתכנון ההופעה.

montenegro מונטנגרו
פורסם הקליפ הרשמי והגרסה החדשה של השיר המונטנגרי לאירוויזיון:

norway נורבגיה
Rûdiger Schramm הגרמני התוסף לקרדיטים של השיר הנורבגי לאירוויזיון כאחד הכותבים.

san_marino סן מרינו
Susan Applegate הוצאה מרשימת הקרדיטים של השיר הסן מרינאי לאירוויזיון. כעת רק Serhat מצוין ככותב המוזיקה והמילים.

serbia סרביה
Darko Dimitrov המקדוני התוסף לקרדיטים של השיר הסרבי לאירוויזיון כאחד הכותבים.

finland פינלנד
Darude הצהיר שיבוצעו שינויים מינוריים בשיר לקראת האירוויזיון. הגרסה הסופית תיחשף עם יציאת אלבום האירוויזיון. בנוסף, ייתכן מאד ושמו של סבסטיאן לא ייכלל בקרדיטים של השיר וייתכן שנציג פינלנד יוצג כ-Darude. מקור – האתר הרשמי.

france צרפת
שמו של Bilal ושמה של Medeline הוסרו מרשימת הקרדיטים של כותבי השיר הצרפתי לאירוויזיון. כעת רק הצמד Madame Monsieur רשומים ככותבים.

croatia קרואטיה
ראשת המשלחת Elizabeth Homsi, ציינה כי יהיו שינויים בהופעה מהקדם, על מנת להפוך את ההופעה ליותר דרמטית באירוויזיון. מקור.

romania רומניה
פורסם הקליפ הרשמי והגרסה הסופית של השיר הרומני:

sweden שבדיה
3,604,000 צופים צפו בגמר הקדם השבדי. מדובר בעלייה משנה שעברה. 79% מצופי הטלוויזיה בחרו במלודיפסטיבלן בשבת האחרונה, כאשר בטווח הגילאים 20-59, אחוזי הצפייה הגיעו ל-83.3%.
בניתוח תוצאות הקדם, ניכר כי השינוי בשיטת ההצבעה השפיעה מעט על התוצאות, אך לא יותר מידי. בטרום הגמר הראשון, Anna Bergendahl הייתה מעפילה ישירות לגמר במקום Mohombi. בטרום הגמר השלישי, Rebecka Karlsson הייתה מעפילה לגמר במקום Lina Hedlund. בטרום הגמר הרביעי, Ann-Louise Hanson הייתה מעפילה לסיבוב "ההזדמנות הנוספת" במקום Lisa Ajax, שהייתה מודחת מן התחרות. שינויים במיקומים ונתונים מספריים נוספים ניתן לקרוא במקור הבא.
בניתוח תוצאות הצבעת הקהל באפליקציה, ניכר כי בשתי קבוצות הגילאים הצעירות זכה Bishara במקום הראשון. שאר קבוצות הגיל העדיפו את John Lundvik.
אם היה נעשה שימוש בשיטת הניקוד הישנה, הניקוד מהקהל היה מתפצל כך:
65 John Lundvik
51 Bishara
47 Hanna Ferm & Liamoo
41 Jon Henrik Fjällgren
39 Mohombi
35 Wiktoria
34 Lisa Ajax
34 Arvingarna
34 Anna Bergendahl
30 Malou Prytz
28 Nano
26 Lina Hedlund

במקרה זה, התוצאה הסופית עם ניקוד השופטים הייתה כדלקמן:
161 John Lundvik
95 Hanna Ferm & Liamoo
89 Bishara
82 Nano
73 Lisa Ajax
71 Mohombi
71 Wiktoria
61 Arvingarna
60 Jon Henrik Fjällgren
58 Lina Hedlund
54 Anna Bergendahl
53 Malou Prytz

ניתן לקרוא ניתוחים נוספים גם על תוצאות אלטרנטיביות במלודיפסטיבלן 2019 בכתבה הזו.
נציג שבדיה לאירוויזיון, John Lundvik, סיפר כי היה אמור להשתתף במלודיפסטיבלן 2017, אך איבד את המקום לטובת Loreen, אשר הסכימה להשתתף רק בלילה שלפני הכרזת המתמודדים. מקור.

switzerland שווייץ
פורסם כי השיר השווייצרי לאירוויזיון הולחן רק על ידי Jon Hällgren ו-Lukas Hällgren, בעוד Laurell Barker, Mac Frazer ו-Luca Hänni אמונים על המילים בלבד, לצד צמד המלחינים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.