2019: המדריך המהיר לגמר

הערב, ה-18/05, ייערך גמר אירוויזיון 2019. להלן המדריך המהיר למי שמתכוון לצפות הערב בתחרות:

המיקום: אקספו תל אביב, תל אביב, ישראל.
מנחים: ארז טל, בר רפאלי, לוסי איוב ואסי עזר.
מה בתכנית הערב? 26 מדינות מתחרות על הבכורה: 20 אשר העפילו משני חצאי הגמר + 5 הגדולות + המדינה המארחת. הצבעת הקהל בבית מהווה 50% מסך הניקוד. בנוסף, לכל מדינה צוות שופטים המונה 5 אנשים מתעשיית המוזיקה והבידור המקומית. הצבעת השופטים מהווה את 50% הנותרים מסך הניקוד. סדר ההופעות נקבע על ידי מפיקי התחרות, כאשר הגרלה מוקדמת קבעה אילו מדינות תופענה בחצי הראשון של הערב ואילו בחציו השני.
מופע הפתיחה יכלול את השירים "דיווה" ו"תל אביב" בביצוע דנה אינטרנשיונל ואילנית, ו-"Golden Boy" בביצוע נדב גדג'. לאחר מכן ייערך מצעד הדגלים בו כל יעלו כל המבצעים הזה אחר זה לנפנוף מהיר לקהל ויצעדו לגרין רום. במופע הביניים יבצעו אמני אירוויזיון מהעבר להיטי אירוויזיון מהעבר, אך לא שלהם; האמנים הם Conchita Wurst, Måns Zelmerlöw, Eleni Foureira ו-Verka Serduchka. גלי עטרי תבצע את "הללויה", נטע ברזילי תבצע את הסינגל החדש שלה "Nana Banana", עידן רייכל יבצע את "בואי". גולת הכותרת תהיה הופעתה של מדונה, אשר תבצע את הסינגל החדש שלה "Future" בשיתוף Quavo. היא גם תבצע את הלהיט האלמותי שלה "Like a Prayer". גם גל גדות צפויה לקחת חלק במופע.
מי מצביע הערב? כולם, כל 41 המדינות שהשתתפו בתחרות, כולל אלו שלא העפילו לגמר. בסוף הערב יפנו המנחים לדוברים של כל מדינה. כל אחד מ-41 הדוברים יקריא את הצבעת השופטים בלבד. לאחר 41 ההצבעות יקריאו המנחות את תוצאות הצבעת הקהל בבית, כאשר היא כבר משוקללת. ההקראה תהיה מהשיר שקיבל את התוצאה הנמוכה בשופטים עד השיר אשר הגיע למקום הראשון בהצבעתם, ללא קשר לאופן בו דירג אותם הקהל. הנקודות הן למעשה סכימה של כל הנקודות שהוענקו בהצבעת הקהל מכל 41 המדינות. המדינה אשר סכום הנקודות, שקיבלה מהשופטים ומהקהל בסוף הערב, יהיה הרב ביותר, תוכרז כזוכת אירוויזיון 2019.
קצת טריוויה: רוב השירים יבוצעו באנגלית, למעט שיר בסרבית, שיר בספרדית, שיר בסלובנית, שיר באיטלקית ושיר באלבנית. השיר הצרפתי יושר בצרפתית ואנגלית, השיר הדני כולל שורות בצרפתית, דנית וגרמנית, השיר הסן מריאני כולל שורה בטורקית. הערב יתחרו 9 זמרות, 10 זמרים ו-7 הרכבים או צמדים.

המדינות המתמודדות (לפי סדר הופעתן)*:

סיכויי הזכייה חושבו כממוצע היחס הדצימלי של 3 אתרי הימורים מובילים: Ladbrokes, WILLIAM HILL ו-PADDY POWER.

01. malta מלטה
מי? Michela, ילידת גוזו, מלטה. זכתה ב-X Factor המלטי, אשר הפרס בו היה ייצוג המדינה באירוויזיון.
מהו השיר? "Chemeleon" הוא פופ RnB עם אפרו-פיוז'ן. הפקת השיר מדויקת, קצת מלפני שלוש שנים, אבל כזו שיכולה לעבוד. מריאצ'י מקסקיני, צלילים קאריביים, דרופ אלקטרוני עם בס כבד.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-11 בסיכויי הזכייה. היה גבוה יותר בחודשיים האחרונים, אך ככל הנראה מיקומו כפותח התחרות הוריד מסיכויו לזכות.

02. albania אלבניה
מי? Jonida Maliqi, ילידת טיראנה, בירת אלבניה. זמרת ומנחת טלוויזיה. שופטת ב-The Voice המקומי.
מהו השיר? "Ktheju tokës" הוא בלדה אתנית-ניו אייג'ית. השיר מתחיל בצלילי תופים רועמים ואחריהם נכנס קולה הצלול והמכשף של Jonida. על רקע צליל גס מאד, נכנס לופ אלקטרוני וקולה של הזמרת עולת בצעקה רמה. השיר בעל משמעות פוליטית מקומית.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-25 והאחרון בסיכויי הזכייה. אלבניה הייתה מעפילה מפתיעה לגמר. מיקומו שני בסדר השירים, הנחשב רע סטטיסטית, לא תרם לסיכויי הזכייה הגבוהים.

03. czech_republic צ'כיה
מי? Lake Malawi היא להקת פופ אינדי מ-Třinec, צ'כיה, אשר נוסדה ב-2013.
מהו השיר? "Friend of a Friend" מתחיל כמידטמפו פופ-רוק ובפיזמון הופך לאלקטרופופ-פאנק חביב מאד. כשהסולן עובר לספוקן וורד הוא מאמץ לעצמו מבטא בריטי. שיר קליל, האווירה בשיר היא אוורירית ואווירית, שיר אהבה אסקפיסטי, אמביינט עם מעט Fאנק, המנותק מהזמן ומהמקום.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-18 בסיכויי הזכייה.

04. germany גרמניה
מי? S!sters הן Carlotta Truman ו- Laura Kästel. הצמד נוצר עבור הקדם הגרמני. טרומן השתתפה ב-2014 ב-The Voice Kids המקומית וסיימה במקום השני. קסל השתתפה ב-2004 בתחרות הכשרונות Star Search והגיעה לחצי הגמר. תחת השם Laurita Spinelli שימשה כזמרת ליווי בהופעותיה של Lena, זוכת אירוויזיון 2010.
מהו השיר? "Sister" הוא בלדת פופ דרמטית וצעקנית, גם אם מודרנית. זה לוחץ מידי והמלודיה לא מעניינת במיוחד. השיר מתחיל בצלילי מובייל של תינוקות, וממשיך להיבנות מבלדת פסנתר לפאוור-בלאד קרינג'ית למדי. ההרגשה היא של Contemporary Pop,  פופ גנרי ורדיו-פרנדלי, שמשלב סוגות מוזיקה שונות, אך מעקר אותן. במקרה זה ניתן להצביע על פופ, רוק וקצת גוספל.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-25 והאחרון בסיכויי הזכייה.

05. russia רוסיה
מי? Sergey Lazarev, יליד מוסקבה, רוסיה. בעל קריירה מוזיקלית ענפה ונחשב לאחד מזמרי הפופ המצליחים ברוסיה כיום. ב-2016 ייצג את רוסיה באירוויזיון עם השיר "You Are the Only One". השיר הגיע למקום הראשון בטלווטינג, אך רק למקום החמישי בניקוד השופטים, ולבסוף סיים במקום השלישי הכללי.
מהו השיר? "Scream" הוא פאוור בלאד דרמטית מאד, בעלת הפקה תזמורתית, ועיבוד קודר, שמזכיר מחזות זמר. מתחיל כבלדת פסנתר פשוטה, אך הגשר ממהר להגיע, ועמו מתגברים צלילי הפסנתר וגם צלילי תופים רועמים. הפיזמון מלוווה בכינורות דרמטיים שמתווים את הכיוון המלודי של השיר ואת האווירה העצבנית משהו. בבית השני יש כבר הפקה אלקטרונית עדינה, שוב להגברת הדרמה. בפיזמון השני נכנסת להקת הליווי, המדמה להקת גרגוריאנית. 3 דקות שהולכות ומתגברות ואשר נבנו להשאיר את הקהל במתח תמידי.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-7 בסיכויי הזכייה. רוסיה הייתה אחת הפייבוריטיות לזכייה, אך ככל שהזמן נקף הלכה והתרחקה מהפסגה. כעת נמצאת בשפל שלה מאז תחילת העונה.

06. denmark דנמרק
מי? Leonora, ילידת Hellerup, דנמרק. היא מחליקה אמנותית והתחרתה באליפות העולם לנוער. זכתה עם אחיה במדליית זהב באליפות דנמרק להחלקה על הקרח. כילדה זכתה לבדה באליפות דנמרק בהחלקה על הקרח לילדים. עובדת כמאמנת של החלקה אמנותית וכוראוגרפית.
מהו השיר? "Love Is Forever" הוא מידטמפו סינגר-סונגרייטרי, על אף שלאונורה עצמה לא הייתה מעורבת בכתיבתו. פופ-פולק, המשלב משפטים בשפות שונות, כולל חלק נכבד בצרפתית. מחויך, אביבי וקליל, על רקע קולה מתקתק של הזמרת, אך גם מאד חנפני.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-12 בסיכויי הזכייה.

07. san_marino סן מרינו
מי? Serhat, זמר ואיש תקשורת טורקי, יליד איסטנבול, טורקיה.
מהו השיר? "Say Na Na Na" הוא אירופופ דיסקו פשוט למדי ושטוח מוזיקלית. ההרגשה היא רטרואית מאד, דיסקו קיילי מינוגי או Army of Lovers-אי, רק הרבה פחות מתוחכם ומגניב. שלוש דקות של גילטי פלז'ר, שאין לו מקום מחוץ לבועת האירוויזיון. לשיר קצוות של Soul והמנוני מצעדים.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-22 בסיכויי הזכייה.

08. fyr_macedonia מקדוניה
מי? Tamara Todevska, ילידת סקופיה, יוגוסלביה, היום מקדוניה. זמרת משנות התשעים, עת הייתה ילדה. ייצגה את המדינה ב-2008 ולא הצליחה להעפיל לגמר.
מהו השיר? "Proud" הוא פאוור-בלאד, המתחיל בנגינת פסנתר, ובהמשך מקבל עיבוד תזמורתי. תמרה שרה בקול אמוציונלי ומנסה לתעל רגש באמצעות משחק בקולה העולה ויורד. בחלק האחרון של השיר נכנסים זמרי הליווי, שמנסים לתת בוסט לשיר.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-13 בסיכויי הזכייה. אם תצליח להגיע מעל למקום ה-12, תיקבע שיא מקדוני של כל הזמנים בתחרות.

09. sweden שבדיה
מי? John Lundvik, יליד לונדון, בירת בריטניה, אשר אומץ על ידי משפחה שבדית. זמר, כותב ואצן לשעבר. נמנה בין כותבי השיר הבריטי לאירוויזיון השנה.
מהו השיר? "Too Late for Love" הוא פאוור-בלאד עם אלמנטים של Soul וגוספל.  השיר מתחיל כבלדת פסנתר שקטה ומתעצם לשיר גוספל אפטמפו בהמשך. ההפקה היא הכל מהכל. חוץ מגוספל אנחנו מקבלים גם הפקה אלקטרונית כבדה ודיסקואית
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-3 בסיכויי הזכייה.

10. slovenia סלובניה
מי? Zala Kralj & Gašper Šantl
מהו השיר? "Sebi", בסלובנית "לעצמך",  הוא טריפ-הופ/דאון טמפו אמביינטי וקסום. סגנון שלא שומעים באירוויזיון תכופות. אינדי-פופ המשלב בין האקוסטי לאלקטרוני. ההפקה עדינה ואמביינטית. הקול של זאלה נמוך ומכשף. הסלובנית נשמעת נפלא. זה נשמע כמו שיר אורגני, שלא נכתב במיוחד בשביל האירוויזיון.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-22 בסיכויי הזכייה.

11. cyprus קפריסין
מי? Tamta, זמרת יווניה ילידת טבליסי, בירת גאורגיה. סיימה במקום השני ב-Super Idol Greece ב-2004. ב-2014 וב-2015 השתתפה כמנטורית ב-X Factor הגאורגי וב-2016-2017 עברה ל-X Factor היווני. השנה חזרה להיות מנטורית בגרסה הגאורגית.
מהו השיר? "Replay" הוא הוא דאנס פופ רקיד, שמח ומרים, אירוויזיוני מאד.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-15 בסיכויי הזכייה. הייתה כל העונה ברשימת 10 השירים בעלי הסיכויים הגבוהים ביותר לזכות. החלה להתדרדר בסיכויים מאז תחילת החזרות.

12. netherlands הולנד
מי? Duncan Laurence, יליד Spijkenisse, הולנד. זמר וכותב שירים. מורה לפיתוח קול ולכתיבת שירים.  השתתף ב-The Voice ההולנדי והגיע לשלב חצי הגמר בנבחרת של Ilse DeLange, נציגת הולנד 2014, אשר דחפה אותו להשתתף באירוויזיון. מאז נחשף השיר, הוא ניצב במקום הראשון בסיכויי הזכייה בתחרות.
מהו השיר? "Arcade" הוא בלדת Blue Eyed Soul, אשר מתחיל שקט עם עיבוד עדין ורק בפיזמון מקבל עיבוד אגרסיבי גוספלי. זה נשמע לפרקים כמו שיר נושא מודרני לסרט של ג'יימס בונד. לקראת סוף השיר הוא עולה לקרשנדו וקולו של Laurence נחנק מאמוציות. זו תצוגה אפקטיבית ביותר של מוזיקת פופ אמוציונלית.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-1 בסיכויי הזכייה. נראה כי האיום היחיד על זכייה הולנדית מגיעה מכיוון אוסטרליה.

13. greece יוון
מי? Katerine Duska היא זמרת ויוצרת שנולדה במונטריאל, קוויבק, קנדה, וכיום חיה באתונה, יוון.
מהו השיר? "Better Love" הוא אינדי-פופ/דרים-פופ, המזכיר מאד את סגנונן של Florance + The Machine ו-Lana Del Rey. הבתים נסמכים על קולה של Duska, הנע בין גרוניות עמוקה לפלצטים מרשימים. יש בשיר השפעות של מוזיקת גוספל, וקולה מלא הנשמה של המבצעת תורם להעביר את השיר ממחוזות הפופ אל עבר המוזיקה השחורה. היא נושאת את השיר אל הפיזמון ההמנוני.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-17 בסיכויי הזכייה.

14. israel ישראל
מי? קובי מרימי, יליד רמת גן, זוכה "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", זמר ושחקן. רמת גן. החל לשיר בגיל 13. בוגר הסטודיו למשחק על שם ניסן נתיב. ב-2017 זכה בפרס השחקן המבטיח והופיע לראשונה באופרה הישראלית.
מהו השיר? "Home" מתחיל כבלדת פסנתר וממשיך כבלדה תזמורתית דרמטית מאד, אמוציונלית מאד. הבלדה מקבלת את זהותה בזכות ה-Signature Voice שלו. הוא יודע לשחק עם הקול שלו, כפי שהראה לנו ב"כוכב הבא". יש בביצוע הרבה נוכחות ואמוציות. השיר מזכיר שירי דיסני, דוגמת "Let It Go" של Edina Menzel מהסרט "Frozen". השיר הושווה ל-"You Raise Me Up" של Secret Garden, לשירים של Il Divo ול-"Shallow" של Lady Gaga ו-Bradley Cooper.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-22 בסיכויי הזכייה.

15. norway נורבגיה
מי? KEiiNO, שלישייה שהוקמה עבור הקדם המקומי. סופרגרופ מקומי הכולל את Fred Buljo, יליד Kautokeino, מוזיקאי וראפר סאמי, Alexandra Rotan, ילידת ילידת Råholt. זמרת פופ וכותבת שירים, ו-Tom Hugo, יליד קריסטיאנסנד, נורבגיה. זמר וכותב שירים.
מהו השיר? "Spirit in the Sky" הוא הימנון פופ-האוס אירופופי, אשר בבתים מצליח להישמע כמו Clean Bandit או The Chainsmokers, אבל בפיזמון חותך להמנוני הפופ-דאנס של הניינטיז.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-9 בסיכויי הזכייה.

16. united_kingdom בריטניה
מי? Michael Rice, יליד Hartlepool, דרהאם, בריטניה. ב-2014 נבחן לתחרות The X Factor במולדתו, אך הודח בשלב מחנה האימונים. ב-2018 התקבל לעונה הראשונה של תכנית הריאליטי שירה All Together Now וזכה בה במקום הראשון.
מהו השיר? "Bigger Than Us" הוא פאוור בלאד, שהולכת ונבנית ונשמעת כמו שיר גמר של אמריקן איידול או X Factor. שיר אהבה המנוני מאד, המתנפל על המאזין ויכול לעבוד לטווח קצר בלבד. השיר עשוי מידי, תפור לתחרות, שבדי במהותו.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-18 בסיכויי הזכייה.

17. iceland איסלנד
מי? Hatari הם הרכב טכנו ופאנק-רוק המגיע מרייקיאוויק, איסלנד. הלהקה הוקמה ב-2015 כצמד, וכיום היא שלישיה, אשר חבריה הם: Klemens Nikulásson Hannigan, Matthías Tryggvi Haraldsson ו-Einar Hrafn Stefánsson. מגדירים עצמם כ-"הרכב מיצג אמנותי אנטי קפיטליסטי, BDSMאי וטכנואי". זכו לכותרות בישראל לאחר ששחררו הצהרות נגד הכיבוש.
מהו השיר? "Hatrið mun sigra", באיסלנדית "השנאה תנצח", הוא רוק תעשייתי בהפקת טראנס המושר בצרחות גרוניות, החותך בפיזמון לפופ-אמביינט מלודי ומתקתק.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-7 בסיכויי הזכייה.

18. estonia אסטוניה
מי? Victor Crone, זמר יליד שבדיה.
מהו השיר? "Storm" הוא EDM עכשווי, פופ-האוס, הבנוי לאולמות גדולים, שלא לומר אולם אירוויזיון, בעל מלודיה עגולה Sing Alongאית, עם שימוש נרחב בכלי מיתר ואווירה שמחה ואופטימית. שיר באווירת OneRepublic פוגש את Avicii ז"ל.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-20 בסיכויי הזכייה.

19. belarus בלרוס
מי? ZENA, נולדה ב-2002 במינסק, בלרוס, מה שהופך אותה לצעירת המשתתפות השנה. ב-2017 הגיעה למקום השלישי ב-Fabrika Zvyozd, הגרסה הרוסית ל-Star Factory. ב-2018 הייתה אחת המנחות של אירוויזיון ג'וניור, אשר התקים במינסק.
מהו השיר? "Like It" הוא אלקטרופופ קצבי עם השפעות של מוזיקה שחורה.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-21 בסיכויי הזכייה.

20. azerbaijan אזרבייג'ן
מי? Chingiz, יליד מוסקבה, רוסיה. עבר בגיל צעיר לגור באזרבייג'ן . זכה בתחרות האיידול המקומית. התמודד בתחרות The Voice האוקראינית.
מהו השיר? "Truth" הוא דאנס-פופ-האוס בעל צלילי אמביינט, הנפתח בצלילים אוריינטליים, או יותר נכון קישוטים, הנעלמים ככל שוייב המסיבה מתעצם.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-5 בסיכויי הזכייה.

21. france צרפת
מי? Bilal Hassani, יליד פריז, צרפת. זמר, כותב ויוטיובר, בעל תואר ראשון בספרות. ב-2015 התקבל לעונה השנייה של The Voice Kids הצרפתי, לאחר שביצע באודישן את "Rise Like a Phoenix" של Conchita Wurst. הוא התקבל לנבחרת של Patrick Fiori, מי שזכור כנציג צרפת באירוויזיון 1993. לצערו, הודח מהתחרות בשלב מוקדם. ב-2017 יצא מהארון כהומו ומאוחר יותר כקוויר. עם העלייה בחשיפה החל לקבל גם איומים על חייו וסבל מבריונות ברשת. ערוץ היוטיוב של חסאני, בו הוא מפרסם סינגלים מקוריים שהוציא ובעיקר גרסאות כיסוי לשירים מוכרים, זיכה אותו במעריצים צעירים רבים. הוא הוכר כדמות בעלת השפעה וצוין כאייקון ללהט"בים צרפתים צעירים.
מהו השיר? "Roi", מלך בצרפתית, הוא שיר אוטוביוגרפי, המתחיל חצי באנגלית-חצי בצרפתית בבית, כפאוור בלאד עם מילים מעצימות. הפיזמון חלש, והכל נשמע בינוני וגנרי למדי. השיר מתחיל בנגינת פסנתר, המזכירה מעט את "Alive" של Sia.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-9 בסיכויי הזכייה.

22. italy איטליה
מי? Mahmood, יליד מילאנו, איטליה. למד ב-Centro Professionale Per la Musica במילאנו. ב-2012 התקבל ל-X Factor המקומי, אך הודח לאחר 3 פרקים. בדצמבר 2018 היה לאחר משני הזוכים בקטגוריית האמנים הצעירים של פסטיבל סנרמו. משם התקבל לפסטיבל סנרמו 2019 וזכה בו.
מהו השיר? "Soldi", כסף באיטלקית, הוא פופ משולב עם RnB, היפ הופ והפקת אלקטרופופ מתקדמת. השיר קליט, שונה מאד מהקו האיטלקי הכללי של הסנרמו. זה מודרני, אקלקטי, אך גם נגיש מאד ולהיטי במידה. יש בשיר השפעות של הזמר הבלגי Stromae.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-5 בסיכויי הזכייה.

23. serbia סרביה
מי? Nevena Božović, ילידת מיטרוביצה, קוסובו, אז חלק מסרביה ומונטנגרו. ב-2007 ייצגה את סרביה באירוויזיון ג'וניור עם השיר "Piši mi" וסיימה במקום השלישי. ב-2013 זכתה לפרסום כאשר סיימה שנייה בתחרות "Prvi glas Srbije", הגרסה הסרבית ל-"The Voice". ביחד עם שתי מתמודדות אחרות בתחרות הקימו את השלישייה Moje 3, אשר ייצגה את המדינה באירוויזיון 2013. השיר "Ljubav je svuda" נכשל מלעלות לגמר, אך Božović הייתה לאמנית הראשונה בהיסטוריה שהתחרתה הן באירוויזיון ג'וניור והן באירוויזיון.
מהו השיר? "Kruna", בסרבית "כתר", הוא בלדה דרמטית, רדיו פרנדלית מאד, אך לא במובן מודרני.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-15 בסיכויי הזכייה.

24. switzerland שווייץ
מי? Luca Hänni, יליד ברן, שווייץ. זכה בתחרות הריאליטי-שירה הגרמנית "‘Deutschland sucht den Superstar". הוא היה הלא-גרמני הראשון לזכות בתכנית. היה לשווייצרי הראשון מזה 52 שנים שכבש את המקום הראשון במצעד בגרמניה. בנוסף הוא גם דוגמן ומנחה.
מהו השיר? "She Got Me" הוא דאנס-פופ עם השפעות של מוזיקה שחורה ומוזיקה לטינית, עם דגש על רגאטון. הבתים והגשר הם יותר RnB, כאשר הפיזמון הוא יותר על הצד הרגאטוני. הדרופ אחרי הפיזמון הוא כבר טורקי או ערבי או מזרח תיכוני.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-4 בסיכויי הזכייה.

25. au אוסטרליה
מי? Kate Miller-Heidke, ילידת בריסביין, קווינסלנד, אוסטרליה. זמרת סופרן ויוצרת, בעלת השכלה קלאסית.
מהו השיר? "Zero Gravity" הוא אלקטרו-פופ קצבי, שמגביר קצב לקראת הפיזמון, שמפתיע בקולות סופרן ובהפקת Art-Rock.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-2 בסיכויי הזכייה. החלה את העונה באמצע הטבלה. עם תחילת החזרות נסקה לטופ 10 וכעת מתמודדת חזקה לניצחון.

26. spain ספרד
מי? Miki, יליד טראסה, מחוז ברצלונה, מזרח קטלוניה, ספרד. בעל תואר בניהול ואדמיניסטרציה. שר בלהקת גרסאות כיסוי בשם Dalton Bang. ב-2018 התקבל לריאליטי השירה, Operación Triunfo, ובדצמבר האחרון סיים בו במקום השישי. בגאלת האירוויזיון סיים עם שירו במקום הראשון עם 34% מקולות הקהל.
מהו השיר? "La Venda", כיסוי העיניים בספרדית, הוא שיר אפטמפו לטיני אמיתי, מסוגת הרומבה, המנוני, שמח, מרים ומרקיד, בלי התחכמויות מיותרות. זה מסוג השירים, שאם ספרד לא תביא, אף אחד לא יביא. זה לא יביא להצלחה מדהימה באירוויזיון, אבל יהיה אחד המרעננים של התחרות.
סיכויי זכייה? השיר ממוקם במקום ה-14 בסיכויי הזכייה.

ערב מוצלח אירופה, ערב מוצלח ישראל 🙂

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.