2020: ישראל – הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 יוצאת לדרך!

מי יילך בעקבותיהם של נדב גדג', חובי סטאר, אימרי זיו, נטע ברזילי וקובי מרימי? עונה שביעית של "הכוכב הבא" ושישית של "הכוכב הבא לאירוויזיון" מתחילה בשולחן עמוס שופטים. התכנית נפתחת בקטעי וידאו מאירוויזיון 2019 באדיבות תאגיד השידור ועיריית תל אביב. גם קובי מרימי מקבל אזכור של כבוד. אסי ורותם משדרים מאמסטרדם ומרוטרדם, הולנד, כולל הצצה לאולם שיארח את התחרות. חוזרים לנווה אילן. השופטים מוצגים: קרן פלס, שירי מימון, אסף אמדורסקי, סטטיק ובן אל והשופט החדש, איתי לוי.

המתמודדת הראשונה היא אלה-לי להב, בת 16 משוהם. האודישן שלה קודם יפה ברשתות החברתיות, קצת כמו האודישן של קובי מרימי אשתקד, אבל לא באותה האינטנסיביות. היא בוחרת לשיר את "You Don't Own Me" של Lesley Gore. זה לא ביצוע מיוחד, הוא טוב, אבל לא מדהים. היא מביאה אנרגיה חדשה, שלא משתפכת יותר מידי, ובהחלט יהיה אפשר לעבוד איתה ולבנות אותה. השופטים כולם מצביעים בעדה והיא מסיימת עם 95% די מדהימים.

המתמודדת הבאה היא אילור בר, בת 29 מפתח תקווה. התמודדה בעבר בתכנית האיומה "אביב או אייל". אחרי פלרטוט עם קארדבורד של איתי לוי מאחורי הקלעים, היא עולה לבמה. היא מבצעת את "Power" של Little Mix. ברור שהיא לא שרה מאתמול, יש לה קול ויכולת להחזיק במה. היא קצת בולעת את המילים, אבל בגדול זו הופעה מאד טובה. קרן נותנת לה אדום ואחריה גם אסף, מה שמותיר אותה עם 66% ובלי מקום בשלב הבא. מגוחך. קרן טוענת שזה היה חובבני ושזה הביך אותה.

המתמודד הבא הוא אוהד שרגאי, בן 36 מכפר סבא. שרגאי הוא יוצא" כוכב נולד", חבר להקת עילי בוטנר וילדי החוץ ואחד משני הכותבים של השיר הישראלי לאירוויזיון 2019, "Home" של קובי מרימי. אחרי שיחה מאחורי הקלעים על החוויה באירוויזיון, הוא עולה לבמה. הוא מבצע את "I Wanna Dance With Somebody" של Whitney Houston, אך בגרסת בלדת פסנתר. זה מקצועני מאד, מרגש ויומרני במידת מה. יש לו signature voice שאי אפשר לטעות בו. הוא ווקליסט מצוין, שלא בא לחלטר. הייתי מאד רוצה לראות אותו משוחרר בשיר פופ קצבי, שלא ייקח עצמו יותר מידי ברצינות. כל השופטים מצביעים בעדו והוא מסיים עם 88%. שירי טוענת שהוא הגיע בדיוק בזמן ושיש לו סיכוי לזכות בקלות העונה. קרן מצטרפת ומהמרת עליו כזוכה.

המתמודדת הבאה היא נועה ממן, מקריית אתא. היא זמרת אירועים. מאד מגניבה, אמיתית ומשעשעת. הביטחון העצמי שלה בשמיים, השאלה היא האם היכולות הקוליות שלה תואמות את הביטחון. היא בוחרת לבצע את "חייאתי" של נסרין קדרי. היא שרה מצוין, אבל לצערי לא שמעתי משהו בקול שלה, שמייחד אותה. היא לא טורפת את הבמה כמו שקיוויתי. ועדיין, ווקלית היא טובה מאד. היא חייבת לעבור קאוצ'ינג כדי להופיע על במה בטלוויזיה. עם אדום משירי ואסף, היא מסיימת עם 60% ואת דרכה בתחרות.

המתמודד הבא הוא רביב כנר, בן 25 מנס ציונה. נראה יותר. הוא מדבר בחדר ההמתנה על הטראומה באיבוד חברים במבצע "צוק איתן". לא פשוט בכלל. הוא בוחר לבצע את "Angels" של Robbie Williams. קול מעט מאנפף, ללא ספק שר מבוגר מכפי גילו וגם הבחירה בשיר בן למעלה מ-20 שנה היא מוזרה מעט לבחור צעיר. האם זה מספיק לשלב הזה? כנראה שכן, אבל לא רואה אותו מגיע רחוק מידי, אלא אם כן ייצא מהקונכיה של עצמו. הוא צובר קולות לאט לאט. כל השופטים מצביעים בעדו, ורביב מסיים עם 93%. אסף אומר דברי טעם על האופן שבו טראומות בונות אמנים.

המתמודדת הבאה הוא דניאל בן אפרים, בת 20, חיילת. היא בוחרת לשיר את "נשימה" של שירי מימון. לא רע בכלל, יש לה יכולות קוליות, אבל אני לא בטוח שהיא מוכנה לבמה, יותר ללהקת בנות. היא מאד חמודה ושובת לב. עם כל 20 השנים המעטות שהיא חיה בהן, היא מלאת ביטחון. לשלב הזה זה לטעמי יותר ממספיק. קרן ואסף מצביעים נגדה. השיר מסתיים ודניאל תלויה באיתי לוי ושירי מימון. שניהם מצביעים בעדה והיא עוברת לשלב הבא עם 72%. שירי אומרת שזה היה מפוזר מידי ומנצלת את ההזדמנות לשיר את שירה בעצמה.

האחרון להתמודד להערב הוא אור עמרמי ברוקמן, בן 16 מתל אביב. אור הוא ילד מאומץ של זוג גברים הומואים, עובדה שתופשת את כל הזמן בראיון עם המנחים. הוא בוחר לבצע את "מה אתה רוצה ממני?" של חנן בן ארי. אין מה להגיד, הוא מאד אותנטי, נכנס ללב, קול עמוק ובוגר. אתה יודע שיש לו דרך לעשות ובא לך לעבור איתו את הדרך הזו. מהר מאד הוא מרים את המסך, מקבל "כחול" מכל השופטים. אור מסיים עם שיא של 97%.

בתכנית זו עלו לשלב הבא:

  1. אור עמרמי ברוקמן – 97%
  2. אלה-לי להב – 95%
  3. רביב כנר – 93%
  4. אוהד שרגאי – 88%
  5. דניאל בן אפרים – 72%

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

התכנית השנייה נפתחת באודישן של עדן אלנה, בת 19 מקריית גת, חיילת. זוכת X Factor. נורא עצוב שזוכים של תכניות ריאליטי-שירה אחרות צריכים עוד ריאליטי שירה כדי לתחזק קריירה. שירי מימון, שהייתה שופטת אז ב-X Factor, תשפוט אותה גם כאן. היא בוחרת לבצע את "Alive" של Sia. שיר ריאליטי-שירה טיפוסי, שמאפשר לה להתחיל בקטן ואז להתפרץ בפיזמון. וואו, אילו יכולות קוליות! כל השופטים מצביעים בעדה, למעט אסף, והיא מסיימת עם 87%. שירי סבורה שהיא צריכה לעבוד על הנוכחות שלה. אסף טוען שהוא לא התרגש.

המתמודד הבא הוא ינאי בן חמו, בן 24 ממגדל העמק, שיפוצניק. הוא בוחר לבצע את "יש אין סוף" של אמיר דדון. הוא קצת נשמע כמו כל זמרי המיינסטרים היום, משהו טיפה נוגה-בכייני, דוגמת אמיר דדון, עידן רפאל חביב, עידן רייכל ושות'. אני לא רואה את זה כובש במה, למרות שזה מספיק טוב לשלב זה. הוא גם עוצם עיניים לאורך כל האודישן, מה שהוא יצטרך לעבוד עליו בהמשך. הוא מקבל "כחול" מכל השופטים ומסיים עם 88%.

המתמודדת הבאה היא לי אלר, בת 29, מתל אביב. במקור מניו-יורק. היא בוחרת לשיר את "שבע בערב" של דקלה. זו גרסת אמריקן איידול של דקלה. זה מעניין. זה קצת מבטא אמריקאי, קצת סלסולים. אבל מבחינת הנוכחות היא קצת הולכת לאיבוד. אסף וקרן מצביעים "אדום" והיא מסיימת עם 65% ולא עוברת לשלב הבא. קרן טוענת שהביצוע לא היה מובהק.

המתמודדת הבאה היא ללי קולישקין, בת 16 מנהריה. היא בעלת ביטחון עצמי גבוה. היא מבצעת את "Stay" של Rihanna. היא יודעת לשיר, אבל לא ברור אם היא מבינה על מה היא שרה. היא חייבת למצוא את המקום והנישה שלה, וכרגע זה נראה מוקדם מאד בשבילה. האם יש שם פוטנציאל? בהחלט, ובלתי מבוטל, אבל היא חייבת שימקדו אותה. כל השופטים מצביעים בעדה והיא מסיימת עם 95% די מטורפים. אסף אומר שהיא מאד נוכחת בשירה שלה.

המתמודדים הבאים הם מועדון הקצב של אביהו פנחסוב. אביהו הוא הצגה, וכנראה יספק את האתנחתא הקומית העונה, קצת כמו שפיטה, רק בלי הניכוס התרבותי. הם בוחרים לשיר את "הילטון תל אביב" שלהם. הוא פרפורמר מצוין והאקט כולו מאד חזק, אבל אני לא רואה את זה מנצח, אולי אפילו לא מגיע לגמר (של "הכוכב הבא"). הוא מסיים עם 79% ו"כחול" מכל השופטים, מה שאומר שהקהל לא כל כך אהב.

המתמודד הבא הוא אדם להב, בן 30 מנתניה. אם אני זוכר נכון, הוא התמודד בעבר ב-The Voice, ויש לו רקע באופרה. באירוויזיון האחרון ליווה את Kate Miller-Heidke, נציגת אוסטרליה. הוא בוחר לבצע את "Crazy in Love" של Beyoncé. בנאל חושב שהוא מזכיר את אימרי זיו. הביצוע הוא בעיבוד יותר רוקיסטי, אבל הקול שלו חלבי מידי לעיבוד. יש בהופעה משהו אפוי מידי, מחושב מידי. הוא מסיים עם 67%, אחרי "אדום" מאסף ו"כחול" משאר השופטים. אסף חושב שזה היה קצת גנרי מידי.

המתמודד האחרון לתכנית זו הוא לואי עלי, בן 28 מכפר מע'אר. יוצא "אייל גולן קורא לך", משתתף במחזמר "זה אני" בקאמרי, וגם לקח חלק במופע האמנותי באירוויזיון 2019 כחלק מהפרויקט של עידן רייכל. הוא בוחר לבצע את "צליל מיתר" של אייל גולן. את הפיזמון הוא מבצע בערבית. אין מה להגיד, זה מושלם. הוא באמת זמר ומבצע מצוין, יש לו ניסיון בימתי ולוק מסחרי. הוא בדוק בגמר. למעט אסף, כל השופטים מצביעים לו "כחול" והוא עולה לשלב הבא עם 79%.

בתכנית זו עלו לשלב הבא:

  1. ללי קולישקין – 95%
  2. ינאי בן חמו – 88%
  3. עדן אלנה – 87%
  4. מועדון הקצב של אביהו פנחסוב – 79%
  5. לואי עלי – 79%

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.