2020: שבדיה – נחשפו אמני המלודיפסטיבלן

הרגע הזה הגיע! חשיפת רשימת המתמודדים בקדם השבדי, המלודיפסטיבלן. בניגוד לקדמים אחרים, הקדם הזה מקבל פוסט משלו. אם אתם עדיין שואלים מדוע, אז ראשית כל, ברוכים הבאים לעולם האירוויזיון. שנית, מדובר בקדם הוותיק והמפואר ביותר באירופה, עם רמת הפקה שמשתווה רק לזו של האירוויזיון. כן, השירים הם אמנם פופ ממוחזר ורמתם יורדת מידי שנה, אך הכל עטוף בעטיפה הכי נוצצת שיש. זאת ועוד, זהו קדם שכבר 18 שנים משתמש בשיטת חצאי גמר, שהפך את כל המאורע לחודש שלם של חגיגה עבור השבדים. ומעל הכל השבדים עצמם, המתייחסים למלודיפסטיבלן ביראת כבוד, כמו שהם מתייחסים לאירוויזיון עצמו, ובשל כך הם אימפריית אירוויזיון!

הקדם השבדי יתפרס כהרגלו על פני שישה שבועות וישודר בלייב מידי מוצ"ש בין התאריכים 1/02-7/03/19. תחילה ייערכו 4 מקצי טרום גמר, הידועים כ-Heats. בכל מקצה יתחרו 7 שירים, כאשר הטופ 2 מידי שבוע יעפילו לגמר. בשבוע החמישי ייערך שלב "הזדמנות נוספת", שהוא למעשה שלב "גלגל הצלה" עבור השירים שהגיעו למקומות 3-4 בתחרויות טרום הגמר. משלב זה יעלו ארבעה שירים לגמר, אשר ייערך ב-7/03 ויכלול סך הכל 12 שירים, מתמטיקה פשוטה.

להלן שמות המבצעים והשירים המתמודדים:

טרום גמר 1
Malou Prytz – "Ballerina"
כותבים: Thomas G:son, Peter Boström, Jimmy Jansson.
Felix Sandman – "Boys with Emotions"
כותבים: Tony Ferrari, Parker James, Peter Thomas, Philip Bentley, Nicki Adamsson, Felix Sandman.
OVÖ – "Inga problem"
כותבים: Nicholas Frandsen, Lukas Nathanson, Jean-Willy Akofely, Nickie Osenius Kouakou.
The Mamas – "Move"
כותבים: Melanie Wehbe, Patrik Jean, Herman Gardarfve.
Suzi P – "Moves"
כותבים: Joy Deb, Suzi Pancekov, Aniela Eklund, Malou Ruotsalainen, Chanel Tukia, Kenny Silverdique.
Sonja Aldén – "Sluta aldrig gå"
כותבים: Bobby Ljunggren, David Lindgren Zacharias, Sonja Aldén.
Robin Bengtsson – "Take a Chance"
כותבים: Jimmy Jansson, Karl-Frederik Reichhardt, Marcus Winther-John.

1574767546

טרום גמר 2
Linda Bengtzing – "Alla mina sorger"
כותבים: Yvonne Dahlbom, Jesper Welander, Adam Jönsson, Linda Bengtzing.
Dotter – "Bulletproof"
כותבים: Dino Medanhodzic, Johanna Jansson (Dotter), Erik Dahlqvist.
Anna Bergendahl – "Kingdom Come"
כותבים: Bobby Ljunggren, Thomas G:son, Erik Bernholm, Anna Bergendahl.
Thorsten Flinck – "Miraklernas tid"
כותבים: Thomas G:son.
Klara Hammarström – "Nobody"
כותבים: Erik Smaaland, Palle Hammarlund, Klara Hammarström.
Paul Rey – "Talking in My Sleep"
כותבים: Paul Rey, Lukas Hällgren, Alexander Standal Pavelich.
Méndez feat. Álvaro Estrella – "Vamos amigos"
כותבים: Palle Hammarlund, Jimmy Jansson, Jakke Erixson, Leo Mendez.

Mello2020Semi2-768x512

טרום גמר 3
• Faith Kakembo – "Crying Rivers"
כותבים: Jörgen Elofsson, Liz Rodrigues.
Amanda Aasa – "Late"
כותבים: Amanda Aasa, Siri Jansson, Erik Grahn, Alex Shield.
Albin Johnsén – "Livet börjar nu"
כותבים: Robin Stjernberg, Albin Johnsén, Gino Yonan.
• Drängarna – "Piga och dräng"
כותבים: Anders Wigelius, Robert Norberg, Jimmy Jansson.
Mariette – "Shout It Out"
כותבים: Thomas G:son, Cassandra Ströberg, Alex Shield, Mariette Hansson.
Anis Don Demina – "Vem är som oss"
כותבים: Anderz Wrethov, Johanna Elkesdotter Wrethov, Anis Don Demina, Robin Svensk.
Mohombi – "Winners"
כותבים: Jimmy Jansson, Mohombi, Palle Hammarlund.

σεμ3.png

טרום גמר 4
Hanna Ferm – "Brave"
כותבים: David Kjellstrand, Jimmy Jansson, Laurell Barker.
Nanne Grönvall – "Carpool Karaoke"
כותבים: Nanne Grönvall, Peter Grönvall.
William Strid – "Molnljus"
כותבים: Markus Lidén, Christian Holmström, David Kreuger, William Stridh.
Jacob Karlberg – "Om du tror att jag saknar dig"
כותבים: Nanne Grönvall, Isak Hallén, Henrik Moreborg, Jakob Karlberg.
Ellen Benediktson and Simon Peyron – "Surface"
כותבים: Paul Rey, Laurell Barker, Anderz Wrethov, Sebastian von Koenigsegg, Ellen Benediktson.
Victor Crone – "Troubled Waters"
כותבים: Dino Medanhodzic, Benjamin Jennebo, Victor Crone.
Frida Öhrn – "We Are One"
כותבים: Frida Öhrn, Hampus Eurenius, Nicklas Eklund.

Bildschirmfoto-2019-11-26-um-12.54.27.png

מבין המתמודדים ניתן למצוא X זמרים, שכבר הגיעו לאירוויזיון, מספר זמרים שהשתתפו במלודיפסטיבלן בעבר ומספר זמרים שזו להם ההשתפות הראשונה. להלן המתמודדים הבולטים:

 • Malou Prytz – בת 16 בלבד. השתתפה בשנה שעברה במלודיפסטיבלן והפתיעה את כולם כאשר העפילה היישר לגמר מטרום הגמר השני עם השיר "I Do Me". בגמר סיימה במקום ה-12 והאחרון.
 • Felix Sandman – שותף בכתיבת שירו. השתתף במלודיפסטיבלן 2017 כחלק מלהקת FO&O, אשר סיימו בגמר במקום ה-11 עם השיר "Gotta Thing About You". במלודיפסטיבלן 2018 התמודד כסולן וסיים במקום השני עם השיר "Every Single Day". מאז הספיק להוציא אלבום מצליח, דואט עם זוכה מלודיפסטיבלן 2018, Benjamin Ingrosso ולזכות בפרס פריצת השנה. הופיע בסדרת המתח Quicksand של נטפליקס.
 • The Mamas – שלוש מבין ארבע המלוות של John Kundvik באירוויזיון 2019.
 • Sonja Aldén – שותפה לכתיבת שירה בתחרות. השתתפה במלודיפסטיבלנים של 2006, 2007 ו-2012, אך לא הצליחה להעפיל לגמר. הייתה מכותבי  "Night of Passion" של להקת The Poodles, שגם התמודד במלודיפסטיבלן 2006 וסיים במקום הרביעי.
 • Robin Bengtsson – ייצג את שבדיה באירוויזיון 2017 וסיים במקום החמישי עם "I Can't Go On". שנה לפני כן סיים במקום החמישי במלודיפסטיבלן עם השיר "Constellation Prize".
 • Linda Bengtzing – שותפה בכתיבת שירה. התפרסמה ב-2004 עת השתתפה ב-Fame Factory השבדי. השתתפה במלודיפסטיבלנים של 2005, 2006, 2008, 2011 ו-2014. ב-2011 השיגה את הישגה הטוב ביותר בפסטיבל, כאשר סיימה רביעית עם השיר "E de fel på mig?".
 • Dotter  – שם הבמה של Johanna Maria Jansson. שותפה לכתיבת שירה. הייתה מכותבי "A Million Years" של Mariette למלודיפסטיבלן 2017. ב-2018 התמודדה בעצמה עם השיר "Cry", אך לא העפילה מטרום הגמר.
 • Anna Bergendahl – שותפה בכתיבת שירה. זוכת מלודיפסטיבלן ונציגת שבדיה 2010, ומי שהייתה הראשונה והיחידה עד כה ממדינה זו לא להעפיל לגמר האירוויזיון. בשנה שעברה התקמבקה בפסטיבל עם השיר "Ashes to Ashes", שהיה לחביב חובבים וסיים במקום העשירי.
 • Thorsten Flinck – התמודד במלודיספטיבלן 2012 עם השיר "Jag reser mig igen" וסיים במקום השמיני.
 • Paul Rey – אמן שבדי, שהיה חתום ב-Epic Records האמריקאית. עבר עם Fifth Harmony ו-Snoop Dog בין היתר. בשוק המקומי כתב גם ל-Måns Zelmerlöw. בין הכותבים של שירו ושל השיר של Ellen Benediktson & Simon Peyron.
 • Mendez – הוא בין כותבי שירו. זכור כמי שסיים במקום השני במלודיפסטיבלן 2002 עם השיר "Adrenaline". ב-2003 השתתף עם השיר "Carnaval", אך לא עלה לגמר. ב-2018 השתתף שוב עם השיר "Everyday", עלה לגמר הפסטיבל וסיים בו במקום ה-12 והאחרון.
 • Alvaro Estrella – השתתף במלודיפסטיבלן 2014, אך לא העפיל לגמר. היה רקדן בהרבה הופעות מלודיפסטיבלן.
 • Albin Jonsson – כותב שירים וראפר. כתב את "Det rår vi inte för" עבור Behrang Miri feat. Victor Crone למלודיפסטיבלן 2015. ב-2016 התמודד בעצמו כחלק מההרכב Albin & Mattias עם השיר "Rik". בשני המקרים העפיל לשלב ה-Andra Chansen, אך סיים שם את דרכו בתחרות.
 • Drängarna – הרכב ותיק, הפעיל מ-1995. ב-2002 היו במרכזה של סערה ציבורית כאשר להיטם הגדול "Vill du bli min fru" הוכר על ידי בית המשפט כפלגיאט של שיר של להקת Landslaget.
 • Mariette – שותפה בכתיבת שירה. השתתפה במלודיפסטיבלן 2015 עם "Do not Stop Believing" וסיימה במקום השלישי. ב-2017 השתתפה שוב עם "A Million Years" וסיימה במקום הרביעי. ב-2018 סיימה במקום החמישי עם "For You".
 • Anis Don Demina – דיג'יי מקומי, בין כותבי שירו. הופיע במלודיפסטיבלן 2018 כמלווה בשיר "Shuffla" של Samir & Viktor. בשנה שעברה השתתף בדואט עם Zeana, אך שירם לא עלה לגמר.
 • Mohombi – ראפר וזמר היפ-הופ יליד זאיר. היו לו כמה להיטים שכיכבו במצעדים ברחבי היבשת בתחילת העשור הנוכחי. בעשור הקודם היה חבר בלהקת Avalon, אשר השתתפה במלודיפסטיבלן 2005 ולא עלתה מטרום הגמר. כתב ל-Jennifer Lopez, Alexandra Stan ועוד. התמודד בשנה שעברה עם השיר "Hello" וסיים במקום החמישי. זכה בפרסים רבים לאורך השנים, בעיקר עבור כתיבתו לאחרים.
 • Hanna Ferm – בוגרת האיידול השבדי, בו סיימה במקום השני ב-2017. בשנה שעברה סיימה במקום השלישי במלודיספטיבלן עם השיר "Hold You" אותו שרה עם LIAMOO.
 • Nanne Grönvall – בשנות ה-80 הייתה חלק משלישיית Sound of Music והתחרתה עמם במלודיפסטיבלן 1986 עם השיר "Eldorado" וב-1987 עם השיר "Alexandra". כתבה שני שירים למלודיספטיבלן של 1992 ואת המקום השני במלודיפסטיבלן 1995, "Det vackraste" בביצוע Cecilia Vennersten. הייתה חברת ההרכב One More Time, אשר זכה במלודיפסטיבלן 1996 וסיים באותה שנה באירוויזיון במקום השלישי עם השיר "Den vilda". ב-1998, אחרי שיצאה בקריירת סולו, התמודדה במלודיספטיבלן עם השיר "Avundsjuk" וסיימה במקום הרביעי. ב-2001 התמודדה בקדם הבריטי וסיימה במקום הרביעי והאחרון עם השיר "Men". ב-2003 התמודדה שוב במלודיפסטיבלן עם השיר "Evig kärlek", שלא העפיל לגמר. ב-2005 קבעה את שיאה במלודיפסטיבלן כאשר סיימה במקום השני עם "Håll om mig". בתחילה השיר לא העפיל לגמר, אך נבחר להזדמנות נוספת. הקהל מיקם את השיר במקום הראשון, אך השופטים הורידו את השיר בדירוג והיא הפסידה את הזכייה בפסטיבל ב-3 נקודות ל-Martin Stenmarck. שנתיים לאחר מכן השתתפה שוב במלודיפסטיבלן עם השיר "Jag måste kyssa dig", אשר סיים בשלב ה-Andra Chansen. במהלך השנים התפרסמה גם כשחקנית מחזות זמר וסרטי קולנוע וטלוויזיה, מנחת טלוויזיה ורדיו וככותבת שירים, שחלקם היו ללהיטים גדולים. בשנה שעברה הייתה מהכותבים של "I Do" של Arvingarna, שסיים במקום השביעי במלודיפסטיבלן, היה ללהיט רדיו וזכה בפרסים. כתבה עם בעלה את השיר אותו היא מבצעת השנה וגם השתתפה בכתיבת השיר של Jacob Karlberg.
 • Ellen Benediktson – מעורבת בכתיבת שירה. התפרסמה לאחר שביצעה את השיר הצרפתי בחזרות הסטנד אין לאירוויזיון 2013. השתתפה במלודיפסטיבלנים של 2014 ו-2015 עם השירים "Songbird", שסיים במקום השביעי בגמר ו-"Insomnia", שלא העפיל לגמר. הצטרפה לאחר מכן להרכב Laura Nox.
 • Simon Peyron – חבר להקת המטאל Outtrigger. שירם "Echo" הגיע לשלב ה-Andra Chansen במלודיפסטיבלן 2014.
 • Victor Crone – מעורב בכתיבת שירו. ב-2015 התמודד במלודיפסטיבלן, הקדם השבדי, כששר את החלק הווקלי בשיר "Det rår vi inte för" של הראפר Behrang Miri. השיר עלה לשלב "ההזדמנות הנוספת", אך הפסיד שם לצמד Samir & Viktor. ב-2019 זכה בקדם האסטוני, ייצג את המדינה באירוויזיון 2019 וסיים במקום ה-20 עם השיר "Storm".
 • Frida Öhrn – מעורבת בכתיבת שירה. לשעבר חברת להקת האינדי Oh Laura. הייתה חברה בשלישיית הקאנטרי Cookies 'N' Beans, אשר השתתפו במלודיפסטיבלן 2009 עם השיר "What If" וב- 2013 עם השיר "Burning Flags". ב-2013 הגיע שירם לשלב ה-Andra Chansen.

להלן פירוט על כותבי השירים :

 • Thomas G:son, מעורב השנה בכתיבת 4 שירים לתחרות: השירים של Malou Prytz, Anna Bergendahl, Mariette והכותב היחיד של שירו של Thorsten Flinck. ב-2019 היה מעורב בכתיבת השירים של Anna Bergendahl, Nano, Mohombi, Zeana feat. Anis Don Demina ו-The Lovers of Valdaro. ב-2018 היה שותף בכתיבת שירי המלודיפסטיבלן של Edward Blom, Dotter, Kalle Moraeus & Orsa Spelmän ו-Emmi Christensson. כותב שירים רבים למלודיפסטיבלן ולקדמים ברחבי היבשת מידי שנה. הצלחתו הגדולה ביותר עד היום היא "Euphoria" של לורין, שזכה באירוויזיון 2012. בשנים האחרונות שיריו מצליחים פחות ופחות. ב-2018 השיר "Taboo", שכתב וזכה בקדם המלטי לא הפעיל לגמר האירוויזיון.
 • Peter Boström, מכותבי השיר של Malou Prytz. ב-2019 היה מכותבי השיר של The Lovers of Valdaro. היה אחראי בעבר מעבר ל-"Euphoria" של Loreen, זוכה אירוויזיון 2012, גם ל-"Manboy" של Eric Saade, השירים "In the Club" ו-"Amazing" של Danny Saucedo, למספר שירי אירוויזיון, רובם בשיתוף פעולה עם Thomas G:son. הוא גם עומד מאחורי הפקת "Popular" של Eric Saade לאירוויזיון 2011. היה מכותבי השיר "A Million Years" של Mariette למלודפסטיבלן 2017, שסיים בו במקום הרביעי.
 • Jimmy Jansson, בין הכותבים של לא פחות מ-6 שירים: השירים של Malou Prytz, Drängarna, Hanna Ferm, Méndez feat. Alvaro Estrella ו-Robin Bengtsson. ב-2019 היה בין כותבי השירים של Zeana feat. Anis Don Demina, Andreas Johnson, Hanna Ferm & Liamoo, Margaret ו-Dolly Style, היה ב-2018 מכותבי השירים של Moncho ושל Mendez. השתתף ב-2001 כחלק מלהקת The Poets, ולבדו בשנת 2005 וב-2007. במלודיפסטיבלן 2017 היה בין כותבי השירים "One More Night" של Dinah Nah, שלא העפיל מרבע הגמר ו-"Bound to Fall" של Les Gordons שסבל מגורל דומה.
 • Nicki Adamsson, מכותבי השיר של Felix Sandman, כתב בעבר ל-Sanna Nielsen, Tove Lo ועוד.
 • Lukas Nathanson, מכותבי השיר של OVÖ, כתב בעבר ל-Mariette, Vlad Reiser, Monica, The Saturdays ועוד.
 • Melanie Wehbe, מכותבי השיר של The Mamas, הייתה מכותבי השיר של Lina Hedlund ב-2019, אשר סיים במקום ה-11. הייתה בין הכותבים של השיר "Glow" של Manda, שלא עלה מטרום הגמר במלודיפסטיבלן 2014.
 • Herman Gardarfve, מכותבי השיר של The Mamas, כתב בעבר ל-Robin Bengtsson.
 • Joy Deb, מכותבי השיר של Suzi P, היה ב-2019 מכותבי השירים של Nano, High 15 ו-Wiktoria, עם אשתו Linea כתב את השיר הפיני לאירוויזיון 2018, "Monsters" של Saara Aalto, שסיים במקום ה-25. היה בצוות הכותבים של "Statements" של Loreen ממלודיפסטיבלן 2017, שהגיע לשלב ה-Andra Chansen ושל "I Don't Give A" של Lisa Ajax, שסיים במקום התשיעי. ב-2016 היה מהכותבים של "Don't Worry" של Ace Wilder, שסיים במקום השלישי, "Hunger" של Molly Pettersson Hammar, ו-"I Will Wait" של ISA, שהגיעו לשלב ה-Andra Chansen ו-"My Heart Wants Me Dead" של Lisa Ajax, שסיים במקום השביעי. היה מהכותבים של זוכה האירוויזיון האחרון מטעם שבדיה, "Heroes" של Måns Zelmerlöw ושל השיר השבדי לאירוויזיון 2013, "You". ב-2014 היה בצוות הכותבים של "Busy Doin' Nothin'" של Ace Wilder, שסיים במקום השני במלודיפסטיבלן, של "Glow" של Manda ו-"Red" של EKO, שלא עלו משלב טרום הגמר ו-"Echo" של Outtrigger, שסיים את דרכו בשלב ה-Andra Chansen. כתב גם לאלבום הראשון של Fifth Harmony. השתתף בכתיבת השיר של Felicia במלודיפסטיבלן 2018.
 • Bobby Ljunggren, מכותבי השירים של Anna Bergendahl ושל Sonja Aldén, היה ב-2019 שותף בכתיבת השיר של Anna Bergendahl, היה שותף בכתיבת השיר שלה לאירוויזיון 2010, "This Is My Life", שלא העפיל לגמר האירוויזיון. היה שותף בכתיבת "Constellation Prize" של Robin Bengtsson, שסיים במקום החמישי במלודיפסטיבלן 2016, "Living To Die" של Andreas Johnson, שלא עלה מטרום גמר מלודיפסטיבלן 2015, "Hotel A" של Cecilie Alexandra, שסיים במקום הרביעי בקדם הדני ב-2015, "Casanova" של Elisa Lindström ו-"Burning Alive" של Shirley Clamp, שלא עלו מטרום הגמר במלודיפסטיבלן 2014 ו-"Survivor" של Helena Paparizou, שעלה משלב "ההזדמנות השנייה" וסיים במקום הרביעי במלודיפסטיבלן 2014. עוד ממנו: "I Din Himmel" של Sonja Aldén, שלא עלה מטרום הגמר במלודיפסטיבלן 2012, "I Thought It Was Forever" של Shirley's Angels, שעלה לשלב "ההזדמנות השנייה" במלודיפסטיבלן 2011 ו-"I'm In Love" של Sanna Nielsen, שסיים במקום הרביעי במלודיפסטיבלן 2011 ועוד ועוד ועוד.
 • David Lindgren Zacharias, מכותבי השיר של Sonja Aldén, היה בשנה שעברה מכותבי השיר של Ann-Louise Hanson, שלא העפיל מטרום הגמר, "Kärleken finns kvar". כתב ל-Sanna Nielsen, Magnus Carlsson ו-Darin.
 • Marcus Winther-John, מכותבי השיר של Robin Bengtsson, כתב בעבר ל-Lighthouse X, Bryan Rice, David Bisbal, Emmelie de Forest, New Kids On The Block, Mohamed Ali, Sukkerchok, Ivi Adamou ורבים אחרים. הוא גם היה בין כותבי השיר של אנדורה לאירוויזיון 2009.
 • Yvonne Dahlbom ו-Jesper Welander, מכותבי השיר של Linda Bengtzing, היו ב-2018 מכותבי השיר של Ida Redig, שלא העפיל לגמר, "Allting som vi sa".
 • Dino Medanhodzic, מכותבי השירים של Dotter ושל Victor Crone, הוא בן זוגה של Dotter. היה מכותבי "Victorious" של Lina Hedlund למלודיפסטיבלן 2019.
 • Erik Bernholm, מכותבי שירה של Anna Bergendahl, היה מעורב בכתיבת שירה של Bergendahl גם בשנה שעברה. היה ב-2010 מכותבי השיר הדני לאירוויזיון, "In A Moment Like This" של Chanée & N'evergreen, שסיים במקום הרביעי. ב-2011 כתב לקדם הדני את "25 Hours A Day" של La Freak, שסיים בטופ 4. ב-2012 היה מכותבי השיר הספרדי לאירוויזיון, "Quédate Conmigo", של Pastora Soler, שסיים במקום העשירי. ב-2013 היה מכותבי השיר הגאורגי לאירוויזיון, "Waterfall" של Sophie And Nodi, שסיים במקום ה-13.
 • Erik Smaaland, מכותבי השיר של Klara Hammarström , היה בין כותבי השיר של Kamferdrops למלודיפסטיבלן 2018, שלא עלה מטרום הגמר"Solen lever kvar hos dig". היה ב-2015 בין הכותבים של "Cinderella" של Alexandra Joner לקדם הנורבגי.
 • Palle Hammarlund, מכותבי השירים של Klara Hammarström, של Méndez feat. Alvaro Estrella ושל Mohombi, היה בין כותבי השיר של Dolly Style למלודיפסטיבלן 2019, "Habibi", שלא העפיל מטרום הגמר. היה מכותבי השיר של Dolly Style במלודיפסטיבלן 2015, "Hello Hi" וכתב בעבר ל-Jessica Andersson.
 • Lukas Hällgren, מכותבי השיר של Paul Rey, היה בין כותבי השיר השווייצרי לאירוויזיון 2019, "She Got Me". היה גם מעורב בכתיבת שירה של Renaida למלודיפסטיבלן 2018, "All the Feels", שסיים במקום התשיעי.
 • Jakke Erixson, מכותבי השיר של Méndez feat. Alvaro Estrella, היה בין כותבי השיר האזרבייג'ני לאירוויזיון 2016, "Miracle" של Samra. היה מכותבי "Håll Om Mig Hårt" של Panetoz במלודיפסטיבלן 2016, שסיים במקום השמיני. ב-2013 היה מכותבי "I'm Not Alone" בביצוע Kate Hall, שהשתתף בקדם הדני.
 • Jörgen Elofsson , מכותבי השיר של Faith Kakembo, כתב את שירה של Marriette במלודיפסטיבלן 2018, "For You". באותה שנה היה מכותבי "House on Fire" של Ivy Quainoo, שהשתתף בקדם הגרמני. הוא עומד מאחורי השיר האירי לאירוויזיון 2017, "Dying To Try", שלא הצליח להעלות את אירלנד לגמר. כתב בעבר לאמנים כגון Anthony Callea, Agnes, Hurts, Edurne, Agnetha Fältskog, Britney Spears, Leona Lewis, Jedward, Kelly Clarkson, Il Volo, Michelle, Steps, The Saturdays, Celine Dion, Jennifer Lopez, Westlife, Eric Saade, Guy Sebastian, Will Young, Måns Zelmerlöw ועוד ועוד ועוד.
 • Liz Rodrigues, מכותבי השיר של Faith Kakembo, כתבה לאלבום האחרון של Celine Dion, כתבה ל-Eminem, P!nk, The Game, Jill Johnson, Pitbull, Marie Serneholt ועוד.
 • Alex Shield, אשר נמצא בין כותבי השירים של Amanda Aasa ושל Mariette, כתב לאלבומים האחרונים של Måns Zelmerlöw ו-Molly Sandén. כתב בעבר ל-Anastacia ול-Tina Arena.
 • Robin Stjernberg, מכותבי השיר של Albin Johnsén, היה מכותבי השיר של Omar למלודיפסטיבלן 2019, "Om igen", שלא העפיל מטרום הגמר. היה מכותבי "I Can’t Go On" של Robin Bengtsson, השיר השבדי לאירוויזיון 2017, שסיים במקום החמישי. ייצג בעצמו את שבדיה באירוויזיון 2013 עם השיר "You".
 • Gino Yonan, מכותבי השיר של Albin Johnsén, היה גם מכותבי השיר של Nano למלודיפסטיבלן 2017, "Hold On", שסיים במקום השני. היה מעורב בכתיבה ובעיבוד באלבומים של Loreen וכוכבים כמו Laleh ו-Carpark North השבדיים.
 • Robert Norberg, מכותבי השיר של Drängarna, היה בין כותבי השיר של Dolly Style למלודיפסטיבלן 2019, "Habibi".
 • Anderz Wrethov, מכותבי השירים ל Anis don Demina ושל Ellen Benediktson & Simon Peyron, היה ב-2019 שותף לכתיבת 4 שירי מלודיפסטיבלן: השירים של Jan Malmsjö, Rebecka Karlsson, Margaret ושירו של John Lundvik, שזכה במלודיפסטיבלן וסיים במקום החמישי באירוויזיון 2019, "Too Late For Love". הוא היה מכותבי שירה של Margaret במלודיפסטיבלן 2018, "In My Cabana", וגם היה מהכותבים של "Cool Me Down" שלה מהקדם הפולני ב-2016. היה מכותבי השיר הקפריסאי לאירוויזיון 2018, "Fuego" של Eleni Foureira, שסיים במקום השני. היה שותף בכתיבת שירו של Elias Abbas במלודיפסטיבלן 2018. כתב את "Gravity" של Jasmine Kara והיה מהכותבים של "Running With Lions" של Alice ממלודיפסטיבלן 2017. ב-2016 הוא היה מהכותבים של "Bada Nakna" של Samir & Viktor, שסיים במקום ה-12, ושל "We Are Your Tomorrow" של David Lindgren, שסיים במקום ה-11. ב-2014 הוא היה מכותבים של "Aleo" של Mahan Moin, שלא עלה מרבע הגמר. ב-2013 היה מהכותבים של "Jalla Dansa Sawa" של Behrang Miri, שהגיע לשלב "ההזדמנות השנייה". ב-2009 היה מהכותבים של השיר האזרבייג'ני לאירוויזיון, "Always" בביצוע AySel & Arash, שסיים במקום השלישי.
 • Robin Svensk, מכותבי שירו של Anis don Demina, היה בין כותבי הדואט בין האחרון לבין Zeana במלודיפסטיבלן 2019, "Mina bränder", שלא העפיל מטרום הגמר.
 • Laurell Barker, בין כותבי השירים של Hanna Ferm ושל Ellen Benediktson & Simon Peyron, הייתה מעורבת ב-2019 בכתיבת שירי האירוויזיון של בריטניה, גרמניה ושוייץ. היא גם בין כותבי השיר "Tempo" של Margaret למלודיפסטיבלן 2019, שלא העפיל לגמר. הייתה מכותבי השיר של Renaida במלודיפסטיבלן 2018, מכותבי "Legends" של Asanda בקדם הבריטי ב-2018 ומכותבי השיר השווייצרי לאירוויזיון, "Stones" של Zibbz, שלא העפיל לגמר התחרות ב-2018.
 • Peter Grönvall, מכותבי שירה של אשתו Nanne Grönvall, היה בין הכותבים של שיריה של אשתו במלודיפסטיבלנים של 1998, 2003 ו-2007, בין כותבי השיר שסיים במקום השני במלודיפסטיבלן 1995, "Det vackraste" בביצוע Cecilia Vennersten. ובין כותבי השיר השבדי לאירוויזיון 1996, "Den vilda", כחלק מההרכב One More Time.
 • Markus Lidén ו-Christian Holmström, מכותבי השיר של William Strid, כתב בעבר ל-Jedward.
 • David Kreuger, מכותבי השיר של William Strid, היה בין כותבי השיר של Jon Henrik Fjällgren למלודיפסטיבלן 2019, היה מכותבי השיר של Rolandz במלודיפסטיבלן 2018, היה בצוות הכותבים של "I Can’t Go On" של Robin Bengtsson, השיר השבדי לאירוויזיון 2017, שסיים במקום החמישי. שמו מעטר גם את השיר "Bada Nakna" של Samir & Viktor ממלודיפסטיבלן 2016, את "Sting" של Eric Saada, שהגיע למקום החמישי במלודיפסטיבלן 2015, את "I See You" של Kristin Amparo, שהגיע באותה השנה לשלב "ההזדמנות השנייה", את "Undo", שהגיע למקום השלישי באירוויזיון 2014, ובאותה השנה את שירי המלודיפסטיבלן "Yes We Can" של Oscar Zia, שסיים במקום השמיני ו-"Blame It on the Disco" של Alcazar, שסיים במקום השלישי. ב-2012 היה מכותבי "Youngblood" של Youngblood, שהגיע לשלב ה-Andra Chansen. באמתחתו להיטים שכתב ל-Britney Spears, Westlife, Il Divo, Backstreet Boys ועוד.
 • Sebastian von Koenigsegg, בין כותבי השיר של Ellen Benediktson & Simon Peyron, היה בשנה שעברה בין כותבי השיר "Tempo" של Margaret, שחלא העפיל מטרום הגמר.
 • Nicklas Eklund, מכותבי שירה של Frida Öhrn, היה בין כותבי השיר "Black Swan" בביצוע Caroline Wennergren, אשר לא העפיל מהטרום גמר במלודיפסטיבלן 2015.

6 תגובות הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.