2020: ישראל – תכנית אודישנים שישית, שביעית, שמינית ותשיעית

השבוע שודרו ארבע תכניות. גם הפעם, התכנית הובילה את טבלאות הרייטינג ביום ראשון, ביום שני, ביום רביעי ובמוצאי שבת. אבל זה כבר אולד ניוז. קשת שמה את כל הז'יטונים על התכנית, שמתחלקת לשתי תכניות קצרות ולשני ארוכות בארבע מתוך שבע רצועות פריים טיים שבועיות. רק שלא יישחקו את התכנית.

התכנית השישית נפתחת באודישן של שירה גבריאלוב, בת 30 מתל אביב. הבת של מיקי גבריאלוב. היה לה להיט גדול לפני 12 שנים בשם "הבוקר יאיר", השתתפה ב"אמריקן איידול" ולא עברה את שלב מחנה האימונים. חזרה מניו-יורק לארץ לפני כשנה וחצי. ליוותה את אזרבייג'ן באירוויזיון האחרון בתל אביב. היא בוחרת לבצע את "Shallow" של Lady Gaga & Bradley Cooper. יש לה קול מצוין, חצי מעושן כזה, אך מצד שני צלול. היא מאד מקצועית. הבעיה היחידה היא שאני חושש שיהיה לקהל קשה להתחבר אליה. עם זאת, הקהל מצביע לה הפעם בהמוניו, אז מה אני יודע. כל השופטים מצביעים בעדה והיא עולה לשלב הבא עם 91%. אסף ושירי אומרים שהיו קשיחות ונוקשות בהופעה.

המתמודד הבא הוא דייב ספקטור, בן 34 מאשדוד, מנהל עבודה בנמל ולשם מתלווה מצלמת "הכוכב הבא". הוא בוחר לבצע את "Caruso" של Lucio Dalla. זה נורא נורא מיושן ובשלבים מסוימים זה נשמע כמו קריוקי. הבחירה בשיר אופראי כזה, גורם לזה להראות ולהישמע כמעט פארודי. השופטים, כמובן, לא מסכימים איתי. עם "אדום" מאסף, הוא מסיים עם 58%. חלק מהשופטים לא מצביעים בכלל… קרן, אני מדבר אלייך. אסי ורותם נותנים לו "Save" והוא עולה לשלב הבא. אסי אומר שאופרה תמיד סיימה בטופ 5 באירוויזיון, שזה לא נכון.

המתמודד הבא הוא איציק שמלי, בן 39. היה לו מיני להיט לפני עשור, "כמה חסר". הוא בוחר לשיר את השיר באודישן. הוא טוען כי הגיע לאודישן אחרי שראה את מאיה בוסקילה בשנה שעברה בתחרות. הוא מקבל ברכה מ-Miki, נציג ספרד לאירוויזיון 2019, שמאחל לו בהצלחה באודישן. חמוד. הביצוע פחות שמאלצי מכפי שהיה בגרסת הסטודיו. יש לו קול מצוין, מלא נשמה. זה לא מפתיע, שהוא מאד מאד מקצועי. הוא מבצע את הפיזמון האחרון בספרדית, כל השופטים מצביעים בעדו, למעט אסף, והוא עובר לשלב הבא עם 81%.

המתמודדים הבאים עוברים לשלב הבא:

 1. שירה גבריאלוב – 91%
 2. איציק שמלי – 81%
 3. דייב ספקטור – 58%

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

פרק שבע נפתח באודישן של דניאל בן חיים, בן 32. יוצא "כוכב נולד 5". הוא מבצע את "ואם תבואי אליי" של עידן רייכל. זה ביצוע מאד למלמ"י, מאד חלבי, חסר עניין. אם אין לך קול מעניין, זה לא הכי חכם לבחור שיר של אמן מיינסטרימי כמו עידן רייכל. הוא נראה טוב ושר נכון, אבל שם זה נגמר. הוא לא מחזיק במה ואין לו מספיק כריזמה. עם "אדום" מאסף בלבד, הוא עובר לשלב הבא עם 81%. קרן טוענת שהוא שר מושלם, אסף טוען שזה לא היה חדש ולא מיוחד.

המתמודדת הבאה היא קים קייט רוז, מהצמד קייט ואור. היא מבצעת את "Addicted to You" של Avicii. יש לה המון ביטחון בימתי, מה שגם ראו בראיון המקדים. האודישן לא מבריק, היא קצת מזייפת מבטא ושוכחת לרגש. יש שם המון שטיקים שהיא עושה בקול שלה. גם שירי טוענת שיש יותר מידי גוונים של קול. יש כאן המון ניסיון להרשים באמצעות טכניקה, אבל חייבים לנקות לה את כל השטויות שהיא חושבת שצריך לעשות. עם "אדום" מאסף, "כחול" מקרן וסטטיק ובן אל ואי הצבעה משני השופטים הנותרים, היא מסיימת עם 41%.

המתמודדת הבאה היא שותפתה לצמד, אור אדי. היא מבצעת את "ברצלונה" של משה פרץ. יש לה קול Soul-מזרחי ובניגוד לשותפתה היא נשמעת יותר אותנטית. קצת מאנפפת. אולי זה השיר השקט, אולי זה כי היא מכסה את הפנים, אבל לקהל לוקח זמן להתחמם אליה. כל השופטים מצביעים בעדה והיא מסיימת עם 77%. אני לא רואה אותה מגיעה רחוק בתחרות, אבל זה נכון לשלב זה.

המתמודדים הבאים עוברים לשלב הבא:

 1. דניאל בן חיים – 81%
 2. אור אדי – 77%

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

התכנית השמינית נפתחת באודישן של ינון חג'ג', בן 24 מתל אביב. בן של בעלי קבוצת חג'ג'. אחרי שאמא שלו מתוודה על אהבתה לאסי, עוברים למתמודד. הוא בוחר לבצע את "תגידי לו" של אוהד חיטמן. הוא חמוד מאד ועובר מסך. הביצוע נעים, אך לא מדהים. כל השופטים, למעט איתי, מצביעים בעדו והוא מסיים עם 80% ועם מקום בשלב הבא. קרן חושבת שהוא מאד ישראלי בסגנון השירה שלו.

המתמודדת הבא היא ענג ישראל, בת 23 מאשקלון. מלמדת פיתוח קול ועובדת כזמרת חתונות לעיתים. היא בוחרת לשיר את "Turning Tables" של Adele. בחורה חמודה, חייכנית וחיובית באופן כללי. יש לה דיקציה טובה מאד, אבל קשה לי להשתחרר מתחושת זמרת החתונות… זה שיר מושלם מידי מלודית, שלא חושף ממנה מספיק, או בכלל. ועדיין, היא שרה טוב ויודעת להופיע מול מצלמה. כל השופטים מצביעים בעדה, למעט איתי, והיא עוברת לשלב הבא עם 80%. שירי שופעת מחמאות למתמודדת. איתי אומר שהטכניקה של הפיתוח קול קוברת את הרגש. אמר יפה.

המתמודד הבא הוא ברק ביטון, בן 28 ממושב תדהר, כיום גר בתל אביב. ברק הוא לא זמר מהיום וכבר הוציא כמה סינגלים לרדיו, אך טרם עשה את הפריצה שלו. שירי מספרת כי היא מכירה את ברק מהשתתפותו עמה במחזמר "אוויטה". היא לא מצביעה בשל כך, ולכל שופט עולה % ההצבעה ל-10%. ברק בוחר לבצע את "לבחור נכון" של אמיר דדון. זה מתחיל קצת כמו הופעה בבית ספר בטקס יום הזיכרון. הוא מאבד את הסולם באיזשהו שלב, הוא צועק המון. קרן, אסף ואיתי מצביעים אדום והוא מסיים עם 46% ולא עובר לשלב הבא. קרן חושבת שיש לו מניירות של מחזות זמר ושהוא לא היה צריך לשנות את המנגינה באמצע.

המתמודד הבא הוא עופר נוה, מתל אביב/רמת גן, מפיק מוזיקלי. הוא בוחר לבצע את "Laisse-moi t'aimer" של מייק ברנדט. קיוויתי שזה יהיה קצת יותר טוב. הוא מאד חמוד, אבל הוא אנטי כוכב וזה ביצוע קצת קברטי. יש לו המון ביטחון, אבל נדמה שהקהל לא מתחבר אליו. אסף מצביע "אדום", שאר השופטים מצביעים בעדו והוא עובר ברגע האחרון עם 71%. השופטים מאוהבים בו.

המתמודדת הבא היא שירה צפרי, בת 18 משערי תקווה. היא בוחרת לבצע את "Karma Police" של Radiohead. יש לה קול בוגר, מעושן קצת. זה ביצוע של מישהו שגילה עכשיו את Radiohead, ואתם יודעים מה, זה מגניב. חוששני שהקהל לא יבין אותה. השיער שלה מסתיר את רוב הפנים שלה והמיקרופון את השאר. איך הקהל יתחבר אליה? הביצוע לא חנפני ולא מתאמץ, אבל זה עשוי להיות בעוכריה. אסף וסטטיק ובנאל מצביעים "אדום", שאר השופטים מצביעים "כחול", והיא מסיימת עם 56%. אסף טוען שהקול שלה לא מתאים לאירוויזיון, איתי לוי דורש Save, ומקבל. בהחלטת המנחים, שירה עולה לשלב הבא.

המתמודד הבא הוא יהודה גברה, בן 35 מניו-יורק, במקור מירושלים. השתתף בקדם אירוויזיון 2013, וסיים במקום הרביעי. הוא בוחר לשיר את "Somebody to Love" של Queen.  זה שיר קלאסי של אודישנים… הוא לא מצליח כל כך בתווים הגבוהים בתחילת השיר, אך משתפר בהמשך. השופטים לא מתרצים. אני לא יכול להסביר בדיוק מה לא עובד. הוא מסיים את האודישן עם 33%, ובלי "כחול" אחד. קרן טוענת שזה מאד עשוי ונשמע כמו חיקוי. הפרק קרן מככבת בביקורת נכונה ולא מתחנפת. שירי אומרת שהוא לא מצא את האותנטיות שלו.

המתמודדת האחרונה לפרק זה היא גלית וייצמן, בת 46, סייעת בגן ילדים מנהריה. היא בוחרת לשיר את "The Show Must Go On" של Queen. זה קצת שחצני, אבל זה עושה את העבודה. היא נכנסת לתפקיד, שריקי בן ארי מילאה בתחרות לפני שנתיים ויכולה לתפקד כסינדרלה של העונה. יש לה קול גדול, קצת אגרסיבי מידי לטעמי, אבל בהחלט מגיע לה לעבור לשלב הבא. עם "כחול" מ-4 מהשופטים היא מסיימת את האודישן עם 69% ועם אסף אמדורסקי שטרם הצביע. שירי טוענת שהמניירות היו מיושנות, אבל שמגיע לה לעבור לשלב הבא. היא מצליחה לשכנע את אסף, שמחליט שבשביל הלהט"בים שווה להעביר את גלית בעלת המיינריות הדיוואיות. גלית ממשיכה לשלב הבא עם 77%.

המתמודדים הבאים עוברים לשלב הבא:

 1. ינון חג'ג' – 80%
 2. ענג ישראל – 80%
 3. גלית וייצמן – 77%
 4. עופר נוה – 71%
 5. שירה צפרי – 56%

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

התכנית התשיעית נפתחת עם המתמודדת עדן זהר סיוון, זמרת. עדן היא ביתה של השחקנית מסקי שיברו. היא בוחרת לבצע את "Who's Loving You" של The Jackson 5. זה ביצוע מאד נונשלנטי, היא נשמעת טוב, אבל זה לא מדהים. היא קצת נעלמת מבחינת נוכחות. אסי מכנה את זה חוסר מאמץ. כל השופטים מצביעים בעדה והיא עוברת לשלב הבא עם 92%. אסף חושב שהבחירה בשיר של Michael Jackson היא פרובוקטיבית, אך התרשם מהיכולות שלה nonetheless.

המתמודדים הבאים הם 80 ומשהו. הרכב קאברים לשירי שנות השמונים, שסולנם הוא המגיש ליאון רוזנברג. עוד לפני ששמעתי את הביצוע, די ברור שמדובר בגימיק ותו לא. מדוע להשחית על זה זמן? הם מבצעים את "Big in Japan" של Alphaville. זה קריוקי, זו טלוויזיה גרועה. עם "אדום" מאיתי, "כחול" משאר השופטים וחוסר תמיכה מהקהל, שמבין מתי עושים ממנו צחוק, החבר'ה מסיימים את האודישן עם 54%.

המתמודד הבא הוא נתנאל שרף, בן 24 ממגדל העמק. סטודנט לאדריכלות ועיצוב פנים. הסיפור בראיון לפני האודישן מדבר על החזרה בשאלה של נתנאל, שלמד בישיבה חרדית ובא ממשפחה חרדית. הוא בוחר לשיר את "מה אתה רוצה ממני?" של חנן בן ארי. יש לו קול מפתיע ועמוק, יש לו סלסולים קטנים ונעימים. ההופעה אותנטית וממש קל להתחבר אליו. רק שימשיך ככה. כל השופטים מצביעים בעדו והוא מסיים עם 86% ועם מקום בשלב הבא. סטטיק חושב שיש בו משהו מאד ישראלי, איתי חושב שהשיר היה גדול עליו, אסף טוען שהקול שלו לא היה מספיק עוצמתי או חלק. שירי חושבת שיש בו משהו פתוח וחם.

המתמודד הבא הוא אילון אלקיים, בן 16 מקריית גת. הוא בוחר לשיר את "חיים שלמים" של אייל גולן. יש לו קול קלאסי של זמר מזרחי. נשמע מאד טוב, קול צלול, לא בטוח שיש לו נוכחות חזקה מספיק ושהקול שלו מבדל אותו מזמרים אחרים בז'אנר. העובדה שהוא בן 16 עובדת לטובתו, כי ברור שיש לו זמן ודרך לעבור על מנת לגבש לעצמו את הקול והאמירה שלו. השופטים והקהל מתלהבים מהעלייה של החצי טון בפיזמון הלפני אחרון. אסף מצביע "אדום", אך שאר השופטים מצביעים "כחול" והוא עובר לשלב הבא עם 80%. שירי טוענת שיש בו משהו אחר. איתי טוען שהדיוק שלו במודולציה מבדלת אותו משאר הזמרים, שצורחים מידי פעם.

הקטע הבא הוא השטיק של שפיטה, שמשחקת את לילה סולימאן, לכאורה זמרת בדואית מרהט. כתבו כבר כי מדובר בצעד גזעני ומעליב. אני לא אוסיף מעבר.

המתמודד הבא הוא אלן בוצוייר. עלה עם משפחות בגיל 4 מארגנטינה. הסיפור המדובר בראיון המקדים, הוא על העלייה הקשה של המשפחה, שעלתה ארצה חסרת כל. הוא בוחר לשיר את "בלילה" של עידן רייכל. הוא נשמע מאד כמו עידן חביב ודומיו. זה בסדר, אבל נורא מיינסטרימי ולא מעניין. הקהל אוהב אותו והוא עולה לשלב הבא עם 84%, כאשר רק קרן לא מצביעה, מסיבה שלא הצלחתי להבין, גם אחרי שהסבירה. אסף אהב את החלקים שבו הוא שר בשקט.

המתמודד הבא הוא לידור סאילו, מראשון לציון. לידור הופיע והקליט עם ניסים תחת השם סאילו. אחרי שהשופטים מרימים לעופר ניסים, עוברים להתמקד במתמודד. הוא בוחר לבצע את "Cry Me a River" של Justin Timberlake. העיבוד הוא פופ-האוס (שהוא עשה?) יש לו קול טוב והוא יודע מה הוא שווה, אבל לא בטוח שהוא יודע למלא במה. אני מופתע שרוב השופטים הצביעו "אדום", כאשר רק קרן הצביעה "כחול". הוא מסיים עם 53% ואת דרכו בתחרות. קרן חושבת שהוא וירטואוז, בעוד סטטיק חושב שזה לא היה אודישן טוב. איתי חושב שאין לו בשלות קולית. אסף מעלה נקודה מעניינת, שאם אתה עושה ביצוע אלקטרוני, אתה צריך להיות זמר מפלצת, אני מתרגם את זה ל"זמר מוגזם", והוא לא היה מוגזם, לא מספיק.

המתמודדים הבאים עוברים לשלב הבא:

 1. עדן זהר סיוון – 92%
 2. נתנאל שרף – 86%
 3. אלן בוצוייר – 84%
 4. אילון אלקיים – 80%

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.