2020: מלטה – סיקור The X Factor, פרק 11

ברוכים הבאים להמשך הסיקור של The X Factor Malta, שנבחר כפלטפורמה לבחירת הנציג המלטי לאירוויזיון 2020. בפרקים הקודמים סוננו המתמודדים בקטגוריית הבנים, הבנות וההרכבים באמצעות "שלב ששת הכיסאות". רק 6 מתמודדים מכל קטגורייה נותרו מן הקטגוריות הנ"ל. פרק זה הוא הפרק האחרון של שלב ששת הכיסאות, ובו נתמקד בקטגוריית המעל 25. להזכירכם, ארבעת השופטים שישפטו את האודישנים הם Howard Keith Debono, Ira Losco, Alexandra Alden ו-Ray Mercieca. המנחה הוא Ben Camille.

פרק 11 – שלב ששת הכיסאות
הגיע תור המתמודדים מעל גיל 25. מאחורי הקלעים מציינת אלכסנדרה שזו חוויה שונה עבורה מלהדריך את ההרכבים, בעיקר כי מדובר באנשים עם ניסיון רב יותר על הבמה. המתמודד הראשון הוא Mark Morales. הוא בוחר לבצע את "Gravity" של John Mayer. הוא חייכן ואופטימי. הוא בחור לבן עם גיטרה (WGWG), שהקהל תמיד אוהב. עם זאת, הוא שונה בנוף הזמרים המלטיים, אני לא חושב שיש מישהו כמוהו שנבחר עד כה. יש לו קול מעושן מעט ונוכחות בימתית צנועה ומרשימה. ריי אוהב את הקול שלו ואת הנוכחות הבימתית שלו. אירה חושבת שהוא קרן שמש. אלכסנדרה קצת יותר צנועה במחמאות שלה, אבל עדיין מאד אוהבת אותו והוא מקבל את כיסא מס' 1.

המתמודדת השנייה היא Francesca Borg. היא בוחרת לבצע את "Rise Up" של Andra Day. יש לה קול פסיכי והיא מצליחה לבצע את השיר הקשה הזה בביצוע מושלם, באמת. אני לא רואה אותה לא מגיעה לשלב ההופעות החיות, היא בדיוק מה שהמלטים אוהבים, זמרת עם קול גדול. אירה דומעת. כל השופטים מסכימים שמגיע לה כיסא. אלכסנדרה נותנת לה את כיסא מס' 2.

המתמודדת הבאה היא Michelle Ellul. היא בוחרת לבצע את "No One" של Alicia keys. זה ביצוע מאד גדול, היא מזייפת בכל חלק בשיר. היא מיוחדת והיו לה ביצועים טובים בתכנית, זה לא אחד מהם. או שהיא לחוצה, או שהיא בחרה שיר לא נכון. בכל מקרה, זה לא עובד. ריי דווקא אהב את הופעה, וגם אלכסנדרה, שחושבת שהיא דחפה את עצמה לקצה גבול היכולת, ובוחרת לתת לה את כיסא מס' 3.

המתמודד הרביעי הוא Derrick Schembri. הוא בוחר לבצע את "Can You Feel the Love Tonight" של Elton John. זה ביצוע מצועצע וחנפני. יש לו קול מעצבן והוא מנסה לסלסל, אבל בסוף יוצא מזייף. הקהל משום מה ממש מריע לו בהתלהבות. האוורד חושב שהביצוע היה מיושן. ריי חושב שהוא נתן את כולו. אלכסנדרה אומרת שהוא זמר, אבל לא בטוח שהוא פרפורמר, ושהוא קצת אבוד על הבמה. היא מאמינה שעם הכוונה הוא יכול להצליח. היא מחליטה לתת לו את כיסא מס' 4.

המתמודד הבא הוא Matthew Vassallo. הוא מבצע את "I'll Never Love Again" של Lady Gaga. הוא שר בקול נמוך, אבל זה נשמע צ'יזי משהו, יש לו סגנון הגשה קיטשי ומיושן, וזה עוד בשיר חדש. הוא גורם לו להישמע מאד ישן… ריי אוהב את הקול שלו ומעריך את הדרך שהוא עשה. אלכסנדרה טוענת שקשה להתחבר אליו ומחליטה לשלוח אותו הביתה. החלטה נכונה, סוף סוף.

הבא בתור הוא Kersten Graham. הוא מבצע את "Suspicious Minds" של Elvis Presley. הוא מפעיל את הקהל ומבקש מהם למחוא כפיים בקצב. אין ספק שיש לו המון ביטחון עצמי. הביצוע הוא קצת של זמר רחוב. זה חביב, זה safe, זה לא מנצנץ בשום צורה. ריי חושב שהתרגיל עם הקהל היה חכם ושההופעה הייתה נהדרת. אלכסנדרה חושבת שהוא מביא צבע אחר לתחרות. היא נותנת לו את כיסא מס' 5.

המתמודד הבא הוא Paul Anthony. הוא בוחר לבצע שיר מקורי בשם "Forest of White". זה מן בלדת רוק-בלוז מלודית. הוא מוכשר מאד, גם ככותב שירים, וזה נשמע מאד מעניין. ווקלית הוא נותן הופעה טובה, עוצמתית ויש לו המון ביטחון. הוא נע על הבמה ונותן את כולו. ריי מעריך אותו ככותב שירים. אלכסנדרה חושבת שהבחירה בשיר מקורי הייתה אמיצה ושהביצוע היה שאפתני. היא חושבת שכווקליסט הוא צריך שיפור, אבל זה לא מונע ממנה לתת לו את כיסא מס' 6. מה שאומר שכל מי שיקבל כיסא מעתה, יבוא על חשבון מתמודד שכבר קיבל כיסא.

המתמודדת הבאה היא Chantal Catania. היא בוחרת לשיר את "You Had Me" של Joss Stone. שיר טוב מאד, אבל היא נותנת לו ביצוע קברטי ולא רלבנטי בעליל. הקהל לא מסכים איתי. האוורד חושב שמגיע לה להגיע לשלב ההופעות החיות. ריי מחליט לפסוע אל הבמה ומבקש ממנה לשיר שורה מהשיר של Édith Piaf, ששרה באודישן הראשון. אלכסנדרה חושבת שיש לה נוכחות בימתית מדהימה וגם יכולת קולית. היא מחליטה לתת לה את כיסא מס'… 3, מה שאומר ש-Michelle Ellul הולכת הביתה. הקהל קורא להביא אותה בחזרה. אלכסנדרה אומרת להם לא, וזוכה לקריאות בוז.

המתמודד הבא הוא Rhys Fiteni. הוא בוחר לשיר שיר מקורי בשם "Reflections in the Moonlight". זה מן רוק-רגאיי שכזה. שיר לא מדהים, ששוב מזכיר זמרי רחוב. יש לו קול מעניין וצרוד והוא מופיע עם אנרגיה, אבל הנוכחות הבימתית שלו לא סוחפת. אלכסנדרה מחליטה להעניק לו כיסא. את כיסא מס'… 4, מה שאומר ש-Derrick Schembri הולך הביתה.

המתמודדת הבאה היא Celine Agius. היא בוחרת לבצע את "Back to Black" של Amy Winehouse. קיוויתי וציפיתי ליותר. היא נוהמת במקום לשיר, זה הכל מגיע מהגרון במקום מהבטן. היא נראית כאילו היא מופיעה במועדון קריוקי, זה הכל חוץ ממקצועי. יש לה יכולות, אבל היא חייבת ללמוד מה לעשות איתן, כי כרגע זה נשמע נורא. כל השופטים מאד אוהבים את זה משום מה. אלכסנדרה אומרת שהיא פרפורמרית שונה וייחודית. לטענתה היא ה-X Factor. היא מחליטה לתת לה את כיסא מס'… 4, מה שאומר ש-Rhys Fiteni הולך הביתה. שוב הקהל שואג לה בוז.

המתמודד הבא הוא Benjamin Attard. הוא בוחר לבצע את "Iris" של The Goo Goo Dolls. הוא גבר יפה ועובר מסך, אבל הביצוע בינוני. הוא לא מתחיל בסולם הנכון לפי דעתי וזה לא שיר מסובך לביצוע, בוודאי לא בבתים. לא מספיק טוב לדעתי. לריי יש הערות על השירה שלו, אבל בגדול הוא נהנה מההופעה. ניכר שהשופטים לא עפים עליו. אלכסנדרה חושבת שהביצוע היה פשוט וישיר, אבל היא לא חושבת שהיא יכולה לעבוד עם גוון הקול שלו. היא מחליטה לשלוח אותו הביתה. גם הפעם הקהל קורא "בוז".

המתמודד הבא הוא Ed Abdilla. הוא בוחר לבצע מאש של "Believer" של Imagine Dragons ו-"Stressed Out" של Twenty One Pilots. הוא מספר על הדיכאון והחרדה שהוא חווה וכיצד זה מתקשר לשירים. הוא עולה לבמה עם מכנסיים קצרים וגיטרה קטנה. "Believer" זה שיר בלתי נסבל והביצוע האקוסטי לא עוזר. אובייקטיבית, אני חושב שהוא שר נכון וטוב, אבל הוא אנטי-כוכב בכל מובן המילה. עם זאת, הוא מצליח להפעיל את הקהל, והוא ראוי לקרדיט על כך. ריי אומר שיש לו קול מדהים ונוכחות בימתית. אלכסנדרה חושבת שיש בו עומק ומחליטה לתת לו את כיסא מס'… 1, מה שאומר ש-Mark Morales הולך הביתה.

המתמודת האחרונה היא Jozi. היא בוחרת לשיר את "Take Me to Church" של Hozier. היא הזמרת הכי מעניינת בקטגורייה, אין ספק בכלל. קול עמוק ובוגר, רוקיסטי משהו. היא מופיעה עם הרבה ביטחון וטבעיות. היא קצת לוחצת חזק מידי בסוף השיר ויוצאים לה כמה זיופים. האוורד נותן ביקורת קשוחה, אך ריי חושב שמגיע לה כיסא. אלכסנדרה מסכימה, אך לא יודעת איזה כיסא לתת לה, כלומר את מי לשלוח הביתה? היא מחליטה לעשות sing-off בין Jozi לבין Francesca Borg. למה? יש לך זמרים הרבה יותר חלשים שיושבים על כיסא. Borg מבצעת את "Father" של Demi Lovato. אחריה, Jozi מבצעת את "Human" של Rag'n'Bone Man. לפי הביצועים הללו, ל-Borg מגיע לחזור לשבת על הכיסא, אבל אלכסנדרה מחליטה לתת את הכיסא ל-Jozi. לא נורמלית.

אלו ששת הזמרים מעל 25 שעלו לשלב הבא:
79886584_444201509594097_3584326585638977536_o

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

עם סיום שלב ששת הכיסאות, נותרנו עם 24 מתמודדים, 6 מכל קטגוריה והם:
בנים: Matt Blxck, Kyle Cutajar, Dav. Jr, Giovanni, Karl Schembri, Jurgen Volkov
בנות: Jasmine Abela, Gail Attard, Marija Bellia, Destiny Chukunyere, Karin Duff, Justine Shorfid
מעל 25: Edward Abdilla, Celine Agius, Chantal Catania, Paul Cuschieri, Kersten Graham, Jozi
הרכבים: Bloodline, Chord, F.A.I.T.H, Reign, Sweet Chaos, Yazmin & James

למי כדאי לשים לב? מבין הפייבוריטים של הבלוג עלו לשלב הבא Justine Shorfid, Kersten Graham, Jasmine Abela, Paul Anthony, Matt Blxck, Marija Bellia, Dav. Jr ו-Gail Attard.

בשבוע הבא שלב בתי השופטים בו יסננו השופטים, כל אחד בקטגורייה שלו, את המתמודדים, מ-6 ל-3 מתמודדים בכל קטגוריה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.